3 leté dítě neklidně spí, škrabe nohama, mluví ze spaní

luciv
5. dub 2011

Ahoj chtěla jsem se zeptat zda nema někdo podobný problém jako ja s dcerkou. bude mít 3 roky a asi tak pul roku ma neklidné spaní, několikrát za noc se vzbudí s plačem, nebo mluví ze spaní ale to je spíše řvaní ze spaní, než usne tak škrabe nohama, když ležím vedle ni tak se snaží jakoby pode mě nohy davat, (říkam ji že je jak hraboš)ma neklidné nožičky prostě,děla to než usne a někdy i ve spanku když je spanek méně silny, než usne tak ma taky zvykem si škrabat nehtíkem zaděrek na palečku. Jsem s toho dost nervozní, ma ted období vzdoru jako každé dítě je to pořád samé Ne a ne dookola ale to si človek musí zvyknout (jak to nejsou prdíky u miminek pak zoubky a pak období vzdoru 🙂)) ) Přes den se stahne hodněkrát že se kvuli blbiny rozbřečí. Už jsem zkoušla sedalii i pullsatilu (nevím zda to píši dobře) a pomahalo to opravdu trošku, k psychologovi ji tahat nechci jsem objednana k homeopatce ale přeci jen chci vedet zda ma nekdo stejny problém

babulinkab
5. dub 2011

@luciv no náš syn má 3,5 roku a co dělá před spaním než usne - fakt hrůza, staví se jakoby na hlavu, furt se vrtí, no fakt hrůza a ke všemu ještě poslední dobou má hrozně živý sny, třeba v noci ve čtyři přijde, že má v pokojíčku muchy, my tam za ním pak jdeme a on nám je ukazuje, nebo tam prej měl bílý zvířátko atd.
A o jeho období vzdoru - doufám, že to je jen období - to je fakt hrůza, na všechno ne, nechci, absolutně neposlechne, utíká, furt kvůli všemu řve atd.

kacab
5. dub 2011

@luciv ahojda, měly jsme to zhruba půl roku a přešlo to samo... já bych se ale vůbec dětského psychologa nebála... nejdřív můžeš jít sama, popovídat si o tom, rozebrat to vyslechnout rady a pak přiravit dítko na návševu u "strejdy doktora" 🙂 čekala bych to jako odraz něčeho v životě, co na dítko působí... nějaká nová situace, stres či tak něco - u nás to bylo v rámci narození mladšího sourozence.... Držím pěsti, moc dobře vím, jaké to je....

luciv
autor
5. dub 2011

@kacab my máme pravě taky mladšího sourozence ma 6 tydnů ale dcerka to dela už tak pul roku, ma ho moc rada ale určite začala od té doby co jsem byla v porodnici více říkat maminko a být lítostivější
ja doufám že to přejde zlomovým obdobím, mam strach aby nebyla třeba neutrotik či co to ☹ snažím se ji nerozrušovat před spaním ale když ona ma to blbé období a začne se vztekat před spaním že něco chce co proste nemužu splnit tak se rozčílí a hned pak rozplače, ale jsem rada že nejsem sama

sygy
5. dub 2011

Naše holčička má 2 roky a 7 mesícu a máme stejné " problemy", v noci špatne spí, usína dlouho, často se probouzí, plače, nebo povída ze spaní. Má velkou představivost, což me ze zacatku znepokojovala, ale naopak, jsem rada že takove obdobi ma, oproti obdobi vzdoru, to proživame velmi intenzivne, jen doufam, ze brzy skončí 🙂 V kolektivu dětí se ale hned rozplače, když se ji neco nelibi, nebo ji nekdo vezme hracku, což me mrzi, že se sama nebrani, a radeji se rozplače 😒

luciv
autor
5. dub 2011

holky díky moc ja se bala že to jsme jen my 🙂

baris
5. dub 2011

@luciv ahoj, opravdu v tom nejseš sama. Moje starší dcera - přes 2,5 roků pořád špatně usíná, taky mi cpe nohy pode mě, kroutí se jak hadice. Často se budí v noci s pláčem. Přes den je taky více plačtivá. A my máme ještě jeden "bonus navíc" - čůráme a kadíme stále do plínky. Ani jednou se mi nevyčůrala ani nevykadila na nočník či na WC. Naopak, jen když vidí nočník a že jí tam chci posadit, tak si sama navodí zácpu.

Jsem už z toho taky nešťastná a asi nás psycholog nemine ☹ . Akorát nevím, o čem si s ní bude povídat.

luciv
autor
6. dub 2011

@baris tak my sice čůrame už dlouho do wc a nočníku ale s tím kakaním mame stejny problém ona neumí tlačit v sedě. Na noc mame stale plínečku dost čaje mi vypije a přes den na spinkaní naštestí už ne, ale s tím kakaním to už řeším i s dr ta mě uklidnuje at ji necham tak jednou jsem ji říkala že už to pujde po zlém a nešla mi na wc 7 dnů kadit. Takže se snažím uplácet a slibovat a nic, navíc ji čeka školka kde moc chce a stejne nepomaha

luciv
autor
6. dub 2011

@baris už jsem si říkala že zkusím říct manželovi at to zkouší s ní on protože ja jsem s toho nervozní a ona to ze mě cití tak uvidíme. Pokud pujdeš k psychologovy držím pěsti at najdeš nějakého opravdu dobrého at nemaš jeste stres s psychologa, a ja si myslím že když ma 2,5 že ještě vydrž

baris
6. dub 2011

@luciv já teda do školky dávat nebudu - už jen kvůli tomu čůrání do plínky. A kadění - ona jen ve stoje, někde se schova. Nesmí se na ní ani šáhnout. Dáváme jí na radu Dr. dufalax (je to prý silnější než lactuloza), doma mám nakoupená dětská projímadla .... Komplentě jsme změnili jídelníček a nic. Pak jí to samozřejmě bolí, tak řve jak tur ... 😖

luciv
autor
6. dub 2011

@baris aspon ale víš že to není jen psychického razu ale hlavně zdravotního. Ja právě uvažovala že ji koupím nějakou dětskou lactulozu nebo něco opravdu šetrného at to s ní jakoby vyjede nema nějak hrozně moc tuhou stolici ale ona prostě tlačí tím způsobem že stojí v rožku na špičkách a dupku zatne (nechapu jak se tak může vykadit) a zase si říkam že do zaří ještě mame čas než se naučí kakat, stejně si ale nemyslím že by mi ji vzali mame tady vedle dve školky a ty jsou přeplněné a na 20 dětí 150žadatelů ☹ a to musí přijmou jeste deti z lonska co nevzali. Uvidíme snad na něco příjdeme s kakaním a hlavně se modlím at ji přejde ten neklid. Dnes musela jít s pokojíčku v noci zase spinkat ke mě (sice ma nestovičky tak je ten vetší neklid i tím, nastestí se neskrabe nejak extra) ale plakala docela dost a nedokazala s manželem v pokojíčku zabrat.

baris
6. dub 2011

@luciv tak to kakání jsi popsala přesně - Káťa stojí na špičkách, zadek stažený. Já u ní musím stát. ona mě drží za ruky a snaží se tlačit. Já mám od Dr. doporučený duphalac (je volně prodejný) a dávám jí 1 kávovou lžičku denně (ráno). Pokud má často zácpu, tak dávku zvýším na 2 lžičky denně.

A já školku ani nezkouším, když jsem na rodičovské s mladší Kájou.

A ke spaní - holky mají svůj pokojíček, kde mají už velké postel dané k sobě - jako letiště - a po půlnoci se tam pokaždé musím stěhovat 😠

luciv
autor
6. dub 2011

@baris jak to zvladaš s dětmi tak krátce od sebe ufff, mi stačí mala a ted maly někdy to je opravdu na hlavu.Já jsem taky na mateřské ale ja chtela at mala chodí ne at mam klid ale at příjde na jiné myšlenky pohraje si s detmi atd je ukecany typ od rana do večera nezastaví tak by ji tam bylo fajn i když ted v tom období furt jen maminka maminka tak snad by neplakala ale je to o zvyku. Stejne mi ji ale nevezmou mají plno všude a další deti co čekají z lonska

baris
7. dub 2011

@luciv je to občas náročné, ale zvládnout to jde 😀 Naštěstí Katuška přijala Karolínku velmi dobře. Kája je větší rarach, dříve začala chodit - až v 10,5 měsích lítala sama jak drak 😀 . Tím, že je ten rozdíl 17 měsíců, tak Kája se snaží dohnat Káťu a Káťa se trošku musela "snížit", aby si spolu mohly hrát. Takže si už docela dobře hrají spolu. Jen všechno musíme mít 2x 🙂