3 měsíční miminko nechce spát, potřebuju radu

kristynasefer
4. srp 2013

Ahoj maminky,prosim potrebuju nutne radu nebo nejaky tip.uz jsem uplne zoufala,muj 3mesicni syn nechce pres den spat,je unaveny,zíve,mne si ocicka ale jakmile ho polozim(je jedno kam,jestli do postylky nebo k nam do velke postele)zacne strasne brecet a nechce spinkat.vydrzi brecet i hodinu.jedine co ho uklidni je moje prso.to usne u kojeni,ale jen tak na 1/2 hodky.uz jsem si poridila i knihu Kazde dite muze dobre spat,ale ta je spise urcena miminkam od 6.mesicu:(

lv
4. srp 2013

tak v kočárku? v šátku? houpat se s ním na míči?

milmic
4. srp 2013

@kristynasefer Mě obě děti spí jenom 30 minut. Je to šílený, ale je to tak prostě.
Zkusila bych ho vozit v kočárku, unosit v šátku,... třebas náš malinkej zaspává zásadně zavinutý, v hacce nebo v jedoucím kočárku (pak ho nechám někde stát na dvoře) nebo ho uvážu do šátku a on prostě usne někdy, jak tu operuju s dcerou, tak se unosí.
Ale nikdy mi neusne v postýlce, to jedině večer u kojení a někdy ani to ne. 😅

Je to šílený, chce to najít něco, co bude malinkýmu vyhovovat no. 😒 Ta knížka je spíš pro starší děti, mám ji taky, něco jsem si z ní vzala, ale do brečení dětí a chození po minutách mi přijde trochu drastický.

kristynasefer
autor
4. srp 2013

@lv v satku breci je mu tam vedro,ted jsme byli 2 hodiny venku v kocaru a spal z toho 15min:(mic nemame,ale myslim si ze by to bylo to stejny jak s nosenim -uhoupala bych ho k spanku a sotva bych ho dala do postylky probudil by s

kristynasefer
autor
4. srp 2013

@milmic ja fakt nevim co s nim je,uz jsme to meli tak pekne srovnany,docela pevnej rezim a zase se vsechno podelalo 😢 s tim satkem to ted nejde mame u nas 39C,v byte 30C a on je takovej horkokrevnej ze se hned zpoti.kocarek -uz na nej tay neplati a kdyz nahodou usne a ja zastavim tak se hned probudi.je to jen nejaky obdobi,ze tak blbne,nebo ten rustovy spurt?cely den ho jen nosim uz fakt nemuzu.ja to zkousela i s tim vyrvanim a to taky nepomaha rve a rve a kdyz prijdu k postylce a mluvim na nej tak zacne jeste vic

sona_sv
4. srp 2013

Myslím, že to bude tím vedrem, vždyť i nám to nedělá dobře, natož miminkům ☹ Uvidíš, třeba se to pak samo spraví....

lucieandrlova
4. srp 2013

My jsme to měli podobné a pomohlo, že jsem dceru dala rychle do postýlky a rychle ji přes šprušle dala ruku. Ona se přitulila a spala. Dost lidí se mi smálo, že jsem otrok, ale byla jsem fakt ráda, že spí a já si moho aspoň trochu odpočinout a něco dělat (druhou rukou 🙂 ) postupně se uklidnila a pak jen mrkla, zda jsem u postýlky a spala dál. Teď už mohu i trochu poklidit po bytě a spí v postýlce. V kočárku ze začátku brečela, když se zastavilo, potom zase opačně, když se jelo. Teď jí to je jedno. To se mění...

rebelie
4. srp 2013

@kristynasefer Vím, že je to asi hrozný, ale nezbývá než to vydržet a v rámcoi možností se třeba nějak prostřídat s tatínkem, aby ses z toho nezbláznila... Kamarádka měla dítě, které nespalo jinak než s ní, tak holt chodila spát s ním... druhé kamarádce syn jistou dobu spal zásadně v úsecích dlouhých 20-30min, nikdy víc, taky se tomu nějak přizpůsobila... nosit v šátku nebo v ergo nosítku se dá i těhlech vedrech, není to optimální, ale pokud ho stejnak celý den taháš na rukou, tak by to pro tebe byla velká úleva... A napadla mě ještě jedna věc - nemáte náhodou po očkování? A jak jsi psala, že už jste to měli srovnané, tak u nás se to celé obrátilo už minimálně 4x, 5x... pamatuju se, že po prvních týdnech se spaní zlepšilo, a pak právě někdy kolem 3-4 měsíců to zas stálo za prd... a pak zas zlepšení a zhoršení, to celé několikrát... vždycky se něco najde - rostou zuby, je spurt, je období velkých motorických pokroků (a dítě ač znavené, tak musí zkoušet stoupat znovu a znovu) apod. Držím palce, ať to zvládnete!

kristynasefer
autor
4. srp 2013

@sona_sv jo je to mozne,doufam,ze je to tema vedrama a pak se to zase vsechno srovna...je mi ho tak lito je tak unavenej a ne a ne spat.zkousela jsem mu ted prikladat vlhkou plynku na telicko i pres oblicej aby se aspon trochu zchladil -ma uplne mokry zadicka

kristynasefer
autor
4. srp 2013

@lucieandrlova ja uz dala sprusle pryc a prisunla nasi postel na jeho aby spal jakoby s nama,ale tak breci ze haze rucickama nozickama vzteka se,ae dekuju za tip.za jeste jeden pous to stoji.problem taky je ze nechce dudlik,prijde mi ze nemuze vypnout...mam asi 5 rozdilnych dudliku,ale zadny se mu ted nezamlouva

kristynasefer
autor
4. srp 2013

@rebelie po ockovani nemame,jedine co me napada ze mu roste zoubek,strasne slinta,strka si do pusinky prsty atd.je mozne ze jde taky o ten rustovy spurt.jelikoz jsme ve 3.mesici.on v satku nevydrzi,v byte mame kolem 30C,a on uz je tak hodne horkokrevny po tatinkovi,je jenom v plince.snad se to brzy zlepsi,pristi tyden mame termin u doktorky tak jsem zvedava,co ta mi na to rekne.manzel je nastesti se mnou doma,tak mu malyho obcas strcim abych se mohla jit aspon osprchovat 🙂

lucieandrlova
4. srp 2013

@kristynasefer dudlík taky ze začátku nechtěla. Nakonec si zvykla a uklidnila se. Máme značku MAM, ale museli jsme ji chvilku zvykat. My máme z DM 0-6 měsíců, ale viděla jsem prodávat i menší, takový mini dudlík MAM (např. http://www.promrnousky.cz/krmeni-a-kojeni/mam-d...
Třeba by mu vyhovoval...
(My teď máme opačný problém. Chce pořád dudlík ... 🙂 )

indy2
4. srp 2013

Ahoj. A jak dlouho to uz trva? My mely uplne stejny prubeh a byl to nakonec spurt 😉 ale samozrejme to muze byt i tim pocasim, potrebou citit tvou blizkost atak.. zbyva vydrzet, bohuzel 🙂

kristynasefer
autor
4. srp 2013

@lucieandrlova MAM mame taky dokonce asi 4 od te firmy,to odvykani taky nebude asi nejlehci asi lepsi jak odvykani prstiku 🙂 jo nekde jsem cetla ze dudel nabizet ale nenutit,tak to porad to zkousime obcas ho vezme ale po par vterinach zase vyplivne.dekuju za odkaz mrknu na to

kristynasefer
autor
4. srp 2013

@indy2 tohle obdobi mel uz asi kolem 4tydnu pak se to uklidnilo a vcera to zase zacalo a dneska je to extremni spal asi dohromady 1,5 pres cely den!porad si ho s manzelem predavame u kojeni vetsinou usne a kdyz ho polozim je okamzite zase vzhuru.kez by to byl jen ten rust.spurt,delame jeste novou kuchyn a zije s nami dcera z prvniho manzelstvi a ta vyzaduje taky vecne mou pozornost.nemuzu se rozkrajet na kousky.jsem unavena,podrazdena ach jo 😢

indy2
4. srp 2013

@kristynasefer Já se Ti nedivím.. když by sis přečetla mé KZ, prožívala jsem to samé. Měly sme všechny spurty, plus po třetím měsíci malá začala úplně blbnout se spaním a také vůbec nespala. Navíc se mi v noci budila (a občas ještě budí) po hodině, hodině a půl :-/ nejhorší pro mě byla ta vyčerpanost, nevyspání a hlavně, že sem nechápala, co se tak pokazilo, když dříve spala skoro celou noc ☹ je to těžké, držím palce. Ono se říká, že po tom třetím měsíci nastupuje nové šestinedělí a já to mohu jen a jen potvrdit. Přitom to opravdické šestinedělí sem měla naprosto v pohodě, cítila sem se skvěle, měla mraky energie.. po 3. měsíci to bylo náročné.. začíná se to až teď uklidňovat. Malá mi také přestala spát před den a když, tak jenom venku v kočárku a to ještě na chvíli. Jen co jsme dorazily domů, hned byla vzhůru ☹ byla to hrozná bezmoc...teď se to začíná lepšit a také nevím, čím to je..prostě jsou věci, které člověk asi neodůvodní. Najednou spí přes den i 3x, třeba dvě hodiny..to neznám 🙂 tak držím palce, zkus co nejvíce odpočívat i relaxovat..dej si vanu, něco si přečti (stačí i nějaký krátký článek na netu, který se ale nebude týkat dětí apod).. posílám trochu té síly, sama ji nabírám velmi velmi pomalu, ale jednou se to zlomí 😉

indy2
4. srp 2013

@kristynasefer jinak píšeš, že už to měl v cca 4. týdnech věku - to mohl být první spurt 😉 neboj, uklidní se to. Přikládej, co to jde. Lehněte si spolu do postele a celý den třeba nevylejzejte, takhle sme to přežily my 😉

kristynasefer
autor
5. srp 2013

@indy2 ahoj,ty brdo tak takovy kratky intervaly to je teda vazne des ☹ to jsem teda zvedava na to nase druhe sestinedeli.to prvni nebylo nic moc.uz jako novorozenec spal malo a od 4tydne zacaly koliky,vyzkouseli jsme vsechno mozne az nakonec pomohly probiticke kapky(600kc),ale hlavne ze aspon trochu pomuzou.mame ted uz ctvrtou flasticku.jinak jsem to zkousela s tim lehnutim do postele a prikladanim a on kdyz pije dele jako 15min tak zvraci a dlouho lezet to taky neni jeho.to zacne pak brecet.no jo nic jineho nam nezbyde nez cekat a doufat,ze se to brzy zlepsi.ted jsem ho treba nakojila on mi usnu a po ani ne 10min se zase probouzi a to predtim zival.snazim se relaxovat,ale ja jsem takovej posuk ze nedokazu vypnout.muzu si za to sama.jinak ty stavy co mas s malou mi sou velice povedome s tim kocarkem atd.Samuel je to same.chodime i k jedne pani,co se specializuje na miminka s poporodnim stresem a ta nam rekla,ze je to tim ze Samuel ma blokady,jelikoz mel 2x obmotanou pup.snuru a tim padem nedychal.ani mi ho nedali do naruce hned s nim sli pryc dostala jsem ho az na pokoji.

kristynasefer
autor
5. srp 2013

@lucieandrlova ahoj jeste jednou,tak jsem se divala na ten odkaz a mame doma uplne ten stejny dudel,vlastne dva s opickou a tim stromeckem.vcera jsem mu zase nabizela ten od MAM vubec nechtel tak jsem mu dala jeden obycejny z latexu a ten jakz takz uspel ale on ani poradne necuca,jen ho tam tak prezvykuje na strane a pote vyplivne

jija
5. srp 2013

@kristynasefer ahoj, nas maly taky malo spal a spatne usinal, tak jsme uspavali na gymnastickem mici a uklidnovali jsme na nem kdyz brecel, bylo to narocne hlavne ze zacatku nez se mi zpevnily zadove svaly, ale zabiralo to, ptala jsem se lekarky a pry do 6 mesicu se muze uspavat jakkoliv, dite si to nebude dlouho pamatovat, od pul roku spi vecer v postylce sam a v pohode a ted uz tak spi i pres den a musim rict, ze my jsme sice uspavali na mici, ale ted usina sam narozdil od deti kamaradek, ktere se na me divaly jak na blazna a do dneska uspavaji dite pouze u prsu🙂
Takze pevne nervy a hodne sil

petralyskova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lucieandrlova
5. srp 2013

To se může časem změnit. Dcera dlouho jako miminko přes den neměla vůbec dudlík. Jen s ním usínala a ve spaní vyplivla a pak více a více začala používat. A teď ho opačně vyžaduje i přes den a říkáme jí, že už je velká holka. A tchýně je z toho na prášky... 🙂 ale nám řekla doktorka v porodnici, že obecně dudlíky nedoporučuje, ale my ať si ho pořídíme, protože máme řvavé miminko... 🙂 a teď to dopadlo tak, že po domlouvání tchýně a táty (protože je už kouše a leze to do peněz) přinesla chudák svoji pokladničku a říkala gugu koupit Káko (dudu koupit táto neboli tady máš moje korunky a kup mi dudu) 🙂) tak jsem zasáhla a řekla, ať ji nechají s dudlíkama na pokoji, že sama jednou přestane...
Ten latexový doporučují malým miminkům. Prý se dobře drží v pusince, ale pak přešla na nějaký jiný kvůli zubům.

petralyskova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kristynasefer
autor
5. srp 2013

@petralyskova Ahojky,dekuju za odkazy,mrknu na to.ale s tou perovou perinkou to asi neklapne to by se mi uvaril ☹ ted si zase myslim,ze je takovej neklidnej a plactivej kvuli tomu ze mu rostou zoubky.dneska usnul v me naruci tak jsem si lehla do postele a spal na me skoro 2 hodiny.nekde jsem cetla nebo slysela,ze deti lepe zpracovavaji bolest kdyz jsou u rodicu v naruci.to abych ho jeste cely rok nosila... 🙂

kristynasefer
autor
6. srp 2013

@lucieandrlova ahoj,me taky rekli v porodnici,ze je lepsi bez dudlika,ale me prijde ze se nema jak uklidnit.strci si tam par prsticku kouse si je cuca ,vynda a zase narika.to zkousime me to porad dokola,ale nevim nevim.ta tvoje princeznicka je ale sladoucka.vykasli se na tchyni,hlavne ze je mala spokojena.dcera od manzela mela dudle do 4 let!potom si ji tchyne vzala k sobe na prazdniny a jak tam byla mala tolik zamestnana tak na cumel uplne zapomnela a vratili nam ji bez dudle🙂latexovy jinak taky zkousime ale prijde ze mu nechutna vzdycky tak nejak divne zkrouti oblicejicek

kristynasefer
autor
6. srp 2013

@petralyskova Ahoj jeste jednou,moc dekuju za odkazy nedelam nic jineho nez ze cucim na sama doma a Evu Kiedronou 🙂 ne sranda.je to velice zajimava pani,,co se vyzna rada ji posloucham.jen s tou perinkou,malymu jsou ted 3,5 mesice nechapu nebo jsem to preslechla jaka perinka by pro nej byla idealni.ty na jeji kenny strance jsou vsechny jen do 4 mesicu co jsem z toho vycetla.jinak velice zajimave tema neco na tom opravdu bude.i ja sem spavala jako mala rada u babicky pod perovou duchnou 🙂

lucieandrlova
6. srp 2013

@kristynasefer ahoj, doktoři říkají, že je lepší dudlík než cucat prsty. Ty se odnaučují hůře. A já taky říkám, že až bude chtít, tak ho sama vyplivne... A jinak jak jsem psala, taky ze začátku dudlík nechtěla a vyplivla ho po chvilce, pak si zvykla. A byli jsme rádi, protože je takový malý vzteklounek a dudlík ji uklidňuje... A když jsme venku a je unavená, tak si vleze do kočárku a vezme si dudlík a je v pohodě a kolem nás brečí a vzteká se spousta batolat, které dudlík nesmí...

evagriff
11. črc 2014

dobrý den, chci se zeptat kdy se to malému upravilo? mám doma momentálně to samé :( přes den dá max 30 min a to 2x za den, pak něco málo v kočárku a noci jsou šílené, pořád vzhůru :(

jge
11. črc 2014

@kristynasefer
@evagriff
Tak to mate jeste dobry. My od 2 mesice davali 10 minut 3x denne. Nastesti pak ale i stala celou noc. Zlomilo se to tak kolem 6 mesice, kdy zacala psat dele. Kolem roka davala 2x1.5 za den, nyni (15 mesicu) dava kolem 2h za den jeden spanek.
Zlepsilo se to, kdyz zac ala byt vice aktivni. Venku nam pomohlo jezdit ve vajicku a ne v kocarku, v tom rvala.

martinalat
24. srp 2014

Zdravím maminky, mám dotaz, možná hloupý, ale nevím už co dělat. Jak zabavit 3 měsíční holčičku? mam hrací deku, křesílko, co hraje a houpe. kolotoč nad postýlku, ale u toho všeho vydrží jen chvilku, tak nevím. Je už dost cvalík a když jí nosím, tak mám dost. Jsem unavená, kojím co 2 hodky a to i v noci. ☹

dana3262
24. srp 2014

@kristynasefer to mi přijde celkem normální. Prostě ukojit, nechat 30min spát a pak chovat..za 3-4 hod znovu.. nebo by usnul driv? Ale to už je asi pase když je to už velký kluk 🙂)