3letý prcek chodí 5x za noc čůrat, chtěla bych se vyspat

evcounek
7. led 2013

Ahojky maminy, prosím pomooooooooooooooc. náš chlapeček je moc velký šikulka v noci se už skoro rok nepočůral (no od té doby co jsem mu nedala na noc plínku) ale zase chodí tak 5x za noc čůrat (pokaždé tam čůrdne aspoň pár kapiček). Můj problém spočívá v tom, že bych se chtěla taky vyspat (myslím spát celou noc bez buzení. Plánujeme mu pořídit bratříčka nebo sestřičku ( Luky říká nebo sestřičku) a docela se děsím toho jak to budu v noci zvládat.
máme mimoúrovňový byt (3 schody z obýváku do kuchyně a 3 schody z kuchyně do koupelny) syn má na úrovni obýváku pokojíček a tak máme zábranu u schodů aby v noci nespadl. Tak že to vypadá následovně: 19:00 usne 22:00 - 22:30 první procházka na záchod; 0:00 - 0:50 2. procházka na záchod 1:30 - 2.00 3. procházka na záchod 3:00 - 3:45 4. procházka a 4:00 - 4:30 poslední procházka. 5:30 nebo 6:00 zvoní manželovi budík (záleží jestli si musí na dílně zatopit)vstáváme 6:45 - 7:45 jak máme náladu. Tak že se opravdu moc nevyspím. NEjhorší je, že naše zlatíčko odmítá v noci chodit s tatínkem čůrat. zásadně s maminkou. 😖 KDYŽ SE NASKYTNE TATÍNKE TAK NEHORÁZNÝ ŘEV, ŽE BY PROBUDIL CELOU ULICI 😠
jestli je tu někde něco podobného tak se moc omlouvám a prosím nasměrujte mě

ined77
7. led 2013

ahoj, tohle by bylo spíš na diskuzi.
osobně si myslím, že se to ustálí. možná by pomohlo omezit tekutiny na noc. co mu dát nočníček do pokojíčku, nešel by čůrat sám?
ale určitě bych se teď netrápila tím jak to bude až budete čtyři 😉 .
i kdyby se povedlo druhé miminko hned, máte před sebou devět měsíců, za které se toho hodně změní 😉 .

tetrisek3
7. led 2013

Nevim jak moc ti dítě pije , ale podle frekvence nočního čůrání určitě dost. Vypadá to , že má pití i na noc , to bych rozhodně zrušila a hlídat pití před spaním , aby se nepřepíjel . Pokud by ani to nepomohlo , myslim , že je to na doktora , protože chodit čůrat i noci takhle často je dost zvláštní. starší dcerka byla bez plenky na noc od 20 měsíců , v noci se na čůrání vůbec nebudila , ale jen díky tomu,že toho moc nevypila a na noc neměla vůbec žádné tekutiny. Cca ve třech letech se naučila brát si sebou do postele pití - asi proto , že se jí narodila sestřička , která měla na noc sunar - a to nám začlo noční buzení , většinou i dvakrát za noc na čůrání. Pití jsme tedy opět zrušili , napije se před spaním a pak nám opět vydrží celou noc................ale je pravda , že když před spaním pije víc než normálně , tak se nám budí okolo páté na čůrání. Takže rozhodně omezit pití a to dost a pokud ani to nepomůže , poradila bych se s doktorkou. Držim palečky......a určitě bych se tim neznepokojovala ve spojitosti s dalším miminkem. 9 měsíců je dlouhá doba a prcek se za tu dobu určitě hodně změní

pampalin
8. led 2013

A proč mu nedáš k posteli nočník? I když to asi moc neřeší, když bys ho musela stejně chodit vylít.
Já teda mám štěstí, Mates mi vydrží nečůrat celou noc a i třeba ještě hodinu po probuzení.