3měsíční dítko - máte vytvořený spánkový režim?

konikova
30. čer 2014

Ahoj, mám 3. měsíční dítko a zatím jsem ho nechávala spát vždy, když je unavený. Zatím usíná u prsa, takže jsem ho pak jen položila. Teď bych mu chtěla vytvořit režim, aby spával každý den ve stejnou dobu ale nevím jak často ho dávat- kolik potřebuje přes den spánku. Spával mi třeba 4x denně ale jen třeba po půl hodině. V noci mi spí nádherně- cca kolem 21hodin ho uložím do postýlky a vzbudí se na krmení až o půl 6 a pak ještě spí cca do 8. Dneska jsem ho dala spát o půl 11. Snad vydrží spinkat alespoň hodinu a půl. Kdy ho mám pak dát spát? Jak dlouho by měl být vzhůru mezi spánkem? Večer bývá vzhůru cca od půl 6 a kolem půl 8 koupeme. Jak to máte vy se spánkem? Předem díky za odpovědi.

abalajda
30. čer 2014

Ja dávala spát mezi desatou a jedenáctou dopoledne,to mi dcera vydržela spát cca hodinu a pak kolem třetí taky tak na hodinu. Večer šla spát kolem deváté,půl desáté.... Než si to tohle ale zvyklá,trvalo to cca dva týdny...

eficenka
30. čer 2014

ve 3 měsících je na jakýkoliv režim ještě strašně brzy... zatím koj dle potřeby a nechávaj spát dle potřeby.
nějaký režim ohledně spánku se utváří až kolem 6tého měsíce věku - kdy začne být více aktivní atd... ale do spánku - budit - bys zasahovat rozhodně neměla...

prcccek
30. čer 2014

No pokud se ti už teď povede zavést spánkový režím tak klobouk dolů. My jsme spáči a vydržel mi ve 3 měsících max. hodinku až hodinku a půl vzhůru a pokud pak nešel spinkat, tak byl strašně protivný. Pokud jsem se to snažila natáhnout kvůli jídla, tak mi pak plakal i u jídla, protože byl strašně unavený. Taky chci potom syna naučit, že po obědě by si měl schrupnout apod., ale myslím, že jak to bylo řečeno, do toho 6 měsíce bych to nechala na dětech.

konikova
autor
30. čer 2014

@eficenka nebudím ho, jen mi přijde, že spí přes den často ale krátce a tak bych to chtěla udělat tak, aby spal déle ale méně často. Ještě je brzo? klidně s tím ještě počkám, proto se taky ptám 🙂 jen se bojím, aby pak nebylo na přeučení pozdě 🙂

prcccek
30. čer 2014

@konikova To je fakt těžko říct. U mého Maxe, když překročím čas kdy ho dát spinkat i přes den, tak pak už nemůže zabrat vůbec a právě spí přerušovaně a nebo málo a vleče se to celý den 😖

katyxq
30. čer 2014

koukni na https://www.modrykonik.cz/detsky-spanek ... žádná univerzální rada není, každé dítě je jiné a ty jakožro maminka ho stejné znáš nejlíp 😉 ... věř si, nalaď se na vnímání miminka, dopřejte si hodně kontaktu a jeho potřev a pak ti to smiminkem půjde líp (a uspávání u prsu je normální, vždyť je to jedna z přirozených funkcí kojení 🙂)

castava
30. čer 2014

@eficenka To vám musím oponovat. My malého od ukončeného 3.měsíce učili režimu. Večer kolem 18.hodiny vykoupali, nakojila jsem ho a nejpozději v 19hod.šel spát. Jak se přecházelo na letní čas, tak měl chvíli problém s posunem ale zhruba po měsíci si začal na režim zvykat. Nyní nemám problém. Jen bych chtěla dodat, že každý si udělá režim pro děti podle svého ale nejdůležitější je, aby dítě nějáký režim mělo.

handula83
1. črc 2014

Já jsem už od porodnice koupala v půl šesté dala najíst a do hajan, chvíli trvalo než usnala,ale usnula.Samozdřejmě se vzbudila na jídlo,tak jsem jen rozsvítila lampičku,dala najíst,přebalila a moc na ní nemluvila.Ted je jí 5 měsíců a stále usíná kolem šesté a na jídlo se budí bud ve 4 nebo 5 ráno.Hodinku než zabere a potom spí tak do 7.Ted jí už koupu klidně dřív,ale spát chodí pořád stejně kolem šesté,důležitý pro ní je že má páté jídlo kolem šesté a to už ví,že se potom jde spát.Stále čekám,kdy bude rezignovat a chodit spát dýl 🙂 jsme teda na Um což je ohledně potřeby jídla asi jiný.

havit
3. črc 2014

Já mam doma dceru která mi chodivala spát v 19hod od narození až do jejich 2,5let, moje mamka mi rikavala že si podle Eli muze tocit hodinky. Ted mam doma 2mesicniho kluka a at ho ucim jak ho ucim tak mi usina mezi pul desatou vecer a jedenactou vecer.pres den mi spi dopo i odpo.ale odpoledne se vzbudi nejpozdeji v 17hod a pak nespi az v noci.zkousela jsem jakekoliv metody aby mi chodil spat v osm vecer ale nezabira...takze se to snad napravi jednou.musime doufat 🙂