3měsíční holčička pořád neumí sama usnout

zrnkokavy
24. čer 2014

Prosím o zkušenosti či radu. Naše mimi už má 3 měsíce a večer usne jen u prsa nebo na ruce. Přes den si občas schrupne taky po kojení, nebo ji uspím v hacce, v obou případech vydrží tak půl hoďky spát. Taky na ní zabírá houpání v autosedačce, a to ne na zemi, ale ve vzduchu, ale taky nespí dlouho, to ale houpe jen děda, když přijde, už má 5 kilo ... Když si ji dám do šátku, spí klidně i 4 hodiny v kuse. Ale jakmile uložím do postýlky, chvilku si brouká a pak spustí. Zívá, mne si oči,ale sama prostě neusne, nikdy. Když byla malá, dost brečela, bylo mi jí líto, tak jsem ji prostě chovala a nosila a když usnula, položila ji a spala třeba 3 hoďky, ale teď už to zkrátila. To by nevadilo, že spí kratší dobu ale neusne prostě sama. Dostala jsem tip na knížku, kde popisují postupnou aplikaci vyřvávací metody, ale moc se mi do toho nechce. Jak jinak ji naučím aby si sama usnula? Jo a spí se mnou v posteli. Asi mě za to mnozí odsoudí, ale jdem spát v půl 10 a s jedním kojením v noci u kterého znovu usne spí do rána do 8,někdy 10.

stazina
24. čer 2014

@brsh ted si na to kápla, mám stejný názor...pokud se přirozeně každý den dělá všechno stejně dítě získá režim..nenásilně...zvykne si,kdy se jí,spí,koupe,není nejisté,ví co bude následovat...já mám takhle naučené všechny čtyři děti a s usínáním nikdy nebyl větší problém. Ted tři nejstraší vždy jen zaženu do postele, dostanou pusu a spí...dvouletého stačí položit a chrupe. A nejmenší má taky režím,ale večer v postýlce sám neusne,stačí ho ale chvilku pochovat, přitulí se a spinká.
Sestra má děti 3..chodí spát kdy chtějí, sami neusnou..uspávají je třeba hodinu a půl...obdivuju ji,protože já bych tohle nezvládla..já mám někdy už o půl osmé volný večer a můžu jít na prádlo,nádobí, umýt se,nebo koukat na tv či číst..cokoliv...nemít chvilku pro sebe si nedovedu představit!
,
@zrnkokavy 3 měsíční mimi potřebuje teplou náruč matky a že s ní spíš? Jestli Ti ot nevadí a vyspíš se..já když v noci kojím,tak taky většinou schrupne u mě...držím palce, at to brzo všechno vyladíte a jste spokojené obě🙂

brsh
24. čer 2014

@stazina mluvi z tebe leta praxe 😉 ja se inspirovala u kamaradek a musim rict, ze se to vyplatilo. Se svoji holcickou jsem od rana do vecera a opravdu se ji pres den venuju, ale vecer chci mit klid. A presne - v pul osmy mam svuj vegac 🙂

dorinek
24. čer 2014

@zrnkokavy - a proč vlastně chceš, aby usínala sama ?? Je ještě malinká, potřebuje tě, ty jsi její jídlo, její pití, její teplo, její bezpečí, její všechno . 3 měsíční dítě se bude řídit jen svojí potřebou a to jsi ty. Já jsem nijak neplánovala od kdy budou děti usínat sami a obě mě tak nějak od 18ti měsíců přestali potřebovat ☹ Ach jo, to tak letí, když si vzpomenu, jak se ke mě tulili, tak ráda bych to někdy vrátila 😵 Neřeš to, přizpůsob se 😉

vera_vila
25. čer 2014

@zrnkokavy Můj syn neusíná sám ani v roce a půl... prostě u něj někdo musí být a zpívat mu ukolébavky, jinak prostě neusne... A měl období, kdy neusnul jinak než u prsa, v šátku, nebo když jsem ho vozila v košíku, když se do něj nevešel, tak v kočárku... I dodnes usíná a spí přes den radši v kočáře, když v postýlce, tak opravdu s asistencí a zpíváním... Taky měl období, kdy unsul jen v šátku a sotva jsem ho chtěla přendat do postýlky, tak se probral a bylo po spánku... Takže jsme přešli na koš a kočár... Uvozila jsem ho, pak v klidu spal třeba i 2-3 hodiny... Nenutila bych ji spát samotnou... má zkrátka období, kdy vás potřebuje, cítit blízkost a teplo a tep srdce... nechte ji v tom a užívejte si to (v šátku máte volné ruce a dá se toho spousta doma udělat), potom budete později vděčná za každou chvilku, kdy se k vám bude chtít dítě přitulit 🙂

katyxq
25. čer 2014

@zrnkokavy Jen poznámka k tomu režimu ... hodně záleží na povaze miminka, některé se přizpůsobí tobě, jiné si stvoří svůj režim a s některýma je to každý den jinak, čím víc by ses snažíla, tím by to bylo horší, tam pak funguje jediné - přestat to řešit a plout na vlně s dítětem 😉 (nevím, jak líp to popsat, živý příklad najdeš u nás doma 😀)

wenduliks
25. čer 2014

Nas maly ma 5 mesicu a taky neusina sam. On ani sam nespi :D V noci jedine s nama v posteli ( to praktikuje uz od narozeni),kojim teda stale ve dne v noci po 2hod, takze prendavat do postylky, s neustalym buzenim a pak placem v postylce, me 2.den po prichodu z porodnice preslo 🙂 Zkouseli jsme vsechny mozne metody, vcetne vybreceni se, ale nic nepomohlo. Nekdy usne u kojeni, nekdy v Manduce a nekdy v Hace. Nejake polozeni do postele, pohladit a odejit u nas absolutne nefunguje. Mam zkusenost se starsimi detmi a vim, ze to zacina fungovat tak od 1-2let. Neres to. Ja nejsem zastance "vyrvavani miminek". Moje babicka rikala, ze miminka a mladata maji byt u svych mateka tak to proste je. Akceptuj to, a bud rada,ze nebreci 24/7, jako nasich kamaradu. Lidi, kteri rikaji, ze maji jejich deti " rezim" a davaji ruzne "rady", jak polozi dite do postylky a odchazi, vubec nevedi, o cem takove "narocnejsi" deti jsou. A uprimne, muzu rict, ze to neni zasluha rodicu,ale povaha ditete. Moje segra ma deti 2, ted uz velke. Delala s nima stejne postupy, jako delame my, a na jeji deti to fungovalo, u nas ne. Takze muzu s klidnym srdcem rict, ze "usinani/uspavani" bez problemu neni az takova zasluha rodicu!! 🙂 Nekde jsem cetla, ze deti se do 5.mesice neumi utesit sami, tak aby usnuly samy. 🙂

wenduliks
25. čer 2014

@katyxq Presne tak, naprosty souhlas! Pridavam se do klubu rodicu, ktere maji dite "s vlastnim nazorem uz od narozeni" 😉

fykyska
25. čer 2014

Naše drahé zrnko, představ si že by si byla zvykla na to že jsi neustále mezi lidmi, s někým v kontaktu a ve spojení, v šumu lidkého hlasu,spokojená v kolektivu a najednou by tě někdo dal na samotku mezi 4 holé bilé stěny. Jak by ses cítila. Asi stějně jako miminko které bylo zvyklé na to 9 měsíců se houpat u maminky v bříšku. Nešťastná! Protože by si byla bez toho co tě tak uklidňovalo a naplňovalo.To samé má malé dítě 9 měsíců cití tvoje teplo, dělohu a teď najednou má být samo.? Nereálné.
Pokud tě chce, buď s ní u ní nebo se nějak přizpůsob jejím potřebám. Na 3 měsicích to není žádné vynucování pozornosti, rozmazlenost, nebo vyčůranost to je jen přirozený pud chtít maminku..Nadobí, prádlo, prach neuteče. A svůj osobní prostor se ti časem taky začne znovu otevírat a vyblbneš se, užiješ zábavy, kina atd.Chce to jen čas
A jak už to zaznělo nedej na řeči nechovat,nemazlit, nenunat - TO MIMINKO TO POTŘEBUJE ! a ty zjistíš časem jak moc potřebuješ jeho.
Nejsi stroj buď matka 😅

romitr
25. čer 2014

Mému synovi je dneska 11 měsíců, asi od deseti dnů spí se mnou v posteli, večer usíná u prsa a přes den venku v kočáru, jinak prostě neusne. Problém v tom nevidím, prostě jdu spát večer kolem osmé a ráno mezi šestou sedmou vstáváme a dvakrát denně se s ním projdu venku než usne. Jsem ráda že ho mám pořád nablízku. Když byl maličký, budil se v noci na kojení každé dvě hodiny a klidně hodinu byl přisátý. Byla jsem nevyspalá, unavená, bolavá po císaři, protivná, takovou mámu dítě nepotřebuje. Od té doby co spí se mnou v posteli jsme oba v pohodě, spokojení, vyspaní, máme svůj systém. Prostě mě potřebuje a proto jsem tady, proto jsem ho chtěla, abych se o něj mohla starat, být mu nablízku. Vždyť v bříšku nic jiného než mámu nezná a když je pak najednou venku, v cizím prostředí, cizí zvuky, světlo, prostor, potřebuje mít mámu nablízku, aby věděl že je všechno v pořádku, že se nic neděje, že je to takhle dobře, protože máma je s ním. To že dítě nosíte, že cítí váš tep, vaše tělo, dotyky, to je to nejlepší co mu můžete dát, pro jeho rozvoj emocionální, pro jeho jistotu, pro celý jeho budoucí život. Přečtěte si knížku Naše děti naše světy, určitě vám pomůže ujasnit si co vlastně pro své miminko chcete ;o)

somalicats
25. čer 2014

Mám postýlku na kolečkách, se stahovací bočnicí. Malá mi usne v postýlce běžně, ale když se stane a nedaří se, prostě si jen přitáhnu postýlku k posteli, stahnu bočnici a je klid. Přímo do postele si ji beru spíš přes den, když už, v noci ne, protože malá sebou dost šije a špatně se nám pak spí oběma. Nechat vyřvat nemá smysl, o to víc je pak miminko stresované a protivnější i po vyspání. Já neřeším studie/nestudie, prostě se řídím instinktem a funguje to - mám spokojené miminko, i když momentálně zlobí zoubky... Na režim jsme najeli taky tak nějak nenásilně - postupně se to samo ustálilo. Koupu mezi 7 a 8 večer, podle toho, jak vychází krmení.