4 letá vstává v 5.30. Jak ji naučím spát déle?

brendda
30. dub 2011

Ahoj holky,
ráda bych se s vámi podělila o zkušenosti ohledně spánku vašich dětí a uvítám jakoukoli radu,která jen trochu pomůže,abych se konečně vyspala 😉
Mám 4.letou holčičku,která vstává v 5,30hod a já si myslím a celé roky čekám,kdy už se konečně vyspím,i když teď-když čekáme další miminko to asi nebude 😀 Přes den má spoustu aktivit,takže musí být zákonitě hrozně unavená,kolem odpoledne má krizi,kdy se jí chce spát a je protivná,někdy usne v autě,doma jí ale nenechám a večer chodí spát kolem 20hod max.20,30hod- déle nevydrží.Ráno vstává v 5,30hod a já šílím.Je to na nás prostě hrozně brzy.Nevím,jak jí konečně naučit spát déle.Nebo je to normální??????
Děkuju za příspěvky!!

babulinkab
30. dub 2011

@brendda můj syn chodí spát taky večer tak ve 20.30 a vstává o 6.00, málo kdy spí déle, přes den nespí vůbec 😝 😝

vojtisek2007
30. dub 2011

@brendda mě děti už taky přes den nespí, večer chodí do postele kolem 20.té a to usnou během 5ti minut, ráno vstávají kolem 7.00 - celkem na prd, když chodíme do práce a do školky a musím je v šest budit ☹

brendda
autor
30. dub 2011

Hmmm,díky holky.Já neočekávám,že bude spát přes den,to po ní už ve 4letech nechci,ale vstávání v 5,30hod se mi prostě zdá děsný....Malej mi v břiše krásně spí celou noc a jak N. začne ráno povídat,hned je vzhůru....takže mám strach,že mi bude budit i miminko a já budu celé noci ponocovat,kojit atd.....takže ta rána budou ještě brutálnější.No,snad se to nějak srovná.Nikdy nebyla velký spáč,ale tyhle budíčky za poslední měsíc jsou už na mě fakt moc 😎

kalo
1. kvě 2011

Naší budou 4 za dva měsíce...ale je zase spáč. Vstává v 7.30-8h (podle toho, jestli jde do školky), po obědě spí tak hodinu a jde spát do 20.30. Fakt, že já ji k odpočinku vedu už od malička..teď čekáme druhé a pak bude po pohodě, ale v poledne si chodím lehnout s ní a ještě si to užívám 🙂

paolin
1. kvě 2011

u nás je tento režim naprosto normální cca od 3 let. dřív se vstávalo i o půl 5, takže vstávání po 6 hodině je pro nás supr 😉

brendda
autor
1. kvě 2011

@kalo no,tak to já jí taky vedu a je mi to prd platný 😀
Včera šla spát ve 22hod,že jí to posunu a prd.....vstávala zase po 6hod.

@paolin díky bohu,že v tom nejsem sama 😀 násilím to asi nezlomíme....

paolin
1. kvě 2011

@brendda co mám zkušenosti, tak posunout nelze. čím později dávám chlapečky spát, tím dřív vstávají.

kalo
1. kvě 2011

@brendda Holky, fakt každý dítě to má jinak....Ta naše ochrapa je určitě jedna z mála, co znám děti kamarádek, tak všichni takto dračí už od časných ranních hodin, bez poledního spánku...Násilím je uspávat fakt nelze 😵

salilinka
1. kvě 2011

náš malej chodí spát kolem půl 9 a stáva tak kolem 9,,o víkendu klidně až v 10...

lusi80
1. kvě 2011

tak naši kluci chodí spávat tak kolem 21,30,ale usnou kolem 22,00 😖 😖 😲 bohužel už jsou tak naučení,a vstávají nebo spíš je budím kolem 7,00 do školy a školky,o víkendu jak na potvoru vstávají i kolem půl 7,klasika,rodiče chcou spát a dětí zlobí 😀 😀 😀 Co vím od mamky,my jsme se ségrou jiny nebyly 😀 😀 .Mladší chodí po obědě ještě spát,má 3,5 roku,spí tak tu hodinu a půl,když nespí je protivnej,a věřím tomu,že kdyby šli spát večer dřív,ráno budou brzo vzhůru,ale spát do 9 nebo 10 se nám nikomu ještě nepodařilo,já i manžel jsme nespavci,kolem 7 jsme vyspani,i o víkendu 😀 😀 .
@brendda ale radu nevím,každé dítě je jiné,kluci vstávali tak brzy když byli mimina,a to je hooodně dlouho,a to byl děs vždycky 😀 😀

kristi
1. kvě 2011

@salilinka no to je fakt rada nad zlato 😒 😅

brendda
autor
2. kvě 2011

@salilinka hodnej chlapeček,že rozeznává i víkend a nechá vás si přispat 😀

No nic,dneska vstávačka zase v 6hod.Ale chtěla mi udělat radost,věděla,že se budu zase zlobit,tak sama vstala,šla se obléknout,vyčistit zuby a pak opatrně šeptala,že by chtěla uělat snídani 😀 Maminko,miláčku....tak můžu se já na ní zlobit??? 😀 😀

janeses
2. kvě 2011

Ahojky, naše dcerka je opak, spáč od malička. Přes týden vstává do školky před půl osmou a to je problém, kolikrát jí musím i spící postavit a probrat, jinak by spala do 9. Ve školce, je jen do oběda a jak příjdeme domů, jde si kolem jedné lehnout a o půl 4 jí musím budit. Když jí vzbudím po hodině, je protivná. Večer chodí spát kolem deváte. O víkendech spí do 9, po obědě spát nechodí, když si pospí ráno, usla by, ale co by z toho dne pak měla. Večer usíná kolem osmé a do minuty.
Já jsem taky spáč, manžel ráno moc dlouho nepospí, tak spáč bude asi po mě.
Brendda normální to určitě je, většina dětí mých kamarádek v tomhle věku, ráno taky moc nepospí. A po obědě Ti nespí už dlouho?Napadá mě jen, dát jí spát po obědě alespoň na hodinku, vydržela by pak déle večer a ráno by možná spala trošku déle. Jinak fakt nevím, některé děti jsou nespavci a nedá se s tím dělat nic ☹

brendda
autor
3. kvě 2011

@janeses po obědě spala do 3let,teď už to nejde-i kdybych tam s ní ležela,četla,šimrala jí,nevím co všechno-neusne.
Někdy mi usne v autě po těch svých kroužích,ale o to jde spát pak později večer,protože by nezabrala.
Dneska byla v pokoji tma,pršelo a vstávala v 7,15hod což je super.
Už to nebudu řešit,ona si prostě řekne sama,kdy a jak je unavená.
Díky.

brisalek
7. kvě 2011

@brendda dcera uz od 19 mesicu nespi pres den(uspavani se posunovala az tak na pul 3 a to jen v kocarku a s revem, takze jsem to vzdala) a usina okolo 19.30-20.00 a spi do 6.30-7.00(vyjimecne dele. Kdyz jsme v aute usne tam a parkrat , tak 1x za 14 dnu usne sama treba okolo 4 odpo. Kdyz ti spala do 3 let muzes byt rada, takovych jako moje i horsich spacu je fakt dost. Vim jak je to narocne mit nespavce ,ale bohuzel ☹ se s tim nic nenadela. Nekdo tvrdi rezim a posouvat, ale deti proste spi , kdyz se jim chce a ne jak by se to libilo rodicum🙂. Jen me napada, synovec se rano koukal na vsechny ty kreslene pohadky, kdyz vstaval v 6 a podobne. Neni to asi moc vychovne🙂, ale ostatni mohli spat nebo aspon lezet, on si sam pustil TV a treba hodku koukal. Drzim palce at to druhe male je naopak spac nad space.

brendda
autor
7. kvě 2011

Díky.Dneska 6,30hod.....mě už se ani nechce spát 😀

bertica.h
7. kvě 2011

ja myslím,že aj ked sa takto skoro zobudí,tak to nieje problém..vycikat sa može ist 4r.dieta samé,naša napr,si veze knižky,je v izbe s mladšou sestrou,je potišku že ju nezobudí,vezme si pastelky a kreslí,alebo si číta knihu