4 měsíční dítě najedou chce usínat u prsu

kfitecko23
24. dub 2011

Ahojky, chci se zaptat jestli náhodou nemáte někdo stejný problém jako já. Mám 4.měsíčního chlapečka, která vždy usínal sám v postýlce max. při kojení a já ho do postýlky jen přendala. Jenže teď jak ho nakojím jdeme si hrát a třeba po hodině si začne třít očka a vidím že je unavený. Položím ho do postýlky někdy mu pustím kolotoč, někdy si s ním lehnu do postele obejmu ho aby mě cítil. Vždy to zabíralo a posledný týden jen řve řve a řve. Když ho dám do kočárku to neusne v žádné případě a řve třeba i 2hodny v kuse. Začel tento problém nejdříve ve dne a teď už i večer. Nechápu to! Přece nemůže mít po hodině někdy i míň znovu hlad? Dávám mu ještě i Sab Simplex a už se párkrát stalo že když jsem mu je dala a dala cumel do pusy tak usnul. Přece nemůže být na těch kapkách závislý snad,ne??

simonceli
24. dub 2011

Ahoj, mě malá u prsa usínala od 2. měsíce do 5. měsíce, dokud se nám to nějakým zázrakem nepodařilo odbourat. Těžko radit, zkusila dudlík? Já bych ho zkusila, mě ho malá teda nechtěla, takže jsme bez od porodky. Ale jako neboj do 15-ti let ti u prsa usínat nebude. Já bych teda svoje dítě řvát nenechala rozhodně, jak určitě někdo napíše, že nechat uřvat atd. Na to nemám žaludek. Když si vzpomínám, tak mě pomohla plyšová ovečka jako mazlíček, bez které teď dcera neudělá ani krok a plácání po zadečku, takže se mazlila s ovečkou a já ji hojdala a usnula no a pak jsem pomau pestala i hojdat a teď ji jen položím do postýlky a ona se amzlí s Ovi a usne si sama. Snad na něco příjdeš, co bude vyhovovat tobě i malýmu 😉

kfitecko23
autor
24. dub 2011

Vůbec nevím co ho to popadlo. Nevím jestli ho třeba netrápí zuby nebo nemám málo mlíka. On chvilku leží a jen tak poplakává s dudlíkem v puse. Pak začne řvát. Nechám ho chvilku plakat dávám mu dudlík odejdu pak zas asi tak 5minut pak už mě to přestane bavit pořád chodit a taky na to nemám žaludek protože ta intenzita pláče je čím dál větší. Vezmu ho tedy na ruce a plakat přestane. Položim si ho na ruku dám mu dudík a on začne ječet dokud mu prostě nedám to prso. Jelikož bývá pozdě tma tak mu hodim plínku přes hlavičku ať má tmu a nenápadně pak prso vyměním za dudlíka. Bud začne ječet ještě vím nebo už je tak KO že usne. Já vůbec nevím co se to s ním děje. Nevím jestli třeba není takový po injekci kterou mu dali ve středu.

simonceli
24. dub 2011

@kfitecko23 zkus si koupit citrovital a natřít mu dásničky, je to přírodní, takže tím nic nezkazíš a když to nebudou zoubky, tak ho schováš na později, zkusila bych nějaký čajík do lahvičky. Třeba fenykl nebo heřmánek. Já když jsem kojila, tak malá měla hlad co 1,5 hodinu. Tak jsem potom přešla na UM, tak jestli si nejsi jistá, že mu to stačí, tak zkus přikrmit a uvidíš. Plínku mi malá nechtěla, ale ovečku si zamilovala hned. Když budeš dávat flašku tak nezoufej, že jji třeba nechce, nebo z ní neumí, On si na ni bude muset zvyknout. Já jsem vyzkoušela snad všechny láhve co jsou na trhu až nám sedla lahvička MAM Anti-colic. Taky jsem jí pak doporučila spoustě kamoškám a ty je používají a nedají na ni dopustit jako já, ale je to fakt dítě od dítěte, co mu sedne.Jinak mě taky pomohlo malé když jsem jí uspávala zpívat, ale teda u nás to byly jen 3 francozské dětské písničky, které na ni teda zabírají i teď. Reakce na injekci to může být, ale myslím, že je to málo pravděpodobné. musíš prostě zkoušet a hledat co vám bude pasovat. Je to těžké, ale jak říkám do dospělosti to trvat nebude.

kfitecko23
autor
24. dub 2011

S Lahvičkama on problém, používám Nuk i Lovi. Čajík už mu vařím fenyklový,ale nějak to nepomohlo. Dnes jsem mu dala na noc UM zatím leží v postýlce a je ticho jen kouká tak uvidíme. Děkuju moc za radu. Ten citrovital si pořídím určitě, jelikož jednou ho potřebovat budu 🙂

simonceli
24. dub 2011

@kfitecko23 tak třeba bude vážně hladový. Uvidíš. Snad to je tím a bude to v poho. ALe já taky tak nějak od 4. měsíce přikrmovala a pak jsme přešly úplně na UM. Tak dej vědět, jaká byla noc a jestli ještě plakal.

kfitecko23
autor
25. dub 2011

Ahojky, tak jsem mu večer dala UM. vydržel 4 hodiny, ale usnul docela v pohodě. Dnes zas celý den bojujem s kojením. Když ho dám k prsu tak párkrát cucne a čučí jinde, zajímají ho jiné věci než jídlo :( pak u toho řve. Tak nevím jestli fakt nemám málo mlíka. Začala jsem pít kojící čaj ve velkém budu odstříkávat a uvidíme ...

simonceli
25. dub 2011

@kfitecko23 zkus mu dát i přes den UM a uvidíš..... já dávala jednou UM pak kojila a zas UM a zas kojila nastřídačku

kfitecko23
autor
27. dub 2011

Tak mu každý večer dávám UM a vydrží čím dál víc 🙂 je i spokojenější. I když s tím denním usínáním je to děs! Jedině s flaškou čaje v puse :( včera dokonce celé odpoledne nechtěl pít s prsa až večer UM si dal. No uvidíme jak to půjde dále.

simonceli
28. dub 2011

@kfitecko23 no tak hodně štěstí, ikdyby už nechtěl MM tak je lepší mít spokojené dítě ikdyž nekojené. To je hlavní. KAmarádce doteď malá usíná s flaškou v ruce a má 19 měsíců. To se poddá časem. Mě malá třeba už vůbec nechce UM.

lusy82
3. čer 2011

Ahoj, já bych hlavně zrušila tu lahev dokud je čas. Ve čtvrtém měsíci je normální, že děti mohou bojkotovat kojení, snižuje se totiž vypuzovací reflex u matky a děti musí víc "máknout" aby něco vysáli. A obzvášť chlapečkové bývají línější 🙂 Tím že dáš lahev tak on zjistí, že je něco jednodužšího a sám si vybere, co mu vyhovuje. Neboj on se to časem naučí. Zatím koj vždy když si řekne a nejlépe střídej obě prsa klidně i po pěti minutách. Tím si zvýšíš laktaci. A také bych zrušla ty čaje. Maximlně při problémech ( prdíky apod. ) dávat pár lžiček denně.Ale lepší bude když to budeš pít ty a tím se ti dostanou do mlíčka. Hlavně to chce snažit se být v klidu. Psychyka dělá hodně. Přeju hodně štěstí a pevné nervy.

lusy82
3. čer 2011

@kfitecko23 Ahoj, já bych hlavně zrušila tu lahev dokud je čas. Ve čtvrtém měsíci je normální, že děti mohou bojkotovat kojení, snižuje se totiž vypuzovací reflex u matky a děti musí víc "máknout" aby něco vysáli. A obzvášť chlapečkové bývají línější Tím že dáš lahev tak on zjistí, že je něco jednodužšího a sám si vybere, co mu vyhovuje. Neboj on se to časem naučí. Zatím koj vždy když si řekne a nejlépe střídej obě prsa klidně i po pěti minutách. Tím si zvýšíš laktaci. A také bych zrušla ty čaje. Maximlně při problémech ( prdíky apod. ) dávat pár lžiček denně.Ale lepší bude když to budeš pít ty a tím se ti dostanou do mlíčka. Hlavně to chce snažit se být v klidu. Psychyka dělá hodně. Přeju hodně štěstí a pevné nervy.

kfitecko23
autor
5. čer 2011

No tak malý už má teď 5,5měsíce. S dr. jsme se dohodli že mu začnu dávám kaše a taky mrkev ..., ale stále ještě kojím. Jelikož malý za měsíc zhubnul 20g tak je jasné že mu MM nestačí. Za měsíc podávání sunaru na večer přibral víc jak kilo, není konečně hladový je usměvavý. To že mi pláče u prsa je bohužel tím že ho opravdu bolí bříško. Jelikož už papá tak mu čaj dávat musím. Tak jak dr. řekla jsem jedna z těch, která nemá MM tak dobré na to aby mému synovi stačilo.

eloana
5. čer 2011

@kfitecko23 Ahoj kamaradka zacla s prikrmy na 5m a plne kojila,ale na malym bylo videt,ze uz mu to nestaci

kfitecko23
autor
5. čer 2011

já jsem musela taky, a dala jsem jen sunar na noc a za 14dní 500g nahoře a další 14dní 500g nahoře. Dr. mi pak řekla, že už od 5měsíce můžu začít. Dávám mu toho maličko a pak dokojím ať si zvyká. Já před ním nemůžu ani jíst on chce hned taky, ječí a otvírá pusu.

lusy82
13. čer 2011

Já jsem si všimla až po odeslání zprávy, že už asi píšu trochu pozdě 🙂 My měli s malým stejný boj. Bylo v tom také usínání a pak ještě bříško. Do toho "zaručený" rady příbuzných, nu prostě nervy.Pak jsem se díky laktační poradkyni rozkojila a bylo to v poho. Malej nakonec přibral v pátém měsíci, rekordní přírůstek a jelkož to byl jedlík tak jsme taky začali o malinko dřív papat. S tím čajem taky nemusíš tak chvátat. když ještě převážně kojíš. Stačí jen pár lžiček po jídle. Je to pak obrovský nápor na ledviny. Jinak to s tím jídlem před malým taky moc dobře znám. Máme prostě malý nenasyty 🙂