4měsíční syn vstává kolem 4. hod., co se s tím dá dělat?

brona456
28. bře 2014

Prosím o radu syn 4měsíce vstává kolem 4hod ranní a to ještě krmím kolem 12hod to ještě usne do těch 4hod ale pak už vstává a přitom je unavený a o sobě ani nemluvím, dá se s tím něco dělat aby spal aspoň do 6hod?
Taky mám problém se spaním přes den, usíná mi jen v babyvaku a nesmím ho položit jinak se vzbudí někdy usne doma v kočárku na půl hodky, dýl ne.
Ještě před měsícem mi spal po procházce venku v kočárku doma pár hod a ted sotva dojedu domů je vzhůru vše ho budí,
krom toho než ho venku uspím většinou v kočárku strašně řve a trvá tak 10min než přestane a usne nebo nepřestane a musím jít domů...
tohle mě ničí taky dost....místo aby byl rád že je venku řve a já se na procházky vůbec pak netěším nemáte s tím zkušenosti proč se mu v kočárku nelíbí...sem zoufalá i z toho ranního vstávání poradte....děkuji

jejule
28. bře 2014

A v kolik ho dáváte spinkat? Máte ho v zavinovačce? Není přetopený pokoj? Je toho spoustu a my musíme pátrat a zkoušet co by to tak mohlo být 🙂
Dudlík používáte?
Miminko se holt vyvíjí a spí čím dál tím méně a každé své období jinak. Dcerce začaly růst první zoubky a přes den mi spí sotva půl hodiny a to 3x denně a to jen v jedoucím kočárku...V noci opět 3x kojím a mám ji u sebe v posteli, protože je co hodina vzhůru...
Musíte vydržet, bude líp 🙂 Přeji hodně síly.

t_novotna
28. bře 2014

Kojíš? Ptám se proto, že mám taky nespavce, když chce ráno vstávat moc brzy, tak ho nakojím vleže u sebe v posteli - kojení má přirozený uspávací efekt, takže při tom pěkně vytuhne, ja se pak jen opatrně odkulim a usnu si taky. Jinak spi ve sve postýlce, ale nad ránem to praktikujeme takhle a osvědčilo se to 😉

nikollita
28. bře 2014

Na noc zkuste spinkat spolu v posteli, možná se cítí sám 🙂 Přes den více šátkovat (šátek, manduca), babyvak není moc dobrý (aspoň u nás ne). Jinak to může být jen období, můžou to být i zoubky (můj syn měl první zub týden před 4. měsícem).

barinkas
28. bře 2014

píšeš, že ve 12 krmíš.. a předtím spí od kolika? Třeba už to je moc na něj... malá jako mrně usínala až kolem 11 večer a s hrozným řevem... nefungovalo nic, jen nechat vyřvat bohužel...Zkusila bych změnit večerní režim třeba...nebo nekrmit v těch 12... zkoušelas? Ono spousta dětí, co vstává brzo, chodí brzo spát či hodně spí přes den, což asi u vás není, co jsem tak pochopila...ale někdy spát prostě musí.. Jinak se to časem samo upraví...chce to nastavit režim, který bude stejný... časově. Trvá to, ale funguje to na ně 🙂 Malá cca někdy kolem roku, krásně usne po obědě, něco po 12, žádné uspávání. Večer po 9 dám spát a jdu. Lehne a žádný řev, spí během pár minut.

JInak kojení určitě uspává... 🙂 malá mi u toho vždy usnula, pak jsem ji šupla do postýlky a spala dál...
Ale celkově záleží na dítku, každé je jiné... Bára v noci od narození spala jak špalek, horší ovšem bylo přes den...

tarra27
28. bře 2014

naše starší taky neměla ráda kočárek, začala jezdit až na roce a 8 měsících, protože už tamy byly dvě - vede sebe, má brzy po sobě sestřičku...ale sama ani jako mimi nechtela, vždy to byl pláč chvilinku spala a zase pláč v kočárku...

usínala jednu dobu až před pulnocí....jediný vhodný režim je nechat je, nekdy to trvá chvíli, ale ustálí se to, najedou si svůj nej rytmus a bude spinkat krásně....

ladie
28. bře 2014

Tady je každá rada drahá.
Spí pod peřinou? Ve spacáku? Svázaný (my v tomto věku museli v noci svazovat plínou, jinak se nevyspal)?
Jak často kojíte přes den + první část noci (já do 7-mi měsíců kojila nonstop co 3 hodiny).
Není mu horko nebo zima? (kolikrát ve starých domech nad ránem klesne teplota...)

Otázek je moc. Za sebe jen doporučím zkusit ho v ty čtyři ráno vzít do postele, přitulit se a nabídnout prso. Třeba se přicucne a ještě usne.

Jinak prostě VYDRŽET. Za pár dní/týdnů se to zase může úplně změnit. U takhle malých dětí se to točí rychle 😉

lrg
29. bře 2014

Určitě vzít do postele a to že teď se mu v kočárku nelíbí může být jen nějaká fáze, netrap se.

cell
29. bře 2014

U nás to svazování taky hodně fungovalo, ale právě ve 4 m už měl docela sílu a ze všeho se vykopal, ale jsou spec. zavinovačky pro větší děti. Co dudlík? Pro nás spása, obvykle se ududlal ke spánku, ale zas byl problém, kdy ž vypadnul . To jsem teda poradila ☹

hanulka15
24. čer 2014

Nic nepomůže... jen vydržet, nadopovat se kafem nebo něčím podobným a ono se to snad trochu zmírní. U nás to už trvá dva měsíce, taky od těch 4 měsíců a stále doufám. ☹ Vstáváme tedy už v 6 a ne ve 4, ale budíme se zase místo 2x tak 4x. Asi zuby nebo co, nebo možná teplo, taky to očkování nebylo nic příjemného. V kočárku usne ale jen tak na 30 minut a z procházky taky utíkáme se řevem domů. Prababička říká, že je to celá má máma, když byla malá. Snad se to taky do těch dvou let uklidní 😖

hohe
24. čer 2014

Asi tě moc nepotěším, ale naše Anička tak vstávala asi 4 měsíce... teď je svátek když zaspí do půl sedmé jinak vstávat 5,30...