• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

4měsíční z ničeho nic odmítá večer usnout, je to fáze?

20. července 2013 
Ahoj,
vím, že diskuzí na téma - problémy s usínáním - je tu spousta, ale nemůžu najít něco co by sedělo přesně na nás. Holčička 4 měsíce, už zhruba v měsící se naučila krásně usínat sama v postýlce, přečetli jsme pohádku, buď usnula u ní, nebo až když jsme odešli, ale ani nehlesla. A teď už asi týden, jakmile ji položím do postýlky ječí naprosto hysterickým pláčem. Dlouho jsem ji tahala a konejšila, protože měla ošklivý ekzém a myslela jsem, že jí to svědí, ale teď mi to přijde, že jí nic netrápí, neošívá se, neškrábe, prostě jen pláče. Jsem z toho nešťastná, protože přes den téměř vůbec nespí, jen pár šlofíčků přes den, někdy ani to ne a v noci kojím po dvou hodinách, ale aspoň jsem věděla, že každý večer v klídku usne a my se budeme moc s manželem taky věnovat sobě. Nevím co dělat, nechci ji naučit vytahovat ven, chci aby to fungovalo jako předtím, ale zase mi to trhá srdce a mám o ní strach, jak je hysterická, úplně se klepe a lapá po dechu, nakonec usne vyčerpáním. Myslíte, že je to jen nějaká fáze a zase to přejde?
19. črc 2013 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@tyf mala foto měla také. cca po4 měsíci.... ted je ji 6 měsíců a tyden a už se to lepší.. počkala jsem do pul ro ká ated az ji učím usínám v postýlce samotnou.. druhy ďen a dnespo15 minutách usla.. myslím že do pul roka vydržet.. aspon můj názor.. chce tebe.. chce tvoji blízkost. ještě je malinka.. chovej co můžeš .. .. nebo si ji vem k sobe nez usne..pak vrat do postýlky.. je ještě. spinka.. pláče po tve blízkosti..
19. črc 2013 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
prostě nejspíš potřebuje víc fyzického kontaktu, tvoji přítomnost při usínání (a nebo i při spánku), je to období a jednou přejde - ale nikdy ti neřekne kdy, každé dítě je jiné, má potřebu kontaktu jinak vysokou, některé dítě začne samo od sebe (jako opravdu přirozeným vývojem, Estivillovu metodu na mysli nemám) usínat a spárt samotné třeba v osmi měsícich, jiné ve dvou letech. Já ukojuju do spánku doteď, malou cca měsíc (dřív byla nepřeložitelná) dávám do prvního kojení (což bývá kolem půlnoci) do postýlky, zbytek noci spí s námi, ale už sem tam usne přes den bez prsa u mě na klíně a občas i v noci při držení a tichém povídání, že je noc a to se spí, znova zabere, ale jen když není moc probraná, pak zabere jedině prso.
19. črc 2013 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj náš malej to měl také ale bylo to z hoto že si zvykl že ho pořád někdo choval(babičky, tetičky apod.) Pokud říkáš že si jí chovala když měla te ekzém navykla si na tvou přítomnost a teď ho vyžaduje stále. Náš malej nechtěl dřív usínat jinak než v mojí nebo manželově náruči. Ale po nějaké době jsme byli tak vyčerpaní že po celodenní práci nebo uklízení ještě takhle konejšit bylo neúnosné- Sice jsem byla u toho když malej usínal a mohla jsem ho pozorovat jak krásně spinká ale s manželem jsme chtěli trávit čas i spolu. Postupně jsem zkoušeli dávat do postýlky, pak jsem seděla u postýlky a držela za ruku, pak jsem jen seděla u postýlky později na vedlejší posteli a nakonec stačilo dát malého do postýlky zapnout mu noční světýlko a usínal v postýlce sam bez naší přítomnosti. Později jsme už ani nenechávali zapnuté noční svetýlko. Dnes si sice parkrát zabrečí ale nakonec usne sám.
19. črc 2013 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
děti mají různá spací období, taky jsou docela vedra
20. črc 2013 v 15:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek