4měsíční z ničeho nic odmítá večer usnout, je to fáze?

tyf
19. črc 2013

Ahoj,
vím, že diskuzí na téma - problémy s usínáním - je tu spousta, ale nemůžu najít něco co by sedělo přesně na nás. Holčička 4 měsíce, už zhruba v měsící se naučila krásně usínat sama v postýlce, přečetli jsme pohádku, buď usnula u ní, nebo až když jsme odešli, ale ani nehlesla. A teď už asi týden, jakmile ji položím do postýlky ječí naprosto hysterickým pláčem. Dlouho jsem ji tahala a konejšila, protože měla ošklivý ekzém a myslela jsem, že jí to svědí, ale teď mi to přijde, že jí nic netrápí, neošívá se, neškrábe, prostě jen pláče. Jsem z toho nešťastná, protože přes den téměř vůbec nespí, jen pár šlofíčků přes den, někdy ani to ne a v noci kojím po dvou hodinách, ale aspoň jsem věděla, že každý večer v klídku usne a my se budeme moc s manželem taky věnovat sobě. Nevím co dělat, nechci ji naučit vytahovat ven, chci aby to fungovalo jako předtím, ale zase mi to trhá srdce a mám o ní strach, jak je hysterická, úplně se klepe a lapá po dechu, nakonec usne vyčerpáním. Myslíte, že je to jen nějaká fáze a zase to přejde?

ivapo
19. črc 2013

@tyf mala foto měla také. cca po4 měsíci.... ted je ji 6 měsíců a tyden a už se to lepší.. počkala jsem do pul ro ká ated az ji učím usínám v postýlce samotnou.. druhy ďen a dnespo15 minutách usla.. myslím že do pul roka vydržet.. aspon můj názor.. chce tebe.. chce tvoji blízkost. ještě je malinka.. chovej co můžeš .. .. nebo si ji vem k sobe nez usne..pak vrat do postýlky.. je ještě. spinka.. pláče po tve blízkosti..

katyxq
19. črc 2013

prostě nejspíš potřebuje víc fyzického kontaktu, tvoji přítomnost při usínání (a nebo i při spánku), je to období a jednou přejde - ale nikdy ti neřekne kdy, každé dítě je jiné, má potřebu kontaktu jinak vysokou, některé dítě začne samo od sebe (jako opravdu přirozeným vývojem, Estivillovu metodu na mysli nemám) usínat a spárt samotné třeba v osmi měsícich, jiné ve dvou letech. Já ukojuju do spánku doteď, malou cca měsíc (dřív byla nepřeložitelná) dávám do prvního kojení (což bývá kolem půlnoci) do postýlky, zbytek noci spí s námi, ale už sem tam usne přes den bez prsa u mě na klíně a občas i v noci při držení a tichém povídání, že je noc a to se spí, znova zabere, ale jen když není moc probraná, pak zabere jedině prso.

nitro
19. črc 2013

Ahoj náš malej to měl také ale bylo to z hoto že si zvykl že ho pořád někdo choval(babičky, tetičky apod.) Pokud říkáš že si jí chovala když měla te ekzém navykla si na tvou přítomnost a teď ho vyžaduje stále. Náš malej nechtěl dřív usínat jinak než v mojí nebo manželově náruči. Ale po nějaké době jsme byli tak vyčerpaní že po celodenní práci nebo uklízení ještě takhle konejšit bylo neúnosné- Sice jsem byla u toho když malej usínal a mohla jsem ho pozorovat jak krásně spinká ale s manželem jsme chtěli trávit čas i spolu. Postupně jsem zkoušeli dávat do postýlky, pak jsem seděla u postýlky a držela za ruku, pak jsem jen seděla u postýlky později na vedlejší posteli a nakonec stačilo dát malého do postýlky zapnout mu noční světýlko a usínal v postýlce sam bez naší přítomnosti. Později jsme už ani nenechávali zapnuté noční svetýlko. Dnes si sice parkrát zabrečí ale nakonec usne sám.

hofka1
20. črc 2013

děti mají různá spací období, taky jsou docela vedra