5letý syn se při usínání šíleně potí, čím to je?

dukie
30. led 2014

Krásný den přeji všem maminkám 🙂 ,

chtěla bych Vás požádat o radu, jestli nebudete některá mít podobnou zkušenost. A ještě lépe, jestli některá nebudete vědět, čím to je a hlavně co s tím.

Syn (nyní 5,5 let) se už od útlého věku při usínání šíleně potí. Zpotí se tak, že má úplně propocené pyžamko, někdy i viditelné kapičky potu na čele. Celkově mu usínání dlouho trvá (třeba i hodinu). Nemyslím si, že by to bylo tím, že je mu příliš teplo - zkoušeli jsme všechno možné. Potí se celoročně, potí se pod normální přikrývkou i pod lehkou přikrývkou, potí se i pod takovou tou ovčí přikrývkou (která dýchá a tedy mně se třeba vůbec nikdy nepodařilo se pod ní zpotit)... potí se v pyžamku, potí se i když zkusíme spinkání třeba jen v trenýrkách a tenkém tričenku s krátkým rukávem... prostě to vůbec nehraje roli. Pokoj nepřetápíme (a krom toho je fakt jedno, jestli je topná sezóna nebo chladnější jaro nebo léto, potí se opravdu celý rok, každý den). Dodávám, že s ním v pokojíku spí mladší bráška a ten tyto potíže nikdy neměl.

Během spánku je to pak už v pořádku. Jak oschne, už se to neopakuje. Zpotí se jen během toho usínání.

Nevíte některá, čím by to mohlo být? 😕 Já si myslela, že z toho časem třeba vyroste... ale zatím se nezdá...

maruja
30. led 2014

@dukie Ahoj,a s pediatrem jsi to konzultovala?? Je to divný, že jen při usínání, ale dlouhodobě. Noční pocení může být známkou zánětu. Asi to chce nějaký vyšetření

ipkh
30. led 2014

Syn (7,5 let) to má také, ale přiznám se, že mě nenapadlo, že je to problém.
Večer z něj teplo sálá, usíná většinou odkopaný...

baca
30. led 2014

Mně to dělají obě starší děti. Přes teplejší měsíce hlavně dceru i dvakrát za večer převlíkám. Trochu poůže, když je z večera přikryju jen do půl těla.

dukie
autor
30. led 2014

@maruja @ipkh No mě právě taky tak nějak nikdy nepřišlo, že by to mohl být nějaký problém. Tím, že to je opravdu celoročně a opravdu každý den, tak jsem na to jakoby zvyklá. Ale nedávno jsem nad tím začala přemýšlet, jestli to třeba není projev něčeho, čemu bychom měli věnovat pozornost. Paní doktorky se na to zeptám, jak tam příště půjdem.

@baca Taky jsem zkoušela přikrýt třeba jen nožky, ani ne boky, jen nohy. Ale výsledek se nějak neprojevil...

dukie
autor
30. led 2014

Mně... "No mně..." tam mělo být. 😀 Jsem nejdřív chtěla napsat "mě nikdy nenapadlo"... no a buch, už je tam hrubka. 😀

hav81
30. led 2014

Mám ročního syna a tenhle problém má od narození.Kapeme vitamín D,2 kapičky (normálně se kape jedna kapička)a doktor říkal.
Určitě se zeptejte pediatra 🙂

a_lexa
30. led 2014

Určitě konzultuj s pediatrem a na spaní doporučuji nějaké merino pyžamko, protože merino vlna dokáže pojmout vlhkost rovnající se třetině své váhy, aniž by byla na pohmat vlhká. A i když je mokrá, tak nestudí. Můj syn se celkově dost potí, a pak je chudáček celej ulepenej a někdy i od toho potu studenej a merino prádlo nám dost pomohlo – sice ne od pocení, ale prcek je víc v pohodě a nemusím ho stále převlékat.