5ti měsíční se budí každou hodinu, pomáhá jen zavinutí

veronikaprostenika
23. kvě 2012

Ahoj holky, snad se najde nějaká kouzelnice, co mi pomůže s naším raubířem. Když se malej narodil, tak pomáhala zavinovačka, jinak neusnul, jenže jsem ho nechtěla omezovat v pohybu, tak jsem sehnala takovou tlustou mikinku, která mu byla velká. On si po obličeji šmrdlal jen tou mikinou a nebudil se... Jenže!... Poslední měsíc začal "noční teror", přisuzuji to zubům, nevím, čím jiným by to mohlo být. Malej jde spát v 8, tvrdě spí do 11 a pak začne náš noční maraton, každou hodinu se vzbudí a vyžaduje dudlíka, pak většinou(někdy taky ne a je pak vzhůru třeba 3/4 hodiny) zase hned usne, ale za hodinu se to opakuje znova a tak to trvá až do rána. A to dřív spinkal krásně, budil se třeba 1-2x za noc. Teď je vzhůru fakt pořád a já už jsem z těch nocí KO. Mlíko dostává až v 5 ráno, zkoušela jsem, jestli se nebudí třeba hlady, ale dostal mlíko a stejně byl pak za hodinu zase vzhůru. Pořád by si šmrdlal po obličeji a tím se budí. Jednu noc jsem ho dala do takové té emitex zavinovačky do autosedačky, vzbudil se jednou! Jenže v tom leží svázanej jak mumie a když jsem se ptala fyzioterapeuta(cvičíme Vojtovku), tak řekl, že mi nedokáže s jistotou říct, jestli to něčemu vadí, nevadí.... Jak jinak zabránit tomu šmrdlání po obličeji? Zkoušela jsem zašít rukávy u spaciho pytle, jenže on se na ten obličej stejně dostane ☹

jenny.kay
23. kvě 2012

Mám doma taky malou "šmrdlačku". V noci k ní vstávám několikrát, hlavně, když potřebuje podat dudlík. Pak obvykle zase chrní a krmíme též až kolem páté ráno. Já jsem jí pod hlavu dala napůl složenou plenku, kdyžtak se chvíli šmrdlá s ní a zase spí. Mně teda začala spíš teď dělat to, že jak se naučila přetáčet na břicho (trochu později, měla dlouho širokou plínu, tak teď si užívá svobody dosyta), tak se točí i v postýlce - aspoň na bok. Tím se ruší, protože jí vypadává na boku častěji dudlík. Takže moc neporadím, maximálně zkusit dát tu plínku, a nebo když ho "svázat", tak třeba jen zkusit ručičky plínkou. Tak jsem balila dcerku, když byla miminko. V šesti týdnech jsem ale vyhlásila, že zavinovačka jde pryč, velký holky spí pod dekou 🙂 Cvičíme právě taky Vojtovku a hlavně byla dlouho v té široké plíně, tak jsem ji nechtěla omezovat v pohybu ještě víc.

milada2
23. kvě 2012

U nás je to to samý... do 4 měsíců spal krásně, pak se začal takhle budit. Jídlem to taky není. Někdy (málokdy) se vzbudí třeba jen 2 krát, ale jindy třeba 20 krát (ještě než dolehnu, začne zas mručet). Vždycky ho srovnám (leží v krkolomnych polohách), dám dudlika a pohladim. Přitom srovnat se i vzít si dudlika umí sám. Většinou hned usne (nebo teda nebrečí, nechce chovat), ale během chvilky se zas pretoci, vyplivne dudak a jedeme nanovo. Taky nevím, co s tím.

ilonne
23. kvě 2012

Tak pokud se nějaká kouzelnice najde, budu taky šťastná 😉 . Máme v podstatě ten samý problém. A zuby to nejsou, dva už vyrostly a tyhle noci pokračují. A k tomu se ještě i jak píše jenny.kay otáčí na bříško a je okamžitě vzhůru. Taky spinkala krásně až do 6m a teď už měsíc a půl průběžně blbne. Mlíko dostává okolo šesté ráno.

neu.sona
23. kvě 2012

@veronikaprostenika Ahoj Veru, asi Tě moc nepotěším, ale náš malý spal stejně jako Tvůj. Do 5 měsíců to bylo zlaté miminko, ale pak začal děs. Prostě jak začal víc vnímat. A vydrželo to asi do 1,5 roku časté buzení a do dvou let takové občasné. Od té doby je klid.
U dětí se hodně střídá fáze spánku. U našeho jsem vypozorovala, že kolem půlnoci se budil a nemohl zabrat. Jediné, co Tě může trochu utišit, že se to sklidní věkem a pohodou z Tebe.
Je to vyčerpávající, já vím 😢

mrsblack
25. kvě 2012

Do půl roka jsem musela pevně zavinovat do deky, jinak malej nespal - měla jsem takovou tenonkou deku, kterou jsem mu musela pevně zabalit ruce k tělu. Jen tak byl schopen spát v noci i přes den. Potom jsem pomalu zkoušela dávat deku pryč. Nic jiného nám nepomáhalo. A myslím, že z hlediska vývoje to ničemu nevadilo, v 6 a půl měsíci se poprvé v postýlce postavil a za další měsíc chodil kolem postýlky a nábytku a teď ve 13 už běhá sám.

amasonic
4. čer 2012

Holky, na to je asi jediná rada - nedávat dudlík, nezavinovat. Prostě musíte pár probrečených nocí vydržet, než si mimčo zvykne. Miminko se několikrát za noc přirozeně probudí a pokud nemá to, co při usínání, je normální, že to vyžaduje, aby mohlo zase v klidu usnout.

lukza
4. čer 2012

holky u nás pomáhá když mu do postýlky dám svoje oblečení at je co cokoliv cítí s toho mně a v noci si s tím zašudlá dá si to před obličej nebo k nosánku a spí samozřejmně to nemuže být vyprané musí miminko s toho cítit vás🙂) tak zkuste třeba to pomuže držím pěstičky🙂

denousek
4. čer 2012

taky se budíme když nejsme zavinutí a omezeni pohybu to byh nerekla že vadí nektere deti to vyžadují a jak se jim chrupká...jájsem ted objednala tohle páč z plenky už se synovi ručičky dostanou.... z tohohle snad ne čekám to každým dnem... když nejsme zavinutí,nespíme!a pres den musime mit usínáček přes pusu jinak taky neusnem.. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=52330028

jinak jsem četlla že nektere děti vyžadují zavinutí až do 18 m!!a neboj se škodlivé to určitě není

timbouctou
4. čer 2012

tak u nás nepomáhalo nic. Starší spal se mnou v posteli a byl hodný, ale mladší je čert, se mnou spát nechtěl, pořád e mlel a kopal a mručel. V postýlce do cca 3 měsíců spal krásně a pak to začalo, taky zhruba po hodině, pořád řev, a to nechtěl ani dudlík, prso, nic. Musela jsem ho pár nocí nechat řvát, což bylo fakt strašný, protože on opravdu ŘVAL, ne jako miminka pláčou, ale úplně vztekle. Pak se to na nějakou dobu zklidnilo že byl nemocný a budili jsme ho my na léky, tak si pak užíval spánku. Ale pak zase, zlepšení po nasazení UM v noci, v cca roce zase peklo, tak jsem mu sebrala noční mlíko a od té doby dobrý, až na několik výjimek. Bohužel, někdy je nutné to prostě vydržet. A to máš jedno mrně, hustý je, když se takhle nevyspíš a musíš se starat ještě o další děti 😝

xkristina
5. čer 2012

Ahoj,
my taky bojovali od prvního měsíce se spaním. Nakonec to dopadlo tak, že jsme ruce museli na pevno svazovat, uspávat na balonu a ještě k tomu pouštět bílý šum. A tohle trvalo až do konce 5.měsíce. Pak jsem jednou řekla dost a malá za půl hodiny usla sama, zkusila jsem to pár dní po sobě a pak už to bylo dobrý. Pak byla schopná spát pěkně a budila se tak 2x za noc. Poslední měsíc taky trochu bojujeme, někdy spí dobře a z toho se budí po hodině. Máme 7,5 měsíce a zuby zatím žádný, tak nevím jestli už se zuby pomalu chystají ven nebo si jen tak z rozmaru nespí 🙂
Možná bych zkusila ještě svazovat ručičky, je možný že to tvůj prcek ještě potřebuje. My pak vázali do velké pleny, když se nevešla do zavinovačky a obyč.plena byla malá.
Hodně štěstí a ať co nejdřív spíte 😉

veruska007
5. čer 2012

Ahoj, měla jsem to samý, vždycky tak jednou za měsíc. Napřed vstával na kojení 1xnoc, pak 2x, 3x... když to bylo 5x - 6x, tak jsem se naštvala, šla spát do obýváku, malý se zase budil jen jednou nebo vůbec... a tak pořád do kola. Teď má malý 9 měs., už měsíc spím na gauči v pokoji a s manželem spí prcek celičkou noc! Lumpík.

dlabinecka
5. čer 2012

Tak já zavinovala obě děti -Elišku do 6ti měsíců a Filípka do 7mi měsíců. Fildas byl přesně to, co vy. Prostě šmrdlal. pak přestal.. NA Tvém místě bych prostě svazovala...

novgan
Autor odpověď smazal
Zobraz