6měsíční syn neumí (nechce) usnout během dne

elliz22
14. bře 2014

Dobrý den, prosím o vaše rady a zkušenosti.

Synovi je 6 měsíců. Kojen. Máme problém se spaním během dne. Večer usne u kojení, přendám do postýlky a je klid. Většinou se budí až na krmení. Ale během dne je to peklo. V kočárku usínal jen na boku. Doma jsem ho musela natřásat aby usnul a položení do postýlky neexistuje, do 5 minut je vzhůru a řve jako pavián. Ale posledních 14dní je to ještě horší. Neusne jinak než u prsa, 2 minuty tahá a uspí se tím. Pak spí někdy půl hodiny, někdy 2h. Nevím co s tím. Navíc jsme syna přendali do sporťáku a tam teda neusne vůbec. Takže když se mu chce spát dostane záchvat a nepomůže nic. :,( Fakt nevím co s tím.
Děkuji za rady.

iq_test
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
t_novotna
14. bře 2014

@elliz22 Moc neporadím, jen te utěším, že v tom nejsi sama, máme to podobne, naštěstí nám spí syn (4 mes.) aspoň v kočárku, který ale musí byt v pohybu, jakmile se zastaví, tak je vzhůru. Dnes odpoledne se mi probudil v obchode během nákupu a celou cestu domů jsme šli s brekem, lidi koukali... Jinak doma v postýlce neusne ani za nic, třeba mi usne při kojení, chci ho přenést do postýlky, ale už jen jak cítí ten pohyb, že ho pokládám, je okamžité vzhůru a zase s brekem, takže musíme chodit aspoň dvakrát denne ven, aby spal aspoň v kočárku. Je to dost vyčerpávající, copak že si neodpocinu, ale ani doma nic pořádne neudělám ☹

medakote
14. bře 2014

@elliz22 U nás to bylo podobné. vyzkoušela jsem kde co, neznám jinou radu než "vydržet". Mě tedy občas usnul v kočárku, podobně jako u @t_novotna , po půl hodině ježdění usnul a chvíli spal, nesmělo se ovšem zastavit. Večer jsem též uspávala u prsa a v noci v postýlce v pohodě, ale přes den ani náhodou- postýlkový radar. Byl schopný od pěti ráno být vzhůru do osmi večer a spal přes den max. dvacet minut. U nás se spaní s věkem zlepšovalo, Po roce se mi občas povedlo ho dát uspaného kojením do postýlky. Ve čtrnácti měsících na chvíli přestal spát přes den úplně, ale v roce a půl se k tomu vrátil a nyní téměř ve dvou letech už uspávám bez kojení po obědě v postýlce. Úspěšnost sice není stoprocentní, ale slušná a spí většinou dle situace 1-2 hodiny.

sarkar
14. bře 2014

@elliz22 Já tedy s dcerkou (1r) nikdy problém se spánkem neměla, až teď nedávno si v noci začala nutit lahev. Mám v PC staženou publikaci "Každé dítě může dobře spát", postupovala jsem dle návodu a vše je zase ok - během 2 dnů. Tak mrkni na ulozto, stáhni, pročti a třeba najdeš nějaké rady i pro sebe 😉

bambulal1
14. bře 2014

Holky sem na tom podobne.Cez den spinká jenom když se sním houpu na gym.balonu ale jakmile ho položím je vzhuru,nebo v kočárku ale nesmím se zastavit.Cez noc spinká krásne.Jinak je nám 3,5mes.

katyxq
14. bře 2014

koukni i do Wiki MK - https://www.modrykonik.cz/detsky-spanek ... třeba tam nejdeš něco, co pomůže, nebo ty zkusíš slevit ze svých nároků, možná očekáváš od miminka, že se bude chovat nějak a ono to v reálu tak nejde 😉, třeba potřebuju (a je to potřeba, ne rozmar, "jen" víc fyzického kontaktu

gosa22
14. bře 2014

pořád se vše mění, nejen spánkový režim...jestli prospívá a neničí tě to, neřeš to 😉 hodně se začne měnit, až bude pěkně papat příkrmy a až přestanete kojit...hlavně si ho nezvykat na nějaký speciální "pomůcky" typu nošení v rukou, skákání na míči, houpání v síti apod...nebo se toho nezbavíš ☹

elliz22
autor
15. bře 2014

@katyxq nemyslím, že bych měla vysoké nároky. Doteď spal běem dne jen na rukou, to jsem si už zvykla. Aspoň pak nemusím nic dělat 🙂 ale zavádět usínání u prsa během dne prostě nehodlám. Nedělal to do teď takže nevidím důvd proč v půli roce s tím začínat. Já doufám, že je to jen zas období 🙂

elliz22
autor
15. bře 2014

@katyxq Spíš mě mrzí, že nechce usnout v tom kočáru. By se tam uřval klacek jeden 🙂

katyxq
15. bře 2014

@elliz22 každého volba ... miminko pláčem komunikuje, moc jiných možností nemá ... takže my kočarek v podstatě nepoužívali, za to ale bez šátku a ergonosítka bysme se neobešli 😉

ofelieee
15. bře 2014

@elizz22 co zkusit hacku? Téměř neznám miminko, který by v ní krásně nespinkalo, i když už jsem u svýho Vilíka byla na vážkách, ale s úderem 5 měsíců teď začal ji mít rád. Ale abych pravdu řekla - nevidím problém v tom ho u toho prsu uspávat, když je tuhoš do 2 minut? Pocucá a spí si, tak to může být nějakou dobu a pak to zase bude jinak... můj Vilík taky téměř nejlíp usíná v šátku, jak píše @katyxq , ale je jasný, že ne vždycky se to hodí ho tam mít, třeba doma ho jen tak nenosívám, když je klid (jakože v šátku ho mívám když tu máme nějaký divočejší návštěvy a tak)

majkapb
23. bře 2014

Tak to jsem na tom s Matějem stejně 🙂, jsem ráda, že v tom nejsem sama. V noci to jde, i když dnes například vstával už v 03:45 hodin, pak ještě na hodinku usnul a byl vzhůru přes šestou. A den, tak to je katastrofa. Nejhodnější je v kočárku, to spí i tři hodinky, ale musí se vozit, jak ho zaparkuju na zahradě, že si jdu něco udělat je vzhůru a vzteká se. Takže už se modlím, ať je krásně a budu asi celé dny venku jezdit kočárem 🙂 jinak mě nic nenapadá 🙂.
Jinak asi neporadím, ale budeme to muset asi všechny zvládnout 🙂 tak držím palce a pevné nervy 🙂