6měsíční syn přestal spát, co se děje?

monihart
28. bře 2014

Ahoj, prosím o radu, protože už jsem vyřízená. Mám 6měsíčního syna. Nikdy nebyl moc velký spáč, v noci se na kojení budil po 2 hodinách. Někdy každou hodinu, ale to až nad ránem a ne každý den. Pak spal třeba 2 hodiny dopoledne, odpoledne už pak málo, protože odmítl být v kočárku a doma už neusnul. Teď je to ale katastrofa. Už čtvrtý den nespí ani v noci. První dva dny hrozně křičel a nespal, tak jsem si říkala, jestli mu nerostou zuby. Teď ale ani nepláče, prostě jen sebou hází na všechny strany, je vidět, že spát chce, ale nemůže. Nezabírá ani zavinování, což vždycky pomohlo. Když už usne, za 10 minut se probudí. V noci naspí tak 4-5 hodin, ale tak po půlhodinách. Dopoledne max. 2 a odpoledne půl hodiny. Napadá vás, co se děje? Já už jsem hotová.

lv
28. bře 2014

V pul roce je růstový spurt, který s sebou nese i špatné spinkani..trvá to tak týden, tak uvidis, jestli to přejde..nebo zoubecky, ty taky umí potrapit..

tarra27
28. bře 2014

zkusit ho nosit na sobě, to nepomáhá? mě takhle holky usínaly že jsme je nosila na sobě....a usnuly vždy 🙂

zavinování...no já to moc neuznávám, spíše bych je nechala volně, a jak jsme psala nosit, mazlit, tulit a bude dobře 🙂

popřípadě myslet na zoubky a nebo na něco, po čem ho bolí bříško, nebo i špatný čaj....pokud kojíš, ak můžeš pít i ty něco špatně....

ale nám pomohlo vždy je nosit na sobě

gwennie
28. bře 2014

někdy pomáhalo zkusit uspat v autosedačce, tak jakoby uhoupat.. když jsem si už nevěděla rady, zabralo to.. a tak za hodinu, jak je spánek tvrdší, jsem malou vždycky přendala do postýlky..

monihart
autor
28. bře 2014

@tarra27 @gwennie Díky za odpověď. Nosím v manduce celý den. Odmítá být v kočárku, takže jenom nosíme, takhle usne, ale potřebuju, aby spal v noci v postýlce, resp. v posteli se mnou, protože usíná u sebe, v noci si ho beru k sobě, ať nemusím pořád vstávat na kojení. Přes den je na rukou je prakticky pořád. Zavinování mu právě vždycky pomohlo. Jinak sebou pořád házel a nemohl zabrat. Jídelníček máme pořád stejný, takže tím by to nemuselo být. Já už fakt nevím. Prostě se nemůže dostat do toho tvrdšího spánku.

monihart
autor
28. bře 2014

@lv Doufám, že je to spurt a brzo to přestane. Zuby nevím, 2 dny byl hrozně ukňouraný, teď ale nevypadá, že by ho něco bolelo.

tarra27
28. bře 2014

@monihart já jsem holky měla na sobě ne v šátku apod, ale vyloženě na rukou....hladila jsme je a jakoby natřasala, ale jen malinko....a přitiskla jsem je na sebe a nebo je i otočila, aby se chvíli dívaly...a nám to pomohlo...třeba jen nějaká malá krize....brzy se to zlepší, uvidíš...

a já taky holky měla v posteli u sebe....je to pohodlne a taky hezky spaly....hlavně se mu nesmíš snažit vnutit rytmus, to třeba nedeláš ale někdy to i nějaký doktor doporučí....nejlepe je nechat děti vklidu....mít je u sebe a na sobě....a nechat je, at samy spí jak chtějí a kdy chtějí...nám se to osvědčilo u obou....a krásně spaly na 8 měs celou noc....a druhá myslím asi o dva měsíce pozdeji....

monihart
autor
28. bře 2014

@tarra27 Na rukou ho taky nosím. Chce pořád vidět, takže musím nosit skoro pořád. Kontaktu se mnou má opravdu hodně. Manžel je přes týden pryč, takže je to jen na mně. Doufám, že se to zlepší, protože už mě noci začínají děsit. Jinak mu do spaní nijak nezasahuju, nenutím apod. Jen chci, aby zas spal v noci. On to sám potřebuje, vidím, jak je unavený, má zavřené oči, ale za chvíli se už vrtí a nemůže zabrat.

tarra27
28. bře 2014

@monihart neboj, o se zlepší....směje se občas během dne? sáhlas jsi mu na bříško, zda ho nebolí? jinak je stejným, jen nespí?

romantika
28. bře 2014

rustovy spurt, zuby apod. ale jinak proste mu naskocil mozek. ono pak když uz zacne palit tak se dite se vsim pere. nektere proste spi v klidu, nic neresi, jiné je z toho premysleni pretazene a všechno jde pak hur. zkuste vice drzet rituály, davat bacha na pretazeni, třeba jit spat dřív, dřív byt v postýlce at se tam zklidnuje a byt tam s nim. Jinak to spani pul a 2 hodiny přes den je dostatecne, to je v pohode. Vecerni uz jsou nervy. Bohuzel tady to ma kazde dite jiné. Mne takhle blbly. Starsi to nedala a nespala vůbec. U mladšího pomohlo opravdu hodne drzet rytmus, ale to zase slusne omezuje vas. Drzim palce, jsou to nervy.

monihart
autor
28. bře 2014

@tarra27 Snad jo, protože už jsem fakt unavená. Ten dnešní 4hodinový spánek a pak celodenní maraton, mě zničil. Jinak přes den je v pohodě. Když ho nosím a věnuju se mu, tak je vysmátý, hraje si se mnou... Prostě jako vždy. Jen to spaní v noci se nám úplně pokazilo. Bříško ho nebolí, tím jsem si jistá. Teď zrovna usnul, tak jsem zvědavá, jak dlouho vydrží. Včera se po hodině probudil a nemohl usnout do půl jedné.

tarra27
28. bře 2014

@monihart vydrž, on se srovná....mě ted napadlo, že naše taky měla to, že chodilla spát o půlnoci a pak někdy vstala ve 3,30 a do 5 byla vzhůru, ale to je jen pár dní....on pak taky odpadne, nebooj.....bude o dobré, uvidíš..

nemůže ti nekdo pomoct? manžel apod? aby ses šla vyspat na pár hodin? klidne i behem dne....

monihart
autor
28. bře 2014

@tarra27 Díky za podporu. Snad to opravdu nebude dlouho trvat. Manžel bohužel pracuje na druhém konci republiky. Jezdí jen na víkendy. Budeme se za ním teď stěhovat.
Ale když tak přemýšlím, @romantika má asi pravdu. Asi mu opravdu "naskočil mozek". To je jediné, co dává smysl. Včera a předevčírem reagoval pláčem na babičku a strejdu, které nevídá každý den a kteří přišli na návštěvu a hned se k němu vrhli. Předtím to nedělal, smál se. Takže asi opravdu bude problém v tom. To nechci vidět, jak bude reagovat na přestěhování :( Jinak rituály mu celkem dodržuju. Ale toto bude asi masakr.
Díky holky, jdu spát, když je chvíli klid.

tarra27
28. bře 2014

@monihart nesouhlasím stím, že mu naskočil mozek, co to je za nesmysl...dítě vnímá už když je v děloze....

běž si odpočinout a neboj, fakt se to srovná...

a nerozhodilo neco tebe? nejsi nervozní z něčeho ty? řeba se to přenáší na něj...

crawler
28. bře 2014

@monihart zkus mu na každé spaní pustit bílý šum - např. větrák,fén, my bysme bez toho nepřežili 😅

romantika
28. bře 2014

@monihart jojo my to mame taky. prestehovali jsme se a maly si zvykal dlouho. je dobry zachovat nektere detaily, které je zvykly. ja mam taky kluka druhé a ten když nejsme v pet odpo doma tak uz pak je nastvany a usina hur. Cili když chci klid, do peti muzu radit, pak uz musí byt klid. pro mne celkem za trest, protože starsi holka je nespavec a v pet odpo ma prave poledne.drzim palce, je to ocistec. zavidim kdo ma prirozene spave deti.

nae
28. bře 2014

@monihart Može mať len veľa podnetov naraz, niektoré deti sú na to citlivé už v tomto veku. Neboli ste náhodou na očkovaní, ktoré mohlo sposobiť tiež takéto náhle zmeny spánku?