6ti měsíční dítě se v noci budí na jídlo co 2 hodiny

barkr
21. lis 2013

Dobrý den, prosila bych o radu a pomoc.
Naší malé bude za týden 6 měsíců. Od tří měsíců papá umělé mlíčko. První tři měsíce byly naprosto příšerné, břišní kolika se vším všudy. Teď už je to naše usměvavá panenka. Přes den už vůbec nepláče. Ale problém nastává v noci. Spát chodí kolem sedmé, déle ji vzhůru neudržíme, je ospalá. Předtím se napapá, vypije tak 100-120 ml. Po položení do postýlky někdy usne do deseti minut bez pláče, jindy však začne plakat a nic nezabírá, takže se vykřičí, a po půl hodině sama usne. Ale pak začíná maraton s tím, že první vzbuzení je tak po 3 hodinách - chce jíst. Pokud nedostane lahev, je řev. Vypije tak 90ml. A za 2 hodiny opět to samé. A za 2 hodiny zase, a zase. Jakoby měla v hlavě budík nastaven přesně po 2 hodinách. Neusne jedině tehdy, pokud nemá lahev. Vypije pokaždé jinak, někdy 60ml, což je málo, někdy 120. Je to různé. A tak to jde dokola až zhruba do šesti, kdy se vzbudí, pak si tak hodinu povídá v postýlce, pak zase křičí, napapá se a pak usne. Jsem už tak unavená a ona taky. V mém okolí spí všechny děti kamarádek klidně i 8 hodin v kuse v tomto věku. Co bych dala za hodiny 3. Moc předem děkuji za jakoukoli radu. Kristýna

barkr
autor
21. lis 2013

Děkuji uživatelce kalo za příspěvek, poslala jsem jí odpověď, měla jsem to nastaveno jako otázku, tak jsem jí posala soukromou zprávu. Už jsem můj dotaz dala jako diskuzi. Omlouvám se. Kristýna

barkr
autor
21. lis 2013

Ještě jsem chtěla dodat - umělé mlíčko má Bebu Comfort, zkoušeli jsme na noc dávat i kašičku, jakože zasytí, nepomohlo. I Nutrilon, co je jakože na noc, taky nic....

lucka662006
21. lis 2013

Ahoj, tohle mi připomíná mou holčičku, která ale byla kojená, a cca od 6ti měsíců se chtěla v noci kojit častěji než dříve. Kolem 9ti měsíců to bylo někdy i po 1 hod. Už jsem z toho byla taky hrozně unavená. Po roce to přestalo. Spí Vám malá dobře ve dne? Přetažené děti špatně spí i v noci. Nebo nemá růstový spurt? Také možná to vykřičení před spaním jí klidný spánek nepřidá:(.... Uvidíš, brzy to přejde....

maylis
21. lis 2013

Ahoj, sice máme trochu jiný problém, naše malá - 6,5 měsíce - chodí spát čím dál později, včera až v jedenáct. Dřív ji prostě neuspíme. Vypadá unavená, nají se třeba v sedm, usne na půl hoďky a pak řádí až do těch jedenácti. Říkám si, že je to jen období a zase to přejde, v noci mám výhodu, že ještě kojím, ale někdy mám pocit, že permanentně celou noc. Kaše na noc taky nepomohla, je to spíš horší. Nutrilon máme jako příkrm od narození, dřív po něm usnula v osm, teď nic. Teď naopak vyžaduje k usnutí nakojit. Je to vývoj, musíme vydržet, ono to přejde 🙂 Jo a přes den spí dopoledne hoďku až dvě a odpoledne ty dvě hodiny taky dá. Každý den je ale trochu jiný, když odpoledne nespala vůbec, to už se taky stalo, tak večer usnula stejně až v půl desátý. Vydrž! 😉

barkr
autor
21. lis 2013

Děkuji za odpověď. Tak vydržíme rok, třeba to přestane🙂 Jen se bojím, ať si nenavykne na nějaký špatný spánkový režim. Nad tím růstovým spurtem jsem taky už přemýšlela, je to možné. Malá je totiž celkem dlouhé mimčo, má po kom... Posledních pár dnů se mi zdá, že přes den spí déle, než dříve. Dřív spala třeba jednou za dvě a půl hodiny jen dvacet minut a už jí to stačilo, teď usne třeba po třech hodinách na hodinu a půl. To vykřičení je hrozné, já vím, ale když ono opravdu nic nepomohlo. Ještě si myslím, že třeba nevypije najednou toho tolik, jak by měla a proto se pak po tak krátké době budí hladem. A asi má po partnerovi dobré spalování🙂 Dnes v noci to bylo opět - v sedm šla spát, půl hodiny plakala, usnula. Vzbudila se v deset - pila, jako kdybych jí nedala týden najíst. Pak usnula. Pak opět ve dvanáct. To samé. Pak ve dvě, ve čtyři, o půl šesté atd. Ona má asi v hlavě budík nebo co....K.

barkr
autor
21. lis 2013

@maylis
Děkuji za příspěvek🙂 Mamka mi říkala, že ji máme dávat třeba chodit spát později, ale já mám problém tak od šesti večer udržet ji do sedmi, je už fakt otravná. Ale taky se nám stalo, že šla spát jednou v deset, to se pak akorát posunulo to vstávání ne na dvanáct, ale na jednu. Nějak bylo, nějak bude. Hlavně, že jsou holky zdravé. Ale kdyby vydržela aspoň tři hodiny, prosíím🙂

maylis
21. lis 2013

@barkr ještě mě napadlo, co lahvička, nemá v dudlíku moc malou dírku, že jí to namáhá a nenapije se tolik? Já se snažím být co nejvíc v klidu, protože co mi zbývá, střídám kaše, zkouším různé uspávací metody, v pěti měsících jsme třeba začali s příkrmy, jedla krásně a teď? sní max. půl skleničky a ještě u toho dělá kraviny 🙂 My uspíme jedině na míči, pokud neusne u krmení a to už se dlouho nestalo. Že by usnula sama v postýlce, to opravdu nehrozí. A přesně - zdravá je, tak co ... Držím palce! 😉

barkr
autor
21. lis 2013

@maylis
No zrovna dnes jsem jí vyměnila savičku, doposud měla tu se dvěma dírkami, se třemi jsme zkoušeli, ale teklo jí mléko všude možně po bradě. Dnes jsem jí tu se třemi dala a i když s malými přestávkami aby to mléko stihla spolykat, lahvičku v pohodě vypila. Budu jí to tak zkoušet dávat i dál, takže i v noci. S příkrmy jsme začaly asi před 3 týdny, papá zeleninu v pohodě, dělá u toho šílené grimasy, je to sranda. Uspávání na míči jsme praktikovali v prvních třech měsících kdy měla koliky. To bylo jediné, co nám pomohlo, aby usnula. Příští týden bude mít ukončený 6. měsíc, máme doma tu Bebu Night, no zkusíme to, i když tomu nevěřím. I tak moc děkuji za názory, kdyby Vás třeba ještě něco napadlo, budu ráda. Dám pak vědět, jestli je to lepší nebo stále stejné. Díky 🙂

sisaman
21. lis 2013

@barkr 🙂 nepřečetla jsem si, že je založená i diskuze, tak jsem reagovala na otázku 🙂..

barkr
autor
21. lis 2013

@sisaman
Děkuji moc, dudlík jí dávám na usnutí, pak ho vyplivne a v pohodě spí bez něj. Zoubky ještě nerostou, zkusím jí dát čaj, jak se teď poprvé probudí a uvidíme. Kaši jsme jí taky už zkoušeli dávat, ale nevydržela déle, než když jsem jí dala mléko. No budeme bojovat dál.....🙂

laurital
21. lis 2013

Já jsem dávala kolem desáté Hajaju a spala v pohodě do rána do šesti, občas stačilo dát večer i Sunar s přídavkem nějaké kaše, jen trochu na zahuštění.

barkr
autor
21. lis 2013

Ještě jsem se chtěla zeptat - když v noci slyším, že začíná natahovat, tak se ji nejprve teda pokusím uklidnit, ale ona stupňuje a to jdu ohřívat mléko. Někdy si ji beru do náruče a pak ji krmím v obýváku, mám jen tlumené světlo z kuchyně, někdy ji nechávám v postýlce a jí tam. Většinou to stihnu ohřát, než začne úplně nahlas brečet. Tak jestli nechat v postýlce nebo ji brát?

laurital
21. lis 2013

@barkr Já bych nechala v postýlce, u dětí se mi to osvědčilo.Naopak mám pocit, že by se jakýmkoliv přesunem vzbudily.
Zkus Hami Hajaju, osvědčené noční mléko.

deenyska
21. lis 2013

Jestli je hladová, tak v tom asi neporadím, ale myslím, že holky předemnou poradily dost 🙂 . Já jen přihodím k dobru to, že mě se malý taky ještě v půl roku budil na mlíčko, ne teda tak často, jako vaše malá, když, tak minimálně po třech hodinách. Pak mě napadlo, že už by si mohl začít pomalu zvykat na to, že v noci se nejí, maximálně pije. Tak jsem to začala zkoušet. A opravdu to stačilo. Po nějaké době už mě, přiznám se, obtěžovalo 😀 , i to noční pití, protože se budil fakt pravidelně a já si říkala, přece se musí naučit, že v noci se nejí a nepije, já se přece taky nekrmím 😀 Tak jsem zkusila, když se vzbudil, třeba s pláčem, nejdřív nevstávat, promluvila jsem, na dálku slovem konejšila a nad moje očekávání to taky šlo. Uklidnil se, broukal si a pak zase usnul. Samozřejmě se stalo, že to nezabralo pokaždé, hladový křik poznám 😀 , ale to už byl signál, že to bez přísunu opravdu nepůjde. Ale postupně jsme se dopracovali k tomu, že se budit přestal. Pak měl ještě po nějaké době období, že se pravidelně ve tři ráno budil. Když to udělal poprvé, řekla jsem si, že už je to dlouho od té doby, co jedl, že jen tak neusne, tak jsem mu mlíčko dala. Určitě jsem tenkrát udělala dobře, hlad měl, ale pro další dny jsem si pěkně naběhla, protože panáček se v ty tři hodiny budil následně fakt každej den přesně na minutu, Když to trvalo dva týdny, tak jsem si řekla, že to jeho probuzení zkusím "ignorovat"... párkrát jsem udělala pššššššt a zachvíli jsem slyšela chrupkání. A další noc? Spal až do šesti, kaňour jeden 😀 . Jojo, dítka jsou vyčůraný, rychle si zvyknou, že maminka skáče, jak zapískají 😀 . Není to přímo k věci, ale třeba se ti bude v budoucnu moje zkušenost taky hodit 😉

laurital
21. lis 2013

@deenyska Přesně! 😀
Kdybych napsala do jakých kilogramových výšin to dotáhl můj první vyčůránek v devíti měsících, kdy jsem jako ustrašená prvomatka při každém kňouknutí přichvátala s lahvičkou... 😀

barkr
autor
21. lis 2013

@laurital
Akorát nevím, jestli ta mléka můžu kombinovat, když jí od začátku dáváme Bebu.

laurital
21. lis 2013

@barkr Můžeš, já jsem dávala přes den Bebu nebo Sunar a na noc zásadně Hajaju.

barkr
autor
21. lis 2013

@deenyska
Moc děkuji, taky se mi zdá, že nás má malá už omotané kolem prstu. Asi si už zvykla, že v noci jen zapláče a já už jdu s flaštičkou. Zkusím to zkombinovat s čajíkem, ona totiž, pokud nic neteče, tak plakat nepřestane. A žádné šššš na ni neplatí. A večer dáme kaši, snad něco zabere. Prostě musím vydržet..... 🙂

barkr
autor
21. lis 2013

@laurital
Ok, máme koupenou Bebu Night od šestého měsíce, ten má za týden. Tak to pak vyzkouším, třeba to zabere.... 🙂 Když ne, zkusím Hajaju🙂

laurital
21. lis 2013

@barkr Zkus jí udělat na noc mléko zahuštěné trochou kaše, našim holkám to pomáhalo a chrněly do rána.

katka108
21. lis 2013

@barkr Ahoj ja sice kojim ale myslim ze to budes moct aplikovat i bez prsa🙂 tak predtym ako uspavam julinka ma ritual umyt jidlo a hry typu mazleni hladeni libani a podobne ale to je na tebe. Potom uspavam tak ze dam prso ked dopije alebo sa iba s prsom hra vyndam a iba pri nej lezim-mame otvorenu pristelku. Potom po 10-15 min odchadzam chvilku pl,ac a potom zaspi. Niekde na nete som citala clanok od nejakej lekarky ktora vravela ze je dobre dietatko pred polnocou zobudit, s citom, prebali a dat jest. Narusi sa jej cyklus budenia v noci. My sme aplikovali a hned prvu noc spala do deviatej rana bez jedineho nocneho budenia. Tak to skus. Ak ma este bruska bolenie nam pomohli probiotika... Ale kazde mimi je ine🙂 Tak mi daj vediet ci ste skusili a ako to dopadlo pa katka

katka108
21. lis 2013

@barkr A este ma napadlo ze som pozerala dokument o vplyve svetla na organizmus a maminam doporucovali pri nocnom vstavani cervene svetlo ktore ma dobry vplyv na mimco a koec koncov i na mamnu🙂 prajem aby ste sa konecne vyspalii nic horsie a ko nevyspatie neexistuje🙂)

barkr
autor
21. lis 2013

@katka108
Moc děkuji, myslím, že bříško už ji nebolí, to by plakala i přes den po jídle a to se neděje. Měla břišní koliku první tři měsíce, ale teď už je v tomto směru myslím v pohodě. Jen s tím vzbuzením před půlnocí si nejsem jistá...🙂 Teď například dostala napapat v sedm, ještě spinká, ale za chvíli, jak ji znám, už bude zase plakat hlady. Tak jí dám mlíčko, pak vydrží opět ty dvě hodiny, pak zkusím dát čajík a uvidíme. A s těmi probiotiky - ty nám nepomohly vůbec během těch prvních třech měsíců, byla jsem opravdu zoufalá. Takže teď nepláče kvůli kolice ale že je hladová.... jednou se to musí zlomit.....🙂

deenyska
22. lis 2013

@barkr S tou kombinací mléka nevím, já jsem to nikdy nedělala, protože jsem slyšela, že by se to kombinovat nemělo, že každý mlíčko má jiný složení, což je znát i na chuti. Ale vím, že jsou tací, co to běžně kombinují a problém s tím není, tak možná by bylo dobrý se poradit s doktorkou a dát na její doporučení. Ještě k tomu čajíku.. já jsem na noc dávala jen vodu, vím o několika dětech, které pily v noci čaj a mají zkažené zoubky. Samozřejmě, jestli vodu odmítá, nenadělá člověk nic musí dát čajík. Od jedné maminky jsem slyšela, že čaj dává, ale nesladí. Nevím, výrobu čaje jsem nikdy neviděla 😀 , ale myslím, že i v neoslazeném čaji nějaký přírodní cukry budou. Ale to už jsou jen moje domněnky, beztak to bude jinak, než si myslím já 😀

barkr
autor
22. lis 2013

@deenyska
Já ty mléka taky nechci raději kombinovat, třeba by to snášela, ale kdo ví. Můžu jí dát místo čaje vodu, tu taky vypije. Dnes v noci se probudila v deset, dostala mléko, pak ve dvanáct, dostala čaj, pak ve dvě, to zase mléko, ve čtyři čaj, o půl sedmé mléko. Vydržela po tom čaji jako by pila mléko, tak možná se nebudí hlady, ale už tak ze zvyku, hlavně že něco poteče...

deenyska
22. lis 2013

@barkr Jaj, tak to se vůbec nevyspíte... 😒 ... a když nic nedostane, tak pláče?

petulica
22. lis 2013

Já jsem si systém nočního odstavování nastudovala v jedné knížce. Spočívá to v tom, že si maminka týden až 10 dnů zapisuje v kolik hodin se mimi probudí a kolik toho vypije. Pak si to shrne a udělá si z toho takový model, přičemž dobu probuzení vezme nejčastější a množství největší, např. záznamy jsou 21:50 - 60ml, 22:15 - 100ml, 21:55 - 85ml, 21:55 - 90ml... tak v modelu bude čas probuzení 21:55 a množství 100ml. Stejně se zpracují ostatní záznamy a vznikne tak přehled buzení a množství mlíčka za celou noc. No a pak maminka cca půl hodiny před každým probuzením miminka v modelu (první v 21:30...) probudí miminko sama, pokud je to možné jen natolik, aby se napilo, dá mu napít - první den tolik kolik je v modelu a každý další den 10ml ubírá. Tím by si dítě mělo postupně zvyknout na stále menší množství jídla až nakonec přestane mít potřebu jíst v noci úplně.
Doufám, že jsem to popsala aspoň trochu srozumitelně. Zatím jsem to nezkoušela, možná je to nereálné, nevím.
Držím palečky ať se brzy podaří dlouhý a vydatný spánek 😉

barkr
autor
22. lis 2013

@deenyska
Ano, když nic nedostane tak pláče. Můžu ji brát do postele kolik chci a ani to nepomůže. Prostě až něco vypije tak je zase klid. Že se nevyspím, s tím jsem se už smířila...

barkr
autor
22. lis 2013

@petulica
Díky za tip, třeba vyzkoušíme🙂

migaska
22. lis 2013

mě se budil na kojení ještě v 17 měsících tak bud v klidu 🙂