7měsíční holčička bývá vzhůru do půlnoci, poraďte

princezna8o6
17. kvě 2013

Ahoj holky mám problém mám doma 7 měsíční holčičku a už nevím jak na ní koupily jsme si baráček a vetší děti mají svůj pokojíček a moje težce nemocná mamka má taky svůj takže nezbylo nic jiného než aby malá spala s námi v místnosti normálně mezi 18 a 19 hodinu ji vykoupeme a dáme kašičku pak ji uložíme a ona usne ale jen bud na půl hodky nebo na hodky a pak klidně si je vzhůru do půlnoci docela dost mě to zaráří nevím jestli to je že se bojí něčeho nebo já nevím ................ nemáte některá s tím zkušenost ?????????????? moc moc prosím o radu děkuji vám všem

pejtho
17. kvě 2013

To je asi normálka. Prostě máte doma nespavce 🙂 U nás je to podobné. Když už vydrží spát třeba tři hodiny, tak pak se vzbudí a je klidně od 1 do půl 4 ráno vzhůru...
Nevím, jestli kojíte nebo ne a jak malou uspáváte. Ale v podstatě bych poradila jen vydržet. Ono to může být obdobím a časem se to zlomí.
Můžete zkusit změnit umístění postýlky, experimentovat s dobou uspání, změnit noční rituály. Ale největší radou je asi trpělivost 🙂

ivuska027
17. kvě 2013

no my sme toto mali s obomi detmi, dali sme spat o pol osmej a o desiatej boli hore, ale bolo to prechodne obdobie. Ja som isla spat, manzel s malym bol hore, resp pozeral telku alebo spali spolu v obyvacke na gauci, aby som ja mohla spat a cely den fungovat potom. Po case sme ho nechali uz v postielke, vsade zhasnute, cize vedel, ze to myslime vazne, ze sa ma spat. Skoda, ze nepises, ako spinka cez den, od toho vela zavisi. Kazdopadne sa vsade pise, ze dieta by malo byt hore minimalne 4 hodiny pred vecernym spanim. Hlavne trpezlivost. Ale este jedna rada, rozhodne ju udrzat v posteli,ak sa da, nie nechat sa hrat a behat po dome, aby sa rozobrala celkom a mala diskoteku z toho 😝

sebestka
17. kvě 2013

Přesně tak, jak píše @ivuska027 nade mnou.Karolínka mně to také dělala a bylo to jen přechodné období.

nikollita
17. kvě 2013

Ahoj, dávej ji spát později, třeba kolem 22.hod. Radim mi to dělal taky. Uspala jsem ho kolem 20. hod., spal třeba hoďku a pak se probral řádil do půl dvanácté, někdy až do jedné. Dávám ho teď kolem desáté a spí mi v kuse až do rána.

ssassi
17. kvě 2013

taky mám dítě, který toho moc nenaspí. vyloženě závidím matkám, co dají dítě spát o půl osmé. u nás se nikdy dřív jak v devět spát nešlo. byly období, kdy chodil spát až v 10 večer a budíček byl už v 5 ráno. prostě posuňte večerku na pozdější dobu.