7měsíční mimčo se v noci často budí. Má hlad?

kocila
4. led 2014

Zdravím zkušené maminky.
Mám 7 měsíčního kluka, který se cca od 4 měsíce v noci často budí. Chodí spát pravidelně a to v 19:45 +/-.Usíná dobře, ale po usnutí se budí každou 1-1,5hod. To tak mám do půlnoci, pak se interval trochu prodlouží buzení po 2,5hod, ale kolem 4-5hod opět se probouzí co 1hod. Vstávačka pak po 6:30. Ještě je v noci kojený (přes den už ne),tak na usnutí zabere prso, které poprvé dávám kolem té půlnoci, ale po 2 probuzení už v prsech nic není, ale stejně poté vyžaduje na usnutí prso, jinak řev.
Myslíte, že má v noci hlad, nebo se jen chce přitulit a prsa usnout? Jinak po půlnoci už je u mě v posteli, jelikož bych musela x-krát vstávat. Zkoušeli jsme noc jenom s tatínkem, ale budil se taky. Máte nějaké triky, nebo holt budu muset vydržet a počkat až to odezní.
Myslíte, že by pomohlo úplné odstavení?

kytkakvete
4. led 2014

@kocila Nejsem tak zkušená ale dcera má 8 měsíců a je na tom stejně, od cca druhé ranní ji mám přilepenou na prsu. Určitě neodstavuj, pokud ti to nevadí ber ho v noci k sobě, spíš chce být u tebe než že má hlad, časem to přejde.

katyxq
4. led 2014

Je to pravděpodobně věkem 😉 - viz https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni (a použité zdroje toho článku), takže za mě - vydržet, brát dítě se všeho jeho potřebami, zkusit různé večerní rituály (v blogu k tomu mám asi dva články), ono se to časem zlepší, jak díťe psychicky a emocionálně vyspěje.

vespinka
4. led 2014

No možná už mu mlíčko nestačí... Už přikrmuješ? Zkusila jsi dát papat navečer? 😉

lenicka07
5. led 2014

@kocila Náš osmiměsíční se ještě nedávno budil tříkrát až čtyřikrát za noc (i poté co hodně začal jíst příkrmy), je kojený. Spala jsem s ním v ložnici. Teprve když jsem ho tam po usnutí nechala spát samotného, tak spí celou noc, cca 9 až 10 hodin. Příčiny u vás můžou být různé, ale u nás je to asi tato, neumím si to jinak vysvětlit. Přišla jsem na to tak, že jsem jednou prostě usnula v obýváku a on se poprvé od svého narození v noci neprobudil. Od té doby to tak funguje ..

kocila
autor
5. led 2014

Díky holky za rady. Řekla bych, že sní dost. Přes den má zeleninové příkrmy k obědu, přesnídávky a jogurty ke svačinám, na večer si dává mléčné kaše. Dnes jsem zkusila dát kolem páté ráno UM, vypil 90ml a hned usnul do 6:15.Zkusím dnes v noci dát UM kolem 3-4, jestli třeba nebude do rána spát líp. Vstávačka v 6:30 nás nemine, ale třeba se nebude budit co 30minut a cucat prso, jako dnes. Už mu prso dávám v polospánku, takže hned zaberu, ale už se těším až se to zlepší a třeba se vyspím 4hod v kuse. S postupem, času jsem si zvykla, ale moje záda trošku trpí, jelikož se mu musím v posteli přizpůsobovat. Co neudělat pro ty naše drobky :o))