7měsíční syn usíná pouze s lahvičkou, prosím o radu

petraamarek
2. čer 2014

Syn 7.měsíců usíná pouze s lahvičkou buďto mléka nebo čaje, případně vody, usíná tak přes den i v noci, prostě to má místo dudlíku. Do 5 měsíce používal normálně dudlík, poté jej nechtěl tak se bohužel naučil takhle na lahvičku. Chtěla bych to nějak odbourat, mám strach, aby se nějak nezačal dusit a sedět u něj nonstop a kontrolovat jej, taky nechci, nemáte nějakou radu jakým způsobem by se lahvička dala odbourat? zkouším i teď dudlík, ale nechce, maximálně někdy si ho vezme a okusuje a pak ho odhodí. Máte to taky tak někdo? Děkuji všem za příspěvky.

jankadudova
2. čer 2014

Neresila bych to. Dej mu treba jen malo vody. Jak se naucil, zase se odnauci 😉

hohe
2. čer 2014

Anička usíná s lahvičkou doposud... nikdy se mi ani nezakuckala..

snehulik
2. čer 2014

Z vlastni zkusenosti radim...odnaucit co nejdriv to pujde! Proste mu to lahvicku na usinani nedej, proste jen na piti a hned vzit...muj syn si z toho usinani s lahvickou udelal tak sileny zlozvyk, ktery sebou postupne nabaloval dalsi a dalsi problemy ☹ ano je to pohodicka kdyz si mimco podumla lahvicku a bez revu krasne usne...jenze...pokazde kdyz se v noci probudil tak bez piti znovu neusnul, coz doslo tak daleko ze nakonec pil i 9x za noc, tim padem se mu chtelo curat coz ho znovu budilo a zase uspat pitim, zacarovanej kruh, za noc vypil i 1,5 l piti, ja nevyspana, on taky...pres den se pitim uklidnoval takze jeste ve 2,5 letech vsude flasku u pusy...nekolikrat vysetreni na cukrovku, sono ledvin, mocovych cest, neustale cural a pil a cural coz ztezovalo uceni na nocnik...cim dyl mel flasku, tim na ni byl zavislejsi...kdyz jsme mu vsechny sebrali jeste mesic o ne brecel, agresivni, zlej, nervozni...jako zavislak v abstaku ☹ z nocniho piti se mu zkazily zoubky, takze narkoza a blombovani...ted uz si zvykl, ale skoro ve 3 letech neumi pit ze sklenicky...pos.rali jsme to...a to to zacalo pouhym usinanim u lahvicky...ted slouzime jako odstrasujici priklad...neudelej stejnou chybu a i za cenu par proplakanych usinani to zatrhni...vyplati se to.

anetka1701
2. čer 2014

První dcera mi usínala u flašky tak do dvou a půl roku :o) Odbourali jsme to snadno, už byla velká, šlo jí to vysvětlit. Druhé je rok, u flašky usíná taky, neřeším to, je mi to jedno... Dopije, sama si vezme dudlíka, flašku odloží, otočí se na bříško a spinká :o) Tyhle věci nechávám na dětech. Plakat bych jí nenechala, takhle to vyhovuje mně i jí - a od první dcerky vím, že se to pak dá odnaučit snadno.

petraamarek
autor
2. čer 2014

@snehulik jsem ráda i za takovou reakci, pokusím se to uskutečnit, u nás je to samé usínání jedině s lahvičkou a je schopný za noc vypít 1 lahvičky vody a 2x mléko takže taky cca 750 ml tekutin. Akorát nevím jak na to, když cumlík nechce, usíná hezky, nechci mu to pokazit, ale asi budu muset.

petraamarek
autor
2. čer 2014

@anetka1701 u nás je to trochu jiné v tom, že zabrečí v noci a uklidní ho jedině lahvička, takže taky třeba za noc několikrát vstávám, abych mu ji podala, nevím jestli to je správné, přece nemůže mít v noci takovou žízeň, řekla bych, že je to spíš už závislost.

kveta2833
2. čer 2014

@snehulik Mi jsme na tom úplně stejně jako vy až na to,že zoubky pokažené nemá,ale ještě do teď k němu vstávám na pití a přebalování.Přes den je to ok chodí na nočník,ale to noční pití mě zabije,z1,5 litru sem mu to dokázala stáhnout na půl litru až třičtvrtě,ale nevím jak na něj aby se to odnaučil.Máme totiž ještě 7 letého a 5 měsíčního a spíme všeci v jedné místnosti,máme totiž jen 2+1 a tak dělat to nějak drasticky žemu to nedám aby mi vzbudil všecky to asi nepřipadá v úvahu,ale jsem v koncích.Vážně jste to udělali tak drasticky?A jak dlouho mu trvalo než se v noci přestal budit a dělat hysterické scény?Já totiž párkrát zkusila mu tu flašku nedát a dokázal hysterčit dvě hoďky v kuse a to už sem nervově nevydržela tak sem mu ji dala abych se aspoň trochu vyspala. ☹ Ale je to vážně velký boj a nevím jak ho vyhrát!!

kamino
2. čer 2014

Buď ráda, syn - skoro 2 roky usíná jen u prsa 🙂 lahvičku může podat krokoli, prso bohužel ne..

anetka1701
2. čer 2014

@petraamarek no, kolem toho půl roka jsem vstávala (k oběma) o půlnoci, pak jednou v noci (tak tři hodiny) a pak teda ráno... Teďka je Marině rok a občas chce mlíko o půlnoci, občas ne... Pomalu začíná spinkat celou noc :o) Zase je fakt, že obě usínaly dlouho u kolotoče - běží hodně často. Jakmile pustím, bejvá klid... Tak možná zkusit přenýst rituál na něco jiného? Nevím, neumím si představit prostě sebrat flašku a nechat brečet :o( Navíc když dítě hodně brečí, většinou pak má pekelnou žízeň, takže začarovanej kruh - mimčo brečí, vyschne mu v puse, má žízeň, ty nedáš flašku, mimčo huláká ještě víc a pak usne vyčerpaný a pekelně žíznivý :o( Asi bych navrhla dávat flašku s mlíkem na první usnutí, potom v noci na žízeň vodu, ale ne nic sladkého... Mlíko třeba v daném intervalu, kdy ho opravdu potřebuje (u nás je to ta půlnoc).

kveta2833
2. čer 2014

@kamino co bych dala za to kdyby to bylo na prso,měla sem to tak u prvního a to se pak odnaučuje dobře když se řekne že není a když zkusí,že tam vážně nic není tak nejsou žádné hysterické scény,prostě se s tím tiše smíří!

snehulik
2. čer 2014

@kveta2833 my jsme to museli utnout rázně, kvůli těm zoubkům ...nešlo to jinak...prvně jsem mu tu flašku sebrala přes den. Vymyslela jsem historku, že mu tu flašku sebrali popeláři, ale že když bude hodnej že mu ju večer vrátí....takhle to šlo asi týden. Ráno schovat večer dát, postupně ho připravit. Přes den byl protivnej, ukňouranej, a odpoledne neusnul, takže přestal spát přes den. No a pak jsem mu ju jeden večer nedala, strašně plakal a já mu pořád dokola vysvětlovala, že ju mají popeláři a že nevím jak ju získat zpět, jenže on mě nutil mobil, že jim mám zavolat 😀 usnul asi za hodinu pláče, v noci se vzbudil, opět vysvětlování, usnul po 10 min pláči, takhle ještě asi 2x. Další noc plakal jen půl hodiny než usnul, pak se vzbudil jen 1x jak nemusel čůrat, tak spal. A třetí usínání už jen brblal a nadával na hnusný popeláře. Takže noci se odbouraly docela dobře, ale přes den asi tři týdny byl nervózní, zlobivej, jak se nemohl uklidňovat pitím a neměl vyhlídku že ještě někdy tu flašku uvidí, nechtěl pít. Pokaždé když viděl popeláře plakal ať mu tu flašku vrátí. No a teď si zvyknul na jinou s brčkem pro větší děti, ale už se mě začíná zdát že se do ní taky nějak nebezpečně zamilovává 😒 do toho období vzdoru, přelet USA, ČR a zpět, změna prostředí...no užíváme si a litujeme, že jsme mu tu flašku nesebrali dávno...chybama se člověk učí, a nejblbější na tom je že on za nic nemůže a odnese to za naši blbost ☹

vkkc
2. čer 2014

My měli s usínáním problém vždycky, buď jsme museli kluky unosit na rukou, nebo usnuli při kojení, až poslední měsíc (je jim 9m) usínají u lahvičky a já to brala jako krok k samostatnýmu usínání, tak mě snehulik ted trochu vystrašila 😀
Dřív nám trvalo třeba hodinu, než jsme je uspali (záměrně nepíšu - než usnuli,protože kluci jaksi neumějí usínat sami...), teď s lahvičkou usnou do deseti minut a ani u nich nemusíme být, dopijou, flaška odpadne a spěj. Po třech hodinách se vzbuděj, chtěj zase mlíčko, dopijou,spěj, takhle až do rána. Zkoušeli jsme jim dát čaj, ale to si lokli dvakrát a jakmile zjistili, že je to čaj, tak řev...
Taky jsem někde četla, že kvůli zubům by se to nemělo, ale taky to neumíme odbourat. KDyby se vám zadařilo, dej vědět, držím palce 🙂

kveta2833
3. čer 2014

@snehulik On už nemá flašku s dudlíkem dlouho ten náš jelikož sem si myslela,že v noci pije z té flaši jen kvůli tomu aby si zadudlal,takže sme nahradili těma co mají ty gumičky v hrdle Kubík,Jupík atd. a do té je stejně zamilovaný jako byl do té s dudlíkem.Asi budeme muset vzít i tu aby pil jen z hrnku a v noci si na to ani nevzpomene nebo už nevím!!!

avantgarda
3. čer 2014

Měli jsme to dost podobně. S tím rozdílem, že syn potřeboval vypít mléko z lahvičky (případně nakojit, když jsem ještě kojila) a pak si vzal dudlík a usnul. Odbourat zvyk, že se usíná s lahví mléka se nám nakonec podařilo rychleji a snadněji než jsem čekala - viz. článek na mém blogu http://hananadovolene.blogspot.cz/2014/04/jari-...