8měsíční syn v noci vůbec nespí, prosím poraďte

jonatanov
15. črc 2014

Dobrý den, jsem maminkou 8 měsíčního chlapečka, je to hodné, veselé dítě, ale v noci vůbec nespí. Usíná krásně sám(kolem 19:30), položím do postýlky, a do pár minut je tuhý, ale cca od 22-23h se budí co hodinu, někdy i po půl hodině a nezabere nic jiného než prso. Takhle spí tak do 8:30. Je zatím plně kojený, příkrmy zatím moc nechce, takže tomu nechávám volný průběh a kojíme. Hlady se určitě nebudí, přes den si řekne tak po 2-4 hodinách, někdy i po 5ti. Od začátku spí s námi, kočárek se u nás moc nezaběhl, takže ho spíše nosíme, pořád se s ním mazlíme, nikdy není sám, na všechny potřeby ihned reagujeme... Trvá to takhle už přes 2 měsíce, nejdřív jsem si myslela, že to jsou zoubky(zatím čekáme na první), ale přes den je zlatej, a ani nějak výrazně neslintá, nestrká si do pusinky...tak nevím, spíš to na ně nevidím.Dostala jsem rady,abych mu prostě v noci nedala, a nechala ho brečet, že se sám naučí, že v noci se spí a nepapá se, ale přiznám se, nemám srdce ho nechat plakat. Tím že spí vedle mě se to dá, ale ten přerušovaný spánek je hrozný, někdy je to co 20 minut. Prosím, uklidňete mě, že ho to přejde dřív než v 18ti 😀 Děkuji za každou radu. Ještě bych ráda dodala, že jsem koupila sirup Sedalia i meduňkový čaj, ale tím že nechce nic jiného než MM, tak sirup mi nespolkne a čaj nevypije. A přes den spí tak 3-4x po 30ti minutách-hodina. Děkuji a hezký den všem.

madre1
15. črc 2014

Já bych to opravdu viděla na ty zuby.První syn spal celou noc od 3. do 8.měsíců(do té doby se budil každé 3 hodiny na krmení),pak se mu začaly klubat stoličky(nemusí být ani vidět,ale jak se dají při růstu do pohybu,bolí je pak celý vnitřek úst)a bylo to to samé,co popisujete až do 2.let,kdy se mu proklubala poslední.Zkuste mu koupit dudlík 😉

millyh
15. črc 2014

@jonatanov a nemáte doma moc horko? Mí kluci moc dobře nespí když není v místnosti čerstvý vzduch. A ta knížka co píše maminka výše by stála za přečtení.

nadja73
15. črc 2014

@jonatanov neni to uplne nas pripad, ale druha dcera byla taky hodne a dlouho kojena nez jsme zacaly omezovat kojeni. Kojeni je bajecna vec, ale deti jsou na nej hodne fixovany a pak prso maji jako dudlik. Viz knizka vys je dobra vec, ale dite a to musi byt pripravene, pak to uzasne funguje. U vas bych maminku "vystrcila" z loznice a nechala s miminkem jen spat tatinka. Miminka citi mliko na hony daleko 😉 Asi se to za zacatku neobejde bez place, ale vysledek stoji za to. Se zoubkama je to tezky. Dite to nerekne a kazdy problem prisuzovat zoubkum je kratkozrake. U ans, jakmile jsme skocily s kojenim (v 19. mesicich), tak teprve zacala spat celou noc. Prozatim to bude chtit u vas omezit kojeni. Priklad. Prvni nocni kojeni vynechat, druhe uz dat, ....a tak postupovat dalsi noci az do rana, kdy nebude potreba zadne kojeni😉 My se nakonec oba odsethovali z loznice a nechali tam duhou dceru spat samotnou a rozdil obrovsky. Hodne stesti !!! 🙂

luccille
15. črc 2014

U nas to bylo to same, se synem, ale az tak kolem 10.mesice. Vyresili jsme to tak, ze v noci zacal davat mliko tatka (sunar), do te doby jsem syna v noci kojila, a rikali jsme si, ze pokud ma hlad/zizen, ze si to vezme. Prvni 2 dny se vztekal, mliko si dal, az kdyz ze vzbudil po pate, a postupne se to upravovalo, ze se ted v roce vzbudi na mliko jednou v noci .. tatka krmi sunar porad 😉 a ja pres den kojim, kdyz s rekne. Oni to prso maji deti jako pocit bezpeci a pomaha jim to usnout. Hodne stesti, to se zlepsi, ale musite s tim neco udelat, treba zkus spat v jinem pokoji, nebo odstrikej a at tatka nakrmi. Kdyz bude mit hlad, tak si vezme cokoliv 😀

veruska007
15. črc 2014

Mně se dvě mladší děti naučily v noci spát, až spaly sami v místnosti. Pokud spaly s námi, bylo to přesně, jak popisuješ. Napřed spaly, ale od prvního probuzení byli hore po 30 - 60 min. až do rána.

jonatanov
autor
15. črc 2014

@lattecafe děkuji moc za tip, knihu neznám, podívám se na to.
@madre1 dudlíček máme, vyjimečně ho uchlácholí, ale jinak nepomáhá ☹
@millyh horko určitě ne, s mužem máme rádi čerstvý vzuch, takže hodně větráme, zároveň ho často kontroluju, jestli není přehřátej nebo naopak nemá studený ruce a nohy. A do nějakého 6.měsíce spal celkem krásně, do 4.měsíců 1x kojení za noc, od 4.měsíců cca 3x vzhůru za noc a teď co půl hodina až hodina.
@nadja73
@veruska007 holky, děkuju moc, jste zlaté, máte pravdu, taky mě to už napadlo, nechat ho jen u manžela, jenže on má strašně tvrdý spaní, jeho nevzbudí ani kdyby nám spadla na střechu bomba 😀 Tak se bojím, aby on si v klidu nechrupkal a malej vedle něj žalostně neplakal. Něco jiného kdyby ho třeba utěšoval ale aby v osamění(i přesto, že by spal vedle) plakal.... Někdy těm chlapům závidím 🙂 Manžel ráno vždycky říká: to jsem se pěkně vyspal a co vy, spinkal? Jen dodám, že já spím v kuse asi tak 20 minut 😀 😀 A přesně jak píše @luccille, také mi přijde že chce prso jen pro pocit bezpečí a aby mu to pomohlo zase usnout.

nadja73
15. črc 2014

@jonatanov tak muzes jit, manzela vzbudit a pak zase odejit 😉

jonatanov
autor
15. črc 2014

@veruska007 a můžu se zeptat, to jste je dali do postýlky do jiné místnosti a hned hezky spaly nebo třeba postupně se snižovaly intervaly buzení?

jonatanov
autor
15. črc 2014

@nadja73 pravda, to mě nenapadlo! 🙂 díky!

veruska007
15. črc 2014

@jonatanov
Prostřední - v 7 - 8 měs., začal v noci prudit. Dřív se 2x za noc nakojil a hned usnul. Pak se vzbudil okolo 1. a už skoro nespal, chtěl pocucávat až do rána. Myslela jsem, že únavou umřu. Odstěhovala jsem se do obýváku. Manžel taky spí jak dudek 🙂. Malej sem tam prý brečel, ale jelikož manžela zpravidla nevzbudil, tak zakňoural, otočil se a usnul. Jen 2x jsem to nevydržela a šla ho nakojit. Do měsíce spal celou noc.
Nejmladší - do 3 měsíců neuměla spát. Skoro vůbec. Usnula večer při kojení a cca 0,30 se vzbudila na další kojení a byla v polospánku, jakmile jsem prso vytáhla, hned řev... ucucávala a žužlala cca co 20 - 40 min. Tři měsíce jsem skoro nespala a kolabovala vyčerpáním. Jednu noc manžel malou prostě sebral a odnesl ji do domácího kočárku do pracovny. A bylo ticho. Chodili jsme se na ni dívat, jak tvrdě a spokojeně spí. Poprvé jsem ji viděla tvrdě spát! A spala až do rána. Kdykoli jsem si ji vzala do ložnice, nespala. V pracovně zas jako dudek. Po dvou týdnech jsme jí dali postýlku do obýváku (my o něj teda přišli 😉 ), ale od té doby malá krásně spí celou noc. Máme monitor, chůvičku... spí. 😵

Nejstarší s námi spal v ložnici první tři roky a bylo to v pohodě, spával celou noc. Holt každé dítě je jiné.

barinkas
15. črc 2014

@jonatanov jak jsem četla, že píšeš, na všechny potřeby ihned reagujeme.. já bych to nedělala... ani do budoucna to asi není nejlepší.. aby jsi prostě skákala, jak dítko píská.. prostě jen můj názor... on to chvíli vydrží... Jak se ozve, že bych hned letěla, zda něco nepotřebuje... píši jen ze své zkušenosti... 🙂
JInak se spánkem bohužel neporadím, malá spí hezky, akorát s usínáním měla jako menší problém... ovšem zas jsem jiná, nemám problém ji nechat vyřvat, jen zkontroluji, zda není počuraná, nemá žízeň či hlad a hezky spinekej... jelikož u nás čím víc jsem za ní chodila, chovala, tím víc se usínání protáhlo..Časem zjistila, že holt nikdo ji chovat nebude, tak spí raz dva...
Malá spí sama v pokojíčku od narození..nikdy nespala s náma v posteli a ani nebude do budoucna...

jonatanov
autor
15. črc 2014

@veruska007 děkuju za odpověď, zkusím to samé, dát jinam, ev. sama jít spát jinam. U vás to evidentně zafungovalo dobře 🙂

@barinkas Díky za názor 🙂 Já právě na to nějak nemám ho nechat plakat, i když vím, že tím se asi nikam neposuneme 😒

veruska007
15. črc 2014

@jonatanov věřte, že to byla nesmírná úleva. Napřed jsem se cítila špatně, nejstarší s námi bez problémů spal tři roky... ale některé děti asi po naší blízkosti 24h denně netouží 😉

stazina
15. črc 2014

Ahoj ,může toho být vícero najednou, já si teda ale myslím, že i mlíko přestává stačit...přece jen bych začala s příkrmy,dítě pozná jinou chut, když mu bude chutnat, přes den bude pravidelně jíst, na noc hezky mlíko pak bych třeba zkusila jen čaj, jestli nemá žízeň. Rozhodně bych nekojila co hodinu, ale třeba jen dvakrát v noci.Zuby namazala calgelem. Taky nám pomohlo,když jsme děti přestěhovali do pokoje, ale to jimbylo trochu víc.. vydrž, bude určo líp🙂

stazina
15. črc 2014

Jo a ted koukám, že čaj Ti nevypije..co vodu? Myslím ale , že by se to mohlo s příkrmama změnit. A ještě k tomuspaní přes den....mám stejně starého syna a i když je každé dítě jinak spavé,myslím, že 3 - 4 krát je docela dost přes den, uspáváš ho,nebo Ti usne sám?

katyxq
15. črc 2014

U nás to bylo taky tak a hlady to nebylo (kdyby dítě mělo hlad, tak si příkrm dá, jenže pokud jedla později jak v pět i těch svých pár lžiček, budila se ještě víc, nedej na řeči o nedostatečném mléku, doteď stačilo a najednou cvak a je to jinak? nesmysl, že? no a dudlíku se říká šidítko, protože je umělá náhražka za prso, prso tedy není náhrada dudlíku) ... a pak najednou, kolem 9. měsíce se to samo zlepšilo. Ono je to hodně povahou dítěte, citlivostí k vjemům a tohle věkové období je plné nových vjemů, jak se dítě motoricky rozvíjí, začíná mluvit, do toho rostou zoubky, seprační úzkost (vzdálit se dítěti schválně v tomhle období je krutost). Žádná legrace, není div, že potřebuje tebe, ten pocit jistoty. Můžeš zkusit omezit denní spánek, možná to pomůže, možná ne. Ale vybrečet bych miminko nenechala (možná to zabere, ale za jakou cenu - že rezignuje, přijme to, že na pláč nereaguješ a to je hódně smutné, může to mít i dlouhodobé následky pro psychiku a sociální chování).
https://www.modrykonik.cz/nocni-kojeni

katyxq
15. črc 2014

a tu meduňku zkus pít ty ... a nebo dej do aromalampy éterický olej mamdarinka, ten taky zkliďnuje a je vhidný i pro miminka 🙂, případně koukni na https://www.modrykonik.cz/detsky-spanek a já mám v blogu taky dva přeložené články o spánku, třeba tam najdeš něco, co pomůže, držím palce
https://www.modrykonik.cz/duvera-v-plac-ditete 😉 🙂

katyxq
15. črc 2014

taky je možné, že to spsni kazí právě dudlík - ano, díky jeho používání mohla klesnout laktace (ale navýšit ji jde 🙂), pokazit se přisátí, ve dne má hodně vjemů, tak se třeba tolik nenakojí a dohání to v noci ... nebo potřebuje víc kontaktu (pouźíváš ve dne šátek nebo ergonosítko?) ... nebo prostě všecko dohromady, ty jsi maminka, ty znáš své dítě nejlépe - já radím nenechat vybrečet, neodstěhovávat, necpat UM (zdravotně to kojenému dítěti nepřinese nic dobrého), kojit na požádání, uspokojovat potřeby dítěte, vyplatí se to 🙂

kajalka
16. črc 2014

Taky se přimlouvám za výdrž z tvé strany. Měla jsem to se synkem taky tak, kolem těch 8 měsíců byl v noci polobdělý, furt po mě šátral, hledal prsa. Beru to tak, že on se řídí pudama, ví, co je pro něj nejlepší, co potřebuje a já jsem tu od toho, aby mu bylo dobře. Dětská duše se dá velmi rychle a doživotně zkazit. Cíleným vyřváváním dochází k nevratným změnám v nervové soustavě a ve vylučování adrenalinu, v dospělosti to vede k cyklickým depresím.
Můžeš samozřejmě zkusit, jestli by nespal líp v jiné místnosti, věřím, že kdyby plakal, že na to nebudeš mít srdce a vemeš si ho zpátky. Ale myslím, že se to najednou zlomí a bude zas líp.