9měsíční dítě spí v noci jen 3 hodiny, co by zabralo?

mamcalucie
28. říj 2013

Ahoj maminky,už oprvadu nevím co dělat,jsme s manželem na pokraji sil-nevyspalí,unavený,děláme kiksi celý den a už se dokonce i hádáme...Možná někdo má spací miminko od začátku a nemá žádné problémy,ale my prostě nemáme!!! Už nevím jaký metody zkoušet,snad jen zbyla estvilova a to je pro mě moc drsné,nevím co dál...

Co se malý narodil,moc nespal,ale že by od 8 měsíce vyvádí až tak,to je moc....V noci se vyspí tak 3 hodiny a je úplně vysmátý,přes den dohromady hodinu (půl hodiny dopo půl odpol.)Dítě by přece mělo spát delší dobu... V noci stojí v postýlce a řve na plné kolo klidně 2 hodiny...Já vím že v naší posteli usne,ale toho fakt učit nebudu !!! Můj názor..A hlavně naše postel je tak malá,že se tam nevejde a pak jsme rozlámaní (což je pro mě větší problém ohledně zad,které léčím).Ještě chci dodat,že nekojím,ani v noci nemá jídlo,už dávno jsme ho odnaučili...

Máte maminky zkušenosti,co by zabralo?Jinak je malej přes den vysmátý,šikovný,ale já teda nestíhám ani uvařit,chce mou pozornost!

maybe72
29. říj 2013

...Mám dvě dcerky a obě byly extrémně nespavé, nevyspala jsem se snad 5 let (na tu starší úspěšně navázala mladší...), ale pláč dítěte je přece signál, že něco potřebuje, že mu něco chybí (nebo někdo...). Raději bych vyhověla potřebě dítěte než riskovat noční děsy, noční počurávání ze strachu nebo jiné komplikace, které se můžou projevit až později.
Neznám vaše bytové podmínky, ale my jsme občas vystrčily tatínka z ložnice, aby se vyspal alespoň on (i když je jinak velmi obětavý a noční vstávání mu problém nedělalo), když jsem měla štěstí a holčičky si daly říct na poobědové spaní, šla jsem se natáhnout taky a přežili jsme všichni (bez větších následků 😉 😉 ).

llluckaaa
29. říj 2013

Trošku mi to připomání domácnost jedné mé kámošky, která má dvojčata. Jedno dvojče bylo více plačtivé a budilo se a to druhé pěkně spinkalo. Když jim byly 3 měsíce, tak to řešili tak, že spinkací dvojče dali do postýlky do dětského pokoje, zavřeli dveře a druhé plačící dvojče dali na zem do koupelny, aby to druhé nerušilo. Oni byli v obýváku (přeci nebudou děti pořád nosit, ne???? to by je hrozně rozmalili!!!). Když mi toto otec rodiny vyprávěl, tak mi spadla brada 😝 Ale to nemůžu údajně nikdy pochopit, protože nemám dvojčata 😀
.... i toto je řešení v některých rodinách - plačící dítě se odloží na zem do koupelny, aby ostatní nerušilo 😅

sonka.77
29. říj 2013

@llluckaaa pane bože!!! 😢 😢 😢

jija
29. říj 2013

@mamcalucie nas maly taky spinka na batole malo, do 6-ti mesicu jsme ho uspavali v naruci a pak se naucil usinat sam, aleobcas ma problem usnout, pokud se dostan do faze hysterickeho revu, ze nemuze usnout tak bud stojime u nej a drzime ho za ruku nebo si ho dam do postele a pockam az u me usne a pak ho prenesu do postylky takze v posteli nespi - moc cestuje a mohl by spadnout.
Kdyz se vzbudi v noci a place tak ho beru do postele, mam vyzkousene, ze tak usnenq postylce by byl vzhuru, pak se da zase presunout k sobe.
Jinak ted 3 dny spinka u sebe v pokojicku tak uvidime jak to pujde, ale prijde mi, ze se mu spi lip, kdyz ho nerusime, ale hur se mu usina.
Urcite bych ho nenechala vyrvat do spanku, ma po me, ze kdyz se rozbreci tak se dostane do takoveho stavu, ze se nemuze uklidnit i kdyz by sam uz chtel, je to videt, kdyz si ho vemu a nosim, uz pominul duvod k placi je spokojeny, ale nemuze se uklidnit, protoze porad place, ja to mela jeste jako dospela, takze ho chapu

kammka
29. říj 2013

tak jsem to projela a super, postel už jste tam dorvala, uvidíte, že se vám uleví... já mám teda pohodu, holka nespala s náma nikdy, ani to nevyžadovala, s klukem jsme občas vytuhli, teď je mu rok a čtvrt a poslední dobou usnul málokdy sám, chvíli jsem s tím bojovala, když ječel, tak jsem pro něj prostě došla a tak pořád dokola, dokud v tý postýlce neusnul, jenže nakonec jsem ho ukládala třeba 5x, takže jsem to vzdala, natáhla jsem se s ním do velké postele, on se ke mně přitulil a usnul, takže teď místo půlhodinovýho dohadování a pokusů o Estivila jsme na to konečně přišli, prostě máme mazlika, tak co, vyhovíme mu...

deyana
29. říj 2013

@llluckaaa nechápu.. jak může někdo někoho zavřít do koupelny a ještě ho položit na zem??? ☹ z té představy se mi dělá trochu zle. Navíc vzduch v koupelně, která většinou bývá dost zle větraná.. ta tma.. fuj.

pokud to malé nemá neurologický problém, je to "jen" úzkost, to je víc než jasné. S námi malý spal taky v posteli, a občas když je mu zle, bolí zoubky atd., tak si ho taky vezmu k sobě. A dcera (4roky) občas taky přijde. A mě to nepřijde divný, jsou malincí, proč si to neužít, za chvíli už nás potřebovat nebudou 😉 miminko potřebuje cítit mámu, já sice nejsem nějaký velký zastánce společného spaní, ale pokud mám děti, musím se jim přizpůsobit já, ne ony mě, aspoň takhle to vidím já teď. My malého zkusili dát do pokojíčku, on tam kupodivu spal, teď už je zvyklý, je tam asi půl roku a spinkaj spolu a jsou spokojení. A my taky. Ale někdy to tak nefunguje, což chápu.

tlelkule
29. říj 2013

@leedak jééé jak u nás doma :D jsme ráda že nejsem samy 🙂

leedak
29. říj 2013

@tlelkule ted uz spinka ve svoji postylce v pokojicku.ale rano kolem 5 docupita a spinka dal.A miminko mam takyvedle sebe a jsem absolutne spokojena.nejlepsi je kdyz skoncim v postylce ja:D:D

xsenova
29. říj 2013

@mamcalucie ja som mala tiez nazor ze dieta do postele nepatri. Nespala som 6 mesiacov. Nakoniec som oznamila ze je konecna a poziadala som partnera nech ide do vedlajsej miestnosti aby sa konecne vyspal. To vies ze nechcel - nechcel ma tam nechat samu, a co mala a ako ti budem pomahat ..... Teraz 4 mesiace uz spime rozdelene a vsetci spokojni. HLAVNE mala lepsie spi a je kludnejsia, dokonca sa zacala budit namiesto 8-10x len 3-4, co je u nas extremny uspech. Zivot je ovela krajsi, my sme stastnejsi a spokojnejsi. Vsetci sme na tom lepsie. Ked mas narocne dieta, tak je tazke ist si to svoje. U nas vsetko co sme planovali padlo, a robime to co funguje. Planujem neskor prisunut malu postel k nasej posteli kde bude spat mala, a my pojdeme opat k sebe.

zmrz_lina
29. říj 2013

Teda chudáci někteří tatínkové...

anushka111
29. říj 2013

@zmrz_lina Já myslím že tatínkové jsou na tom právě dobře, vyspí se ve vedlejší místnosti a jsou pak odpočatí 😉 Narozdíl od nás mamin malých nespavců 🙂

zmrz_lina
29. říj 2013

@anushka111 - hele, já se nechci nikoho dotknout, ale někdy se nedivím, že si ti chlapi, když se najednou doma objeví "vetřelec" (nemyslím to hanlivě) najdou milenky (a neschvaluju to, proboha vůbec), když je manželka vykopne z ložnice a radši tam spí sama s dítětem... Mně to přijde jako přesně příklad toho, kdy je tatínek brutálně odkopnut na druhou kolej (nejen tím, že je vyhozen z ložnice, ale tak nějak celkově, ta ložnice je jen 1 z mnoha věcí) a pro maminku neexistuje nic jiného než děcko.

anushka111
29. říj 2013

Tak nevím jak to mají ostatní, ale můj chlap byl šťastnej jako blecha když po dvou měsících mohl jít spát vedle a končeně se vyspal. Já zase byla ráda, když přišel z práce, že si díky té jeho noční vyspalosti můžu v podvečer pospat (malá nám spala naprosto děsně do dvou let). Díky tomu vyspání se nám pak zlepšil i sex. Jinak jasně že je chlap trochu odšoupnutej, ale to si měl rozmyslet dřív, než se vrhnul na plození potomka 😀 Já nevím jak ty, ale já první dva roky sama sebe musela odšoupnout až na na poslední místo, ale to mi přijde s miminčem a pidi dětmi normální. Nicméně je to jen moje osobní zkušenost a čistě můj názor. Nechci tu nikoho napadat, takže pokud to tak vyznělo, omlouvám se 😉

zmrz_lina
29. říj 2013

@anushka111 - já zatím nijak, děti nemám. Ale v okolí u pár kamarádek a známých vnímám to odsunutí chlapa někam bokem, u některých to vztah poznamenalo dost. A pak mám pár rozumných kamarádek, které kvůli dítěti neodšouply vztah někam pryč a budují ho se svými partnery dál ve 3 a více a tam to funguje ok. No ale to už jsme off topic 😉

mamcalucie
autor
30. říj 2013

@zmrz_lina Též mám názor neodkopnout chlapa,ani manžel se nás nechce vzdát. Bere to statečně a přesto,že třeba 1 x týdně odejde do jiné místnosti se vyspat,to chápu!Ale cche všechny věci sdílet s námi a náš vztah se rozhodně prohlubuje tím!!! Je to teda dřina s malým,ale poslední noci co ho mám v postylce u postele s otevrenou stranou postylky,spí lépe,...

hromaj
30. říj 2013

@saminomimino
Nejsou ta poslední slova až příliš krutá? Nikde přeci není napsáno, že to tak je každou noc. Taky jsem v zoufalství nechala párkrát dítě brečet, ale pravda je,že 2 hodiny jsem to nikdy nevydržela ani já ani syn... Jak už jsem psala , byl s námi taky v posteli

hromaj
30. říj 2013

... v noci nemá jídlo už dávno ...
A není třeba tohle ten problém? Druhý syn v noci taky přestal jist velmi brzy, ale toho prvního jsem v noci kojila snad 5x. Švagrová neteři dělala v noci mlíko ještě ve dvou letech. Tak jestli prostě nemá hlad něco žízeň...

mamcalucie
autor
31. říj 2013

@leedak
@marcinek
@deyana

Nefunguje to,bylo to dobre jen jednu noc a ted se porad budi s placem kazdou pul az hodinu,leze pocely postylce i do me postele,jak kdyby mel bolesti...

petrasipkova1
31. říj 2013

@mamcalucie a co na to říká lékař ? přece jste to musela na nějaké kontrole probírat ?

liss_durman
31. říj 2013

@mamcalucie Líbí se mi, jak jsou tu všechny matky tak chytré a rády si hrají na disciplinární komisi 😀 Nikdy mě nepřestane udivovat, že je to baví... Ale k věci... Myslím, že by mohl být problém ohledně té stravy - dle mého názoru je ještě malý na to, aby v noci vůbec nedostal mlíčko nebo aspoň čaj... Vím, že každé dítě je jiné a když to tomu kterému vyhovuje, večer vytáhne 250ml kaše a chrní celou noc, proč ne... Ale u nás třeba malá moc nejedla (drží se jí to pořád), ale v noci se budila standartně tak 2x skoro od miminka (ze začátku tedy o něco víc, ale brzy se to ustálilo) až do roka a půl! Já bych mu zkusila dát trochu mlíčka, když se probudí. Když to nezabere, co třeba rozsvítit lampičku, dát mu nějaké hračky do postýlky ať si hraje? I takto jsme situaci občas museli řešit.
Každopádně ti velmi schvaluji to, že nechceš dítě brát do postele. Taky zastávám názor, že do postele mimi nepatří. Když opominu stránku bezpečnosti, tak mám vlastní zkušenost, do 3 měsíců dcerky jsme ji taky nechávali spát u nás v posteli a byl to děs!!! Ani jeden se ve výsledku nevyspal (myslím tím nejen my s manželem, ale ani ona sama). Od 3 měsíců se uspávala sama ve své postýlce a nebyl absolutně žádný problém. Ale to je zase trochu mimo... Každopádně mně se líbí, jak tady všechny odsoudí zásadovost maminky, která nechce nechat spát dítě ve své posteli, a jedním dechem dodávají, jak přece je v pořádku vykopnout manžela z ložnice a do postele si nastěhovat místo něj dítě... No to je tedy podle mě vrchol! Když je to otázka výjimečné situace jednou za 3 týdny, tak dobře proč ne. Ale jako aby manžel pravidelně spal na gauči v obýváku a já s dítětem v posteli v ložnici, to je fakt uhnutý! A musím se přiklonit k názoru, že se nedivím takovým mužům, kteří pak hledají pochopení jinde...
Ale možná by stálo za zvážení nechat malého vyšetřit, jestli nemá nějakou poruchu nebo něco... Protože je to fakt málo hodin spánku. A ještě mě napadá, jestli to není třeba nějaká ta dětská úzkost (tuším, že to bývá okolo 8 měsíce)?
Držím palce, ať se to brzy zlepší a stůj si za svým rozhodnutím, pokud ti přijde správné 🙂

diviska
31. říj 2013

@liss_durman odsuzuješ "disciplinární komisi" a sama jsi to samé, jen souhlasíš se zakladatelkou...

Tohle jsou prostě dva nesmiřitelné tábory a myslím, že už tu nikdo nevymyslí nic nového, vše už bylo napsáno a je jen na zakladatelce tématu co si z toho vezme

liss_durman
31. říj 2013

@diviska Ó nene, troufám si tvrdit, že rozdíl je i ve způsobu vyjádření a tak vůbec. Ale to je asi jedno. Myslím, že je zbytečné se snažit shodnout 😉
Kdybych řešila problém a chtěla slyšet rady a tipy od ostatních, chci toho slyšet co nejvíce a pokud se nějaký názor nebo rada bude opakovat, spíš mi to může napovědět, k čemu se event. přiklonit. Asi mi nepomůže, že se do mě někdo bude navážet jako do bezcitné osoby nebo že se tu někdo bude handrkovat, kdo má pravdu 😉 Ale vyjádřit názor, ač už se třeba podobný vyskytnul přede mnou, to mi přijde smysluplné.

diviska
31. říj 2013

@liss_durman tvoje věc, tvůj pohled, já řekla svůj názor na celou tuhle diskuzi a to jak se tu navzájem osočujete že jedna nebo druhá strana to dělá špatně.

mamcalucie
autor
31. říj 2013

@liss_durman ty matky moc neřeším,někdy si vyslechnu jejich nazor,ale nesnažím se s nimi o tom diskutovat. Máte pravdu ohledně čaje,budu teď přes internet objednávat pampers,tak chci koupit caj na spani-medunka. Parkrat jsme zkusila dat mlicko,ale nezabralo.Rozhodně skusim vše..Večer sní 220 ml kaše...On síše touží po mě,pořád na mě leze a sápe se po mě...Lehá mě na moji peřinu atd...Já se do jinych nazoru plest nechci,už jsem registrovaná po třetí,protože mě tu dokázali maminky tak zničit,že jsem nebyla schopná pozřít to kolik maminek je schopné tak ubližovat ostatním. Takže se držím v ústupu,neodporovat...Děkuji za tvoje rady a za to,že se zastaneš i mého názoru dítě nedávat do postele...7.listopadu jdeme k doktorce na kontrolu,tak si s ni o tom promluvim,chtela jsme tomu dát čas a vyzkoušet vše možné,abych zjistila čím by to mohlo být.Asi je na mě moc uplý...a co se s tou úzkosti dá dělat? Měla jsem psychický problémy s rodiči,nevím zd ajsem to nan něj nepřenesla....Děkuju

jija
1. lis 2013

@mamcalucie nam pani doktorka na cviceni rikala, ze se sepatcni uzkosti se muzeme jenom smirit ze casem pomine a kazde dite to ma jinak
Jinak je fakt, ze nas maly taky v noci nejedl a pak znova asi po mesici-dvou zase v noci jist chtel a prave ze obcas byl problem to do nej nacpat, nechtel lezet v klidu aby mohl dostat flasku, ale jak se mi podarilo aby se trochu napil tak vypil vsechno a spal dal
A jinak jestli touzi po Tobe co spat s rukou v postylce, obcas se mi stavalo ze maly v noci poplakaval ze spani a uklidnil se kdyz jsem na neho polozila ruku
Proste na kazde dite plati neco jineho a je problem zjistit co, hlavne mi prijde, ze se to i casem meni, co u nad platilo pred mesicem uz neplati a co plati dneska nemusi platit zitra
A jeste me napadlo, nechrape treba manzel? Ze by se s malym rusili a neco jeste svetlo, maly spi spatnepri svetle, ale potrebuje tolik svetla aby videl, jak se tma ze nic nevidi tak place, takze jako idiot chodim v 5 rano zatahovat zavesy
Snad Ti neco pomuze, chapu, ze kdyz se clovek nevyspi je to des, mi staci kdyz spi maly spatne dva dny a jsem mrtva

mamcalucie
autor
1. lis 2013

@jija Tak hold to musime vydržet...Hladem to není,spíše má zavřený oči a pláče,vrtí se a převrací se ze strany na stranu..Ruku mu držím pokaždé...Manžel nechrápe,to bych jinak asi nespala ani já :D.. včerejší noc byla uspěšná,nevím co mě čeká zase dnes...Díky za rady a pomoc 🙂

jija
1. lis 2013

@mamcalucie tak to ma maly taky, spi a prevaluje se a place a vydrzi mu to i hodinku, vetsinou s prestavkami a neni to moc hlucne, manzela to ani nevzbudi, ale prijde mi ze co ma postylku v pokojicku tolik neplace as nebo to ja neslysim🙂

misulicka69
7. lis 2013

Náš 9.měsíční syn taky v noci moc nespí. Přes den někdy spí více (cca 2 hodiny), někdy méně (půl hodiny), ale výsledek je stále stejný. Přes den vyžaduje mou pozornost, takže taky toho doma moc neudělám, občas si sice sám vyhraje, ale jen chvíli, někdy mu pustím v TV 3D pohádky, ty ho zajímají. Ale večer usne kolem 19. hodiny, někdy vydrží spát do půlnoci, někdy ne. Ovšem od půlnoci se dokáže do 6 hodin ráno, kdy manžel vstává do práce, vzbudit i 5 x. Bohužel vyžaduje kojení, tak ho občas nakojím, občas se mi ho podaří uspat, ale s dudlíkem v puse, teď jsem mu v noci párkrát dala i čaj.
Do naší postele ho brát nechci, protože je celkem dost akční a bojím se, že bysme ho ráno našli úplně v jiné místnosti. To právě obdivuji kamarádčino dítě, když mi psala, že s ní spí syn v posteli. To my bychom museli dát kolem naší postele aspoň půl metrovou zábranu ☹
Někdo doporučuje ho úplně odstavit do samostatného pokoje, ale naše dětská dr. nám toto vůbec nedoporučovala.