9měsíční dítě spí v noci jen 3 hodiny, co by zabralo?

mamcalucie
28. říj 2013

Ahoj maminky,už oprvadu nevím co dělat,jsme s manželem na pokraji sil-nevyspalí,unavený,děláme kiksi celý den a už se dokonce i hádáme...Možná někdo má spací miminko od začátku a nemá žádné problémy,ale my prostě nemáme!!! Už nevím jaký metody zkoušet,snad jen zbyla estvilova a to je pro mě moc drsné,nevím co dál...

Co se malý narodil,moc nespal,ale že by od 8 měsíce vyvádí až tak,to je moc....V noci se vyspí tak 3 hodiny a je úplně vysmátý,přes den dohromady hodinu (půl hodiny dopo půl odpol.)Dítě by přece mělo spát delší dobu... V noci stojí v postýlce a řve na plné kolo klidně 2 hodiny...Já vím že v naší posteli usne,ale toho fakt učit nebudu !!! Můj názor..A hlavně naše postel je tak malá,že se tam nevejde a pak jsme rozlámaní (což je pro mě větší problém ohledně zad,které léčím).Ještě chci dodat,že nekojím,ani v noci nemá jídlo,už dávno jsme ho odnaučili...

Máte maminky zkušenosti,co by zabralo?Jinak je malej přes den vysmátý,šikovný,ale já teda nestíhám ani uvařit,chce mou pozornost!

jancip
28. říj 2013

@mamcalucie Máme taky docela špatně spící dítko. Do půl roku spal celou noc a pak se to změnilo. Časté buzení s řevem, usínání mezi 11 a 12 hod večer. Takže i když jsem jako bezdětná tvrdila, že děti budou mít svoji postýlku, syn spává s námi. Situace si to prostě vyžádala. Budí se sice taky, ale ne s pláčem. Našmátrá mě a spí dál. A pokud mám nějaké pochyby, říkám si, že tak děti dříve spávaly všechny, že tak spávají i v jiných kulturách, a že to tak ani tam netrvá do dospělosti🙂

sonka.77
28. říj 2013

@mamcalucie pořiďte větší postel a vemte mimčo k sobě. Určitě mu to neublíží a vy se vyspíte.

mamcalucie
autor
28. říj 2013

@sonka.77 Ráda bych,kdyby byli peníze...:( máme tu nejmenší velikost manzelské postele,sotva se tam vejdeme my s manželem s tím že máme polštáře na výšku...

littlejane
28. říj 2013

@mamcalucie - souhlasím s @jancip .... ono pak jdou všechna předsevzetí stranou, když už je člověk tak vyřízený, že nezvládá. Já byla u prvního dítěte taky zásadová a prostě bude spát v té postýlce a bude, no ničeho jsem tím nedosáhla, jen naprostého zoufalství z únavy. Nakonec jsem polevovala a občas spal malý se mnou v posteli. Sám se naučil spát až kolem 1,5 roku. S dcerou to prostě už tak neřeším. Spí se mnou a jsme s tím smíření a hlavně se nenervuju. Když budete nevyspalí, stejně jediný, kdo to odnese bude váš malý, protože na něj nebudete mít tolik energie, trpělivosti, atd. ..... prostě občas povol, každé dítě se nakonec naučí spát ve své posteli, do 20-ti tam s váma nebude ,neboj 😉 😀

mamcalucie
autor
28. říj 2013

@littlejane Ano,vidím,že máš v dosti věcech pravdu,ale taky mám v rodině případy,které nejsou zrovna nejlepší...Teta má svou dceru v posteli místo svého manžela,který spí s druhou dcerou v pokojcku,a tý dcerři je 7 let,tak toho já se obávám!!! A to dítě je chudák protože je pořád nemocné,protože spí s matkou a ona ji předávvá všechny špatné lbakterie....A ta dcera od ni nechce...Hodně jsme se těmito věcmi ve škole zabývali,takže já osobně si myslím,že to není dobrý...

sonka.77
28. říj 2013

@mamcalucie po celá staletí spaly děti s rodiči v jedné posteli, to je až výmysl 20. století, že spí od mala ve své postýlce, je to taková ta sterilní/chladná výchova. Myslím, že tvá teta je nezdravý extrém a že u naprosté většiny dětí to takhle nedopadá.

vespinka
28. říj 2013

"Já vím že v naší posteli usne,ale toho fakt učit nebudu !!!" Tak ho to neuč a nespi dál! 😝

leedak
28. říj 2013

Tak skus sundat jednu bocnici na postylce a prisunout postylku k vasi.my to tak mame uz u dcery a dobry...jinak nevim kdyz vyrvat ne a do postele taky ne:///

chroustinka
28. říj 2013

"Já vím že v naší posteli usne,ale toho fakt učit nebudu !!! " proc ne??? tak si manzel lehne jinam nebo se zmacknete, vyspite se, nebudete se hadat, maly se vyspi.......
vyrvavaci metodu silne nedoporucuju jak by bylo vam kdybyste neumela mluvit neco po rodicich potrebovala, jejich blizkost aby vam bylo dobre a oni by vas nechali rvat a rvat az do umoru????
nevim proc by s vami nemohl spinkat, jsou proste deti ktere s rodici spi protoze to potrebuju a deti ktere s nimi nespi protoze spi lepe sami. proste to prijmete a berte ho takovy jaky je a nehledejte v tom zadne slozitosti.

a srovnavat spani sedmileteho a devitimesicniho ditete je trosku mimo.

leedak
28. říj 2013

Takhle nejak.;)

janinek
28. říj 2013

@mamcalucie Byli jste u doktora, zda to neni neco s CNS? Jestli spi celkem 4 hodiny denne, to je silene malo teda, nase dite bylo nespici, ale tak 8-10 mi celkem dala.

Jinak u nas se to proste zlepsilo casem. Zaklad byl nenutit ji spani vecer v sedm, ale nechat ji chodit mezi 9-10, takze posunuta vecere, koupani, vse, aby vyslo kojeni na noc mezi 9-10. Diky tomu jsme to zacli zvladat lepe. Predtim kazdy vecer prisel muz z prace mezi 7-8 a do 11 jsme se na ni stridali, jedli kazdy zvlast rychle neco, no desne. A hlavne stejne usnula mezi 10-12. Pres den jsem musela kazdy spanek byt doma a snazit se dospat.

A meli jsme obdobi, kdy spala jen u nas, ale ted spi normalne u sebe celou noc 22-8, pokud nejsou zuby a to se v noci budi a pak si ji bereme k sobe. Stejne jednu dobu usinala nsoena po dome v manduce a to ji take nezustalo.

marcinek
28. říj 2013

@mamcalucie dala bych stranou vsechny predsevzeti a nechala spat v nasi posteli. Hlavne aby se vsichni vyspali a byli odpocati.Urcite bych to zkusila s tou postylkou u postele a po usnuti opratrne premistila do ni. Myslim, ze v urcite dobe to lze utnout aby s vami nepsala az do 7 let. Jinak ti rozumim, ze nechces spat s ditetem, ja se s nima taky nevyspim jak kopou a hemzi se, proto je ve spanku presouvam zpet do postylek, nasi spi ale krasne celou noc.V tvem pripade bych udelala cokoliv, abych se vyspala.

radka8888
28. říj 2013

Ahoj, naše dítě , spalo, úplné stejné jako vase. U nás v posteli taky nespí.jen při vstávání musím méně vstavat z postele🙂.ted je ji 10 měsíců a jsou noci, kdy vstavame 1x, ale i 10x...recept asi není. U nás Jsme jeli.na směny. Ted v tech 10m aspoň začala MIT potřebu spánku. Před tím se zdálo, ze to vůbec nepotřebuje...drzte se

martaska78
28. říj 2013

U nás to bylo to samé, jelikož i starší měl alergii na postýlku, pořídili jsme větší postel a spali s námi, byli jsme spokojení všichni a oba se krásně naučili na velkou postel bez problémů. Pokud nechcete aby malej spal s vámi, třeba by pomohlo pořídit mu větší postel se zábranami a zkusit ho uspávat "tělo na tělo" a potom dát do postele velkého plyšáka, třeba chce jen cítit něčí blízkost

deyana
28. říj 2013

To není normální. Užili jsme si taky svoje, poslední dobou se to srovnává. Ale doporučuji dět.neurologa, ať ho radši prohlédne, nám to velmi pomohlo, nasadil léčbu na týden a od té doby výrazné zlepšení a zlepšoval se postupně víc a víc už potom bez léčby. Myslím, že je u vás nejvyšší čas to začít řešit. Tedy jestli je problém se spánkem. A ne s nervičkama z toho, že není u maminky. I když teda nám to pomohlo na obojí, já celý noci chodila a nosila ho v náručí do jeho 8m, pak zabíral kočár a drndání, sama jsem nespala, ale on jo.. a pár měsíců to člověk vydrží, ale pak padne. A čím dřív to budeš řešit, tím si ušetříš nervy a spoustu starostí okolo.

mamcalucie
autor
28. říj 2013

@leedak Už jsem to teď udělala,sice jsem se s velkou posteli nadřela jak ,,prase,, abych vše přestěhovala,ale doufám alepson v naději,že usne,ikdyž co jsem teď zkoušela,protože je unaveny,tak pořád brečí,ještě skusím toho doktora...

hromaj
28. říj 2013

I náš syn moc nechtěl spát a tak jsme ho vzali k sobě do velké postele. Co je lepší, nešťastné dítě a nevyspalá máma? Nebo trocha nepohodlí, ale klidný spánek pro všechny? Mám také kamarádky, které tvrdí, že manželská postel je pro dítě tabu. Ač je synovi už 3,5 roku a má svůj pokoj se svou velkou postelí, přesto v noci po tmě dojde k nám, vleze mezi nás a kolikrát ani nevím, že přišel. Občas to má své nevýhody, nikdy jsem ale nelitovala, že jsem ho to naučila, jsem ráda, že jsem se v klidu vyspala...

anushka111
28. říj 2013

My měli to stejné, abychom totálně nezmagořili spali jsme společně v manželské posteli - v nejhorším se dá přirazit provizorní přistýlka, a malá v tomhle věku v noci baštila, a po jídlě vždycky byly tak 2 hodinky klid. Máte na výběr: buď budete zásadový a postel bude jen vaše - tzn. budete mít řvoucí dítě, nebo ho dáte k sobě a budete mít klid. Jinak já se taky léčím se zády, dlouhodobě, ale méňě mě ty zádové problémy trápily, když jsem mohla v noci ležet - i když jsem spát nemohla, než neustále vstávat ke řvoucímu drobečkovi😉

anetka1701
28. říj 2013

já teda nevím, ale jestli spí v manželská posteli, tak bych se tomu nebránila... klidně bych udělala přistýlku nebo něco jako popisujou holky výše - prostě hlavně spááááát :oD U holek jsem předsevzetí měla u první, ale šla hodně brzy stranou... U druhé jsem to ani nezkoušela, spávala semnou celou noc od narození a je jí 5 měsíců a spí už hodně ve svojí postýlce (dokonce ve vlastním pokoji)... Máme jakousi zásadu, že první spaní začíná VZDY ve vlastní postýlce (aby se předešlo tomu co jsi psala ty), ale když se v noci jedna (nebo obě) nastěhuje k nám, tak je mi to víceméněně jedno :o) Tříletá občas ráno přijde, přitulí se, schoulí se mi do náruče a ještě tak spolu hodinku ležíme - no je něco krásnějšího?

dorinek
28. říj 2013

@mamcalucie - aby malé dítě naspalo 4 hodiny denně, to rozhodně není normální. Může to dát tak jednu dvě noci, když mu rostou zuby, ale aby takhle spalo pořád...?? 😕 Já bych určitě nechala udělat neurologické vyšetření...
A pokud ho nechceš nechat vyřvat a do postele ho taky nechceš, tak jiná rada už asi ani neexistuje 😅 I když s tím spaním v posteli rodičů se ti nedivím, můj synovec má 9 let a pořád leze k mamince do postele. Moje druhá švagrová si vzala děti do postele a nakonec tam spala s oběma dětmi a manžel se odstěhoval do dětského pokoje. A takhle to měli do osmi let 🙄 Že by to byl ojedinělý případ si nemyslím, naopak. Dítě se nechce vzdát něčeho, co je mu příjemné 😅 Pokud jsou všichni " zůčastění" spokojení, tak proč ne. Ale pokud víš, že tobě to nevyhovuje, tak to nedělej. Taky se potřebuješ vyspat, musíš přes den fungovat.

kamino
28. říj 2013

Pridavam se k vetsine nazoru...neurolog a prisunuta postylka k vasi posteli..mame to od 6 mesicu take tak,jak zacaly rust zuby,tak to byl budicek co 20 minut...takhle mam prcka hned vedle sebe i kdyz je mu 15 mesicu,tak je zkratka s nami. Take jsem mela predsevzeti,ze dite do postele ne a realita me presvedcila o opaku 😉

radka8888
28. říj 2013

Já jsem naši dceru konzultoval a s nasi lékařkou , a ta říkala zeproste některé děti takové jsou. Ona je veselá, čilá už chodí. Od miminecka se zajímala o okolí..vlastně nikdy mi nepřišla jako takové to mimi...v kočárku nespala chtěla sedět...atd neříkám, ze je to vas pripad, ale nemusí to byt nic...

saminomimino
28. říj 2013

tady asi bude chyba v ignorování potřeb vašeho dítka,vy ho fakt nebudete učit spát u vás v posteli 😖 ,no to asi bude ta chyba,víte že tam usne,což je jasný signálem toho, že sám odmítá ve své postýlce spát,má travalou separační úzkost,a vy ji ignorujete,nezlobte se na mně ale dělá to na ně dojem že si naříkáte,ale vlastně ignorujete co vaše dítě vyžaduje,co je zlého na tom spát s dítětem v postelyi?ako že by tam pak chtěl zůstat do 15 let? 😀 Syn snáma spal do svých 2 let ,pak dostal velkou postel vlastní pokoj a už o naše nestál,myslím že raději bych se synem spala v jedné postely než ho nechat řvát v jeho postýlece a sama už 9 měsíců v noci nespát,můj názor

cacenka_d
28. říj 2013

@mamcalucie Do postele bych ho nebrala, kor jestli je pohyblivejsi pri spanku, nevyspite se, mala se mi toci a kope, s ni spat nejde. Ale do roka spala v postylce metr ode me nebyla stranou, kdykoliv otevrela ocicka videla me, mohla natahnout ruciciku apod. Co zkusit ho fakt co nejvic nechat na vzduchu, zabavit venku a nenechat ani pres rev usnout ve dne vic jak hodinu. Blbej napad, asi uz jste to zkouseli, ale jen me to napadlo. Me takhle mala blbe spi, kdyz ma jakoukoliv bolest. Pomahalo mi pred koupanim hodne napapat, koupani dlouhy unavny, mliko do postele a klid a nurofen k tomu, treba 2-3 noci, treba ho neco boli zoubky nebo cokoliv. Lucka teda vetsinou od mala spi celou noc, ale kdyz uz tak tohle pomaha me, treba vam to zabere. Pripadne zkuste medunkovy caj, pokud vam pije teply cajicky, medunka hodne zklidnuje. Drzim pesti, musite byt uz strasne unaveni 😔

llluckaaa
28. říj 2013

Nečetla jsem tu všechno, takže asi někoho zopakuju. Ano, já taky byla zásadová a říkala jsem, že dítě do své postele nechci 😀 , ale ono je to prostě jednodušší. Takto malé dítě potřebuje cítit blízkost rodičů a nevidím důvod, proč mu ji nedat. tím, že tam teď bude s vámi, neznamená, že tam zůstane do dospělosti. 😉
U vás bych viděla řešení v tom, že si koupíte jednu matraci navíc, kterou dáte do jiného pokoje a bude tam spát buď manžel a nebo se budete střídat (pokud kojíš). Dítě nebude tolik řvát a ten, kdo bude jinde, bude mít šanci lépe spát a nabrat sílu 🙂

glimmer
28. říj 2013

My měli něco podobného ... "vydrželi" jsme 6 měsíců ... pak šla malá k nám do postele a byl klídek. Sice se v noci budila, ale jen šmátrala jako kdyby mě hledala, když mě našla tak zase usnula a spala dál. Manžel se odstěhoval to jiný postele, aby se vyspal. Takhle to bylo tak do 2,5 let a pak pomalu ze dne na den, chodí Anička spát sama a je to v poho.

nicolette21
28. říj 2013

Promiňte, ale myslím, že "chyba" není na straně maličkého. Píšete:
" V noci stojí v postýlce a řve na plné kolo klidně 2 hodiny...Já vím že v naší posteli usne,ale toho fakt učit nebudu !!! "
Dávat malé děti do zvláštní postýlky je výmysl necelých posledních 50 let v některých státech Evropy a Severní Ameriky; pokud to všem vyhovuje, není problém; přirozené je ale spát s maminkou. Tomu, že Vy jste se rozhodla jinak, chlapeček nerozumí.
Kolem 8. měsíce navíc děti prochází separační úzkostí a potřeba fyzického pouta s maminkou je nejsilnější.
Můžete synka uspávat v náručí a po usnutí jej dát do postýlky nebo s ním spát v posteli celou noc nebo k němu pořád vstávat a uklidňovat ho.. Vyberte si sama.
Se starším dítětem se můžete domluvit slovy, ale pro tak malé dítě je pláč jediný způsob, jak ukázat své potřeby.
Ale nechat ho 2 hodiny plakat v postýlce? Jednou sice plakat přestane, ale protože pochopí, že Vás vůbec nezajímá.. A to je nepředstavitelně kruté.

saminomimino
29. říj 2013

@nicolette21 naprostý souhlas,napsala jsem podobnou myšlenku ale vy jste to uvedla v dokonalost,slovo kruté je pravdivné,mně by srdce utrhlo když tak bezmocně dítě pláče,jedinný nástroj který má je právě ten pláč,a já ho tam nechám řvát,přitom kdybych ho vzala k sobě do postele usne,nechápu kam paní dala mateřské city,někdy mi příjde že ženy dítě ANO,ale obětovat něco nebo nedejbože poslouchat instikty,to ani omylem,dítě bude ve své postýlce od narození,nebudu ho uspávat a podobně,děvět měsíců je v bříšku v bezepčí,celý jeho dvět,pak je vržen do neznámeho prostředí a ještě odsunutý pryč od jedinného co zná,matky a ta ho klidně nechá někde řvát samotného,je mi prcka neskutečně líto,jak tam zoufale stojí a jedinný možným způsobem jakým umí volá mámu,pláčem a tu obtěžuje,hrozná představa
Bože má ta ženská vůbec city,příjde mi že dítě spíše obtěžuje ☹

diviska
29. říj 2013

@nicolette21 krásně napsaná a plně podepisuju!

skorepka
29. říj 2013

Nas pres den taky spi jak kdy a v noci se budil kazde 2h a totez starsi dvouleta,jen v mezicase co spal on. Takze jsem byla kazdych 45 min vzhuru. Postel mame sice 160 sirokou ale i tak malo mista. Doporucuju fakt dat k tobe a manzel do obyvaku,sice jsem byl taky proti tomu ale lepsi nez furt vstavat. Nabo sundej bok postylky a pritiskni k posteli. Malej spal s nama asi mesic a pak jsem ho zas dalal do jeho. Drzim pesti.🙂