9ti měs. dcera špatně spí v noci, přes den skoro vůbec

jonuska
11. říj 2009

☹ ahojte pomoc...naše Jonis nám vubec nespí..už asi dýl jak týden spí jednou max.dvakrát deně po 20min.ted poslední dni jen jednou 20min.kdyby aspon spala v noci ale budí se do pulnoci byla vzhuru 2krát i 3krát usíná kolem 7,a od pulnoci taky asi třikrát...pořád kojíme.přes den už ne moc často ale vnoci ano.dudlík nechtla nikdy a nechce i když jsem jí ho vnucovala.čajík z flaštičky si vezme to pije krásně ale musí se pak udundat..navíc opříjde mi že spát prostě nemusí....prostě se budí pravidelně kolem 3-4hodiny a prostě nechce spát...
jsem už unavená..je to mé třetí dítě ale tohle neznám......poradte mi ☹ děkuji všemRomča

dukie
11. říj 2009

jonuska: Já nevím, napíšu, co mě napadá...

Jednak bych vyloučila nějaké fyzické trápení - zuby? Ouško? Bříško?... ale nad tím jsi určitě už přemýšlela.

Dál - nechci Tě nijak nahlodávat, to je to poslední, co kojící maminka potřebuje, ale určitě by bylo fajn vyloučit možnost, že má hlad. Nás tohle totiž taky potkalo (ale dřív, už v 6. měsíci), že celkem za den jsem měla mlíčka dost (měli jsme půjčenou digitální váhu a vážili jsme před a po každém kojení), ale bohužel se tvořilo v průběhu dne jen po troškách, takže jsme kojili co 2 hodiny, pak co hodinu... takže malej byl vlastně tak nějak pernamentně hladovej. 😕 Vy už teda máte určo příkrmy... a pokud dáváš už na noc třeba kaši nebo tak něco, tak už by malá v noci mít hlad neměla a budit by se tedy neměla ani na to kojení... 😕 Na to už je docela velká. Ale zase je fakt, že každý mimčo to má trošku jinak.

S ohledem na věk bych si tipla i možnost, že chce být s Tebou, že jí chybíš. Náš syn začal mít v podobném věku obrovské potíže se spánkem (teda on vždycky spal děsně - spíš nespal vůbec, ale pak se nám to asi na měsíc zlepšilo a pak právě najednou stop a budil se v noci každou chvíli a řval... a když jsem ho přišla uspat, tak usnul, ale jen jsem se vrátila do postele, tak už znovu plakal...). Nakonec jsem fakt padala na hubu (po 20 minutách vstávat k dítěti moc dlouho nevydržíš, že jo), takže jsem ho vzala k nám do postele (byť jsem vždycky byla odpůrce téhle metody) a ejhle, kluk od tý chvíle spal v kuse až do rána... no a takhle s náma spával až cca do 13 měsíců a nedávno jsem ho zase naučila zpátky na postýlku - jeden večer prořval, ale od tý doby tam spokojeně usíná a spí až do rána. 🙂

Takže já bych možná zkusila, byť bych Ti tohle ještě před půl rokem asi neporadila, páč jsem si vždycky myslela, že je to cesta "do pekel", vzít si malou třeba k sobě. 🙂 A uvidíš, jestli to třeba nepomůže - alespoň budeš mít jasno, jestli to náhodnou není právě tahleta "psychická" příčina - že jí prostě chybí máma. 🙂 Věk by na to měla akorát. 🙂

jonuska
autor
11. říj 2009

dukie..děkuji za odpověd..no zoubky lezou ale ted se nám jeden vyklubal..a další hnedtak nebudou nevypadá to..:(kojíme ale příkrmyuž má.na nockaši i UM si vezme..tak fakt nevím
je dost aktivní..leze stoupás i už obchází...byli jsme v uterý na třetí hexa vakcíně ted mě napdalo že by to bylo i tím??? 😖

fresie
11. říj 2009

Ahoj holky,
tak máme podobný problém, naše Adélka (6 měsíců) přes den nikdy moc nespala, ale zato v noci spinkala nádherně, někdy prospala celou noc bez probuzení a vstávala třeba až v devět. Ale teď dvě noci se po půlnoci probudí a je dvě hodiny vzhůru a nechce se jí spát a hlad nemá, protože mlíko nechce. Když ji mám u sebe v posteli, tak je klid, ale jen ji dám do postýlky, tak řve 😨
Ale nechci si ji navyknout na to, aby spala s náma v posteli.
Včera jsem ji zkoušela nechat vyřvat, ale po necelý hodině jsem to vzdala ☹ bála jsem se aby se jí něco nestalo. Takže pokud to bude pokračovat, tak taky nevím co s tím. 🙄

evabelk
11. říj 2009

Nám toto nespavé období právě asi taky začíná 😢 malá má 6 měsíců. Do teď spávala v noci pěkně, někdy i celou noc, ale přes den jen 3x denně po hoďce, někdy i jen po půl hoďce. Za to teď to začíná stát za prd i v noci...já teda zatím kaši na noc nedávám, tak možná začnu. Slyšela jsem, že je to zbytečně hodně kaloriií, že jsou po tom obézní děti, po těch kaších, že je lepší nakojit nebo mléko...nejhorší je, že nejen, že skoronic neudělám přes den, ale teď začínám být i nevyspaná z noci. Ale třeba to malou přejde a bude spát zase lépe. Myslela jsem, že nočním spánkem dohání ten probdělý den, tak asi ne....

jenovefa
11. říj 2009

Ahoj, nechci toto téma přeměnit na téma "Spaní dítěte v posteli rodičů", které už existuje, ale... Můj Tomík má 7,5 měs., příkrm dostává jen v poledne - ovoce / zeleninu - kvůli vitamínům. Žádná kaše, kojím cca po 2,5h, v noci tak kolem 2.h a pak v 4.3O, pak hodinu nespí - stíhám úklid - a pak zase zalezem a spíme další 2h. Většinu času jsme dosud strávili na chatě, spal se mnou v posteli, ale jelikož nechodím spát v 19.00, byl tam do cca 23h sám (s častou kontrolou, samozřejmě). A párkrát se stalo, že se špatně vzbudil a přivolal mě dost děsným pláčem. Důvod - podle mě prostě věk, tzv. senzitivní období . A od té doby je trochu problém, často se - i ve dne - budí a kontroluje, zda jsem u něj. Např. ve dne - na sekundu pootevře oči, když ho pohladím a případně chytnu ručičky, kterými si začne dost neurvale mnou ospalé oči, spí zas dál. Když ne, otevře oči úplně, chvíli čučí kolem, začne plakat, myslím hlavně kvůli tomu, že je nevyspalý, ne kvůli samotě ("sám " - nevidí na mě - bývá někdy, když si hraje). Včera jsem ležela odpoledne vedle něj (bolela mě hlava) a vzbudil se asi 10x, ale spal 2,5hod. Toť řešení. Samozřejmě, pokud máš další děti, lze to těžko. Já si luxus - neplačící dítě a mírný borčus kolem - mohu dovolit... 🙂

dagina
11. říj 2009

Jonuska, není pravidlo, jak někdo výše psal, že cca 9ti měsíční dítě musí spát celou noc. Právě naopak, děti mají více zážitků, více dovedností..., mohou mít špatné sny, které je budí....
Nicméně, mám skoro stejně starou holčičku, asi od 7-8mého měsíce se též budí asi dvakrát za noc, ale u nás to bylo a je asi od zubů - malé začaly růst docela pozdě. Myslela jsem si též, že může mít hlad, též je kojena asi tak jak tvoje..., ale kaši nechce ani za boha a UM nechci na noc zatím dávat, když mám své, a kdo ví, jestli by to pomohlo...

Teď jsem si všimla, že se vám také vyklubal zub..., tak to opravdu může být k tomu...., a UM dáváš a žádný kladný výsledek???
Snad se těm našim miláčkům spaní zlepší, naše je někdy i přes den protivná, spaní nikdy moc nedala, v kočáře ještě, ale doma ani náhodou. V létě jsem byly často venku, takže to šlo, ale co teď v zimě 😠 ..., to bude děs. Také jsem unavená, utahaná jak pes, ale co naděláme 😒

andykov
11. říj 2009

Holky, já mám teď zase problém, že se mi malá v noci děsně krotutí. Hlavičku dává ze strany na stranu, to ji budí, pak chce dudlík, ten si už od narození neumí držet, tak jsem ji ho přidržovala plínou, ale teď už ani ta plína nepomáhá, takže ji spadne, brečí a pořád dokola.. Předtím se taky pořád točila, ale teď je to fakt extrém, k ránu vždy 5min. kroutí 10min.klid, je to vyčerpávající ji pořád pacifikovat, spinkala mi krásně, hlady to není ☹

jonuska
autor
11. říj 2009

viidím že nejsme sami..dneska spinká a nebudí se mám teda šanci se vyspat..
ono co mi přijde divné je že nesí přes den?????spí opravdu tak 20min..někdy je to i třičtvrtě hodky ale jen jednou deně max.dvakrát
dudlík nechce nikdy ho nechtěla..a ano uspávám ji u sebe v posteli..to bude taky asi ono že...že chce mě a prso.ketrý má místo dudlíka.
ale to dení spaní je mi záhada

sjuzan
12. říj 2009

Ahojte,
máme 10.měsíční holčičku a asi 3 týdny je u nás taky problém se spinkáním v noci.Malá je zvyklá od narození spinkat v postýlce a usínat sama...dám pusu,položím a odcházím.Do toho 9. měsíce to bylo vše v pohodě,malá v pohodě prospala celou noc(asi od 8. měsíce v noci nepije),akorát se ozvala,když jí vypadl dudlík,jakmile jsem ji ho dala,tak spala hned dál.Někdy to bylo 1x za noc.někdy třeba i 4x.
Od 9. měsíce si začalama sedat,14 dní na to lézt a od té doby začaly problémy v noci.Malá s sebou celou noc mlátí ze strany na stranu,kope nohama,rozhazuje rukama a každou chvílu brečí a to má dudel v puse.Je to děs,jsem taky hotová,celou noc k ní co chvíla vstávám.Přes den si taky neodpočnu,máme ještě 4. letého syna.
Taky jsem si říkala,jestli to není od zvbů,že ji to v noci trápí víc nebo jsem právě i někde četla,že jakmile se dítko naučí nějakou novou dovednost,tak to pak prožívá i v noci a hůř spí.Tak snad to nic není a časem se to zase zlepší.Doufám!!!!

jonuska
autor
14. říj 2009

tak vidím a myslím si že děti v tomto období..pounávají víc svět..jk lezou stoupají si atak..že prostě mají období nesaní..jen teda doufám že se to samo brzy upravím a nebudu už jako zombik...všem děkuji za odpovědi🙂kjo a dneska jsme spinkali 😀 vzbudila se asi 5krát ale dala jsem ji jen čajik neslazený.....prso ne a spala dobře🙂takže děkuji vešem.romča:)