9ti měsíční dcerka špatně spí, vstávám k ní 20x za noc

speederella
10. dub 2012

Ahoj maminky,možná už tady tohle téma je,ale ve spěchu co tu jsem nemám čas hledat,tak se nezlobte jestli se opakuji.Prosím Vás o radu ohledně spánku naší dcerky,které včera bylo 9 měsíců a poslední 2-3 měsíce má noční spánek šílenej ☹ vstávám k ní za noc nejmíň 20x z toho 2x dávám mlíčko a přebaluji,ale zbytek je to,že malá cestuje po postýlce,když procitne okamžitě na čtyři nebo se postaví tím pádem je čilá a uspat jí je umění.Mlátí sebou tak,že spí úplně obráceně než jí do postýlky dáváme navíc odkopaná a hlavičku připlesklou na špršlích nebo jí 15x za noc podávám dudlík,aby jen dvakrát podumlala a vyplivla ho,ale prostě dát ho musím..ráno vstávám zbitá jako pes.Hledám čím by to mohlo být,ale už mě nic nenapadá..zoubky to nebudou máme homeopatika a tím se to hooodně zlepšilo,hlad to taky nebude,protože když jí dávám 180ml mlíčka někdy nechá 😕 odpoledne a ráno spí krásně,ale v noci je to horor.Maminky neberte to tak,že si stěžuju a je mi to na obtíž..to né,ale chci se jí maximálně věnovat a když k ní takhle vstávám spíš sem unavená a někdy podrážděná a jak se říká dětičky to vycítí,proto prosím o nápady nebo zkušenosti ať něco zkusíme a třeba bude malá spát krásně a tím se vyspím i já a ráno budeme odpočaté obě...u mě je problém,že přítel je kamioňák, takže celý týden jsem sama na všechno a ve čtvrtek už sotva lezu 😀 děkuji za nápady a rady Jarka

ined77
10. dub 2012

ahoj 🙂 ,
asi ti moc neporadím, mám doma to samé a už v druhém vydání 😢 .syn začal obstojně spávat až okolo 2. roku, u malé to vidím podobně.přes den spinká taky v pohodě, ale ty noci...podaří se i noc, kdy k ní jdu jen 3-4x, ale to je spíš vyjímka potvrzující pravidlo.
u nás taky nic nechybí, hladem to není, plenkou taky ne...já to přičítám hodně zoubkům, teď jí lezou 3 naráz a k tomu má děsnou rýmu.ale tyhle problémy se spánkem má i bez obtíží ☹ ..malý s tím taky bojoval.konkrétně u malého později pomohlo společné spaní, ale až okolo 18. měsíců do té doby dělal přesně to samé co dcerka...jakmile si ji dám k sobě, začne si hrát, povídat, škubat mi vlasy, strkat prstíky všude možně a usne až tak za dobrou hodinku, dřív ani omylem.stejně ji pak překládám, protože u mě spí neklidně....to sice v postýlce taky, ale přeci jen o chlup méně.
jediná rada asi je vydržet...a když to jde, zalehnout s prckem přes den.
vím, jak je to vyčerpávající...na dnešní den jsem spala tak necelé tři hodiny, do toho staršího bolely nožičky, takže se pěkně střídali ☹ .
jedno "povzbudivé"...jde si na to zvyknout a fakt je ten, že to jednou skončí 😉 .
přeju hodně sil a ať malá brzy spinká celou noc jako dudek 😵

PS:ještě....nevím jak malou uspáváš nebo neuspáváš...hodně prý pomáhá naučit samostatnému usínání, pak dítko snáze v noci samo usne, ale.....já ač učila, tak to nějak nedopadlo (u synka) 😅 😀 .malá usíná povětšinou sama a stejně se budí 😝 ....takže babo raď že 😅 .

nerreidda
10. dub 2012

U nás to samé začalo úderem 4,5 měsíce....řešila jsem to tak, jak psala ined77...jakmile usnul, všeho jsem nechala a šla hned spát s ním. Časem si na to trochu fakt přivykneš a zvládneš to i bez šlofíka. Kolem 14ti měs se to trochu zlepšilo...budí se tak max 4x za noc, jsou i noce kdy jen 1x. Tak snad to taky przo odbourá úplně 🙂 Takže hodně zdaru a pevné nervy 🙂

sabuse1
10. dub 2012

@speederella: jejda vy máte trápení...☹ mě takhle špatně spal syn zhruba do jednoho roku, ale u něj to vyloženě bylo hlady, jedl po 2h dokud jsem ho kojila a řešila jsem to společným spaním abych mohla přes den aspoň trochu fungovat s dcerou...ale učit si devítiměsíční mimčo spát v posteli už je asi trochu blbost...nevím jak to máte řešené jestli má postýlku přímo u postele nebo někde dál, možná bych zkusila změnit místo na spaní - buď posunout postýlku až k posteli, třeba by jí stačila tvoje blízkost nebo naopak pokud už takhle spíte zkusila bych možná spát v jiné místnosti - některé dětičky mají lehčí spánek a je dost možné, že se třeba rušíte, nemusí to fungovat, ale zkusit to můžeš. Případně nějákého muchláčka ke kterému by se mohla přitulit aby se cítila víc v bezpečí když se probere, no a jak už tu holky radily chodila bych spát s ní když usne přes den ať trochu načerpáš síly, už jen to, že si na to přes týden sama musí být hrozně ubíjející☹ držím palce ať se to brzy srovná a jste obě spokojené🙂

loafeer
10. dub 2012

Ahoj, to co popisuješ, to jsem měla asi před třemi týdny. 20x za noc jsem mu strkala dudlík, stejně byl za chvílu na bříšku a plakal. Nevím, jestli to s tím souviselo, ale začlo to tím, když jsem mu na noc dala kaši. Tak jestli mu bylo těžko nebo kdo ví. Tak jsem se na kaši vykašlala, na noc dala mlíko a zas dobré ( ťuk ťuk ).

brisalek
10. dub 2012

u nas to bylo podobne od asi 3,5 mesice do 13 mesicu. Bohuzel prakticky nepsala ani pres den (3x 20-30 minut). Po 12 mesicich se zacalo lepsit a vsavala tak 2-3 okolo 16 mesicu kdy jsem ji odstavila i v noci (od 12 do 16 mesicu jsme kojila na vecer a v noci) zacala vstavat tak 1-2x a od asi 18-20 mesicu spi vetsinou celou noc. Ja jsem malou vzdy uspavala u prsa a okolo toho roku jsme se rozhodla, ze ji proste k prsu nedam maximalne 2x za noc a zacala jsme to omezovat. Ona to snad vycitila a prestala trochu sama. nemela bych nervy a to zkouset metody,kde se dite necha plakat a myslim, ze nase by rvala v tmch 6-8mesicich stejne i hodinu a nezabralo by to. Takze vydrzet a pokud spi dobre pres den spat s ni urcite se to zlepsi🙂

stoupicka9
10. dub 2012

Ahoj, my měli taky takové období v 10měsících, a tak jsme malýmu udělali vlastní pokojík, do postýlky mu dali čtyři dudlíky pár hraček na kousání a hlavně jsme začali dávat před spaní čajíček na klidné spaní (kupovali jsme ho v Tescu) a jednou i za noc a po 14dnech to přestalo. Nebo spíš už jsme ho tolik neslyšeli když měl svůj pokojík ale občas jsem tam zašla a zjistila že si kouše hračku a přitom spí. A taky spal všeliak a to spí dodneška. Dneska už přijde i k nám do postele a taky se věčně vrtí a s tím asi toho moc nenaděláš a v postýlce nemá kam spadnout tak buď v klidu nebo ho přes den dávej víc spát do kočárku kde se nemůže vrtit, třeba ti to pomůže. Nám to nepomohlo, ale známé jo. Tak snad ti něco zabere. Jinak hodně pevně nervy. 😉

crawler
10. dub 2012

Já tohle měla celý jeden rok - malý spal přes den krásně jako dudek v kočárku, ale noci byly šílené - někdy jsem nespala vůbec, protože než jsem stihla usnout, tak jsem musela zase k malému - dlouho mi trvalo než jsem přišla na to, čím to je - byla jsem ve stresu /studium VŠ + společná domácnost s tchýní/. Můj stres (aniž by byl nějaký extrémní) se přenášel na syna a projevilo se to i jeho nervozitou. Jakmile jsme se odstěhovali a já odstátnicovala - spadl ze mě kámen a syn začal spát celé noci ! a já dospávám, co jsem zmeškala - tenkrát už jsem neměla moc do kolapsu. Takže moje rada zní - pokud cítíš nějaké napětí, stres apod. - zkus odstranit příčiny 😉 POkud je tohle důvod nespavosti dcerky, tak to určitě pomůže 😉

fiallinka
10. dub 2012

Poradila bych ti zkusit vyloučit i ty dvě mlíka, co jí v noci dáváš, hodně dětí poté, co v noci přestanou pít cokoliv se s tím spaním zlepší úplně.. asi to bude hrozně těžké ze začátku, ale to už je i tak... jinak by ještě možná stálo za to nechodit k ní při probuzení, nechat ji zkusit usnout samotnou..

bocinka
10. dub 2012

Sofinka spí celou noc až poslední dva měsíce.... Do té doby bylo střídavě oblačno.... Zkus spací pytel, když se budí tím, že tak cestuje....

katzi
10. dub 2012

Ahoj, u nás se to hodně zlepšilo když jsem začala 1.dávat pořádnější večeře - dávám jí zbytek od oběda (kaši totiž nechce) + ještě potom mlíko. 2. odbourala jsem noční mlíko .Teda neodbourala jsem ho definitivně,ale mám limit, že dřív jak v cca 4h ráno jí mlíko nedám. Občas to bylo s řevem, ale buď jsem chovala, nebo si lehla vedle ní, nebo skákala na balóně, prostě cokoli jen jí nedat mlíko, protože se pak budila ze zvyku na pocucání flašky a ne kvůli hladu 3. spí sama v jiné místnosti a já za ní chodím když brečí

dripik
10. dub 2012

@speederella Vím co prožíváš, když malá měla10měsíců, dělala přesně to samé, budila se snad 20x za noc a já byla úpně mrtvá, to jsem ji v noci kojila až k ránu a přebalovat už jsem ji nepřebalovala...
Já zkusila toto:
Někde jsme se dočetla, že děti když usínají třeba s dudlíkem a na bříšku (aspon u nás to tak bylo), tak v průbehu noci jak procitají a probdívají z jedné spánkové časti do druhé tak podvědomě kontrolují jestli to tak je.U nás to bylo tak že pro procitnutí spala na zádech a bez dudlíku...takže řev opravdu 20x za noc...bohužel my jsme k ní pokaždé přiskočili dali na bříško a dudlíka do pusiny a tím jsme jí udělali návik a proto se furt budila...takže jsem se den ze dne rozhodla odbourat dudlík v 10ti měsících...na druhý den na dopolední spaní šla do kočáru kde jsem si byla jistá, že to zvládne i bez dudlíku a taky že jo. usnula a spinkala jak miminečko...na poobědový spánek jsem se obrnila a šla si lehnout s ní...hodinu pofnukávala, ležela hlavičkou na mém hrudníčku a otvírala pusinku jak rybička...usnula a opět klidně spinkala...na večer jsme se obrnila ještě víc...usnula kolem 19,30 po kojení, na dudlík si nevzpomněla a ve 20,15 se probudila a plakala. Já tam hned neutíkala, chvilku jsem počkala, pak tam šla, stoupla si k postýlce a klidným hlasem na ni mluvila at si hajne a spinká...pak jsem zase odešla...poplačkávala a vydržela to asi 40minut, samozřejmě žádný histerický křik jen takové pofnukávání, já za ni stále chodila, ale nešahala jsem na ni, jen mluvila klidným hlasem...ve 21h. usnula a světe div se spala až do 5.h ranní...věděla jsem, že první její probuzení bývalo kolem 23h. tak jsme si šla ve 22,30 lehnout a čekala jsem co bude, ona se opravdu probrala, sedla si v postýlce, chvilku seděla a pak si lehla a spinkala... A já se od té doby vyspala a ona se naučila krásně spát celou noc dodnes...samozřejmě ten týden byl takový náročnější, ale nic tragického, za dva měsíce už netušila co je dudlík ikdyž ho viděla a absolutně nevěděla, co by s ním měla v pusině dělat...
Myslím si, že v 9ti. měsících je malá už dost velká abys ji nemusela v noci ani přebalovat...tím si ji akorát víc probereš a pokud půjde odbourat i to mlíčko v noci tak nebudeš muset tuplem přebalovat...Držím pěsti at se maličká umoudří at už zkusíš cokoliv a at má vyspanou a spokojenou maminku...

eldzej
10. dub 2012

Já bych zrušila ten luxusní servis, který jí v noci poskytuješ, tj. mlíčko, i ten dudlík, když ho tak moc vyplivuje. V noci se prostě spí. Pár dní bude protestovat, ale pak si myslím, že se to spraví.

lukza
10. dub 2012

Ahojky posílám předem hodně sil ale mi tenkrát u prvního syna měly to samé a jak tu už někdo psal neklidne spaní sme pozorovala po kaši asi těžké spaní a tlačilo bříško takže sem začaladávat kaši dříve už tak 2-3hodky před spanim a pak tesně před spaním dala mlíčko,cestovaní nám hodně pomohl spací pytel nestoupl si v něm a klidně spal a mužeš se pokus už odbouirat mlíčko v noci já jak zjistila že vypije už málo tak sem řekla že to odbourám takže sme pochovala dala dudana a jak se sklidnil položila dopostýlky a pak už davala dudana co mužu poraxdit dej si postýlku tesně k posteli pokud to jde at mužeš podávat dudana skoro ve spánku at si odpočineš. a nepřebaluj stačí jen jednou za noc ony ty dětičky se aji tím hodně proberou nebo zkus nepřebalit vubec auvidíš ráno jak na tom bude plena.

misana
11. dub 2012

Ahojky,úplně tě chápu a rozumím....Malé budou v létě 2 roky a je to se spaním hrůza ☹ ....Do 6 měsíců spala nádherně a pak zlom a pořád hrůza.... ☹ Ale všechno zvládnem 😉

urugu
11. dub 2012

Ahoj Jarko, přidala bych se k podrobnému popisu @dripik . Tato metoda je popsána v knize "Každé dítě může dobře spát". Od 6 měsíců jsou děti schopny spát samy v postýlce celou noc, musí se jim dát jen šance, aby si zvykly. Není to nijak drastické, u mého Ondry nám to zafungovalo okamžitě a už třetí noc spal jak dudek. Držím moc palce.

hansed
11. dub 2012

Ahoj, asi moc neporadím, dcera má taky problém se spaním, ale u ní to je způsobené i epilepsií... Ale napíšu ti pár věcí, co máme odzkoušené 😉
Kolem 8., 9. měsíce jsem vyloučila noční krmení, místo mlíka jí dávám napít čaje, popř. vody. Ze začátku to bylo těžké, ale brzy si zvykla... večer jí třeba kolem 18h dávám tak 230 ml mlíčka a kolem 20h ještě kaši (dcera usíná později....). Když spávala v postýlce, měla jsem ji naraženou až u postele, takže když zaplakala, popř. jí vypadnul dudlík, tak jsem jen prostrčila ruku do postýlky, pohladila ji, nasadila dudák apod. A hlavně, když přes den dcera usnula, všechno jsem odložila a šla jsem spát s ní 😉
A poslední, pro tebe asi ne tak uskutečnitelné, dcera s námi spí v posteli, takže stačí ji vzít do náruče apod., a spí dál... ale v případě tvé dcery bych ji už na postel neučila... u nás to bylo jejím pobytem na JIP bez nás, kdy měla záchvaty hysterického pláče ze spaní ☹

Držím palce, ať se brzy vyspíš, vím, o čem píšeš, manžel taky přes týden dělá mimo domov...

arianka
11. dub 2012

Ahojky, možná je to kombinace nových věcí, které se naučila (klečet na čtyřech, poté si bude stoupat atd.) a toho, že si zkrátka zvykla, že k ní přijdeš 🙂 Vím, že děti se v noci několikrát budili pokaždé, když se naučili novou dovednost, tak se krátce pospali a pak začli trénovat, plazení, lezení, stání, stoupání atd. A samozřejmě bylo období, kdy si třeba začli stoupat a báli se sednout a brečeli a tak stále dokolečka. S dudlíkem ti neporadím, ten u nás nebyl, ale u toho ostatní zafungovalo jednoduchá metoda, prodlužovat postupně dobu, za kterou jsem přilšla k nim do pokojíku a dát dítěti šanci, aby uslo samo. Podle pláče už poznáš, zda je to akutní nebo ne (např. poslední řev v noci byl proto, že si ošklivě zašprajcnul nožičku v postýlce, když trénoval výlez z postýlky..), tak je jasné, že v tu chvíli tam je člověk hned, ale jak je to znuděné, nebo vzteklé křičení, dej tomu čas a prodlužuj dobu, po kterou jí přijdeš vyhovět. A jak odbouráš mlíčko v noci, bude to už také daleké klidnější, uvidíš 🙂

jop
11. dub 2012

ahoj, předem tě chcci politovat za to, co prožíváš, vím, jak je to náročné být s miminkem skoro pořád sama ještě k tomu, když má takové problémy se spaním. Napíšu několik věcí, které bych vyzkoušela:
- úplně sebrat dudlík (u syna jsem to vyzkoušela, nejdřív si trochu pobrečel, ale pak se díky tomu přestal budit, protože už ho nehledal, když mu vypadl)
- nedávat mlíko v noci, nebo ho postupně omezovat (místo toho vodu nebo nic)
- zkontrolovat, jestli nemáte doma moc horko na spaní (u nás to byl taky problém, syn se kvůli tomu odkopával, přemísťoval, měl neklidné spaní, když jsme snížili teplotu na 19st., tak ležel pod peřinou a ani se nehnul 😀 )
- zkusit neběžet hned k malé, když se vzbudí, dát jí najevo, že v noci se spí a hotovo, jak to tady kdosi trefně označil - zruš proboha ten luxusní servis 😀
- pokud ti spí dlouho odpoledne, tak ji vzbuď, aby se jí pak v noci chtělo spát
- dávej pozor, co jí malá před spaním, můj syn nesnášel na večeři kaše, špatně po nich spal, byl neklidný, kroutil se. Po nakojení se uklidnil, protože se mu tím uklidnilo bříško, takže bacha na kaše!

Víc mě nenapadá, přeju hodně štěstí a pevné nervy! Naše děti jsou naše zlatíčka, ale musíme si je trochu přizpůsobit, abychom tu MD nejen přežily, ale si to i společně s nimi užili 😉 Já když jsem nevyspaná, tak jsem pěkně podrážděná a to se projeví všude...

salikova
11. dub 2012

Rozhodně bych v noci nepřebalovala a dávala jen čaj, vodu... Opravdu pokud by to nebyl žádný hysterák, tak bych nechala vyplakat ( i když u našeho malého to tak zcela nezabírá, ale už k němu hned neletím a snažím se chodit k němu pozdějš a pozdějš). A určitě bych zkusila buď to, aby spala sama a navzájem ste se při spaní nerušili, nebo naopak dát postlýlku blíž, abys ji mohla z postele hladit po hlavičce, držet za ruku, apod
Našemu malému pomáhá, když jí hodně (a pravidelně) přes den a střídá aktivitu (lezení) a spánek (v kočárku venku na vzduchu).
Myslím, že sis malou trochu rozmazlila:( Ale nemyslím to ve zlém;) Já totiž toho našeho malého taky.. S prvním jsem vbůbec neřešila noční buzení - spával opravdu od miminka celou noc (od osmi do osmi), náš malý usne v osm bez problémů, ale budí se a chce za námi do postele - teď jsem mu to už zatrhla a to jsou v noci neuvěřitelné vzteky:( Ty zase malou zvyklas,že s ní v noci seš - přebaluješ, krmíš, uspáváš...
Přeju pevné nervy! Snad nějaké rady zaberou. Asi to chce hlavně trpělivost a víru, že to prostě jednou skončí;)

sheinka
11. dub 2012

No nevím. Asi mě tu hodně maminek odsoudí, ale v noci se spí. Malá mi tohle dělala kolem 7mého měsíce. Už jsem byla tak zmožené, že jsem přes den pak nebyla schopna pořádně fungovat. Tenkrát jsem se rozhodla k malé prostě nevstávat. Nechat ji křičet. Byla jsem připravena na 14 dní řvu a bezesných nocí, ale po prvním dni, kdy křičela asi 45 minut jako když utne. Od té doby registruji, že se třeba vzbudí, ale sama se pak ududlá a zase usne. V noci nekrmíme, nepřebalujeme, nevstáváme k malé (samozřejmě pokud třeba vykřikne najednou že má špatný sen, pohladit promluvit na ni a zas spát).

iira
11. dub 2012

ahojky tak to jsme na tom stejne,ja jen neprebaluji to jsem vzdala ..ale syn je takovy od malicka a mam jeste dcerku takze nemuzu maleho nechat v noci dlouho plakat ..vyzkousela jsem uz vsechno a nepomaha nic ..pres den mi spi minimalne ..nenosim si ho do postele ,nechovam ,neblbneme v noci a stejne pokud nedostane mliko tak je zle ..a nebo dudlika..no drzim nam palce 🙂 at to brzy prejde ..uz si to moc preji ,nekdy jsem zoufala a uz jsem i v noci brecela ,nekdy jsem fakt KO ..jeste ze dcerka chodi do skolky jinak nevim jak bych to zvladala....drz se

skorepka
11. dub 2012

nepročítám to celé, tak nevím, jestli to tu někdo nepsal.. ale jestli to není tím že se učí lézt, chodit, jíst sama, nebo jiná dovednost. Některé děti (já doted) v noci prozivaji dvakrat intenzivneji den a proto jsou neklidne. Ja to mam do ted. (zrovna minuly tyden, jsem pry sla k postylce a rvala neco na manzela..☹ 😀 )
A rozhodne bych vypustila jidlo, na to uz je dost velika, samozdrejme nejdriv jednu davku pak druhou. Ja se uz taky nastvala asi v 7m a kdyz se mi vzbudila, dala jsem ji cucnout caje a spala dal. A to pred tim vzdy vyzahla skoro 240ml mleka. Jinak jestli to jsou ty nocni desy, tak to pomuze az se vse nauci a bude si jista, pak by to melo ustat. Pokud ji (jako nasi) treba pres den nekdo nevydesi - cizi osoby, kdyz se chtej pomuchlat nebo delaj opicky.. male to nekdy nesedne a place a to se pak odrazi i v noci 🙂 No uvidis.

nannynka23
11. dub 2012

ahojki , dcerka mala tiež také noci a hodne na nu zabralo nechat ju proste tak a vyplakat sa , ale to nejde samozrejme vždy - dokázala plakataj dve hodiny a to som už nezvládala ja - tak som ju proste zobrala na ruky a uspala .Pravda je že nech ti to príde akokolvek drastické , dieta sa budí lebo ste tam a vie že sa može zobudit a ty prídeš ako na zavolanie . Mala spáva s nami v izbe , ale to chcem už odburat - bude mat vlastnu izbu . davam jej mlieko , ale len raz v noci , ona strašne málo papá cez den , takmusím a hlavne nedávam žiadne kašičky alebo mliečka či jogurt na večeru , varím bud hustú krupicu alebo nám sa osvečili husté polievky bud zeleninové alebo s mliekom - tým odbúravam noční hlad , na noc dávam o číslo vačšiu plienku a tak neprebalujem a vstáveme k nej len ked už fakt inak nejde , a¨div sa svete asi tak po 4 nociach už vie že zaspat vie aj sama , mliečko je len okolo druhej ráno a hlavne že za žiadnu cenu nepojde von z postielky až ráno .
PS: odporúčam čajík na spanie a pokojne sny a hodne pomáh a aj homeop.sirup na spanie - sedalia ,
a hlavne skúšat všetky rady postupne , všetko zaberá ale na iné dieta , tak skúšaj a obmienaj metody a rady , ktoré ti dali maminky asi tak po 5 dnoch , aby si presne vedela čo zaberá na toho tvojho anjelika , tak pevne nervy a hlavne pomáha ked sa chodíš vystresovat a vyzurit za dvere tak aby ta ditko nevidelo 😀 , a ver že vie okaždom tvojom strese a dáva to najavo plačom , mrnkaním a nespokojnostou

dludli
11. dub 2012

Ahoj radu bohuzel nemam, jen postreh. A to ten ze opravdu existuji deti ktere se spat proste nenauci a nezbyva nez to vydrzet!
Prvni dcera ma od narozeni potize s usinanim, se spanim v noci pres den, potrebuje me u toho (spala s nami a kojila jsme ji do roka a pul) probrecela uz prvni noc v porodnici a od te doby to tak bylo porad. USinani vecer 2 hodiny, stridali jsme se u ni s manzelem vymysleli vse mozne vcetne nechani vyplakat porst enepompohlo absolutne nic, netere veci vse jen zhorsili (nechat vyplakat) VDcera se budi do dneska - temer 4 roky, ale uz konecne!!!! se nebudi s placem a krikem to preslo nekdy pred pul rokem, v noci se vzbudi a proste prijde nam a dal spi se mnou, obcas se vzbudi az rano.
Druha uz od porodnice spi jako dudek bez jakehokoliv naseho pricineni, v 7 chtela proste do postylky a zadny pomuchlani s mamou nebo usinat v naruci, az me to bylo nedy lito, proste ta potrebuje ve svuj cas dat do postylky a mit klid. Jen jsme ji polozili a sli. Sama zacala spat celou noc nedy ve trictvrte roce.
Vzdycy jsme si myslela ze ZUzu jsme si spatne naucila, ale kdyz vidim ze Lucinka spi krasne sama od sebe myslim si ze se Zuzou by nepochodil proste nikdo. Knih jsme precetla nekolik, zkousela proste vse, pomohl jen cas.
Treti spi celkem dobra taky sama od sebe, jednou ci dvakrat za noc dam dudlika, no jen vstava v pul 6 a vshledem k tomu v kolik chodim spat nic moc 😒

no takze preju pevne nervy, trpelivost, bez manzi pres tyden je to opravdu vycerpavajici. Zkusit co pomohlo jinym, treba to zabere i u vas no a jinak proste pocat az to prejde, jednou to prejit musi 🙂
Drzim palce a preju co nejvic prospanych hodin, v kuse pokudmozno 🙂

luciebx
11. dub 2012

souhlasim s @sheinka vyloucila bych to nocni piti.. pac tim dite jeste vic probudis.. to ze je mala vzhuru .. tak co? pokud nerve jak tur.. at cestuje.. at ma narazenou hlavu na spruslich nas malej taky tak spi.. kdyz spi tak spi.. jen proto ze se mi zda ze si macka hlavu tak preci ho nebudu budit ne.. kdyby mu to nebylo neprijemny tak se probudi..
taky bych nechala pokud rve.. tak rvat.. ne hodinu ale proste ne ze tam hned bezis.. pac deti jsou vycurany ony vi ze kdyz zarvou maminka bezi tak to nekdy delaj schvalne.. dudlik si muze najit sama ne.. ja dam malymu do postylky dva takze to ma jednoduzsi ho najit.. my jakmile prestali s kojenim v noci tak se spi lip.. vubec se nebudi a kdyz uz.. dam mu napit vody.. vim ze sme o dost starsi nez vy ale my toto praktikujem uz hoodne dlouho.. takze je to na tobe jak se k tomu postavis.. to ze mala spi otocena.. nebo v jiny poloze nez tobe se libi.. tak tim se nicis sama.. proste povol trosku.. at muzes fungovat.. hodne sil

denisamaz
14. říj 2017

@brisalek dobry den, ctu ze jste mela stejnou situaci jako ja. Mala ma necelych deset mesicu a uprimne za celou dobu jsem se poradne nevyspala a uz to zacina byt vycerpavajici. Usina mi u prsa a v noci se budi, hazi sebou, cestuje a prevaluje po postylce i posteli. Kojim i v noci a ted se to jeste zhorsilo a vzbudi se i na hodinu. Dnes dokonce na dve. Uz nevim jak to mam resit. Kdyz ji nedam prso tak zacne plakat.nemate nejakou radu..?