Brečí před spaním. Jak uspáváte své dítě?

pday
3. zář 2008

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat a poprosit o radu, jak uspáváte svá miminka. Naše pětiměsíční ratolest pokaždé, když chce spát, tak brečí. Není schopna se sama uklidnit, řve jako když ji na nože berou a dudlík odmítá. Jedině jak usne je buď při jízdě v kočárku nebo u prsu při kojení. A i to ji dá mnohdy zabrat. Nevím, zda je ale správné každý večer nebo i přes den (pokud nezvládám jít ven) dítě uspávat u prsa. Co potom až nebudu kojit? A navíc se obávám, že si na to navykne a jinak mi už nebude chtít usínat. Pokud mimčo položím do postýlky a snažím se ji uklidnit, tak od breku úplně za chvíli chraptí, takže dlouho nevydřím, abych ji tam nechala. Budu moc vděčná za vaše zkušenosti a názory... Dekuji.

pavlina05
16. zář 2008

alishia
dik 😉

lenulin
16. zář 2008

no ten pytel mám dnes ho zkusím uvidíme ale bydlíme v paneláku a v létě tady bylo děsné vedro 27 pernamentně tak v zavinovačce nebyl vůbec, tak nevím jestli nebude zuřit ještě víc i tu zavinovačku mám zkusím ale obávám se že se s ní bude chtít vykroutit

alishia
16. zář 2008

my tady v lete meli 30C, sme museli koupit klimosku....ja sem ho nemohla nechat spat jen tak, strasne sem se bala aby nenastydl, sem ho do pytle strkala jen v bodicku. a ted mu davam bodicko s dloihym rukavem, protoze myval uplne ledove ruce a to tady bylo treba 26C...nechapu. Sem si vzpomnela ze jeste delam pšššššš pššššš, a obcas to pomuze a zacnou se mu sklapet ocka.) ale to spis pouzivame v kocare, vecer to fakt vetsinou zvlada usnout sam. ono je to tezke, ale popravde ja bych ho nikdy nenechala at se vyrve....staci mi kdyz je nedockavej na jidlo a je uplne vzteklej a rve, a kdyz pak vidim ze uz ma u ocicek slzicku....tak je mi lito ze sem to jidlo neudelala rychleji🙂

lenulin
16. zář 2008

no právě zase začíná křičet chce se mu spát.Hodila jsem mu přes hlavičku plenku teda přesněji kolem hlavičky a zatím se zdá, že se uklidnil a přivíra oči snad to zabere dnes spal zatím jen půl hodiny.

alishia
16. zář 2008

a ty ho davas do postylky i takhle ve dne??

alishia
16. zář 2008

ja kdyz na malyho hodim plinku tak si s ni zacne hrat a strka si ji do pusy.) toho desne bavi, delame na sebe BUBUBU🙂

lenulin
16. zář 2008

on má dvě postýlky jednu na spaní v ložnici a ve druhé ho mám v obýváku a to stříáme z hrací dekou tu mám v kuchyni jsem na něj sama tak aby jsem ho měla pod dohledem

alishia
16. zář 2008

to chapu...ja s nim pres leto byla taky chvili doma na hraci decce kde sme si hrali a kdzy ho to unavilo, byl napapany prebaleny, tak sme sli se uspat do kocarku a tam spal v pohode...jenze v tomhle nechutnym pocasi se mi nikam nechce....a rozhodne se mi nechce ho tam nechavat...tak sem si poridila jeste jeden kocarek a drncam ho pres den pres prah🙂)) ted uz mi spi pres hodinu, jinak s jeho dennim spankem se to dost zhorsilo, kdyz spal venku tak spal treba tri hodiny a ted...2O minut, 15minnut, a ted teda hodinu...tak snad jeste chvili spat bude. to je ale dobre ze ma dve postylky...sem prave cetla ze do postylky na spani se maji deti davat jen vecer aby vedeli ze ted uz se jde hajat.

mkr
16. zář 2008

když byla malá malá tak to bylo supr spala v kočárku, ale teď usne dopoledne a odpoledne jedině se mnou v posteli, v kočárku už nechrupe je plno zajímavých věcí venku ☹

pavlina05
16. zář 2008

leni a alisha. Jo já taky dávám Áju do kočárku přes den na spinkání, teda na bříško. No a večer to je děs, jak jsem psala, tam ne a ne usnout§ Ve čtvrtek jdeme k homeopatce...

alishia
16. zář 2008

proc k homeopatce???

alishia
16. zář 2008

tak malej by se mnou neusnul, furt se krouti a vzteka se, u nas zase zabira ten kocar...

lenulin
16. zář 2008

no dnes byla venku pěkná zima, ale říkala jsem si ,že bych ho měla zvykat na chlad a taky je trochu zahleněný nevím jestli je to rýma tak že ho vezmu na vzduch prý je to na rýmu lepší než byt zavření doma a usnul kupodivu ani sebou neházel a to jsem si říkala, že to jen zkusím,protože kdyby se odkopával a vyváděl tak by jsme té zimě být nemohli.A večer usnul taky vcelku dobře dala jsem mu ruku celou si ji ručičkama obejmul a usnul jak špalek.Ale odsála jsem ho tak kdo ví jestli ho netrápí ty hleny to je těžké příjít na to proč se brání spánku

caira
16. zář 2008

me teda mala uz taky moc nechce v kocarku spat, usne mi krasne v postylce, dam ji tam v 11 dopoledne na hodku a pak od tri zase na hodku a pokazde zabere do par minut, stejne tak vecer po koupani a krmeni..ale to znamena, ze fakt musime byt v tu danou dobu doma, protoze jak prosvihne slofika tak bude unavena, protivna atd.. v kocarku mi sice usne, ale nevydrzi spat dlouho, jakykoliv zvuk uz ji probere..driv by vedle ni mohli skaly lamat a chrnela by..ted zakraka vrana nebo zasteka pes a uz mzoura, dneska jsem ji takhle vzala ven, potrebovala jsem jit hodit dopis do schranky a sice usnula presne ve tri, ale spala jen necelych 20 minut misto sve obvykle hodiny..pak chudinka mela co delat aby vydrzela vzhuru do sesti nez koupeme.. 😒

mkr
16. zář 2008

caira jsem se zasmalá, u nás je to podobné, dřív jsem u ní dělali všechno a teď radši chodím po špičkách, ach jo kde jsou ty časy

lenulin
17. zář 2008

přesně jak říkate taky toho našeho lumpa teď vzbudí každá maličkost a dřív spal jak dřevo a nevadilo mu nic.Manžel si na to nemohl zvyknout chodil jak hrom do police tak jsem mu ho dala uspat a už to pochopil, že holt malý musí mít klid.

alishia
17. zář 2008

jj to same je to u nas.) ja tu taky chodim po spickach hlavne aby spal co nejdyl, a jeste nedavno vedle nej tata rezal na cirkularce vedle sekali zahradu, litali nad nami letadla, stekali psi hned vedle kocarku a spal jak dudek....ted klepnu na klavesnici a je vzhuru, nebo staci abych blbe slapla a podlaha udelala zvuk a oci jsou otevrene.) kdyz jdu do lednici tak zavru nejdriv dvere v obyvaku a pak v kuchyni abych ho nahodou tim otevrenim nevzbudila....sem fakt jak prdla.)))

lenulin
17. zář 2008

Nejsi já jsem to same a manžel si klepe na čelo.Ale on s ním nemusí byt 24hodin denně.Když nezaspí přes den aspoň 2hodiny tak je pak řev jak blázen

pavlina05
19. zář 2008

alishia ...už nevím jak jej uspat v klidu a jak spát!! Tak vyzkoušet se má vše.
jsme tam byli, dala nám Heřmánek na sklidnění a na lepší spánek.
dali jsme jej včera večer, no řev, nespavost a děs!! Tak uvidíme zdali to k něčemu bude...?? ☹

No my v postýlce během dne neusneme ☹ Já musím ven dopo i odpo. PAk je klid na 2 hod. Večer není klid nikdy!! Ach jo!!! Máme doma naspavce!!! ☹

lila794
19. zář 2008

Nas tiez nevie zaspat sam, hoci je takyyyyy unaveny. Najnovsie sa mi osvedcilo uspavanie na rukach - pohojdam ho maximalne do 10 min. spi. Prelozim do postielky a spinka. Ale 10kg hompalat na rukach - nic moc!

blau
19. zář 2008

my presne tak isto 😀

pavlina05
19. zář 2008

na rukách také nosím, hodinu, 2....pak položím do postýlky, spí...cca za 10 min zjistí že jej nechovám a začíná to nanovo!!! ☹

valka
19. zář 2008

kocky, neskusali ste babyvaky alebo nejake ergonosice? u nas to funguje super a malu mozem mat na chrbte a pri tom surfovat po webe 😀

blau
19. zář 2008

skusali, ale nebavi ho to tam ☹ Uz ked ho vidi ako ho vytahujem, tak sa zacina puchrit 😖

lila794
19. zář 2008

Juj, my sme to mali tak, ze do tych 3 mesiacov vedel zaspat aj sam, ale potom akoby utalo, nevedel. Tak som si s nim lihala na postel, dieta na bok tvarou ku mne, drzala za rucku - tak zaspal, ale trvalo to dlho. Potom v 5. mesiaci uz ani to nepomahalo. Zacal sa furt krutit, ocka pretierat a plakal od unavy. Tak teraz fungujeme na tych rukach. Uvidim, co si vymysli na buduce.

valka
19. zář 2008

lila, odporucam manducu...dieta je zvislo a nema moc priestoru na krutenie...nasa si na to tak zvykla, ze teraz ked je uplakana, tak pomaha iba to...v kombinacii s fitloptou je to na 100% 😀

ivca19
19. zář 2008

Ahoj, většina z vás tady píše, že jim miminko usne u kojení. To mně sice taky, ale když ho pak necham dát odříhnout, tak se vzbudí a piští jak blázen a je neuspatelnej. Vy ho nedáváte odříhnout, nebo vám zaspí i to?

larou.en
19. zář 2008

My měli taktéž velký problém s uspáváním a hlavně i se spinkáním. Problém s uspáváním je vyřešen 😀 takže jsem šťastná jak blecha. Malý musel usínat vždy na bříšku a vždy jsem ho musela poplácávat přes zadeček dokud neusnul - třeba i dvě až tři hodky. Ale jelikož to vyžadoval i v noci a špatně kvůli tomu spal, tak jsem řekla dost, musím ho to odnaučit. Takže jsem vedle něj jen ležela, držela ho za tlapku a bez nějakého poplácávání usnul. Teď ho dám v klidu po koupeli do postýlky (resp. do postele 😀 ), chvíli si tam žvatlá a za chvíli usne (sice tam každou chvilku chodim - na kotrolu a pohladit ho - aby věděl že jsem stále poblíž, ale zvládá to přímo nááádherně - a to byl šílený závislák na toto uspávání již od porodnice!!!) a jsem ráda, že jsem nedopadla tak, že bych ho musela nechat vykřičet - na to bych srdce neměla a jistě bych to ani nebyla schopna udělat.

kajdzas88
19. zář 2008

ahoj holky mam 13měsíčního syna a zničeho nic mi přestal chtít spát nevíte mi poradit,?? Vždy chodil v šest a ted je do deseti vzhuru..

radka.k
19. zář 2008

Kajdzas a kolikrát ti spí přes den? Zkus ho pořádně utahat a uvidíš, v sedm po večeři padne únavou. Mně když náhodou usne dvakrát přes den, večer je to usínání taky hrozný, dnes vstával v pět ráno, ještě před obědem usnul na dvě hodinky a pak už jsem dělala vše pro to, aby odpoledne neusnul. Házeli jsme míčkem, lezli po čtyřech a štěkali na sebe, no blbiny, hlavně aby neusnul. Do večeře vydržel, pak rychle umýt a při oblékání do pyžamka už usínal.