Brečí před spaním. Jak uspáváte své dítě?

pday
3. zář 2008

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat a poprosit o radu, jak uspáváte svá miminka. Naše pětiměsíční ratolest pokaždé, když chce spát, tak brečí. Není schopna se sama uklidnit, řve jako když ji na nože berou a dudlík odmítá. Jedině jak usne je buď při jízdě v kočárku nebo u prsu při kojení. A i to ji dá mnohdy zabrat. Nevím, zda je ale správné každý večer nebo i přes den (pokud nezvládám jít ven) dítě uspávat u prsa. Co potom až nebudu kojit? A navíc se obávám, že si na to navykne a jinak mi už nebude chtít usínat. Pokud mimčo položím do postýlky a snažím se ji uklidnit, tak od breku úplně za chvíli chraptí, takže dlouho nevydřím, abych ji tam nechala. Budu moc vděčná za vaše zkušenosti a názory... Dekuji.

pavlina05
19. zář 2008

valka 😉 jo, 2 krát to fungovalo, ale po položení do postýlky zase řev!!!

ivca19 já ho večer nenechávám odříhnout. V klidu ho položím do postýlky.

larou.en klobouk dolů. já to budu muset s tím bříškem také vyzkoušet 😉

mkr
19. zář 2008

pavlina my od mala spíme na bříšku teda teď už tak různě na boku a tak, jinak my máme monitor dechu a tak se nebojím, ještě mám známou, který umřelo mimčo na SIDS a spalo normálně na zádech, takže si nemyslím, že jim poloha na bříšku nějak vadí, ale to je jen můj názor

kozimura
19. zář 2008

Ahojky!Tak my spíme přes den v pohodě v kočárku,ale v postýlce ani náhodou.Teď je maličká nemocná,tak ji dávám do autosedačky,ať se jí neucpává nosík.Večer spí sice v postýlce,ale uspávání probíhá u prsa,jinak neusne,i když je utahaná ☹

majenka
19. zář 2008

Pavlína: já jsem tohle měla cca do 4-5 měsíců! Malou jsem měla stále na ruce a houpala a houpala. Ve dne spala u kojení nebo v šátku, když jsem hopsala na míči. Večer uspávání od 18.30 do rána 😀 ...né, to přeháním, ale do půlnoci většinou, občas až do 2.-3. hodiny ranní 😝 . A to byla v šátku nebo na ruce a já skákala na míči (celou dobu-měla jsem ho před televizí, jinak bych se zbláznila 😀 ) - to šly kila po porodu dolů 😅 . A stejně jsem ji pak nemohla položit do postýlky, byla by okamžitě vzhůru. Musela jsem si lehat opatrně s ní ke mě do postele a malou pomaloučku vymotat ze šátku a položit vedle sebe (první měsíce spala jen u mě na břiše). Takže zaplaťpánbů za usínání u prsa. Dnes ji můžu uspat večer u prsa a přenést do postele, nebo uspím v posteli a pak vstanu a ona chrupe...Tak vydrž, ono se to u tvého malého také zlepší. Jo a každé mimčo je jiné. U nás nepomáhaly žádné rady-rituály jsou na nic (pro nás)-ona sice ví, že po večerních rituálech se jde spinkat, že dostane mlíčko...taky hned usne, ale za 45-60 minut je vzhůru a pak se teprve začíná uspávat naostro 😀

addaa
19. zář 2008

Ahojte my máme cez deň problém zaspať, kedže sa nám po 6 mesiacoch mení režim spania. Doobeda bud zaspí alebo nie. Záleží kedy sa zobudí. Poobede, ak nespal doobeda, zaspí na 3 hodiny. Poobede ak spinkal doobeda a položím ho postielky rev ako tur. Vyberiem ho dám na deku hrať sa a ked vidím, že si šucha očko dám ho nazad do postielky. Zase rev. Vyberiem ho dám na deku hrá sa. Ked si zase začne hudliť očká dám do postielky. Potom už nevládze, len ležká s otvorenými očkami, začnem ho hladkať po hlavine medzi očkami a zaspí...

Večer po papaní sa postavíme do okna, je zhasnuté tak na 5 minút a ja mu šepkám nejaké vymyslné vety čo ma len tak napadnú a díva sa na svetielka z áut a na pouličné lapmy. Potom si aj on šomre popod noštek a to je znamenie, že sa ukladá, dám do postielky a zaspí hned až do rána.

mumumu
19. zář 2008

Ahoj, nemám pročtenou celou tuhle diskuzi, ale napíšu něco o uspávání u nás🙂
Svého nyní 15ti měsíčního syna uspávám u prsa pokaždé, když jde spát, až na těch pár případů, kdy ho uspává někdo jiný, nebo kdy padne únavou sám nebo v kočáře, Ergu, autě... Vůbec mi to nevadí. U staršího syna jsem to občas řešila, snažila se ho sem tam "učit" usínat bez prsa, ale nakonec mi to nedalo a stejně jsem ho tak většinou uspala, jiné metody byly vždy zdlouhavé a plné řevu... On se pak celkem snadno odstavil a tím se změnilo i uspávání na zpívání a vyprávění pohádek, i to jsem občas řešila, protože to někdy nebralo konce...ale i to se samo změnilo, kluk je ve 3,5 letech bezproblémový a celkem v pohodě usíná i sám, ale pohádka nás potěší oba. Chci tím říct, že to takhle přirozeně vyplynulo a to navzdory často prezentovaným názorům, že si nesmíte dítě "naučit" na uspávání, zdlouhavé rituály, že budete otrokem a podobně...Moje zkušenost je jiná, taková, že nelituju času, co jsem tomu věnovala a věnuju a budu věnovat, protože jednak ten čas rychle uteče (dítě vyroste) a jednak tím dětem můžu dát něco krásného: fyzickou blízkost, pocit bezpečí, vůni mámy, tajemno pohádek a všechny ty nenahraditelné zážitky, co mají patřit k dětství a které žádné hračky, kolotoče a další vymoženosti nemůžou nahradit. A děti se pak samy naučí, co mají, tehdy, když jsou na to zralé.

valka
20. zář 2008

mumumu, to si napisala krasne...moc dakujem za ten prispevok...ja zatial tiez uspavam iba v nosici a na prsniku a obcas mi preblesne hlavou,ze ci sa nauci zaspavat sama...tak teraz budem vediet(nielen tusit), ze nauci 😅

pavli, znie to divne, ale tak ho nechaj tam a snaz sa robit veci v byte, co sa daju aj s malym v satke..(zehlenie, vysavanie, skladanie a vesanie pradla,....) mozno sa potrebuje nasytit tvojej pritomnosti a casom sa to zmeni....nasa to tiez chvilu robila...a po par tyzdnoch to preslo a teraz ju uz mozem dat do postielky...

szivem
20. zář 2008

ja Maria ulozim do postele,dam mu pusu a idem z izby von,po par minutach sa idem pozriet a on spi.Vôbec som ho nemusela na to navykat jednoducho tak zaspava od narodenia.aj napriek tomu si casto sadnem ku postielke a pozorujem ho ako zaspava,je taky krasny.

kuky8
20. zář 2008

Ahojte, chcela by som pripojiť náš rituál uspávania. Do 6 mes. spal ako Ruženka, ale od vtedy je to taký malý "samotrýzniteľ" - je unavený, až sa mu oči zatvárajú, napriek tomu sa krúti, lozí po postieľke, najnovšie už sedí, takže so zatvorenými očami mrnčí a sedí 😖
Tak som mu na jednu stranu postieľky o tyčku pripla dolu hlavou takého medveďa - to je tá poistka na šnúrke, aby dieťaťu cumel nespadol na zem, keď ho vypľuje (neviem, ako sa to správne volá 😅 ). Keď je tak strašne unavený, tak ho položím na bok, ukazujem mu, kde má medveď nos, uši... on sa s tým potom hrá až nakoniec zaspí. Toto momentálne u nás funguje na 99%. Dokedy, to neviem 😉

lennis
20. zář 2008

mumumu - jsem na tom stejně a vůbec mi to nevadí, jak já milovala máminu vůni a jak ráda se mazlila a tulila, broučka si užíváme každým dnem a večerem, teď momentálně leží na sedačce, kde ho tulí tatínek a malej je max spokojenej a spinká jako "mimi" 😀 😀 😀

emenems
20. zář 2008

ahojte, jsem moc rada, ze je nas vic, co maji problemy s usinanim.Muj syn ma ted 4,5 mesice a najednou se ze dne na den zacal objevovat problem s usinanim.Neusina mi u prsu, ale kojeni pred usnutim vyzaduje.Pres den ho uspavam v kocarku nebo u me v posteli.Je evidentne unaveny, ale nemuze usnout.Hladim ho po celicku a drzim za ruku, to vetsinou pomaha.Nas problem ale je, ze spi treba jen pul hodiny a probouzi se s prisernym krikem, az nas to s manzelem vydesi.Taky jsem uz nechala maleho jednou "vyrvat", ale uz bych to znovu neudelala.Mela jsem obrovske vycitky, kdyz jsem videla to male, upocena a uslzene telicko.Plakal 40 minut, dele jsem to uz nevydrzela a utisila ho.

saudi
20. zář 2008

ivca19 - nasa zaspava na prsniku a potom ju dam odgrgnut, ale ked uz je taka ospala, tak si zvacsa ani neodgrgne a spi. niekedy ked ju to odgrgnutie prebudi a zas chce papat, tak ju potom uz nedavam odgrgnut, aby sa to nezopakovalo a len ju ulozim. ale bojim sa, ci sa nemoze nejako zadusit, ked ju nedam odgrgnut. zatial sa nikdy nic nestalo, ale aj tak...

davulinek
21. zář 2008

ahojte maminy,ja zasadne uspavam v autosedacce,to se dobre kolibe a mrne je za chvilu tuhe,pak ho pomalu prenesu do postylky.

janinininka
21. zář 2008

tak my spíme přes den zásadně v křesílku, v postýlce nee, akorát večer a to jí pochovám, dám lahvičku, pak třeba prso a usne, teď už je to dobrý, ale když byla malinká, tak jsem chovala třeba hodinu i dýl, a to bylo na budku 😠

adriana84
21. zář 2008

caute mamule,vsetky prispevky som necitala,iba jediny a to od mumumu a prave preto mi neda nereagovat....Velmi sa mi paci jej nazor,vidno,ze je to mamina,ktora zije pre svoje deti a ktora vylucuje tu hlupu myslienku byt otrokom svojich deti.ja uspavam moju dcerku tiez stale na rukach,dokonca spi s nami v posteli a dufam,ze to takto bude cim najdlhsie.chcem si ju uzit najviac ako sa da...ved tak rychlo rastie...Neodsudzujem maminy,ktore uplatnuju nejake tie spankove metody plne placu,revu a nervov,ale ja by som ich NIKDY ani len neskusila...Takto straumatizovat dietatko kvoli par minutam casu,ktore obetujem,aby som ju uspala...

nikoleta164
21. zář 2008

ahojte. moj maly zaspi bud na prsniku alebo na rukach. skor vynimocne zaspi sam v postielke alebo vo velkej posteli kde citi rodicov. uspavam ho aj na fitlopte a zacala som mu spievat aj uspavanky. ma len 3 tyzdne takze som zvedava ako sa to vyvinie dalej. citala som,ze nosenie na rukach nie je nic zle a dokonca takto nosene deti su sikovnejsie. ved nechcu nic ine len citit nasu lasku, pocut tlkot srdiecka preco im to nedopriat?

dnada
21. zář 2008

nikoleta.- ano nosit,ale v šátku😉.. zatím je malinký,sama uvidíš za pár měsíců,že už to nebude tak lehké a příjemné ho uspávat na rukách.Jak sem tu už jednou psala,malej je zvyklej zaspávat sám,jen ho pohladím a když kňourá mluvím na něj.Někdy mu nejde spinkat a už poznám že chce pochovat,stačí si ho na sebe vzít,položit bříško na bříško,hladit po vláskách a během chvilky spinká.A spí ve své postýlce od porodnice 😉 Přes den ho nechávám spát na gauči na mém polštáři otočeného tak,aby namě viděl,když žehlím nebo uklízím,pozoruje mě až zaspí 😉 K sobě si ho beru,jen když má velké bolení bříška,a potřebuje maminčino teplíčko a dudlíček,aby se uklidnil a přetrpěl bolení 😉

davidko7
22. zář 2008

Ahojte.Moj maly ma 9 mesiacov a od 4.mesiaca sa stale v noci budi.Pripisujem to zubkom-snaď to raz skonči 😉 .Momentalne mame iny problem.Davidko chodieval spať,keď sa naobedoval okolo 12.00.Niekedy zaspal sam a niekedy som ho uspala na rukach.To iste bolo aj večer.Ale...,od piatku sa všetko zmenilo.Keď ho položim do postielky začne plakať,ako keby ho rezali.To nie je plač,to je zachvat-on sa nevie ukludniť.A keď ho chcem uspať na rukach,tak je to ešte horšie.Normalne so mnou zapasi,vzpiera sa a hystericky vrieska.Ja už neviem čo mam robiť a prečo je to tak.Nakoniec nejak-horko ťažko zaspi.Ale je to trapenie pozerať sa,ake ma zachvaty.Cez deň je hravy,je to smejo,je čuly.Len posledne 4 dni,takto vyvadza pred spanim.Mate s tym skusenosti,viete poradiť nejaku fintu?Ďakujem za všetky odpovede.

davidko7
22. zář 2008

Hallo???Kde ste kto?poradite?

ilduska14
22. zář 2008

davidko, nabolí ho niečo? 😒 maja malá má len tento týždeň 3 mes. tak to ti neporadím ona zaspáva len na rukách.ale skús ho dať na bruško možno sa mu tam niečo uvoľní 😉

scharfinka
22. zář 2008

Ahoj Davidko, neumim Ti poradit, jen Ti chci rict, ze v tom nejsi sama, protoze nas maly dela totez..a to jsou mu teprve dva mesice...tez nevim co s nim je, predtim vzdycky na rukach ci na mici usnul jak dudek, no ted je jedina sance ho uspat u prsa, jinak se ani v noci nevyspim....:(

blau
22. zář 2008

davidko mozno nieje unaveny do tla...toto na mna skusal aj moj, 😝 nie az tak extra ako tvoj, no tak som ho zobrala a nechala sa ho hrat a bola s nim. Po chvili mi naznacil takym pomrnkavanim, ze uz asi aj dost tak som ho zobrala do naruce a potom hned zaspal...

davidko7
22. zář 2008

ilduska14-myslim,že ho nič neboli...Pokila ho nepoložim do postielky je strašne čuly.Keby ho niečo bolelo,tak by plakal aj inokedy,myslim si.To bude suvislosť so spankom-nechapem,ale prečo.Doteraz mal rad uspavanie na rukach a teraz sa vyslovene odo mna odtlača a strašne plače.

mumumu
22. zář 2008

Davidko, já bych věřila, že ho to přejde, můžou to být zuby, afty, jí/pije normálně? Kubík teď zrovna má stomatitidu a asi to bolí pekelně. Pokud má zábavu, snese to, ale jakmile má jen ležet a usínat, asi ho to začne hrozně obtěžovat.

ilduska14
22. zář 2008

neviem teda, ale hovorí sa že deti sa veľmi často do istého veku menia, možno má len nejaké prechodné obdobie 😉 .niedeky sa stáva aj pri Laurinke, že sa odomňa odtláča a plače keď ju chcem uspať, ale to trvá asi pol minútky, ja to vydržím a ona potom spí ako zarezaná.moja malá včera tiež mala akýsi blbý deň spala mi 3 krát ale len 15-20 min.Takže bola skoro celý deň hore.Dávala som ju na chrbátik aj bruško ale malo to rovnaký efekt, teda skoro žiadny 😀 Potom už o 20:30 bola hotová, dala som jej jesť a spala potom do 6:00 rána.Tak neviem čo jej bolo, možno počasie 😅 Dnes sme boli vonku a celý čas mi v kočiari spala a teraz som ju tiež uspala tak som zvedavá 😕 , dúfam že sa včerajšok nebude opakovať.Našťastie bol doma mužíček tak som stihla aj volačo porobiť, ináč neviem, neviem 😉

davidko7
22. zář 2008

mumumu-možu to byť zubky,ktovie...Inač s jedlom problem nema,aj pekne pije.Dufam,že ho to prejde,lebo som zufala.Trapi ma to,keď ho vidim tak plakať a neviem ho utišiť.keby som videla,že nechce spať,tak ho nasilu nedam.Ale vidim,že si stale šucha oči a ziva.Miestami dava dole hlavu a zatvara oči.A potom,keď ho položim,tak zachvaty...

ilduska14
22. zář 2008

davidko, ešte si skús s ním ľahnúť do vašej postele.možno tak zaspí.možno ti neradím najlepšie, lebo si zvykne a už ho odtiaľ nevyženieš, ale je to stále lepšie akoby nespal vôbec.moja pekne spí v postielke, výnimkou je len ráno, lebo keď sa mi o 4-6:00 zobudí a nezaspí pri papaní, alebo hneď potom, tak zaspí len pri nás na posteli.Ale pokiaľ to nie je stále, tak ju nechávam tak nech sa vybuvinká pri nás 😔 😀

davidko7
22. zář 2008

ilduska14-už aj to som skušala,ale on začal štvornožkovať,alebo sedieť.ležať ani za svet 😒

cartmanko
22. zář 2008

nam stale zaberam len ja. uz si s manzelkou mylsime ze jej za cely den ma uz malicka dosta ked pridem domov, nevie sa odo mna odtrhnut. stale ju nosim so sebou aj so mnou zaspi. teda na mne. dnes so mnou aj varila. som ako indianska babicka....

pekacka
23. zář 2008

davidko7, aj môj malý to robí. ked je unavený začne si žmoliť očká a má ich také maličké, tak mu dám papať )kojíˇm) snažím sa ho uspať ale on mi plače a zdvíha sa hore. tak sa spolu ešte chvíľu hráme a o pár minút ide buvať. asi sa potrebuje unaviť tak správne aby dobre zaspal. možno to je aj váš prípad...