Brečí před spaním. Jak uspáváte své dítě?

pday
3. zář 2008

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat a poprosit o radu, jak uspáváte svá miminka. Naše pětiměsíční ratolest pokaždé, když chce spát, tak brečí. Není schopna se sama uklidnit, řve jako když ji na nože berou a dudlík odmítá. Jedině jak usne je buď při jízdě v kočárku nebo u prsu při kojení. A i to ji dá mnohdy zabrat. Nevím, zda je ale správné každý večer nebo i přes den (pokud nezvládám jít ven) dítě uspávat u prsa. Co potom až nebudu kojit? A navíc se obávám, že si na to navykne a jinak mi už nebude chtít usínat. Pokud mimčo položím do postýlky a snažím se ji uklidnit, tak od breku úplně za chvíli chraptí, takže dlouho nevydřím, abych ji tam nechala. Budu moc vděčná za vaše zkušenosti a názory... Dekuji.

majenka
4. zář 2008

Tak já to mám doma naprosto stejné jako Mysinka. Malá spinká se mnou v posteli, kde je z boku přiražená postýlka bez bočnice, aby nespadla. Občas ji dám do té postýlky, ale jakmile jdu spát a ona zjistí, že už ležím, tak se hned přikulí za mnou 😵 . Ale spím naprosto normálně, její vrtění mne nevzbudí. Budím se "jen" na zakňourání, když chce prso. Názor, že po 6 měsících by dítě prso nemělo chtít jsem sice na kojení.net také četla, ale považuju to za pěknou blbost-sama každou noc vypiju 1/4-1/2 l vody, takže chápu, že i dítě má žízeň.
Vybrečet bych malou nikdy nenechala! Takže metodu pana Estivila považuju za naprostou drasťárnu a nechápu, že se k tomu některé maminky opravdu odhodlají. Nedokázala bych přijít k brečící Aničce, "blábolit" jí tam cosi o tom, že jí sice miluju, ale musí se naučit spinkat sama, pohladit jí a zase odejít...zdá se mi to hrozně nepřirozené...jediné, co to dítě chce je být u maminky v náručí, protože to je pro něj jediné bezpečné místo. Uspávám jedině u prsa (ve dne i večer), dudlíka nechce-venku usne v kočárku nebo v nosítku. Kojit budu tak dlouho, jak bude malá chtít...a až nebude chtít prso, tak si s tím uspáváním nějak poradíme-zatím to neřeším 😉

magika
4. zář 2008

Ahojda
Tak moje zkušenosti s uspáváním dětí jsdśou velice rozmanité
Mé první dítko jsem měla ve 20ti a tak jsem udělala to nejhorší a při každém zaplakání jsem ho chovala atak jsem ho uspávala v náručí téměř do dvopu let.....nicméně spal odmalinka celou noc,pokud neměl koliku,ale to bylo jen toho prvního půl roku pak už ne,....u druhého mimi jsem se zařekla,že to tak dělat nebudu a vlastně jsem ani nemusela,pže Matyášek byl a je velice hodné dítko,které netrpělo na koliky a tak od narození po každém jídle usnul a vzbudil se až na další kojení.Ted teda se v noci budí a to posledních 5 měsíců...navykl si na čaj.Večer usne v pohodě...dám ho hajat a on si chvilku žvatlá a pak usne..ale v noci se budí...má totiž atop. ekzém,který se mu zhoršuje vždy,když se mu prořezávají zoubky,což je posl.5měs.každou chvilku 😝 ..ale lokne si čajíčku,nakapu mu Fenistil a spinká dál.....

mysinka
5. zář 2008

Majenko, jsi můj člověk 😀

robi
5. zář 2008

ahoj,
taky zkouším různý metody uspávání. Dřív náš andílek nesnášel kočár, teď ho zase miluje a nechce spát v postýlce. U kojení neusne (bohužel), když nemá hlad tak prso pouští a začne kňourat (unavená a neumí usnout). V kočáru zabere hned (ale musí být na břichu). Dneska jsem zkusila: lehly jsme si vedle sebe, já na boku malá na zádech, přitiskla jsem si ji k sobě, kolem nás deka aby bylo teplo, sama jsem se divila, jak se rychle uklidnila a usla. Asi do 5 min byla tuhá, před chvílí jsem ji přesunula do postýlky. Snad nám ta rychlost usínání vydrží 🙂

avanka
6. zář 2008

Aj my sme uspavai na rukach, ae v 5 tyzdnoch sme si vstupili do svedomia, kupili dudlik a ide to aj same..Vecer o pol 7 kupeme, potom Lukaska nakojim, pritulim si ho, pohladkam, dam pusu na dobru noc, dudlik a ulozim ho do postielky...zaspinka krasne sam, niekedy sa este aj pol hodiny obzera, niekedy zaspi o 5 minut, zalezi od toho, ako je unaveny 🙂 Nieked mu 2-3 rat podame cumlik, ktory mu vypadne, ked zaspi a on sa na to zobudi...
A cez den to iste, az na to, ze cez den spinka vyhradne na brusku 😉 ja viem, ze by nemal, ale on na chrbatiku strasne sermoval rucickami a nespal
Akurat, ze je z neho strasny spachtos, definitivne vstava az okolo 1-2 pobede od vecerneho ulozenia.....samozrejme, ze sa budi na papanie kazde 3 hodiny, ale ked ho prebalim a nakojim, tak ked vidim, ze sa mu krizia oci, ukladam ho znova do postielky...ked sa zobudi poobede, je hore tak 1 hodinku, potom ide spinkat znova 😀 😀 vraj to ma po mne, ja som spala ako babetko vraj skoro stale, ziadna sranda so mnou nebola 😀
A manzel aj teraz kam lahne, tam v priebehu par sekund zaspava a my sa cudujeme, po kom ten nas Lukasko je

avanka
6. zář 2008

A este nikdy sme mu nezatvarali dvere....do spalne vchadzame cez obyvacku a dvere nechavame nornmalne otvorene, aby si maly navykol na hluk a aby ho len tak nieco nezobudilo

susik77
6. zář 2008

Ahojte, my budeme mat za chvilu bicepsy 😎 mala ma rok a este stale uspavame nosenim na rukach 😝
skusali sme aj metodu 3.5.7 ale nakoniec sme prestali, nepaci sa nam to. inak, nam aj dr. povedala, ze mala je proste:"Chovaci miminko" - na rukach ok, ked ju polozime spusti rev. Teraz lezie, chodi za erucicky ale este stale sa strasne rada nosi 😎

deina
6. zář 2008

Mne sa maly akosi sam naucil spavat sam, nerobila som pre to nic. Okupeme ho, dostane jest, dame ho do postielky - pusa, pohladenie a nechame ho sameho, zaspi. Ked nezaspi, tak idem za nim a pohladim ho, upokojim, dam cumlik alebo vodu (byva smadny a preto sa budi) a potom zaspi. V noci sa obcas trosku preberie, asi teraz, ked je teplo, je smadny - napije sa vody a potom spi dalej, rano si ho zvyknem supnut k sebe do postele, ked uz manzel odchadza do prace a spime dalej. Maly by mozno vstal uz aj o piatej, vtedy si ho davam k sebe a pri mne este zaspi.

sue24
6. zář 2008

U nas je carovna zavinovacka! Mala ma uz sedem mesiacov a ta zavinovacka je jej mala,takze je to vtipne, ma prekopnutu uz par mesiacov tu dolnu cast u noziciek. Ale ked ju zaviniem, tak do par minut (niekedy sekund) vytuhne,niekedy pridame kolienkami natriasanie, ale teraz to ide nastastie uz krasne.....
Ked bola mensia, tiez sme sa nanosili a nachlacholili, nadrncali na kolenach, ale vzdy v zavinovacke a to proste na nas funguje.....
Teraz zaspava tak, ze ju dam do spacieho pytlu a este zaviniem a ked zaspi v postielke trosku tuhsie, tak ju rozviniem a spinka uz iba v spacaku......je to suepr hlavne kvoli nocnemu kojeniu, na to vyberanie z postielky a ukladanie do postielky aby sa neprebudila. Da sa tak s nou krasne manipulovat a nezobudi sa....
Som saam zvedava, ze dokedy to takto bude 😀 😀 😀

saudi
8. zář 2008

Tie co pisete, ze vam babo zaspi pri kojeni, davate ho potom odgrgnut? to je moja dilema, ze mala mi vecer, alebo vnoci konecne zaspi na prse a ja nemam nervy na to, dat ju odgrgnut, lebo sa bojim, ze sa zas zobudi. vdaka.

daisy33
8. zář 2008

moja mala spala v postielke len ked bola uplne malicka. teraz spava pri mne, tiez z jej strany mame prirazenu postielku aby nespadla a zaspava len pri kojeni. nedavam ju odgrgnut, tiez som na to ale myslela ci to nieje zle. ale funguje to takto.

saudi
8. zář 2008

daisy33 a nema potom rano prdiky, lebo moja dost a bojim sa, ci to nie je tym, ze ju nenecham vecer a v noci odgrgnut

daisy33
8. zář 2008

v istom obdobi rano vzdy kakala, ale teraz sa to presunulo na neskorsi cas, takze s tym odgrgnutim to asi nebude suvisiet

pavlina05
8. zář 2008

Holky ☹ Já mám také problém s uspáváním!!!
Večer vykoupeme, nakojíme, odříhneme a pak se snažím malého uspat. Nosím ho zavinutého...řve. Položím do postrýlky...řve. Zpívám, mluvím..řve. Chodím po bytě..řve. Ležím v postleli..pořád pláče! Už si nevím rady!!! Co mám dělat, poradíte?? Někdy to trvá i 4 hod, nakonec kojím a kojím a pn usne u sání!

daisy33
8. zář 2008

mala nam tiez plakavala hlavne vecer, nevedeli sme ju uspat. bud na rukach, alebo pri kojeni. sem tam v kociariku. neboj pavlina05, to casom prejde ten velky plac. aj ked nasa ma uz vyse 4 mesiacov a stale zaspava pri kojeni alebo v kociariku

pavlina05
8. zář 2008

daisy......no já se stále snažím přijít na nějakou metodu uspávání..ale zatím bez úspěchu ☹
Všechny mé kamarádky položí mimčo do postýlky, dají dudlík a dítě spí.

atreides
8. zář 2008

já s Ninčou skáču na baloně 😅

pavlina05
8. zář 2008

susik77 ...teda v roce a pořád na rukách ☹ Co je to metoda3.5.7. ...??
Jo a vybrečet u nás nepomáhá, spíš brečím já , jak mi to rve srdíčko!!!

kitty68
8. zář 2008

u nas nejdrive usinala sama prvni 2 mesice, pak u kojeni a ted ma novy forek nakojim a pak spolu lezime a musim ji vykladat co uz vsechno spinka .
jinak kdyz byla pretazena a nemohla zabrat tak js ji chovala

3.5.7. je stejne jako 5.10.15 a podobne ciselne rady = nechat decko vyrvat 😠

daisy33
8. zář 2008

pavlina, nasa nina nechce ani dudlik, len cicik

sue24
8. zář 2008

Baby, podla mna by ste ich mali davat odgrgnut.....!!!

Ved ked si dieta zaviniete pred tym "uspavacim kojenim" do zavinovacky,tak ked zaspinka, tak zavinovacku das do vertikalnej polohy, a opries o seba, aby mala zaroven lezala na lavom boku a chvilu pockas, potom ju az si odgrgne daj do postielky. Ked je predsa v zavinovacke, tak ju to nemoze zobudit, lebo zavinovacka je akoby taka vystuha.

Normalnka, jednou rukou chytis za ten cip u hlavy a druhou rukou za provazek a mozes tocit a obracat kolko chces 😎

Teraz, ked je mala vacsia, tak cakam do 10-15 minut a ked si neodgrgne, tak sa tak mozno stalo uz pri papani, ale sa napila malo a dam ju spinkat, ved baby-monitor to isti.......ale ked bola mensia, tak som cakavala aj polhodinu, no bol to oprus, ale nemala som to svedomie ju tam polozit beztoho.....v noci, ma drzali v bdelosti a pri zivote hry v mobili 😅 😵

mysinka
8. zář 2008

Já malého dávám odkrknout tak, že ho po kojení překulím na bříško a spíme 🙂 To je taková poloha "urob si sám" 😀 Vykrká se, vyprdí, paráda 🙂

pavlina05
8. zář 2008

Já nedávám večer odříhnout, mě by se probudil a bylo by po usínání 😒

maja1979
8. zář 2008

pavli, jednou sem ti psala do diskuse "máme doma uplakánka", moje malá řvala před usnutím prakticky do třetího měsíce a pak se to najednou nějak po tom třetím měsíci zlomilo a začínala usínat sama. tak třeba to u vás k tomu taky spěje! když mi večer třeba usnula u prsa, tak sem jí odříhavat taky nenechala,jako ty, protože to jsem mohly začít nanovo. ale ona se většinou při transportu do postýlky probudila, a začal řev nanovo. já už jí prostě pak nechávala brečet, ono je sice hezký nenechat dítě vyplakat, ale jak se má pak naučit samo usnout? jí bylo jedno jestli sem jí chovala, mluvila na ní, atd. proste furt řvala. když zjistila že jí dám pusu a dobrou noc a z postele jí prostě nezvednu, tak se to nějak zlomilo a začala usínat postupně bez řvaní, teď si vždycky hezky pohraje s hračkama, dáme si dobrou noc a za chvíli je tuhá.

majenka
8. zář 2008

Tak já opět jako Mysinka (to vypadá, že se opičím, ale fakt se neznáme 😀 ). Odříhnout nedávám, ale malá se většinou po "odpojení" od prsa přetočí na bříško a krkne si. Když se nepřetočí, tak ji nechám a ona se přetočí později, nebo si "houkne" a já ji přetočím...A občas se napije fakt hodně, takže si říhnout potřebuje, tak pak začne šíleně třepat rukama i nohama, abych ji zvedla (ale to samozřejmě nespí).

jjaanca
9. zář 2008

No tak jsem to tu trochu pročetla. A ta metoda co je na ní odkaz na konci první stránky je fakt drsná. Ten člověk je fakt vůl. Nechat dítě vystresovat tak že zvrací......... no nemám slov.
A kdo argumentuje tím, že má víc dětí a že nemá čas uspávat, tak si je neměl dělat.

caira
9. zář 2008

kocky ja pridam svou trosku do mlyna, jeste tak pred dvema mesici jsem uspavala jedine na ruce, mala by rvala jako kdyz ji na noze berou, v postylce byvala hystericka, zkousela jsem ji nechat vybrecet{ nedoporucuju, akorat z toho mela takovy zachvat, ze se cela pozvracela, pokakala, takze hruza a des!}

Az jsem si na to proste sla podle sveho

Nejdriv jsem si rikala, ze musim docilit toho, aby mala byla v postylce klidna [ driv zacala jecet jen co jsem ji tam polozila]

takze jsem ji tam bravala treba na chvili odpoledne { se spoustou hracek} kdyz jsem treba poklizelo obleceni do skrine atd, maximalne par minut..
kdyz si zvykla tam byt pres den v pohode a nejecela tak jsem si rekla, ze je cas, ji tam zkouset davat na odpoledni slofiky.. vzdycky jsem ji tam dala zrovna v dobe, kdyz by jinak mela slofika a ona proste po chvili hrani { porad jsem musela delat, ze tam v loznici neco delam} usnula.. nakonec jsme se dopracovali k tomu, ze tam pres den v pohode usnula a ted k veceru....
dala jsem ji po krmeni do postylky, vedle ni prirazila zidli a hladila ji, cetla pohadky, snazila se ji proste trosku zabavit { i kdyz mela spat { v tu dobu by neusnula treba az do desiti}tak jsem si s ni treba v postylce hrala, ze jsem ji ukazaovala hracky atd} a po cca hodine a pul nakonec usnula-poprve v postylce bez revu!! Takhle jsem to delala asi tyden-dva, kdyz uz si zvykla byt tam bez revu tak jsem se snazila ji jen precist jednu pohadku a pak vzdycky treba na pul minuty odejit [ jako na zachod, pro caj atd atd} ale nikdy jsem ji nenechala brecet, jakmile zacala natahovat uz jsem tam byla zpet..po case si proste asi uvedomila, ze vzdycky prijdu zpatky tak si hrala sama, pozorovala kolotoc a ja tam chodila kazdych cca pet minut..no ve zkratce ted jsme tak daleko, ze v 6.45 nakrmim, v 7 jde do postylky, dam dudanka a pusu na celo, zapnu kolotoc a odejdu, pak se vratim cca po dvou minutach, to uz se ji klizi oci, dam opet pusu a jdu..pak uz jen nakouknu ode dveri a dite chrupka 🙂

Musim rict, ze cely tenhle proces od toho davani do postylky odpoledne az po dobu kdy zacala usinat sama zabral cca mesic a pul,ale stoji to za to.. proste jsme ji pozvolna naucili, ze postylka je fajn a usinat sama taky umi a ted mame stastne usinajici miminko 🙂

martinka79
9. zář 2008

neuspávám dám do postýlky pohladíma a je to. Jinak dceři čtu pohádku před spaním. Až syn povyroste budeme číst společně. 😉

danuska24
10. zář 2008

dam malu do postielky, pusa, prikryjem ju dekou (mala sa s nou niekedy zakryje cela) a idem prec z izby a mala zaspi sama. niekedy sice zacne plakat, ale to jej vypadne z pusy cumlik..

binki
10. zář 2008

tak 357 se mi nepodařilo zavést 😠 Amir má výdrž, já ne
přes den uspávám jízdou v kočárku (usne už jen doma), spí tak 20-30 min
večer je koupel-jídlo-plazení-mazlení-jídlo-mazlení, usíná kolem 21...