Brečí před spaním. Jak uspáváte své dítě?

pday
3. zář 2008

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat a poprosit o radu, jak uspáváte svá miminka. Naše pětiměsíční ratolest pokaždé, když chce spát, tak brečí. Není schopna se sama uklidnit, řve jako když ji na nože berou a dudlík odmítá. Jedině jak usne je buď při jízdě v kočárku nebo u prsu při kojení. A i to ji dá mnohdy zabrat. Nevím, zda je ale správné každý večer nebo i přes den (pokud nezvládám jít ven) dítě uspávat u prsa. Co potom až nebudu kojit? A navíc se obávám, že si na to navykne a jinak mi už nebude chtít usínat. Pokud mimčo položím do postýlky a snažím se ji uklidnit, tak od breku úplně za chvíli chraptí, takže dlouho nevydřím, abych ji tam nechala. Budu moc vděčná za vaše zkušenosti a názory... Dekuji.

mysinka
4. zář 2008

Ukamenujte mě, ale Estivilllovi měl někdo dát pořádně po papuli 😔

nensy
4. zář 2008

tak mi jsme spali pěkně poslední dva měsíce to je horor budto to bude zoubkama nebo fakt už nevím.v noci se nám budí s pláčem třeba 6x za noc a usínání musí u ní někdo bejt jinak sama neusne .už jsme i zkoušeli nechat vybrečet ale dokáže brečet třeba hodinu až se dáví tak to nejde.takže jsme to pro zatím vzdali 😝

bublinkajasminka
4. zář 2008

mysinka - to je blbosť lebo ja mám podobnú metodu a na začiatku síce dieťa plakalo mám to na vlastnom odskúšane ale teraz ked máme návštevu a naše dieťa ide spať oni vyvaľujú oči, my ju uložíme a ona do 5 minút sama zaspinká, ideme jej len dvere zatvoriť 🙂 🙂 vááážne všetci nechápu 🙄

mysinka
4. zář 2008

Vstávání x-krát za noc neřeším...nevstávám 🙂 Malý spí se mnou v postelí, takže na kojení se jen lehce proberu a přendavám od prsa k prsu. Každý dělá, co mu vyhovuje a co si myslí, že je pro jeho prtě nejlepší. Já si
myslím, že ty mrňata nepláčou jen tak a že když pláčou po naší přítomnosti, tak ji fakt potřebují. Ale je to každého věc. Prcka bych vyplakat nenechala, radši se budu 10x za noc trochu budit 🙂

radka.m.
4. zář 2008

mysinka,ono kdyby jsi měla doma třeba ještě jedno dítko třeba školou povinné,takby jsi mluvila jinak,nevyspalá ráno vstávat,aby jsi ho vypravila do školy...takový kolotoč by těžko šel dlouho vydržet,dětičky máme všichni rádi,ale být otrokem,to není zrovna moc šikovný důkaz lásky,to mi zcela jistě dají za pravdu holky,co mají více dětí

mysinka
4. zář 2008

Radko, asi jo, ale já se nevyspalá necítím... Opravdu se vyspím, i když Mates vstává posledních 14 dní 6x za noc (zuby 😠 )

daluri
4. zář 2008

ahoj, tak se k Vám přidávám, sice ne radou, ale jak je to u nás..
Taky jsme prošli různými fázemi, kdy první měsíce byla u prsu opravdu pořád, v noci taky co hodinu. To už jsem pak vzdala noční vstávání a zhruba od 2.měsíce ji po probuzení kolem 23 dávám k sobě do postele, abych se vyspala. A už neřeším, jestli kojím co hodinu či dvě, protože to stejně nijak nevyřeším, prostě to tak zatím je.

A Radko, mám tři školou povinné děti a ikdyž je člověk nevyspalý, vypravit je musí. Ale myslím si, že to tělo je nastaveno, před těhu jsem usínala i v 21 a teď chodím i ve 23 či později..

No ale abych se vrátila k tomu spaní..Asi dva měsíce usínala krásně, po koupání a nakojení, se dala do postýlky, chvilku koukala a pak usla. Někdy zase u kojení.
Ale teď poslední dva týdny, usíná zas u kojení a navíc,jak se předtím vzbudila kolem 22-23 tak teď je to už za hodinu od koupání a krmení - koupeme pořád stejně v 19 hod., kojím u zpráv, protože mě nebaví koukat do prázdna..
Tak jsme vyzkoušeli pláč, ale nemám to srdce ji nechat brečet třeba 15 min, těch 5 třeba jo.
Ono jsou dva tábory, jak u rodičů tak u odborníků, někdo říká, nemazlit, nehladit, nemluvit, nechat plakat, mají svojí postýlku.Ale to mi řekněte, který rodič se svým miminkem nepomazlí?!
Druzí zase nemají problém se spaním dítka v manž. posteli, s pohlazením atd.

Takže jak už bylo napsáno hodněkrát, každý si vybere jak mu to vyhovuje 😉

radka.m.
4. zář 2008

určitě s tebou souhlasím,že děti do školy vypravit musíme,mám taky doma 3 školou povinné,ale nevím jak ty,ale já se snažím čas rozdělit mezi všechny rovným dílem a je pravda,že kolem toho malého se lítá celý den,tak se snažím večer nekompromisně věnovat těm školou povinným.s malým se dost a dost pomazlím přes den a před spaním,ale v noci jsme s manželem teda nekompromisní,ono se ten přerušovaný spánek taky může za čas proměnit ve zdravotní problémy.myslím,že tu lásku a pohlazení můžeš dát dítku i přes den

kaskya
4. zář 2008

Tiež sme na rukách hombali, čičíkali a malý po pol hodke zaspal. povedala som dosť! stále keď chce spinkať, položím ho do postieľky, dám plienočku do rúk, trochu pomrnčí a o päť minút spinká. 😀

kaskya
4. zář 2008

A ešte jedna rada. Lepšie je, keď dieťatko zaspáva nebyť s ním v jednej izbe, lebo keď vás uvidí, rozptyľuje sa a budˇ place, lebo chce na ruky, alebo sa usmieva ...

anke
4. zář 2008

ahoj, ja sveho Davidka teda uspavam v naruci ... jak uz jsem tu psala, zkusila jsem nechat ho chvili plakat, chodila jsem k nemu co chvili, pak co 3 minuty (dyl to fakt neslo) - cely ten tyjatr trval asi 40 minut, ale plac se neustale stupnoval az presel v uplne hystericky plac a na to ja proste nemam ... jste drsny, ze to vydrzite a nechate je plakat, ja jsem hrozna citlivka ... ale s miminkem v jedne posteli nespinkame, jen ho uspim v naruci a prenesu do jeho postylky
... pripada mi, ze ani v 5ti mesicich z toho nema rozum, tak planuju zahajit nejaky pokus o premlouvani az bude starsi a bude si uvedomovat vic, ktera bije a co se po nem chce
(nase mama tvrdi, ze uspavali brachu na rukach az do roka a pak mu to proste vysvetlili a on pochopil a proste sel hajat - treba mi to vyjde) ... no snad se to nauci nez prijde druhe mrne ... a kdyz k nam bude chodit nad ranem do spolecne postele, tak to mi neva - to ja delala az snad do 10ti let (a to jsem jako miminko poslusne spinkala ve sve postylce bez uspavani) 🙂)))

radka.m.
4. zář 2008

určitě máš pravdu,že by mělo usínat samo,protože oni dovedou být pěkně mazaní a využívat toho,že povolíme.prý i v noci,když se po 6měs.dožadují prsa,tak by měla máma jít spát do vedlejší místnosti.je to na stránkách o kojení,tam jsou užitečné rady od laktační poradkyně,najdete tam vše,člověk asi musí hlavně chtít a být v těchto věcech nekompromisní,pak to jde

daluri
4. zář 2008

Radko, jak máš staré děti? Když tak si udělej nastavení ať víme..
Samozřejmě, že se taky snažím stejným dílem jim věnovat svůj čas, s Terkou jsem dopo, odpo věnujem škole, oni jsou už velcí, mají své záliby, kamarády tak, že se jim nemusím věnovat tak jak Terce..
A co se týče toho mazlení, já se s ní v noci zas tak nemazlím,nevybavuju, prostě se napije a spí... 😉

dzany
4. zář 2008

mysinko, ty jsi si tu metodu asi špatně přečetla, tá právě neříka že máš nechat dítě řvát 😲 jen ho nemáš zbytečně rozrušovat svojí přítomnosti a hladkáním a mluvením apod. tak jak píšou holky. 😉
a po pravdě tě obdivuji že máš 5měs. dítě u sebe celou noc v posteli 😝 to bych už byla kaput dávno. a nebojíš se že si ti přivykne na prso a pak v roce a půl ho od něj neodstrčíš? já vím že je to asi pohodlný, ale znám ze svého okolí kopec holek co takhle uspávali a ted ty děti jsou přísavky a nemohou je odnaučit 😝

kaskya
4. zář 2008

Ja tiež môžem mať malého pri sebe v posteli aspoň dva krát do týždňa, lebo manžel je na nočnej, ale odolám pokušeniu a nechám ho spinkať vo svojej postieľke. pri mne bude spinkať raz za čas až keď bude mať cca 3-4 ročky. teraz určite nie

martina.d.
4. zář 2008

Náš synček spí v postieľke. Občas ho uspávame na rukách, občas v kočíku a občas zaspí aj sám. Skúšali sme aj metódu, že sa naučí zapať sám, ale nefunguje to. Plače aj hodinu, a nezaspí. najhoršie je keď už začne revať na plné hrdlo, ako keby ho drali z kože. Takže, keď nechceme aby sa naše dieťa mordovalo, tak ho vezmeme na ruky a upokojí sa. Podobné to bolo s dcérkou.Ona síce od narodenia spávala s nami v posteli, nie v postieľke. A ju sme hneď na prvé narodeniny šupli do detskej izby a do veľkej postele a odvtedy spáva sama. A aj zaspáva. Dúfam, že to bude podobné aj so synčekom. 😉 🙂

bzuco
4. zář 2008

no malý zaspáva tak, že leží na boku, otočený ku mne a ja ho hladkám alebo ťapkám po rituli 🙂 ...a najnovšie funguje aj jemné škrabkanie po chrbátiku 😀

evi3
4. zář 2008

ahojte, na začiatku dcéra zaspávala sama v postieľke, ako začala viac vnímať trochu sa to zhoršovalo, niekedy zaspala sama, niekedy ju bolo treba držať za ruku, niekedy zaspala len pricucnutá.
Posledný mesiac, ako bravúrne lezie a začala stáť, doma zaspí len v náručí, v postieľke sa okamžite otočí, niekam prelezie, postaví sa a stojí, po stojačky nezaspí tak po chvíli začne revať ... do toho jej teraz v 9,5m začali rásť zuby, 4 naraz, takže radosť preveliká ... a niekedy keď sa zobudí v noci, zaspí len u nás v posteli ... 😝 dúfam, že sa to časom vráti do starých koľají

mysinka
4. zář 2008

dzany...nechápu, proč kaput? A proč bych měla dítě odstrkovat od prsa? Že je dítě navyklé na prso mi přijde naprosto v pořádku 😉

mysinka
4. zář 2008

Je to taková jeho jistota, tulení, mazlení, jídlo, máma...všechno 😉

radka.m.
4. zář 2008

souhlasím s dzany,pokud máš dítě u sebe v posteli,tak určitě nespíš tvrdě,ale takovým tím polospánkem a cítíš každý jeho pohyb.a to jenom zatím leží,až bude o pár měsíců starší,tak už bude pěkně cestovat a podvědomě ho budeš hlídat kdyby začal lézt,aby nespadl z postele a to určitě není kvalitní spánek.určitě nejde o odstrkování od prsu,ale po 6 měs.jde už jen o zlozvyk.samozřejmě,že pokud je dítě navyklé na prso jako kojenec je naprosto v pořádku,ale starší mimčo aby bylo závislák...no nevím,nevím.já bych takového otroka ze sebe teda taky dělat nenechala a to moje děti miluju jako každá normální máma.

mysinka
4. zář 2008

hele a vy jste někdy s prcek v posteli spaly? Spím naprosto tvrdě, kdybych spala polospánkem, tak už dávno ležím někde pod drnem 😀 Z postele mi nespadne, protože mám z jedné strany přikurtovanou postýlku bez bočnice a z druhé strany je manžel. Jako otrok se opravdu necítím...začala jsem to dělat dobrovolně, protože jsem cítila, že to tak je pro moje miminko nejlepší, a protože se to osvědčilo, budu v tom pokračovat i nadále 😉

dzany
4. zář 2008

mysinko, mně je jasný že chceš dělat a děláš pro svoje mimi to nejlepší co se dá 😉 nikdo ti to nechce vyvracet ale právě že občas když je mm na noční nebo když jí něco bolí, tak jí vezmu k nám a je to očistec - vrtí se, kope nohami, já se furt lekám jestli nespadla (jo a pozor i na oblast u nohou - jednou mi zpadla právě ze strany jak máme nohy 😝 ) a pak blahořečím každé noci kdy spí ve svém pokojíčku a svojí postýlce 😵 a jak píše Radka ted je prso v poho ale pak už budeš jenom dudlík a tomu se fakt nevyhneš

caira
4. zář 2008

tak u nas je to ted uz v pohode, vykoupeme, nakrmime a dame do postylky a mala do par minut usne, ale ne vzdycky to bylo takhle jednoduchy, treba do desiti hodin jsem musela chovat a chovat protoze jinak by se proste neuklidnila..

NEJSEM fanda metody nechat vybrecet! prijde mi to jako blbost a jak vite, ze miminku nerostou zoubky, nema boleni briska atd atd, plac je prece jedina forma jak dokaze rict, ze potrebuje pomoct..takze ignorovat to mi prijde kruty, sla jsem na to tedy jinudy 🙂

nejdriv jsem musela zacit dodrzovat pevny rezim, kdy jde mala do postylky i pres den a v noci
pres den jsem ji tam davala i treba jen na chvili aby si hrala a zvykla si, ze postylka je docela ok a nemusi tam jecet jako sirena.

a pak vecer jsem ji dala do postylky dala si vedle ni zidli a cetla ji pohadky { samosebou jde o ten hlas a ne predcitani} a hladila jsem ji po brisku, hlavicce, drzela za ruku proste aby byla v klidu..po case, kdyz uz tohle dobre snasela jsem zacala treba na minutku odchazet, ale jakmile zacala natahovat tak jsem se vratila..takze case si zvykla, ze stejne vzdycky prijdu,takze vydrzela dyl a dyl v klidu az nakonec jsme se dostali tam kde jsme, v 18.15 koupeme, v 18.45 krmine a v 19.h + - je v postylce, uz dostane jen pusu, pustim kolotoc, dostane plysaka vedle hlavicky { s oblibou mu bori nos do zadku kdyz usina} a odchazim..jeste cca 3x tam proste jen tak jdu, jako,ze pro neco takze vi, ze porad chodim tam a zpatky a do 19.30 nejpozdeji spinka 🙂

shishka
4. zář 2008

AHojte,
nas maly zaspaval donedavna pekne sam v postielke po kupani a napapani, lenze teraz, ked zistil, ze v postielke sa moze postavit, nie a nie zaspat. Je schopny 2 hodiny v postielke vymyslat - stavat a sadat si. Snazime sa ho preto od piatej udrzat v bdelom stave a unavit, aby zaspal pri kojeni, ale ak sa tak nestane, .... NAs problem je aj v tom, ze maly by sa stavat este nemal, lebo nema vyvinute jadierka, takze cely vecer nic ine nerobime, len ho davame lezkat, ale on je v sekunde zase postaveny .... Na rukach zaspavat nechce, na fotlopte tiez nie, v kociku niekedy ano niekedy nie ... 😢

radka.m.
4. zář 2008

já jsem teda malýho v posteli už měla a fakt jsem se s ním nevyspala já ani manžel,malej po nás všemožně lezl,možná,že pokud je dítěti 5měs,tak se s ním dá ještě vyspat,ale pokud ti už leze a chodí,tak se tomu nevyhneš,bud budeš spát polospánkem,nebo budeš riskovat,že ti mrnous spadne,taky jsem malého nenechala vyřvat,ale když jsme ho uspali,tak jsme ho přendali do postýlky

lucenek
4. zář 2008

já uspávám v houpačce...ta je teda do 9kg..ale máme v obýváku rodnnoi sít houací tak přejdem pak tam..já tam vytuhnu vždycky a zaručeně 😀

macaeliska
4. zář 2008

ahojte kočky. No ja mám iný problém. Okrem toho, že malá nechce sama spávať v postielke, tak ona mi nechce spať ani v kočíku. Lepšie povedané, ona mi v ňom nechce vôbec ležať. Ja keď s ňou chcem ísť von, tak ju musím najprv uspať na rukách a až potom môžeme ísť napríklad na nákup. Už neviem čo spraviť. Nechce kľudne zaspať, vždy strašne plače až do samého vyčerpania a aj to "hore koncom". V "perinkovskej polohe" sme nezaspali už vyše mesiaca a to máme zajtra len 2. Viete mi niekto poradiť?

duskaf
4. zář 2008

macaeliska- podobný scenár sme mali my doma. Potom sme začali šatkovať, nosiť sa a namiesto kočíka používame šatku a nosič. Kočiar sa malej zapáčil až nedávno, ale nosič vždy uprednostní- len to musí byť dobrý nosič- ergonomický, aby bolo Malej aj tebe dobre.

ladunka
4. zář 2008

nečetla jsem diskusi, reaguji jen na problém pday: Se svými současnými zkušenostmi matky jednoho dítěte 😉 bych se nebála své pětiměsíční dítě nechat usínat u kojení, když to vyžaduje. Až nebudeš kojit, bude logicky usínat jinak, protože přeci kvůli tomu nebude rok vzhůru, že jo 🙂 I moje dcerka usínala u prsa, prsofil je dodnes, ale už nějakou dobu usíná sama - vleze si do postýlky, do ruky dárkovou tašku nebo knížku nebo autíčko nebo cokoliv, co ji zrovna bere, nechá se ode mne přikrýt a usne. Vývoj byl postupný, nejdřív přestala usínat u kojení a pak přestala potřebovat, aby u ní někdo byl než usne. A to je ještě malinká, jsem sama překvapená, že nevyžaduje, abych u ní seděla, když se jí klíží zraky. Držím palce!

macaelisko, šátek je fakt super, moje dcerka taky kočárek ne-e, lámalo se to až okolo roku. Doporučuju vyzkoušet (a dát vám oběma čas si zvyknout, miminko často ze začátku pláčem v šátku reaguje na nejistotu maminky, když ho do šátku strká...) Hodně štěstí!