Brečí před spaním. Jak uspáváte své dítě?

pday
3. zář 2008

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat a poprosit o radu, jak uspáváte svá miminka. Naše pětiměsíční ratolest pokaždé, když chce spát, tak brečí. Není schopna se sama uklidnit, řve jako když ji na nože berou a dudlík odmítá. Jedině jak usne je buď při jízdě v kočárku nebo u prsu při kojení. A i to ji dá mnohdy zabrat. Nevím, zda je ale správné každý večer nebo i přes den (pokud nezvládám jít ven) dítě uspávat u prsa. Co potom až nebudu kojit? A navíc se obávám, že si na to navykne a jinak mi už nebude chtít usínat. Pokud mimčo položím do postýlky a snažím se ji uklidnit, tak od breku úplně za chvíli chraptí, takže dlouho nevydřím, abych ji tam nechala. Budu moc vděčná za vaše zkušenosti a názory... Dekuji.

alterna
3. zář 2008

pday, uspavam u prsa a az nebudu kojit tak se to nejak budu resit jinak
ja bych mimco plakat nenechala
kazdy mimi je jiny 😉

chambord
3. zář 2008

Ahoj.Nám je 11 měsíců a zajít také uspáváme přes den v kočárku a večer usínáme u kojení. Poslední týden zkoušíme usínat bez kojení a docela nám to jde,tak uvidíme. Každopádně bych zatím v pěti měsících tohle moc neřešila. Mě to také napadalo, ale vždycky jsem si říkala, že křičet ho přece tak maličkého nenechám, a když je mu tak dobře, tak proč bych mu tu jistotu měla brát a nutit ho, aby se naučil usínat jinak. Však on na to jednou přijde. 😉

karot
3. zář 2008

Nerada bych tu byla za krkavčí matku,když poradím:"Nechat malou vybrečet."
Nám dítko do 2.týdnů usínalo samo v postýlce bez cizí pomoci.Pak odezněla žloutenka a začaly se projevovat větry a koliky.Takže jsme přistoupili k uhoupávání na gymbalónu.
Ovšem to ve 3.měsících přestalo fungovat(skákali jsme na míčí třeba hodinu,než usnul a pak byl během 10. min.vzhůru 😀 ),takže jsme ho museli nechávat každý večer vybrečet(přes den usínal v kočárku),pokud nezabral sám od sebe únavou(neusnul při krmení).Trvalo to 14 dní(ten řev trvával max. 20 min.),ale od té doby je klid.Když neusne hned,tak si v postýlce hraje s hračkami a pak usne sám.
Ale určitě bych ho nenechala brečet dýl,jak půl hodiny.Na to bych neměla srdce. 😔

shela
3. zář 2008

Ja suhlasim s karot...od 4 mesiaca som to robila ako ona..mala ma najprv skusala ale po tyzdni uz vedela pekne spinkat bez nosenia ... Trosku si poplakala (5-10 minut)... a teraz som najstastnejsi clovek na zemi..polozim malu do postielky ona sa prituli k medvedikovi a ihned zatvara ocka

geegee
3. zář 2008

pri Matuskovii sme presli roznymi fazami:
- naskor zaspaval sam
- potom na prsniku pri kojeni, obcas na rukach ked sme ho kolisali
- potom sme dosiahli, ze zaspal az po vybrati prsnika z pusy, ale pri mne v posteli
- dalsia faza bola - zaspavanie v postielke, drziac sa so mnou za ruku
- potom pokus nechat ho vyplakat - to skoncilo pogrckanim, a to bol moj prvy aj posledny pokus o zsitenie, ci tato metoda funguje 😀
- no a zaver - zaspava uplne sam 🙂

Kazda faza sa neobisla od slziciek,ale ten smutok som sa aj s manzelom pokusala vzdy nejakym sposobom zmiernit

blau
3. zář 2008

Ahoj tak akurat som to teraz riesila s mojim synom.Ma 6apol mesiaca a tiez som si ho naucilla na hondrlanie v kociku cez den. Lenze uz ani to nieje prenho dobre....U prsa mi nezaspi dudlik chce to som rada potom ho vypluje. Ale problem je, ze on sa uz do tej vanicky od kociarika pomaly nezmesti , tak neviem co budem robit potom???Asi nebude spat vobec.Ten spanok si zredukoval riadne pred mesiacom spaval 4x za den a teraz 3 to som rada, ale posledne 4dni len 2x za den.Uz neviem ako ho mam unavit? Tre si oci placka evidentne sa mu chce spat len sa nevie ulozit.Teraz mi po dlhej dobe zaspal na rukach a pritom som mu hladkala vlasky ako konikovi 😉 😉

shela
3. zář 2008

blau ...maly ti bude spat coraz menej...mne moja spala 2 krat do dna a teraz uz iba raz...a skusila si ho dat do postielky a pockat takych 5 minut co bude robit? Skus mu dat nejakeho plysacika..mozno zaspi sam 😉

zdenucha
3. zář 2008

pday:klidně malou nech usínat při kojení,ničeho se neboj ono se to časem vyvrbí samo...... 😉 já jsem malou uspávala u kojení,dokud jsem kojila a to bylo do půl roku,pak se kojit přestalo a malá začala usínat v pohodě i bez prsu 😀 sice musíme jeden z nás být u ní,než usne,ale to nám vůbec nevadí,prostě je ve svém pelíšku já nebo manža jsme vedle a ona si krásně usne,vybrečet ji nenechávej 😅 užívej si toho malého broučínka 😵 😵

rumka
3. zář 2008

tak Lucka zaspáva pri krmení na prsníku tiež ma napadlo a čo ked prestanem kojiť ale to budem riešiť potom teraz je jej dobre tak nech si to užije neviem i je to správne ale nám to vyhovuje 😉 a ked sme na prechádzke tak zaspí sama v kočíku

gabca1
3. zář 2008

naše malá večer usíná s flaškou mlíka. Přes den jí dám do postýlky, když vidím, že je unavená a dám jí flaštičku s čajíkem. Někdy usne i bez čajíku, ale je to takovej malej závisláček 🙂 Lepší čajíček než, aby tam plakala. V kočárku moc nespí, líp se vyspinká doma v postýlce. Má tu větší klid. Úplně je vidět jak si na postýlku zvykla a líbí se jí v ní, když byla malinkatá tak tam nechtěla být ani s čajem 😉

pday
autor
3. zář 2008

Mockrát děkuju za vaše zkušenosti... Vidím, že každé mimčo je trochu jiné a spousta z nás tento problém občas řeší. Zkusím možná pomalu přecházet na uspávání v postýlce, ale nebudu to lámat přes koleno. Pokud se malá bude schopna uklidnit a usnout zatim pouze u kojení nebo v kočárku, budu jí to dopřávat 🙂 A časem se jí zalíbí snad i jiný způsob usínání... Ještě jednou moc děkuju.

biba12
3. zář 2008

Ahojte,

tiez riesim to zaspavanie. Moj maly rovnako presiel viacerymi fazami. Od zaspavania sam v postielke, cez zaspavanie na rukach, zaspavania na prsniku. Bude mat rok, chcela by som ho odstavit od kojenia, ale neviem ako potom bude zaspavat. Dnes som ho poobede vobec nevedela zlomit k spanku. Vydrzal bojovat 5 hodin a nakoniec som skusila flasu z mliekom/ cez den kojim malokedy, iba v noci a vecer/ a dala som ho do kocika a zaspal. Vecer to skusim v posteli, tak uvidime. Drzte palce.

sammy
3. zář 2008

Mna by tiez zaujimalo ako odnaucit od zaspavania pri kojeni, lebo ked to na malu skusim, tak reve a reve odusu a moze byt hore doneviemkedy, aj tak nezaspi kym sa nenacucka mlieka 😒
Kvoli tomu ju asi ani zatial nejdem odstavit, lebo potom by nezaspala uz vobec.
Aj minule som ju nechala cez den muzovi, ale ten uz z nej na nervy ked som prisla, ze vobec nespala, bola hore cez 6 hodin, ako som prisla ja a prsnik, v momente spala.

anke
3. zář 2008

ahoj, nam bude ted taky 5 mesicu a taky jsem to resila ... u nas to taky probihalo v nekolika fazich:
- nejdriv usinal kdekoliv, kdyz jsme ho drzeli za ruku
- pak jsme k tomu museli pridat hlazeni po hlavince
- pak prisla na radu plinka kolem hlavicky (ne pres oblicej) + drzeni za ruce
- pak pomohlo jen otocit ho na bok
- pak prislo obdobi, kdy zacal plakat pred kazdym spanim - tak zpivani a drzeni v naruci
- pak jsme nastehovali do obyvaku perovaci kocarek
- ted je hitem naruc + skakani na balonu nebo naruc a chozeni nebo noseni v ergu az do uplneho uspani

porad plati, ze v postylce sam neusne a transport probiha az po uplnem spanku - leckdy i neuspesne, proste jak uciti podlozku vyhodi ruce a nohy a je konec a jedeme znova ... jo a to vsechno s dudlikem, to je absolutni nutnost k pokusu o spanek

pokus s metodou 5-10-15 skoncil neuspesne po 40ti minutach stiznosti (nerval uplne ale stezoval si a nabiralo to na intenzite a kdyz zacal brecet naplno, vydrzela jsem to 2 minuty, pak jsem zacala brecet taky a sla ho vysvobodit)
takze vysledek je, ze kaslu na vsechno - budu ho uspavat, jak se mu to zrovna bude libit ... 🙂

aa1111
3. zář 2008

Ahojte

Moja mala tiez pred spanim plakavala.Mame 7 mesiacov. Teraz som skusila taku metodu ze ju osprchujem alebo okupem potom jej dam kasicku a niekedy zaspi hned niekedy este vypije aj mlieko.Ja uz nekojim.Proste som zistila ze asi bola hladna.A ta kasa ju celkom zasiti.
Ale niekedy mam problem ze sa v noci zobudi a zacne si rozpravat ako za bieleho dna.Niekedy staci cajik niekedy sa vyrozprava svojmu mackovi a zaspi.No niekedy si pyta mlieko aj po 2 hod tak to nechapem.
Ake mate skusenosti kedy vam chodia detisiky spat o kolkej vecer?.My niekedy spime uz o 7.A to cez den spi asi 1-1,5 po obede. Tak papa

bashka
3. zář 2008

Ja si myslim, ze sa treba prisposobit babu. Aj ja som si priala, aby mi malá zaspavala sama...no vrieskala by dovtedy, kym by som ju nevybrala z postielky...takze uspavanie na rukach...a potom zrazu, cuduj sa svete, ked mala 4 mesiace som ju dala do postielky, kasu a zostala tam lezkat bez placu...trosku si rozpravala, potom ked zacala zaspavat bolo jej treba podat cumel asi 100x, ale zaspala sama...no a teraz uz si len pockat, kym si ten cumel bue vediet podat sama 😀 Ja neviem veci robit nasilu, ani nikoho do nicoho nutit...ak by chcela zaspavat na prse tak nech sa paci, ked dole hlavou tak OK...hlavne nech zaspi kludne 🙂

petronilla
3. zář 2008

Naše malá ze začátku usínala většinou u kojení a postupně jsem jí dávala do postýlky do ložnice,když jsem viděla,že si mne očička a je ukňouraná a teď už bez problému usíná sama,dudlík nemá,chvíli se v postýlce hraboší a dřív nebo později usne sama.Ve dne spí ještě tak 3-4 krát.Už se pronese,tak jsem ráda,že ji nemusím nosit,ale zas je na prd,když jsme někde na návštěvě a je unavená,nemá svoji postel ani kočárek,tak si ani u kojení neusne 😖 .

blau
3. zář 2008

shela: to som uz skusala on sa najprv bavi sam so sebou, potom mu vypadne dudel, tak sa zacne obracat na brucho ,ked sa mu to podari tak sa zacne zachytavat konstrukcie kocika a chce sa posadit a ked sa mu nedari zacne plakat, respektive nervacit(zadret motor....zadret), pridem vyslobodim ho a keby mal peniaze, tak mi aj zaplati. A je pospani 😒 Ja beriem, ze mi bude spavat menej(co uz aj spava), ale musi sa vzdy unavit do tla? Lebo potom je to s tym zaspavanim este horsie 😒

mory
3. zář 2008

no moja mala do 3 mesiacov zaspavala v kociku pri kolisani a od 3 mesiacov (odkedy som ju dala do jasli) zaspavala sama v postielke proste ju polozim do postielky dam cumlik a pelusku a odidem zatal to super funguje aj cez den aj v noci a je to parada 🙂

danulka2
3. zář 2008

ahoj, nase obe deti zaspavali od narodenia same v postielke. Okupkane, napapane, privreli sme dvere aby sme ich poculi a hotovo. Dokonca ani jeden nechceli dudlik.

bublinkajasminka
3. zář 2008

naša povečernom rituáli - kúpkanie, mastičkovanie, uloženie do jej postieľky, pustenie kolotoča zaspinkáva sama od jej 6 týždňov podľa metodyKaždé dieťa sa vie naučiť spať.... 🙂 🙂

asitka
3. zář 2008

nooo...my sa okúpeme,...napapáme....dáme do našej postele...ona si kusok ešte mrmle...a potom zaspinká...asi už vie, že po okúpaní a napapaní má spinkať. 😀

mmarky
3. zář 2008

nase Kaja byla naucena od 4m usinat sama - jen asi 3-5minrevu, pak ale prisly zuby, dovolena... takze ted usina se mnou, kojeni a mazleni, pak ji dam do postylky spici, je to pro me jednodussi a prijemne, chodi spat az kdyz je unavena, cas se ruzni od 8-11... ale je to fajn, kdyz nerve 😎

mysinka
3. zář 2008

Prcka každý večer ukojím do bezvědomí 😀 Ježiš, zaplaťpánbůh za ty prsa a za kojení 😀 Když se mi ho nepodaří uspat u prsa, vím, že se buď potřebuje vykajdit, nebo se mu prostě spát nechce, tak to nehrotím. Vezmu ho třeba na půl hoďky zpátky k nám do obýváku a pak to většinou úspěšně zkusím znovu 🙂
Vyřvat bych ho nenechala NIKDY, podle mě je to psychické týrání 😔

luucia
4. zář 2008

Tak u nás malá usíná tak, že jí po koupání a nakrmení položím do postýlky, dám dudlík a do ruky usínáčka. Zavřu dveře a jdu pryč 😵 😵 Ale trvalo to si týden než se to naučila a to bylo docela děsný, to řvaní 😖 Kolem 8. měsíce to asi 2x zkusila zase, ale nepovolili sme a je zase klid 😵

motol
4. zář 2008

u nás se v 6 vykoupe,dáme kaši a dorazí se flaškou,dám ho kolem 7 do postýlky dám mu dudáka přehodím přes něj plínku a nechám ho usnout chvíli pobrekává,ale potom usne 🙂

radka.m.
4. zář 2008

ahojda,tak naše děti usínali normálně sami v postýlce,tenhle nejmenší,kterýmu je 10měs.ani náhodou.i když bych asi měla být zkušená mámá,tak si s ním rady fakt nevím.celkem v poho usínal ještě do tý doby,než se naučil stát v postýlce,to byl konec.od tý doby ho bud uhoupáváme v kočárku anebo v náručí a to samé je i u spaní přes den.zkoušela jsem ho samozřejmě dát spát do postýlky rovnou,ale neměla jsem žádný úspěch,okamžitě se postavil a hodinu skoro řval jako tur v tý postýlce i když byl totálně ospalý a vyčerpaný,a co myslíte,že dělám zrovna ted,jednou rukou píšu a druhou houpu kočárek 😀

lenocka80
4. zář 2008

My sme tiez pekne zaspinkali vzdy sami v postielke po kupani a papani...ale tieto posledne dva dni sa to zmenilo...reveeeee ako drak a nie a nie utisit....Zacinam byt z toho na prasky...Stale rozmyslam,ci ho nechat revat, alebo ho uspat na cicke samozrejme...

dzany
4. zář 2008

ahoj, pro úplně bezradné - jedna metoda 😉 za zkoušku nic nedáte, kamarádce zabrala do týdne
http://maminky.eu/clanky/spani-usinani-uspavani...

bublinkajasminka
4. zář 2008

duany - to je niečo ako podľa knižky Každé dieťa sa vie naučiť spať podľa ktorej spinká aj naša yasminka 🙂