Brečí před spaním. Jak uspáváte své dítě?

pday
3. zář 2008

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat a poprosit o radu, jak uspáváte svá miminka. Naše pětiměsíční ratolest pokaždé, když chce spát, tak brečí. Není schopna se sama uklidnit, řve jako když ji na nože berou a dudlík odmítá. Jedině jak usne je buď při jízdě v kočárku nebo u prsu při kojení. A i to ji dá mnohdy zabrat. Nevím, zda je ale správné každý večer nebo i přes den (pokud nezvládám jít ven) dítě uspávat u prsa. Co potom až nebudu kojit? A navíc se obávám, že si na to navykne a jinak mi už nebude chtít usínat. Pokud mimčo položím do postýlky a snažím se ji uklidnit, tak od breku úplně za chvíli chraptí, takže dlouho nevydřím, abych ji tam nechala. Budu moc vděčná za vaše zkušenosti a názory... Dekuji.

many
15. lis 2008

no to tak máme teďka my většinou,že usne a po půlnoci to začne 😉 ale někdy i po té 8 se po půl hoďce vzbudí a řve a musíme si ho vzít a jde spát až po 9 🙄

many
15. lis 2008

no ale uklidňuje mě,že nejsme jediní,ikdyž nikomu tady to buzení teda nepřeju 😒

many
15. lis 2008

no kéž by už dnešní noc byla fine 😉 a vy už máte zoubečky nebo taky ještě ne 😉 ono v dnešní době mají mimča brzo zoubky,já potkala známou,ta rodila 14 dní po mně,a už mají 6 zubů a my ani jeden 😀

many
15. lis 2008

no už je opět vzhůru 😒

sharon2
15. lis 2008

many....mám kamarádku, které chlapeček do půl roku spával bez problémů a pak začal dělat to co tvůj Ládíček - nejdřív se vzbudil v noci jednou, pak dvakrát....a vždycky ho uspala jen prsem. Nechtěla, aby plakal. Po měsíci už se takhle na prso budil co hodinu, teď je mu skoro rok a budí se celou noc i po půl hodinách. Kamarádka je totálně unavená, takže už nezvládá malého dávat do postýlky a tudíž si navykl spát s ní v posteli.
Nemá hlad, vždycky jen párkrát potahne a spí. Kamarádka sama říká, že na začátku udělala chybu, že mu to prso pokaždé hned dala - u dalšío by to prý už neudělala. Teď nemá nervy ho zkusit nechat jen tak řvát - jednak bydlí v bytovce, jednak je moc unavená a jak říká, nemá na to, je jí ho líto.
Takže....pokud fakt nemá hlad, zkus vydržet nebo přebalit, změnit jeho polohu, dát dudlíka.....držím palečky 😉

pavlina05
17. lis 2008

mAny, koukám, že máte asi podobný problém s usínáním a spánkem jako my. U nás se Aleš budí po 2 hod, někdy i po hodině. A já už jsem vážně asi krutá, ale já mu po hodině nedám!!!! Po 2 hod nakojím, ale dříve ne! Vždyť to určitě hlad nemá!!!
no řve celou noc jako tur!!!! už jsem totálně ko, ale musím to takhle dělat, nebo to dopadne špatně...jak píše sharon.

jitrulka
18. lis 2008

Holky, jak uspáváte mimi když se probudí v noci, třeba hodinu po kojení nebo i dřív? Nechtěla jsem ji dle rad zvedat z postýlky, ale nechat ji řvát ve 3 ráno... To dost dobře nejde ☹ Nějak se to u nás poslední dobou zhoršuje...

many
18. lis 2008

ahoj holky 🙂 tak včera se mi probudil od 20.00 až v kolem půl 2 a pak ráno v 6 no paráda,že by změna 😉 no uvidíme dnes,mějte se krásně a taky jsem si říkala,že mu to prso fakt nebudu dávat,aby si nezvykl 😉 to bych pak fakt šílela v noci 😠

many
18. lis 2008

pokud teda nebude řvát jak tůr v kuse,to bych nevydržela 😖

jjaanca
18. lis 2008

Holky nevíte jak vytvořit z postýlky klidovou zónu? Jakmile dám malou do postýlky, tak ona se začne smát a kopat nohama a pak se otočí a leze po postýlce a dělá blbosti, padá obličejem do peřiny atp. Dneska mi málem usnula na přebalováku, tak jsem jí dala do postýlky a okamžitě jí to přešlo. Musela jsem jí dát spát do kočáru 😅

jjaanca
18. lis 2008

Jo, jinak v noci se budí taky hodněkrát a když si vezme prso tak je to ta lepší varianta. Někdy se ani nenechá prsem uklidnit a řve, tak musím vstát a jezdit s ní v kočáru ☹

many
19. lis 2008

jéje,tak to si chuderko taky užíváš co ☹ no mě se zase v noci budíl začal o půl 12 a pak to bylo často,už jsem ani ten čas nesledovala a nechala si ho u sebe a buďto ho uklidnila dudlem a když to nešlo tak následovalo prso 😖

many
19. lis 2008

teda to ti pěkně řádí v postýlce 🙂 malej rád usíná,že tam má plyšový sluníčko,zaboří k němu obličej ,spíš čelíčko a leží přítom vlastně na boku a vytuhne 😀 někdy mu to sluníčko pustím,je hrací,pokud teda řve ať ho uklidním

jjaanca
19. lis 2008

many: my to sluníčko taky máme 🙂 Lucinka ho má moc ráda. Taky do něj boří obličej a ráda okusuje to umělohmotné na konci provázku na natahování 🙂 Ale někdy mám strach že se praští o ten strojek když do něj pouští obličej z výšky.
Jinak včera večer jsem zkusila uspat bez prsa v postýlce a docela to šlo. Musela jsem teda sundat její oblíbenou hračku co visela na držáku na nebesa na tu se vždycky smála. Přivezla jsem postýlku do obýváku a když byla ospalá tak jsem jí tam dala. Když začla řádit tak jsem jí vždycky chytla a položila na záda. Na potřetí už se dost naštvala tak začla řvát. Tak jsem jí vyndala, pochovala, uklidnila a vrátila (neusnutou). Takhle to bylo asi 3x a pak pěkně usnula. Ale musím s tou postýlkou jezdit. A povedlo se mi to i jednou v noci 😉
(Já jsem proti metodě 5-10-15)

fredicek01
19. lis 2008

Ahoj holky, tak si pročítám, jak uspáváte vaše drobečky...my máme teda něco, co jsem tu ještě nečetla - naše mimi spí v lehátku u otevřeného okna. Což ted, v zimě, musí být oblečený. Takže několikrát denně ho obléknu do kombinézy, narazím čepku (to už ho bere spánek, ví, co přijde), dám ho do lehátka a otevřu okno. Nemusíme ani houpat, jakmile cítí čerstvý vzduch, je tuhej. Takhle to má hlavně přes den, jinak odpoledne spí v kočárku, večer se snažíme v postýlce ale většinou skončí zase u okna...Má ted docela rýmu a myslím, že se mu tam dobře dýchá - má zvýšenou polohu a ten vzduch pomáhá k tomu, aby mu splaskly ty nateklé sliznice, co z rýmy má...vůbec tam nechrchlá jako v postýlce...Večer ho tam nechám tak půlhodku dokud nespí 100% a pak ho svlíknu a dám do postýlky, a spí krásně, budí se jen 1-2x v noci na kojo ale to už usne hned co ho do postýlky položím. Vím, že je to takový nestandartní postup, ale než ho nechat dvě hodiny brečet v postýlce, dám ho radši tam a vím, že do pěti minut spinká. Jen se bojím až bude na lehátko velký nebo až bude venku zase teplo🙂 Co myslíte, mám ho to odnaučovat, nebo nechat ho usínat, jak je mu nejpříjemnější? Za týden mu budou 3 měsíce. Díky moc🙂 a uspávání našich drobků zdar...držím palce.

jjaanca
19. lis 2008

Já myslím že je to zdravé spát na čerstvém vzduchu. Akorát se divím že se u toho slíkání nevzbudí 😉 To máte doma docela zimu ne? Když máte věčně okno dokořán 🙂

many
19. lis 2008

taky nemám sílu nechat mimčo řvát ☹ prostě pláče a nejde mu usnout,tak to zkoušet jinak,že 😉

makak21
19. lis 2008

Tak jsem tu zase...naše usínání je stále krize 😝 Včera bylo skore takové, že usnul až ve 21:15 kdy byl asi po třetí u prsu, 2 vyřízení rodiče a 3 poblinkaný overalky 😀 Dítě vysmátý, dokud jsme ho epoložili...pak chvilku koukal a asi mu došlo, že je vlastně unavený a začal kňourat...tak jsme hladili (na střídačku 😀) a povídali a on nakonec stejně usnul u prsa 🙂 Což mi nevadí, jsem ráda, že konečně usnul 😀 JInak je ale fakt, že jakmile usne, tak spinká 🙂 dneska jsme během noci krmili jen 2x a spal dýl než já 😅 Já vstávala v 8:15 a mládě až v 9hod 😀 Aspoň něco 😅

Jinak já taky nenechávám plakat ☹ nemám na to a hlavně si myslím, že pláče z nějakého důvodu a já jsem tu proto, abych pomohla 🙂

many
19. lis 2008

správně 🙂

jjaanca
19. lis 2008

makak: máte postýlku na kolečkách? Kdybych s ní nemohla jezdit (jenom s ní tak cloumám) tak by mi asi v postýlce neusnula.

pavlina05
19. lis 2008

...holky, tak my na to asi postupně dojdeme...já nechávám teď Alešeka totálně unavit. Odpoledne spí max. do půl paté, apk musí být 4 hod ready a pak padne únavou. No ale spinká na bříšku! Jinak ne!!!

japonka
19. lis 2008

ahojky holky, tak koukám ,že má asi velké štěstí, ale nikdy jsem neměla s uspáváním problém. Obě děti jsou zvyklé chodit spát mezi 7 a 8 hodinou.

Jsem zastánce toho názoru, že dítě se má položit do postýlky a usnout si samo. Začala jsem s tímto u dcery po šestinedělí a malý Honzík se takto sám naučil usínat v 5 týdnu. Odmítala jsem ho nosit, protože se narodil s porodní váhou 4340g.

Dodržuji večerní rituál s pohádkou a písničkou a mazlením a všechno pěkně klape a jsem za to ráda.

Myslím si, že čím dřív se dítě naučí spinkat samo a pozná tu situaci, že jde na večerní spaní, tím lépe pro celou rodinu 😉

Věřím, že jsou ale různé děti, na které by tohle prostě neplatilo. Možná mám jenom štěstí.

Mějte se krásně a at vám mimísci krásně spinkají.

pavlina05
19. lis 2008

japonka ...tak to závidím. U nás trpěl Alešek na koliky a já neměla sílu jej nechat křičet v postýlce, tak jsem nosila a chovala a tak..no a teď už je to mazel...tak začínáme s usínáním až teď. No dnes se od 19 hod probudil už 3 krát!!! TAkže otočka na bříško, kojení a spí se.

andy80
20. lis 2008

many: čtu tady, že máš plyšové sluníčko. Já mám plyšový domeček a představ si, co se nám stalo. Takhle odpoledne jsem dala malou spát, normálně usnula, ale asi za 10 minut začala strašně plakat, tak jsem tam letěla, protože to neznám, aby se za takovou chvilku vzbudila s pláčem a už od dveří jsem viděla, že je zle. Malá měla tu šňůrku co je ve spudu na natahování, aby ten domeček hrál omotanou kolem prstíku a prstík měl úplně tmavě fialovou barvu. Hned jsem jí to chtěla odmotat, ale jak jsem na to sáhla, začala strašně plakat a vůbec to nešlo, tak jsem si doběhla pro nůžky a šňůrku jsem normálně ustřihla. Druhý den jsme byli na preventivní prohlídce u dr, říkala jsem jí to a ona říkala, že bylo štěstí, že jí to vzbudilo a že jsem to hned ustřihla. Že stačila chvilka a prstík mohl odumřít. Takže teď v postýlce nemá žádné hračky, bojím, bojím, aby se jí zas něco nestalo. Má jen kolotoč, na který nedosáhne a ten se jí líbí. Jak jí ho pustím, začne jakoby tančit.

Jinak já vůbec neuspávám. Položím malou do postýlky, řeknu jí pohádku, dám jí pusu, pustím kolotoč a jdu pryč. Do pěti minut je ticho.

sharon2
20. lis 2008

ahojky. Já taky nějak extra neuspávám - myslím tím u prsa, chování, nošení, apod. Z toho mě vyléčila moje neteř když mi bylo 12 let 😀
Ale je fakt, že Julinka to, ačkoliv usíná dost špatně a dost dlouho, nevyžaduje. navíc i když náhodou usne při chování, tak v okamžiku kdy ji položímje opět vzhůru.
Takže po večerním kojení položím do postýlky, pustím kolotoč, dám dudlíka, pohladím, když je neklidná chytím za ruku a až se zklidní, tak odcházím....bohužel neusne do 5ti minut jako u andy, ale trvá jí to 2 hodiny, takže během té doby toto mnohokrát zopakuju. Z postýlky ji ale nevytahuju /jen když se během té doby vykadí nebo pláče, což je málokdy/. Když už konečně zabere, tak spí naštěstí dlouho a v noci po kojení opět položím - někdy usne do 10 min., někdy za hodinu.

terkaa
22. lis 2008

ahoj
ja renka uspavam, po kupkani a papani. ked si odgrgne, tak ho vezmem a ulozim do postielky. musim vsak mat dva cumliky. jeden, aby mal v pusinke a druhy v ruke. ak chce, tak sa napije cajika- vlazneho. vtedy uz ma take male ocka, ze viem, ze zaspinka.
ale teraz nastal trosku problem a to taky, ze uz akonahle sa otoci, tak chce byt na brusku, z bruska na styri a zo styroch na nozicky a uz chce stat. takze "nezapasim s nim", necham, aby sa otocil, ked chce a ja ho hned vezmem, otocim a ulozim na chrbatik 😝
posledne tri dni sa vrti v tej postielke aj v noci, okolo tej jednej a stvrtej. trosku mu dam cajika a zaspinka znova, ale trosku sa este pomrvi.
dnes som si nasla novu fintu, cumlik, ktory ma v pusinke mu vyberiem, tak ten co ma v rucke, hned si da do pusinky. tak som mu vybrala cumlik par krat a taky bol zlatulinky 😵 , jak si z poslednych daval cumlik.

fifinna
22. lis 2008

no, mna dnes maly pred spanim nahneval, tak som sa rozhodla, ze ho uspim bez cici. Lahla som si snim do postele a robila som sa , ze spim. Strasne nariekal a tisol sa do mna. Bol z toho placu uplne spoteny. Asi po desiatich minutach sa odomna odsunul, tak som otvorila oci a ked som ho uvidela takeho uplakaneho, tak som neodolala jeho pohladu a dala som mu cici. Neviem ako ho odnaucim, aby nezaspaval na cici, ked sa nemôzem pozerat na to ako strasne narieka.

zuza.m
23. lis 2008

fifina ved on by sa mal odstavit sam nie?tak ked ta to neotravuje a aj tak si snim v posteyi tak mu ten prsnik daj ved čo -ja by som bola štastna keby som tak dlho kojila.
my sme tiež zaspavali v postely spolu pekne po tichučku a postupne bolo plaču viac a viac až zaspavame zase na rukach.dam si ho do baby vaku a ked zaspi preložim.

fifinna
23. lis 2008

zuzi, ja by som chcela uz druhe, takze skôr ako otehotniem ho chcem odstavit, aby som sa potom nestresovala. Ale planujem otehotniet az na jar, tak mam cas. Vcera to bola len nevydarena skuska. 😝

fredicek01
23. lis 2008

Jjanca: to si piš, jsme takoví tučňáci🙂