Brečí před spaním. Jak uspáváte své dítě?

pday
3. zář 2008

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat a poprosit o radu, jak uspáváte svá miminka. Naše pětiměsíční ratolest pokaždé, když chce spát, tak brečí. Není schopna se sama uklidnit, řve jako když ji na nože berou a dudlík odmítá. Jedině jak usne je buď při jízdě v kočárku nebo u prsu při kojení. A i to ji dá mnohdy zabrat. Nevím, zda je ale správné každý večer nebo i přes den (pokud nezvládám jít ven) dítě uspávat u prsa. Co potom až nebudu kojit? A navíc se obávám, že si na to navykne a jinak mi už nebude chtít usínat. Pokud mimčo položím do postýlky a snažím se ji uklidnit, tak od breku úplně za chvíli chraptí, takže dlouho nevydřím, abych ji tam nechala. Budu moc vděčná za vaše zkušenosti a názory... Dekuji.

emjee
7. lis 2008

valentovasasa • 1d • Dnes o 15:13
Ahoj holky, vím, že tu tyhle témata někde budou, ale já nechci jen tak něco obecně o spaní. Potřebuju poradit se svým "problémem".
Máme 13m syna a mám prostě problém ho uspat. Bez večerních i poobědových "scén" se to neobejde. Nejdřív musí řvát jak tygr a pak laskavě usne...
Asi si myslím, že jsme s manželem jednou udělali zásadní chybu a ted se ji snažíme napravit. Vždycky jsme ho dali do postele a on se otočil na břicho, stoupl a spát nechtěl (i když předtím se šmudlal a chtěl spát), a když jsme ho pokládali asi po padesáté a to nepřeháním, tak dostal vyhubováno, protože už jsme měli pocit, že si z nás vyloženě dělá srandu... jenže tím, že jsme na něj byli "protivní" jsme asi udělali nějakej "blok" a teď spát nechce. Resp. nechce se uspávat, když se v noci vzbudí, tak jen s řevem apod. Doted jsem si myslela, že je to problém věku, ale ted vidím, že jsme někde udělali chybu...
Byla jsem s ním týden u babičky a tam tyhle scény nedělá. Tam se uspává normálně, v noci když se vzbudil, tak si zamumlal a otočil se na druhý bok a spal dál...
Tudíž to musí být jinde a ne věkem...
Můžete mi prosím poradit "jak na něj"???

PS: vím, kde jsem asi udělala chybu, ale nepotřebuju slyšet kritiku... prosím vás o radu!!!

tannawe • 2d, snž • Dnes o 15:34
saso: mozna zkus pribeh o malem kralickovi co moc rad chodil spat do sve nory. Jestli mas tiskarnu, napis si ho na pocitaci, vytiskni a zkus mu ho precist. Potrebujete si udelat nejaky nahradni ritual, aby se mu ten blok vymazal a pribehy jsou super. Moje dcera treba nejak moc neholdovala jedeni syru, tak jsem ji vymyslela pribeh o mysakovi co miloval syr. Jeste ten vecer po docteni, vylezla z postylky a rika: mami a das mi taky kousek toho syra co mel ten mysak /je ji sice uz pet, ale zabira to i na mensi deticky/.
Ja bych u nej zkusila najet na "tvrdsi" rezim. Nevim jak jsi zvykla ho uspavat doted.
Zda po koupani das mleko nebo kasi nebo druhou veceri, zda mu ctes nebo zpivas atd.
Tam se da pak odrazit co a jak s nim dal

valentovasasa • 1d • Dnes o 16:37
No, my jsme právě naučeni že se jde vykoupat, navečeří se a jde se spát. Zkoušeli jsme hračku do postele ale tu odmítá a spíš mu tam překáží, odstrkuje jí...
Ale zkusím to vyprávění, pohádky apod... Jestli to zabere.
Dřív totiž se najedl a šel spát, jenže to cucal z flašky,nebo z prsa a ududal se a spal hned a do postele jsem ho dávala spícího. Jenže teď kaši z flašky odmítá, tak jíme u stolu a pak jdem do postýlky. No a jelikož v tu chvíli nespí, tak je problém s uspáváním...

bibula • 2d • Dnes o 16:39
aj tu si?

tak kopirujem.-)))

my mame velky problem si spanim uz od narodenia-uz ako novorodenec spaval len cca 12 hodin za 24 hodin.... dr.povedala,ze pokial prospieva-tak nevadi,no co ,ze na mna chuderu nemyslela.-)

my sa nastastie este cicikujeme,ale zvyknem pri nom lezat,teraz som mu polepila hviezdicky po stene tak okukava do zblbnutia a pocuva rozpravky-z cd,mu pustam od malililinka-mam stym dobre skusenosti od/po dcerky. prehadzuje sa,kruti okolo mna ohmatava,kontroluje,ale zaspi,ma svoj vankus-ked ho donesie-znamena to,vsetko nechaj tak,ide sa spat.

vojtisek2007 • 3d • Dnes o 16:41
tak mě vojta tropil taky takovýhle scény při uspávání - ve velký posteli, když jsem ležela s ním, tak ne...ale to jsem nechtěla praktikovat (takhle spí pouze po obědě) a večer v postýlce ani bohovi....vstával, řev,řev,řev a připadlo mi to, že se prostě ani neuřve, že dřív umře....takže dáme do postýlky, má spací polštářek kravičku...ten si chytne, já sedím u postýlky a držím ho za ruku, máme zhasnuto, chvíli mu povídám, jak jsme si hezky hráli, co jsme hezkýho celý den dělali a během 5ti minut spí, když by náhodou chtěla tropit nějaký scény u nás stačí, že řeknu, že tam bude sám, že půjdu pryč...ale vojta už je větší...

geminis • 2d • Dnes o 16:56
Ahoj sašo,
no já nevím, ale mě tohle jedno vyhubování nepříjde jako blok a zásadní chyba, ale nejsem dětský psycholog. To by se přece nedokázal uspat ani u babičky. Sice to je jiné prostředí, ale postýlka snad stejná, ne.
Nepíšeš, jaký rituálek před spaním máte, poud máte. Ale souhlasím s tannawe, že by nějaký pomohl, popřípadě vymyslet nějaký nový, aby zapomněl na ten předcházející.
My máme rituálek už od malinka stále stejný (je nám 22 měsíců).
Důležité je, aby dítě usínalo v postýlce samo a ne v náručí a pak bylo uloženo spící do postýlky. Děti se totiž během noci několikrát probudí a "kontrolují" stav věcí. Pokud je jako před tím, než usnuly, tzn. jsou ve své postýlce, nemají případně hlad, žízeň, bobka v plínce, zase usínají.
V noci se budí občas jen jedna slečna, buď ji chybí šmudlovací plinečka nebo asi špatný sen. Druhá slečna se budí výjimečně, pokud se někde vzpříčí mezi šprušličkama.
Pohladíme, přisuneme šmudlovací plinečku a odcházíme.
Žádné chování, přenášení do našich postelí. Holky mají svůj pokoj.
A když se jedna slečna dlouho učila, jak si zase sednou/lehnout, pokud vstala v postýlce, taky jsme asi 100x sundávali a občas to bylo i s vyhubováním. Ale blok žádný nemáme. Ťuk ťuk.
Zkoušeli jste jeho jekot ignorovat a i když stojí v postýlce a řve, nechat ho vyřvat? Uvidí, že se nic neděje, nikdo za ním nejde, ničeho se nedomohl a tak si třeba lehne a bude spát. U nás to bylo jiné, holčička ještě neuměla sama z toho stoje dolů, tak jsme ji museli pomoci, ale váš chlapeček umí vstát i spustit se dolů, ne?
Co třeba ty často zmiňované noční děsy? No, snad i někdo jiný Ti napíše svou zkušenost.
Pohádky ještě nečteme, ale už se na to chystám.
Tak držím pěstičky, ať brzy brouček hezky usíná a spinká klidně celou noc!

kejka • Dnes o 16:58
Představme si, že by nás denně večer někdo láskyplně uspával. Zpíval nám písničky, hladil nás po vlasech či zádech. Někomu by se to líbilo, někoho by to rušilo. Jako jsme rozdílní my dospělí, tak jsou rozdílné naše děti. Pokud se jim to ale líbí, neměli bychom je o uspávací rituál připravovat. Možná to bude to první, co se jim při vzpomínkách vybaví z raného dětství s námi prožitého.

Všichni potřebujeme řád a děti jej dokonce vyžadují. Dává jim pocit jistoty a bezpečí. Samy se dožadují zapnutí televize v době večerníčku, těší se na svoje hračky ve vaně a na cákání při večerní koupeli. Jen odchod do postýlky k nočnímu spánku většinou oddalují, jak to jen jde. Mají pocit, že odchodem do postýlky o něco zajímavého přicházejí. Známe to všichni – ještě napít, potom znovu čurat, pak vysmrkat, opět žízeň.

Těmto svízelům je možné předcházet tím, že z přípravy na spaní uděláme každodenní neměnný rituál. Budeme-li jej dodržovat, usnadníme dítěti usínání a sobě ušetříme rozčilování.

Malé miminko je třeba večer do postýlky ukládat najedené, odříhnuté, vykoupané, ošetřené vhodnou kosmetikou, prostě všestranně obstarané, protože si samo nemůže říci, co mu chybí. Větší děti necháme po večeři trochu unavit hraním ve vaně, pak je zklidníme třeba poslechem večerníčku. Naposledy jim nabídneme napití čistou vodou (protože mají již vyčištěné zoubky) a odneseme je nesmlouvavě do postýlky.

Umístění postýlky věnujeme před narozením dítěte velkou pozornost. Postýlka by měla stát v klidném místě, nikoliv v průvanu, ale v dobře větratelné místnosti, zastíněná před přímým světlem a zabezpečená před případným polétavým hmyzem sítí.

Po uložení do postýlky dítěti vyprávíme klidným hlasem, nebo zpíváme jednoduché ukolébavky, starším dětem čteme pohádky. Je-li to dítěti milé, můžeme je chvíli hladit. Poté necháme dítě samotné a jen zpovzdálí kontrolujeme, zda nepotřebuje přikrýt či obrátit zpět na zádíčka či na bok, aby nespalo na bříšku, zkontrolujeme, netlačí-li je třeba polštářek či hračka.

Pokud dítě hned neusne a dožaduje se naší další pozornosti, musíme být přísní. Již jej z postýlky nevyndáváme, zkontrolujeme jen, zda je vše v pořádku, rozloučíme se s ním a odejdeme. Dítě si zvykne usínat samo a tím si usnadníme situaci v noci, kdy se dítě probudí a zase bez naší přítomnosti samo usne.

Budeme-li skutečně důslední, budeme uspávat s mírou, ne do pozdních hodin. Naše dítě bude spokojené a my nebudeme mít pocit, že jsme se stali jeho otroky.

To jsem zkopčila,snad si z toho něco vezmeš.Já uspávala do 15měsíců,příšerná doba.Pak jsem nasadila metodu vyřvání.Chce to vydržet,trhá to srdce a nervy,ale pomohlo to.Po 4dnech řevu ve zkracujících intervalech-chodila jsem k němu-pohladit,ale nemluvit,byl klid a od té doby spí jako dub.Večerní rituál dodržujeme pořád.Teď už je starší,takže prudí s čůráním-chce schválně snad každých 10minut-oddaluje spaní.Pohádka a pomazlení je samozřejmá věc. Držím palce
tumkal • 1d • Dnes o 17:19 | Zmeň | 213.29.4.138

Doporučuju:
http://www.kosmas.cz/knihy/141253/kazde-dite-mu...

geminis • 2d • Dnes o 18:00
Už jsem to dnes psala v jiném tématu, v elektronické podobě mám knihu A.Kast-Zahn, M. Morgenroth "Každé dieťa sa vie naučiť spať" od dojčaťa po školopovinné dieťa: ako sa može vyhnúť problémom so spaním a ako ich mono riešiť. Kniha o zaspávání a prespávání nocí.
Je to ve slovenštině. Ráda zašlu na mail, kdo bude chtít.
My ťuk ťuk problém nemáme, ale něco jsem z ní už četla, protože si říkám, že štěstí přeje připraveným. Jsou tam zajímavé myšlenky, neslibuje nemožné. Je tam i zmiňovaná metoda regulovaného/řízeného pláče. Chce to nervy, ale za klidný spánek váš i dětí to stojí!

andy80
7. lis 2008

Ahoj, od narození ani jedno z dětí neuspávám. Obě děti mají stejný režim:

18:30 koupání, 19:00 večeře a nejpozději 19:30 položím do postýlky, pohladím, zapnu kolotoč a jdu pryč. Během 5ti minut je tam ticho. Tohle mám fakt u obou stejný a nastavila jsem si takový režim už od narození. Samozřejmě, když jsme ještě papkali po 3-4 hodinách ve dne i v noci, tak bylo uspávání někdy bez večeře, jak to vyšlo. Ale cca od 3. měsíce máme stejný denní režim krmení a vychází, že v 19:00 máme poslední jídlo a pak spíme až do rána. Obě děti jako přes kopírák. No a synovi se tenhle režim drží stejně a to mu budou v lednu už 4 roky.

danuska24
7. lis 2008

moja dcerka zaspava sama aj cez den aj vecer. o 19.00 sa ideme kupat, po kupani kasa a o 20.00 do postielky. dam pusu, pohladkam a idem prec. väcsinou sa este rozprava s hrackami ale zvycajne je u nas tiez do 5 minut ticho. predtym zaspavala pri mne v posteli, neskor ked som ju uz dala do postielky tak som sedela pri nej kym nezaspala - az sme sa nakoniec naucili takto.

sokolka
7. lis 2008

Holky tak něco ode mě se starším dítkem. Když byl mrňavej tak jsme neuspávali. Pak mi začal usínat při kojení a tak nějak z toho vyplynulo, že vždycky usnul a já ho pak přesunula do postýlky už spícího. Postupem času se po kojení odvalil chvilku koukal a pak usnul na naší posteli a pak opět přesun spícího míma do postýlky. Když už byl větší tak jsem ho nakojila, šoupla do postýlky a ležela vedle něj než usnul. Zkoušeli jsme i nechat vyřvat, ale nezabíralo. Až před 14 dny jsem ho po obídku dala do postýlky, klasicky si k němu lehla a on dělal blbosti. Tak jsem mu řekla, že mě pěkně naštval a že jdu teda pryč. Jenže on mě přečůral a sám usnul. Večer jsem ho tam už jenom šoupla a odešla jsem s tím, že jdu udělat "ee" 😀 a že pak přijdu a zase usnul sám. A od té doby je to v pohodě. Úplně jsem koukala, že to najednou šlo tak bez problémů. Takže držím palečky všem uspávačkám ať se vám to taky tak lehce zdaří. 😉

scharfinka
14. lis 2008

Ahoj holky, jsem uz zoufala a potrebuju radu......mam 4 mes. prcka uspavani pres den i vecer probihalo v poho az pred tyxdnem se to zlomilo...do te doby se vzdycky napapal a bud usnul u prsa nebo jsem ho uhoupala na balone vetsinou tak do 20 min...pred tydnem ale zacal delat sceny, rev a krouceni se, pokud neusne u prsa je prakticky nemozne ho uspat trva to i hodinu a dyl, co ho houpame s manzelem na balone nebio na rukach...po te hodine najednou jako kdyz utne a usne behem pul minuty...jenze jsme oba uz uplne vyrizeni, ruce az po kolena a ten stres z uspavani je fakt sileny...takove sceny nam zacal delat i v kocarku, kde do tehle doby spacval normalne...brisko ho neboli-teda aspon myslim, protoze kdyz ho dam na postel ze mu ho teda pomasiruju, tak v tu chvili je v pohode, kouka a smeje se.....jsem z toho nejaka zmatena a nevim, co s nim...ten rev trha usi, je to o nervy:(

venonna
14. lis 2008

scharfinka, skus si z nejakeho e-shopu blizko vas pozicat satku na nosenie deti, podla mna je to najbezpracnejsi sposob "uspavania" - v podstate neriesis uspavanie, len naviazes dieta na seba a robis nejake lahsie dom. prace alebo ides von a maly sa sam rozhodne, ci si bude vychutnavat Tvoju blizkost spiaci alebo bdejuci. A myslim, ze bude spokojnejsi, ked sa takto bude zucastnovat diania okolo seba 😉 Mozes vyskusat viacere polohy a uvidis, ktora sa mu zapaci... v okoli urcite najdes nejaku poradkynu nosenia 😉

fifinna
14. lis 2008

scharfinka, myslim , ze ho to za par dni prejde, a mozno sa mu uz nechce tolko spat, neviem aky mate cez den spaci rezim, napis, nech vieme viac.

mywiel
14. lis 2008

Tak u nas je to tak, ze maminka sa vrati da do pusy 3x vypadnuty cumlik, zapne kolotoc s tichou hudbou a svetielkom, da macika na spanie, babo trosku mrnci a po 15 minutach zaspi, ale niekedy zaspi len pri nas pred telkou, mame kosik aj v obyvacke, proste postielky mame asi tri po celom byte... 😀 😀

mywiel
14. lis 2008

Venonna my sme pouzivali satku asi 2 a pol mesiaca super pomahala na koliky ale teraz by to moj chrbat uz nezvladal ju nosit... 😅

venonna
14. lis 2008

mywiel to fakt? 😕 mna prave zacina boliet chrbat teraz, ked uz malu prestavam nosit 😅 tak ju tam este obcas supnem, ked je nesvoja...

scharfinka
14. lis 2008

fifi, nas spaci rezim sel naprosto do pryc, prot. driv jedl a spal, jedl a spal...kojime co dve hodiny a kdyz nechtel spat tak byl hodku vzhuru a po te hodine se nechal uspat uplne v klidu.......ted je to tak, ze max. dve hodky dopoledne a dve hodky v kocarku odpoledne...ale strasne sceny u toho...a to driv v kocarku usnul hned, ted tam rve treba 20 minut.....vecer:driv bylo pred osmou koupani, pak papani a kolem dvete az pul desate byl tuhy...... koupani a papani zustalo ve stejny cas, ale od tech deviti ho uspavame i do pul 11.....3 mintky je ticho a kouka a pak zacne rvat...
jeste me tak napadlo, jestli to nemuzou byt i zuby-strasne slinta(ale to uz mesic) rucicku cpe do pusinky az pomalu po loket (a to je nakojeny dost) a kdyz mu ji vyndam a nahradim dudlikem, tak ho chvili zurive kouse a saje a pak vyplivne a rve...no ale neni to na zuby moc brzo??

mywiel
14. lis 2008

Schrfinka moja tiez vzdy spala v pohode v kociku a zrazu sa to zmenilo zacala plakat, tak som kupila do kocika podlozku co sa da dat do polosedu a je spokojna ze konecne vidi von a zas pekne spi... 😉

http://www.bebeconfort.com/collection-2008/FR/v...

fifinna
14. lis 2008

no mne ked maly zacal vonku v kocari plakavat nepomohlo ani to, ze som ho dala sediet. 😝 scharfinka, ked sa vam ten rezim pokazil, skus ho zaviest na novo. Tebe by mal maly spat este cez den tri krat. Skus ho dat rano spat po dvoch hodinach od zobudenia. Potom po dvoch - troch hodinach a potom nech je hore aspon hodinu a pol a chod snim von. Mal by byt uz unaveny a zaspat. Ak si myslis , ze nema potrebu spat 3 krat, tak si to sprav na dva krat , ale chod von az ked bude poriadne unaveny, aby hned zaspal. Pred vecernym spanim nech je najmenej dve hod. hore. Tie zubky to môzu byt, ale väcsinou idu prve zubky az okolo piateho siesteho mesiaca. Ak sa ti zda, ze ma navrete dasna a strasne moc slinta, tak mu natri dasna gelom a uvidis, ci sa mu ulavi. Nic sa mu nestane, ked mu ich skusis raz preventivne natriet. Ja si myslim, ze je taky jedovaty, lebo sa mu uz nechce tolko spat.

jitrulka
14. lis 2008

scharfinko, my měli to samé ale o něco dřív. Malá mi do dvou měsíců krásně usínala, ale pak začala večer moc zlobit. Kroutila se a řvala. Uspávání se nám protáhlo na 2 hodiny a to jsem ji stále houpala v houpacím křesle, což dřív zabíralo. Většinou pak usnula únavou (aby ne...) Když takhle řvala čtvrtý večer, tak jsem se naštvala a odnesla ji řvoucí do postýlky. Řekla jsem si: má řvát v postýlce nebo u mě, to vyjde na stejno. A v postýlce si ještě párkrát fňukla a najednou byl klid. Asi už ji to houpání spíš rušilo. Od té doby ji dám jen do postýlky, pustím maňáska a odejdu. Chvilku poplakává, ale běhěm pár minut usíná. Zkus to taky... nemyslím nechat dlouho řvát... jen ho zkusit nechat chvíli v klidu.

janulle22
14. lis 2008

holky poradte...malej mi vzdy usinal uplne v pode vetsinou do 10min byl tuhej...asi posledni mesic jsem ho nechavala usinat sama ...krasne do 10 min usnul i sam bez meho uspavani ale druhej vecer rev jen ho dam do postylky...vcera usnul o pul 9 a dnes tedka... ☹ zkousela jsem ho nechat vyrvat ale nepomohlo to... 😔

beata.n
14. lis 2008

ahojky maminy 😎 tak nám malej začal zlobit před pár dny.vždycky po koupání dostal MM a pak sem ho dala do postýlky,rozloučila sem se s ním a byl klid.ted dělá to,že se napapá a jak ho dám do postýlky,tak pláče.vždycky akorát přijdu dám mu dudlík,chvilinku podržím za ručičku a jdu pryč.takhle tam jdu tak třikrát a pak usne.podle mě je chyba,ho vyndavat a snažit se ho utěšovat jinak,houpáním,nošením a tak.je lepší když už pláče moc,si k němu dát židličku hladit ho a uklidní se.teda aspon nám,každé dítě je jiné.ale myslím,že jinýma metodama se akorát víc rozptýlí a sou akorát víc čilý.ale když už je to u nás neúnosný,tak pořád zavinujeme,to je potom taky hned klid.tak snad sem někomu poradila.

fifinna
15. lis 2008

janulle, ja si myslim, ze uz neni taky unaveny, ako predtym. Skus mu skratit denny spanok. Alebo kludne ho ukladaj spat neskôr, az ked vydis, ze je moc unaveny. Ja ked mi maly spi po obede do pol tretej, tak ho dam spat vecer o ôsmej a ked spi do pol stvrtej, tak ho dam spat o deviatej. Nedavam ho spat o ôsmej, ked vydim, ze to nema cenu sa snim trapit. Viem , ze rezim je dôlezity, ale nam sa odvija od toho ako rano vstane. 😉

fish
15. lis 2008

🙂 Tak vidím,že je to skoro všude stejné nebo podobné.Naše Andulka je andílek,ve dne hodná,přes den i večer usnula sama po položení do postýlky.Ale asi před týdnem jakoby utlo.Neusne ani za nic a to je ospalá,že skoro na oči nevidí a pokaždé,když ji položím do postýlky,tak spustí takový řev,že snad za celého půl roku svého života toho nenařvala tolik jako teď za ten týden.Tak jsem si říkala,nechceš spát,tak nespi a vytáhla ji z postýlky,takhle po hodině nejmíň 3x po sobě až někde nakonec usnula-na zemi,v židličce apod.Ale te´d už je jen protivná a neusne nikde.Zkouším od včera nechat ji pobrečet,teda spíš pořvat,tak uvidíme,jaký to bude mít účinek.jsem z toho ale na nervy,málem bych brečela s ní.Ale zase si říkám,když ji párkrát uspím,budu to pak už dělat pořád.A taky myslím,že jí lezou zoubky,ještě žádné nemáme,tak jsem z toho docela taková rozohozená,jestli ji třeba tím,že ji nechávám plakat netrápím.jeslti to třeba není z těch zoubků a časem by to neof´deznělo samo.nevím,jsem docela bezradná. ☹ ☹

janulle22
15. lis 2008

fifi malej vstava jak kdy rano ..nekdy o pul 7 nekdy o pul 8...ve 12 jde spat a spaval 2-2,5hod...a vecer v pohode usnul...ale ted ty dva dny fakt hruza...navic dneska po obede vubec nechce spat...porad vstava haze cumel medveda z postylky...no to je opravdu uzasne...nevim co mu je....sice po obede nebrecel ale vykladal si a hazel vsim z postylky... 😔 me asi svihne za chvilu... 😅 😀

fish
15. lis 2008

jannule,mne asi taky.po posledním týdnu 😉 s naší malou,tě úplně chápu.

fifinna
15. lis 2008

janu, Asi ma svoje dni. 😀 Nejdu mu zubky ? Mne sa zatiaľ nestalo, že by mi na obed nezaspal, bože to si neviem ani predstavit, on byva taký unavený, že ho ledva udržím hore do pol dvanastej. Viem si predstavit ako peníš... 😠 Ja si myslim, ze to ma iba chvilkove. 😉

janulle22
15. lis 2008

holky no ja doufam jinka uz me asi jebne... ☹ 😔 ...mozna mu zuby lezou ale nikdy to tak takhle neprozival...odpoledne sme byli 2hod venku a ted uz zacina byt celkem umrcenej...byla u nas babicka s dedou na noc a ted odjeli a ada zacal brecet...achjo...no snad to bude jen chvilkovy...neumim si predstavit ze by uz nespal po obede...ani posun casu mu nedelal problemy...nechapu to... 😅

janulle22
15. lis 2008

no jeste me napadlo ho davat treba po obede driv spat...chodime kolem 12-1 jak kdy..tak jestli uz neni pretazenej a nejde mu zaspat...zkusim to zitra treba o pul 12 a uvidime ted vecer ho dam asi po 7 spat..no uvidime...

many
15. lis 2008

ahoj holky 🙂 tak u nás je to posledních pár dní hrůza ☹ dřív spával do rána a teď se třeba po půl noci vzbudí a utíším ho jedině tím,že mu dám prso a je schopný mi to tak dělat každou půl hoďku no síla,pak třeba vydrží spát 2 hoďky někdy 3 a někdy 4 v kuse,ale prostě neztichne dokud mu nedám prso a to nemá hlad,dvakrát ,třikrát cucne a je tuhej,mám hrůzu z toho,že bude chtít furt uspávat prsem ☹ a nebo sí říkám,jestli mu neporostou zoubky,že se tak budí,to je možný,žádný ještě nemá a má nateklý dásně,ale hrůza,že ho uklidní jen to prso a tak často 😒 máte to taky některá z vás takhle 😉 uklidněte mě 😀 😀 😀 že to přejde 😀 😀 😀 nebo ne 😅

many
15. lis 2008

jinak usíná u prsa a pak se snažím ho přendat do postýlky,pokud ho nevbudím a musím mu dát zase prso 😒

zuza.m
15. lis 2008

no aj u nas je to par dni hruza.večer zaspaval sice s marnčanima le zaspal.v noci sa budil iba na hlad stym že hned pekne spinkal dalej.ale posledne noci kopu revu aj v noci.stale hlada dudlik,žmoli si očka,rozhadzuje rukami ako keby nevedel zaspat.neviem čo sa mohlo stat.

many
15. lis 2008

tak to dělá večer i Ladíček ☹ jak Patriček ☹

makak21
15. lis 2008

Many, my jsme o dva měsíce mladší, ale prožívám to samé 😝 Trvá to tak týden a je to fakt na palici 😝 Taky se pořád utěšuju, že to brzy přejde 🤐

many
15. lis 2008

no je to síla,já před chvílí dokojila,šoupla jsem ho do postýlky a spí,tak jsem zvědavá,jak dlouho mu to vydrží 😒

makak21
15. lis 2008

Já taky kojila, ale on u toho tradičně usnul..večerní uspávání u nás už nějakou dobu funguje takhle 🙂 Pak ho jen přenesu a spinká tak do půlnoci, jenže pak je každou chvíli vzhůru 😝 No uvidíme, jaká bude dnešní noc 🙂