Brečí před spaním. Jak uspáváte své dítě?

pday
3. zář 2008

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat a poprosit o radu, jak uspáváte svá miminka. Naše pětiměsíční ratolest pokaždé, když chce spát, tak brečí. Není schopna se sama uklidnit, řve jako když ji na nože berou a dudlík odmítá. Jedině jak usne je buď při jízdě v kočárku nebo u prsu při kojení. A i to ji dá mnohdy zabrat. Nevím, zda je ale správné každý večer nebo i přes den (pokud nezvládám jít ven) dítě uspávat u prsa. Co potom až nebudu kojit? A navíc se obávám, že si na to navykne a jinak mi už nebude chtít usínat. Pokud mimčo položím do postýlky a snažím se ji uklidnit, tak od breku úplně za chvíli chraptí, takže dlouho nevydřím, abych ji tam nechala. Budu moc vděčná za vaše zkušenosti a názory... Dekuji.

ivulinda
10. zář 2008

Já taky malou neuspávám.položím jí po obědě do postýlky dám ji medvídka,ona si s ním hraje a za chvilku usne 🙂

lenkaha
10. zář 2008

Ahoj, já taky neuspávám. Položím, dám dudlíka, pusu, pustím hrací strojek a odcházím. Chvilku si hraje s peřinou a pak usne 🙂

pavlina05
10. zář 2008

...holky vy kdo neuspáváte se teda máte 😉
Já včera nenechala Áju spát od 16 hod, pak byl utahaný, že pak usnul u prsa a sal od 20 do 1 hod!!!Ale zase byl děsně protivný! Tak nevím co je dobré???

pavlina05
10. zář 2008

maja1979 ...díky za podporu, no třeba se to časem obrátí...

martinka79
jak se vede všem ve III trimestru???

najjanka
10. zář 2008

Vsetky moje tri deti som uspavala v mojej posteli, kde som ich aj v noci kojila. Zatial to vyzera tak, ze syn od 2 rokov spinka vo svojej posteli, dcerka detto od svojich cca 18 mesiacov.
Do svojich postielok vo svojich izbach odisli uplne dobrovolne bez naznaku placu.
Takze zaspavanie za pritomnosti rodica nie je navykove. A uz vobec sa netreba bat, ze deti z postele nedostanete.
Inak vsimnite si, ze kazde mlada cicavca spi s matkou, pokial je dojcene. Len my ludia sme sa akosi odklonili od tejto prirodnej linie.

Inak, co je zvlastne, vsetky moje deti zaspavali cca do roka iba tak, ze som im musela pevne drzat ruky. Vizualne je to akoby objatie, ale musia mat vo svojich pastickach moje prsty. Ruky mali pri hlavicke.
Podla toho vlastne aj zistim, kedy od nich mozem odist, ked popustia zovretie dlane.

caira
11. zář 2008

najja; ja abych pravdu rekla tak jsem si malou k nam do postele v noci nikdy nevzala, ani ted bych to neudelala, i kdyz je vetsi, ja mela proste od zacatku panickou hruzu, ze ji zalehnu nebo tak neco..a hlavne cloveka porad strasi, ze kvuli SIDS to neni dobre, jelikoz dite prijima teplo z tel rodicu a muze se prehrat ..takze ja se proste tak bala, ze jsem ji nikdy u nas spat nenechala..uprimne musim rict, ze jsem rada..kdyz potrebovala, vzdycky jsem ji pochovala nebo ukonejsila v naruci, ale kdyz usinala tak sla do moses kosiku a cca od tri mesicu do postylky. ted jsem i rada, ze mame klid :-}

saudi
11. zář 2008

ja ju v tej perinke aj davam ogrgnut, ale ked uz je taka prispata, tak si negrgne :(. tak ju polozim nabok a tak buva.

pavlina05
11. zář 2008

...holky, já se také bojím SIDS, ale nechávám Áju spát v kočárku na bříšku. Jinak by neusnul za celý den vůbec§ Vnoci ne! To je v zavinovačce na boku.

nikuska123
12. zář 2008

mamulky, my tiez zaspavame spolu, ona si na to nejak zvykla, drzime sa za rucicku a tulime sa , som rada lebo aspon vtedy sa neodtahuje a mozem si ju vychutnat. 🙂 Toho, ze ju prilahnem sa nebojim, nikdy som nemala tvrdi spanok a uz sme si na to zvykli. A ked sme sa pokusali dat ju v noci do postielky, tak sa ihned prebrala, tak spinkame vsetci spolu 🙂

matru
12. zář 2008

naše malá usíná zásadně u kojení, takže s uspáváním nemáme problém, ale nechci to vidět až kojit přestaneme, to bude něco 😀 to ukáže čas...jinak na bříšku moc spát nechce, dávám jí málokdy, je zvyklá spinkat na zádíčkách 🙂

lucinecka
12. zář 2008

Tak my zatím uspáváme docela v pohodě, po koupání nakojíme a uložím ho do postýlky, dám mu pusinku a řeknu mu že ho mám ráda, strčíme dudyna a odcházím. Neusne samo hned, občas se ozve a já přijdu strčit dudynka, ale většinou po chvíli usne. Snad mu to tak vydrží 🙂

danuska24
12. zář 2008

nasa spala jeden cas len na brusku, inak nevedela ani zaspat. (ja ked som bola mala tiez som spala na bruchu. ) ked zacne v noci mravcat musim ju rychlo zobrat nakojit aby sa neprebrala, lebo to je potom pohroma... 😀 😀 minule som to ,,nestihla,, a zobudila sa na kojenie o 00:15 a potom mala debatny kruzok do 1:45 😅

sassi
12. zář 2008

neuspávam,syna prakticky od 1 mesiaca položím do postielky a idem preč a zaspí s dudlíkom.
ale dcerka takto zaspať nevedela, ju sme cez den uspávali v kočíku (do 2,5 roka) a večer na rukách, alebo sme si k nej muslei lahnúť a to do vyše 3 rokov!

pavlina05
15. zář 2008

No holky, tak já stále bojuju s tím strašným uspáváním! Včera od 18 h do 4 ráno!
Kojím, přebaluju, masíruju, zpívám, pevně zavinuju, chovám, dám do postýlky, pohladím...nic řev a zase řev. Neumíme uínst a spát také ne§ Budí se po 30 min, někdy po 2 hod.Už mám fakt nervy na pochodu...

jjaanca
15. zář 2008

Pavlino05 a netrápí malou třeba prdíky?

jjaanca
15. zář 2008

Promiň máš kluka, tak "malého" 😉

cartmanko
15. zář 2008

nam radili pravdelny rytmus. nech dietatko vie kedy mava chodit spat, ale to sa nam nedarilo. aj teraz uspavame, mangeka beha hore dole a trntuje malu. mne sa nechce chodit tak ju uspavam tak, ze si ju dam na hrudnik v zavinovacke tvariskou hore, pusinkujem jej vlasky a drzi mi rucickami ukazovaky a dviha a klesa s mojim dychanim a este sa da trosku hojdat kolko mi dovoli koza na hrudniku. takto zaspi zarucane. a prostrednikom jej este mozem aj drzat dudu aby jej nevypadla. 🙂

amarelka
15. zář 2008

Ach, tak ja som sa radovala, ako pekne ten moj miláčik zaspinká pri kojení, odgrgne si a potom so ho len preložila do postielky a on nerušene spinká dalej 🙂 . Asi posledný mesiac, ked už začína byť unavený a umrčaný, si ho muím vziať na ruky, pohojdať ho , zaspievať mu a on zaspinká. Niekedy to trvá aj švsť hodku, al, pri tom hojdaní aj simulujem akože chodzu a mám zároven cvičenie 😀 Dúfam, že ked bude vačší prejde ho to a bude vedieť aj sám zaspinkať a ak nie, tak to hádam nejako zvládneme, ved malinkým babatkom je len chvílku a plakať by som ho nenechala, ved je mu pri mne tak dobre 🙂

dnada
15. zář 2008

tak já moc neuspávam... přes den je tojak kdy,jeden den většinu prokouká,prosměje a projí 🙂 další den prospí... usíná mi u prsu ale nenechám ho zaspat,vyjmu prs z úst a pak ho nechám zaspat opřeného tvářičkou o prs 🙂 Na noc spinká sám od porodnice,stačí kolem 8mé nakojit,jak začne usínat,dostane pusinku,pohladim ho po hlavince,povím mu,že ho položím do jeho postýlky a budeme spinkat,přikreju ho,pohladím po tvářičce a během chvilky spinká(pokud nemáme bolení bříška) Jinak když je bolení uspávám dudlíkem(pokud ho přemluvím a onsi ho veme) a většinou ho pochovám,v sedě,položím si ho na sebe a povídám mu,že bolení přejde,ať zkusí spinkat a hladím ho po hlavince a zádíčkách a do 20ti minut zaspí i s bolením 😉

pavlina05
15. zář 2008

jjaanca ...myslím, že ty jsou za nama 😉

dnada..také ho pohladím, řeknu mu že je noc, že se jde spinkat, že ho mám ráda..a jdu pryč..za minutu řev.... ☹

johanka13
15. zář 2008

ahoj,take to od poridnice zhruba do 4mes bylo ok,sama u prsa usnula,pak jsem ji jen soupla do postylky,pres den usnula kdekoli,v jakekoli poloze 😀 ale to uz je minulost 😔 ted mi na tu lest,jakoze usne u prsa po koju,je totalne vyrizena a tuha,spi jak dudek a pak ji prenasim do postylky,v tu ranu oci navrh hlavy?Bezna vec poslednich par tydnu,ale ted uz jsem rekla staci a kdyz ji prenesu,a zacne protestovat,pohladim,dam pusinecku,dudu a jdu.Je to jak kdy,nekdy zaspi,ale vetsinou tam jdu zpet pac prokoukla hru- vypadne dudu,mami prijde 😠 ale nakonec ji vzdy preperu 😀 kdyby to bylo na me,neresila bych a pritulila se,jako vzdy,jenze pri dnesni bozske materske budu muset skocit brzy na nejakou brigadku,takze chci,aby mohla usinat bez place 😅 🙂

alishia
16. zář 2008

Cauky, ja sice nekojim, ale kamaradka ano. Ja bych ji u prsa usinat nenechavala, brzo si z tebe udela dudlik, jako kamoscin synacek. Ted se ji v noci budi po hodine, protoze chce byt u maminky a zadudlat si a spat. ted z chudak kamoska nevi co delat. ono je to tezky kdyz malej rve. Ja sem kluka dala vecer do postylky uz od prijezdu z poorodnice, nejdriv sem ho teda ukolibala, ale to sem postupem casu zrusila, protoze nechci byt jeho otrok. Nakonec ted usina sam....jen mu dam dudlik kdyz mu vypadne. posielj k nemu tatuldu a nebo ja se k nemu naklonim do postylky, hladim ho a pusinkuju na hlavicce a tvarickach a za chvili je tuhej.)

pavlina05
16. zář 2008

Holky, ono´je to těžké. Každé mimčo je jiné a potřebuje zvláštní péči. Já bych své dítě nemohla pohladit a říci dobrou a zavřít dveře, on začne tak řvát, že ho musím vzít a chovat.... 😒

lenulin
16. zář 2008

Ahoj holky,Mám 3měsíčního chlapečka a ten nechce spát vůbec už si s ním nevím rady nic na něj nefunguje a jak ma jít spat tak řve.A když neusne přes den tak už je pak tak unavený ,že řve ještě víc.Každé usínání nejde bez pláče a pak spí max Půl hodiny a to je moc.Poomooc já už nevím co s ním.Někdy si myslím, že se bojí spát,že má noční můry budí se někdy z velkým křikem.Večer jak se podaří usnout tak spí jen z pauzami na krmení ale nesmím ho moc rozebrat třeba přebalováním to sebou pak hází a knourá ale na konec usne do půl7 max.Já vím že můžu být ráda že spí v noci ale je to děs když pořád přes den jen kňourá a řve

alishia
16. zář 2008

a mate nejaky vecerni ritual? my se jdem koupat a nejdriv cvicime na prebalovacim pulte nahaty, tapk jdeme do vany, pak se utirame a mazlime, pak ho obleknu do spaciho pytle, to uz vi ze ho ceka mlicko a spinkani....na mlicko uz se trese, takze vyvadi uz pri oblikani pytle, pak se teda napapa, odkrkne s tatinkem, pak ho polozime do postylky, zapneme kolotoc, on tam s sebou chvili sije, vyplivuje dudlik a tak mu dam pusinky a pohladim ho a spinka.)

lenulin
16. zář 2008

no dřív nám to fungovalo ale teď mi připadá že jakmile vidí že by se mělo jít spát nějaký z těch našich rituálů je to ještě horší někdy se mi povede když ho něčím bavím a má pocit, že nejde spat tak usne.I v kočarku je klidný dokud se mu nezačnou zavírat očka. začne kopat nohama a vztekat se.opravdu jak kdyby se bál toho spaní 😢

pavlina05
16. zář 2008

lenulin
my máme plně to stejné! Přes den nespíme, jem sem tam se podaří ho unosit v zavinovačce, cca za 30 min je vzhůru. Večer máme určité rituály a já pak musím minim. 2 hod uspávat, chodím po bytě,zpívám, kolíbám..a jak zavře oči, tak hned křij...máme to opravdu tak jako vy. a to se budí teď po 2 hod na jídlo. Už jsem zoufalá!!
Dnes vyzkoším poslední možnost, volám homeopatii.
Lenu a on spí vkuse celou noc? Tak to máš hodně dobré!!!

alishia
16. zář 2008

a mate ten spaci pytel? deti se v nem citi bezpecne. nas maly byl od malinka v zavinovacce, protoze furt hazel rukama a nohama a budil se...tak se ho pevne svazala a byl stastnej, a ted od druhyho mesice do ted spi v pytly, uz sme mu koupili velikej, protoze je dlouhej🙂

pavlina05
16. zář 2008

alishia já ho dávám stále do zavinovačky. přestala jsem pevně stahovat a včera jsem zase začala. je klidnější, uspávám a on brouká. ale trvá mi to 2 hod!! Pytel chci pořídit, časem. Můžeš nějaký doporučit? a ty ruce sou vevnitř, venku je jen hlavička??

alishia
16. zář 2008

my mame ruce venku....ale nekde sem cetla ze nektere maminky ty otvory na ruce zasili a dite normalne melo ven jen hlavicku....ale mi je mame venku, takovy to hazeni rukama v druhym mesici nejak prestalo. Ja mela takovou zavinovacku jen fakt hadr, ze zacatku sem silela co to manzel koupil a že to stalo 500,- b yl tam chudak jak v kazajce ale dobre se v tom krmil a pak vetsinou pri krmeni svazany usnul a byl klid, jinak pytel sem koupla v hypernove za 260,- ale z toho uz sme vyrostli, takze dalsi sem koupila v tescu, a ten stal už 450,- ale to protoze tam ma nejakyho debilniho medveda....nechtelo se mi jet do puntanely do europarku tak sem to koupila u nas v tescu. Jinak v puntanele sem je taky videla a nestali zas tolik. musim jit prebalovat, ted se malej posral🙂))