Budí se s řevem, hází sebou. Jsou to noční můry?

terezka87
13. dub 2011

Prosím o radu! Je to asi tak týden co se Romanka začla budit v noci z řevem. Řve a hází sebou na postýlce a přitom vlastně spí. když jí dám flašku vypije ji ale za hodinu dělá to samé. Myslela jsem že jsou to zuby ale máme zkoro všechny venku. Připadne mi to jako kdyby měla noční můry ale když ji vzbudím a ona zase zaspí tak se to opakuje.

germik
13. dub 2011

ahoj, my sme mali vo vašom období to isté, niekedy to z času na čas máme i teraz ale je to naštastie už len málokedy. Tiež som si myslela či to nie su zuby, ale neboli - malej sa niečo sníva a s plačom sa vždy vzbudila, niekedy celá spotená 😒 Nepomáha nič, len príst za nou, pohladit ju a vediet že maminka alebo tatinko su tam a nemusí sa ničoho bát 😉 Mliečko som jej od 8 mesiaca v noci nikdy nedávala, maximálne vodu, čaj.

neu.sona
13. dub 2011

@terezka87 Ahojky, taky Tě asi moc nepotěším. Náš malý to má také. Někdy to bylo asi zubama, někdy zážitky přes den a někdy asi sny. Zuby už máme všechny, tak teď už to zoubkama asi není. Právě předevčírem se mi vzbudil s hrozným pláčem a nemohla jsem ho utišit :(. Ale je potřeba být na blízku a prostě ho jen pohladit nebo držet v náručí. Jinak je to pohodový, šikovný kluk. Někdy až moc aktivní. Přes den i v noci usíná sám.
Takže asi vydržet, nic jiného Ti poradit nemůžu 🙂 .

terezka87
autor
13. dub 2011

@neu.sona No právě přemýšlím že jestli proti takovému běsu nejsou i nějaká homeopatika na uklidnění. Dnes ke všemu se ještě přidala rýma takže malá je jak zaseklá páska a volá pořád máma máma. Ještě jsem přemýšlela zda nemám koupit od Lerossu čaj pro klidné sny. Doufám že to nebudou vyhozené peníze.

neu.sona
13. dub 2011

@terezka87 no, já zkoušela sedalii. bylo to spíš horší :(, takže jsme to zase přestala dávat. jinak čaj od lerossu máme taky .dávám mu ho teď spíš v noci a přes den, aby se zklidnil. moc výsledků ale nepozoruji :(.

terezka87
autor
14. dub 2011

Dneska se mi zdálo že byla v noci klidnější tak snad se to zlepší. Zkusím jí ten čaj dát a uvidíme...

zukoc
18. dub 2011

Tak u nás je to síla už asi tak rok. Když jsem přestala lehce po roce kojit, což bylo každé dvě hodiny minimálně, tak chvíli to šlo, ale jak pak už měla spoustu zážitků přes den, tak nastaly noční běsy. Já je měla taky do tří let, tak to má asi po mně. Říká se, že na to trpí děti s bohatou fantazií a vnitřním životem. Tak to na nás sedí🙂) Řvala celé noci, i utíkala z postele, mlátila do dveří, volala nás, jako bychom tam s ní nebyli, vůbec nevěděla o světě, byla jakoby mimo. Trvalo dlouho, než se "probrala" a uvědomila si, kde je. Dodnes pláče min 1 - 2 x za noc, ale není mimo, i mluvÍ ZE SPANÍ, BUĎ SE O NĚCO HÁDÁ, NEBO KRIČÍ "MOJE MOJE", ZKRÁTka, to, co prožívá v TOMHLE OBDOBÍ. Tak to dopadlo tak, že už rok spí s námi v posteli, kde je mnohem klidnější a i my se tak vyspíme. Už to bylo k nevydržení. Jen se bojím, jak to bude dál. Za deset dní bych měla rodit a pochybuju, že malá půjde spát k sobě, kolikrát ji tam přenesu, ale nevydrží, jak se točí, mlatí a stěhuje po posteli, tak tam zůstane do prvního praštění nebo zapříčení nožky či ručky 😒 . Jinak rada je prý je taková, že buď ji nacpat léky nebo vydržet, kolem 3. roku ty běsíky samy odeznívají. My budem čekat a doufat....