Budí se v noci každou hodinu. Je to vedrem?

kulich
2. srp 2008

Mám skoro čtyr měsíční miminko. Od 2 měsíců mi spalo velmi dobře od 19h - cca 3-4 hod do rána, napapal se a spal další tři hodiny. Poslední 3 dny se budí každou hodinu, nekdy i každých 30 minut, začne brečet, tak mu dám dudlík a zklidní se a takhle to je celou noc! Už jsem z toho hotová. Nevím vůbec proč se to děje! Jsem už hrozně unavená, je celý nevrlý, nechce mi ani moc jíst. Možná vedrem? Už jsem zkoušela mnoho variant. Teplotu nemá. Máte s tím někdo zkušenosti? Poradte! ☹

kitty68
2. srp 2008

kulisku ono to prejde, me delala ella to same. prvni 4 mesice vstavala jednou kolem 4 a pak zacla ale trvalo ji to tak 14 dni a pak zase zacla spat normos, ted se zase budi 1x nekdy 2x.

jak ti usina? nema hlad? zkousela si mu dat flasu?

me to prislo ze byla vic hladna jak se zacla vic hybat, tak ji dam vic pres den

simlenka
2. srp 2008

tak já řeším něco podobnýho, ale trochu se to přesto liší - moje Breberka má 6,5 měsíce a budí se mi taky skoro každou hodinu ale dudlík ji neuklidní, chce prso - ALE většinou nepije, pije tak jednou až dvakrát za tu noc, jinak jen třikrát dudne a spí, ale nesmím jí to prso nějakou dobu vyndat, jinak řve jak tur, dudlík nezabírá, čajík nezabírá - prostě nic - chce mě a prso - dokonce ani odstříkaný mlíko v lahvi nezabírá, takže je jasný, že chce zkrátka jen tu blízkost se mnou - já ji fakt miluju, ale už možná tři měsíce jsem nespala víc jak 4 hodiny denně, takže jsem už docela hotová... Myslíte, že ji mám nechat vyplakat?

schnek
2. srp 2008

smilenko, vyplakat bych nenechala, naopak vezmi si třeba dítko na celou noc k sobě, prostě jí dej tu blízkost a ono to přejde, když bude vědět, že tu jsi a nezmizíš. Vyplakání má naprosto opačný efekt. V dítěti vyvolá kýžený výsledek v tom, že nepláče, ale nepláče proto, že ví, že nepřijdeš a to mu psychycky uškodí, protože se bude mnohem víc bát, že by o tebe mohlo přijít 😉 proto není rozmazlování uspokojovat potřeby dítěte 😉 naopak tím, že ví, že když bude potřeba, tak jsi tu, tak bude dalako samostatnější a nebude se bát 😉 třeba i odpadne fixace na matku. Já to třeba vůbec nepoznala, naopak jsem neměla problém, aby syna kdokoli pochoval apod. 😉

kitty68
2. srp 2008

sim vem si ji k sobe a hotovo dvacet

petraluk
3. srp 2008

Kulich ve 3. měsících to může být růstový spurt a s tím toho moc nenaděláš. Taky jsme si tím skoro měsíc prošli, já si dávala malýho do postele, jinak bych se opravdu vůbec nevyspala. Určitě bych jí nezačala kvůli tomu dávat kaši nebo podobný příkrmy a snažila bych se vydržet. Vyřvat taky není nejlepší nápad, mě se pak malej bál být sám v postýlce 😉

daluri
3. srp 2008

Ahoj, tak u nás to je podobné a zhruba ve dvou měsících jsem to začala řešit tím, že si ji dávám do postele, abych se já vyspala - aspoň trochu.
Nám usíná kolem 2O v postýlce a probudí se většinou ve 23 a to už si ji dám do postele, pokud už jdu spát, jako že většinou jo. Pak se probudí zas za 3hod, no a pak už se budí co dvě i co hodinu. Já jen vytáhnu prs a spím dál..
Jinak bych byla přes den k nepoužití 🙂

jjaninka
3. srp 2008

Ahoj holky,tak našemu prckovi bude 9měsíců a začal mi taky v noci vstávat častěji,kojíme,takže se napije a jde se spát,tak za 2,5hodky nanovo a taky se stane,že pak nemůže usnout a dokáže být i 2hodky vzhůru. Opravdu,vyplakání na nás neplatí,my to teda ani dlouho nevydržíme. Zoubky máme už 4.prohledávala jsem pusinu,jestli se třeba nechystají další,ale myslím,že zatím nic. Tak jestli to vedro,fakt nevím. Na noc totiž spořádá kaší a ještě mlíko ode mě,takže hlad určo nemá. Ted po dlouhé době to byla dneska parádní noc,vstávali jsme jen na jedno kojení a to ve 3ráno,jinak se chrupalo,tak jsem byla blažená,ale jsem zvědavá,co nás čeká tuhle noc.

kacka79
3. srp 2008

Ahojky, my už tohle období máme naštěstí za sebou, neboj přejde to.. u nás to bylo dokavad jsem kojila / do 7 měs/ a po přechodu na UM buzení jen 1x, od 10 měs spíme celou noc, tj od 19.30 do 6.30.Nikdy jsem ho ale nenechávala vyplakat, někdy jsem ho i 6 h nosila a klíbala na ruce. Chce to vydržet, já jsem taky už padala únavou, ale člověk na to pak hrozně rychle zapomene...pevné nervy a hlavně ať je chlapeček zdravý

dzej
3. srp 2008

ahojky, tak my to teď řešíme asi 3dny...v noci vstáváme po 2h, normálně jsme vstávali po 6h..malá začne plakat, tak jí dám prso, jen si cucne a usne, je teda ve své postýlce. A večer pláče a nechce usnout. Když za ní přijdu, začne se smát, když odejdu, začne plakat. Mám pocit, že je to "vymrčování" myslela jsem, že ji mám nechat vybrečet, aby si nezvykala, že budu za ní pořád běhat, ale jak tady čtu ty názory, tak teda nevím... schnek..má to logiku...ale nezvykne si to mimčo na to a nebude to vyžadovat potom pořád?

schnek
3. srp 2008

právě že ne, naučí se tím samostatnosti. Doporučuju knihu Koncept kontinua 😉 je to logické, tím, že dítěti dáte to, o co vás žádá, tak se naučí, že tu pro něj vždycky, když vás bude potřebovat, budete a nebude mít problém se od vás odpoutat a být samostatné. Naopak když ho necháte vyplakat, tak se bude bát, že o vás přijde a bude se vás držet jako klíště 😉

mihapiha
3. srp 2008

jojo, to známe... a Koncept kontinua doporučuji 🙂 , a stejně se budí co dvě hodky, ale věčně to snad nebude...

kulichu, očividně chce malý mámu, vezmi si jej k sobě, a zapoměn na to, že si v posteli zvykne, do 14 určitě s tebou spát v posteli nebude
nebo si zkus udělat z postýlky balkon, oddělej jednu bočnici a přiraž si postýlku ke své posteli,tak budeš mít malého vždy po ruce, v noci si ho přivineš k sobě jak bude nejhůře.... ideální stav

gabca1
3. srp 2008

jo jo takové období u nás také bylo asi 3 měsíce a samo to přešlo.

binki
4. srp 2008

znám 😔 , kolem 2,5 měsíce to bylo takhle, asi za měsíc se to zlepšilo a teď jak rostou zuby to zase začalo

petja
4. srp 2008

Taky bych to viděla na růstový spurt.Nebo citová závislost,jako u mýho Fíly 😉

dzej
4. srp 2008

😉 knihu koupím, díky za radu

petja
4. srp 2008

Kniha může být opravdu super a za ostatní rady taky díky!

dzej
4. srp 2008

tak ta kniha už není, chystá se dotisk na konec roku 😠

schnek
4. srp 2008
schnek
4. srp 2008

dzej, ten obchod, co jsem hodila link, je v Brně na Josefský 😉

dzej
4. srp 2008

hned jsem tam psala, tak uvidím co odpoví. Díky moc schnek 😉

mysinka
4. srp 2008

Óóó jak to znám 😀 Do 3 měsíců Mates vstával v jednu, ve čtyři a v sedm. úderem 3 měsíců se začal budit co 1-2 hoďky, to jsme teda asi 14 spurtili, teď je to tak 2-3 hoďky. Neřeším, spí se mnou v posteli a už se víceméně obslouží sám 😀 Já jen přehazuju od prázdného k plnému prsu 🙂 Vřele doporučuju spaní prcka s mámou, je to pohodlnější a přítulnější pro oba. Díky tomu spím v noci tak 7-8h, trošku trhaně, ale jo 😵

jjaanca
4. srp 2008

No, my to teď pár dnů máme taky, doufám že to brzo přejde. Spaní s prckem u nás nejde, máme to nejužší letiště co jde 140cm a třetí se tam fakt nevejde. Když kojím v posteli z pravého prsa tak je malá na kraji a to mám opravdu strach že usnu a ona se otočí a spadne.

jandalinka
4. srp 2008

Ahoj!Tak nevím,zda můj problém přímo souvisí s tímto tématem,ale nechci zbytečně zakládat nové.Tak zkusím,zda mi někdo neporadí nebo jestli má někdo podobnou zkušenost.
Malá se poslední dobou několikrát za noc probudí a buď sedí a má sklopenou hlavu nebo stojí v postýlce a má zavřené oči a nebo chce jen dát dudlík do pusenky.No ten dudlík bych pochopila,ale když začne kňučet a plakat,tak se jdu podívat a sedí anebo stojí se zavřenýma očima a já ji položím a je klid.A za cca 2hodky znovu,nevím co to znamená,,,,,,?! ☹ Má teď období,kdy se jen zdvihá a chce se o něco opřít a postavit,tak nevím,zda se tak snaží i ve spánku,hm 😒

schnek
4. srp 2008

jani anechce tím naznačit, že by chtěla za tebou?

jandalinka
5. srp 2008

schnek:no já,když si ji dám k sobě do postele,tak leze a vyvádí i tam a pořád stoupá,tak nevím. 😒 Když si ji dám občas k sobě do postele,tak to nespí vůbec 😒

schnek
5. srp 2008

hmm, a s mudr jsi se neradila? možná se jí prostě něco zdá. taky se mi kolikrát stane, že Ondra zařve ze spaní a spí dál, nebo brečí a přitom spí, vrazím mu dudlíka a dobrý, spí dál... Teď už teda málokdy, ale bývalo to často. Třeba je to jenom nějaký období a přejde to 😉

jandalinka
5. srp 2008

schnek:díky za povzbuzení 🙂 .Až půjdem za měsíc na kontrolu,tak se asi zeptám.Nechtěla jsem se na to ptát,jsem si připadala,že mi s tím ona moc nepomůže a bude na mě hledět,že to není tak důležité.Když se zeptám na nějakou maličkost,tak jen mávne rukou,že je to normální,takže jsem se neodvážila se jí zeptat,ale příště jdu na to. 😉

andilek
5. srp 2008

jandalinka, my taky furt vstáváme, nejhorší je když dáváme spát, tak to pokládáme asi milionkrát 😝
v noci si stoupá taky, ale pže nechci kojit co hodinu, tak vstává k Ondrovi MM a ten ho prostě položí, dá napít, pohladí a spí se dál, ale za půl hodiny to zkouší nanovo....myslím, že to je jen období, které musí proběhnout, ale doufám, že brzo skončí 😝 😉

schnek
5. srp 2008

a nelezou vám zuby?

jandalinka
5. srp 2008

andilek:tak přesně jak píšeš,pokládám ji někdy i "milionkrát" 😅 .tak sna to bude jen přechodné období... 😒
schnek:no zoubky máme už 4 a rostou další,ale to mě nenapadlo,že by to mohlo být tím,no dík,aspoň se na to budu "vymlouvat"a utěšovat,že to brzy přejde 😉dík