Časté buzení v noci i po 1,5 roce. Co mám dělat?

sisstin
23. čer 2009

čau holky..začínám být zase zoufala 😝 malej je od 6m velmi špatnej noční spáč, okolo roku jsem vstávala třeba 5x do hodiny, ted je to teda lepší...ale stejně min. 5x vstanu, bud na dudlík, nebo na čaj nebo má prdy, nebo má noční můry, to nejčastěji 😒 chodí spát okolo 21:00 a v 6:00 už straší, otvírá mi oči, skáče mi po hlavě atd. 😝 ..přes den spí 2-3hodiny, ale opět trhaně...

má tu někdo stejně nespavé dítko? Známé holčička se budí ještě ve 3 letech, slyšela jsem, že jsou na to homeopatika..ale celkem už nevěřím ničemu... 😝

kryserka
23. čer 2009

siss, já mám prcka sice mladšího, ale taky nespíme. prý z těch homeopatik hodně pomáhá chamomilla, celkově to zklidní, používá se i na zoubky, a tak, osbně to vyzkoušené nemám, ale kamarádce spinká mrně jak miminko.

sisstin
autor
23. čer 2009

kryserka: u nás ten rok byl nejvíc krizovej, fakt byl vzhůru každejch 10 minut, takže od tý doby s nim spím v posteli, a je to teda mnooohem lepší, páč on v strašně cestuje a v tý postýlce byl věčně zaseknutej ve šprušlích 😝 spaní v posteli neřešim, vyhovuje mi to tak...ale to buzení je teda děsný 😖 třeba dnešní noc usnul v 21:00 a do 12:00 se neustále převaloval, seděl, pil, řval...pak jakž takž spal..a v 6 budíček 😝

kryserka
23. čer 2009

já ho dávám do postýlky kolem té osmé, jenže po hodině už zase kojím a pak do rána třeba po dvou hodinách, už jsme s manžou zkusili přistoupit na metodu regulovaného pláče, ale na našeho draka to fakt neplatí ☹ Už jsme vyčerpaní všichni, pak je jedna noc třeba lepší, že vstáváme třeba jen třikrát a pak je jich x zase hrozných 😢 Občas si ho taky beru do postele a je mi to úplně jedno, ať si to někdi kritizuje jak chce, jenže s níms e taky nevyspím, jak píšeš, skáče mi po hlavě, atd. Teď jsme párkrát měli vstávačku už o půll šestý ☹

sisstin
autor
23. čer 2009

kryserka: no já vyřvání neuznávám 😉 jako usínání je v poho, to si prostě lehneme a spíme 😉 žádný blbosti nedělá...já bych se s nim vyspala v poho, kdyby nebylo toho vstávání 😒

kryserka
23. čer 2009

já právě taky ne, jenže už jsem byla tak zoufalá, že už jsem nevěděla, co s ním. takže to stejně dopadlo tak, že dostal prsíčko, aby usnul, asi jsem měkká, jenže mě to rve srdce i uši, slyšet ho tak nešťastně brečet

sisstin
autor
23. čer 2009

kryserka: malej asi do 3m usínal v postýlce sám, prostě jsem ho tam položila, pustila kolotoč a šla pryč..a hned byl tuhej...ale pak začal brečet, takže jsem jednou jedinkrát použila tu "úúúúžasnou" Estivilovu metodu..no mělo to katastrofální účinek, samozřejmě brečet nepřestal..brečel mnohem víc, čím víckrát jsem přišla a odešla ☹ a od tý doby jsem snad týden od něj nesměla ani na krok, jinak hysteráky 😒 takže pak jsem chodila spát s nim, ale byl v postýlce...pak chvíli zase dobrý..ale od toho půl roku horší a horší...takže jsem se vykašlala na všechny rady, a vzala si ho do postele..a fakt se to zlepšilo o hodně 🙂 mně to nevadí, je mi příjemný se k němu tulit atd, přítel pracuje v zahraničí, takže spíme na manželské posteli jen já a Tygr 🙂 vlastní pokojíček stejně nemá, bydlím s rodiči..takže to prostě neřešim 😎 začla jsem poslouchat svoje instinkty, a od tý doby je mnohem spokojenější 😉

jinak Tygr je hodně, hodně citlivej...bojí se cizích lidí, bojí se být sám atd, takže u nás je to největší peklo právě noční můry, který už má hodně dlouho...ze spaní naříká, trhá sebou...občas začne neskutečně řvát, přitom se ale neprobudí..a nepomáhá na to nic 😒

kryserka
23. čer 2009

chudín malej, tak třeba by mu ta chamomilka pomohla, nemáte v PCE nějakou dobrou homeopatičku? My do nějakých 5 měsíců nespali skoro vůbec, Kuba měl dost brutální koliky, a je to taky malej závisláček, jakmile jsem odešla, tak hysterie, pak se to docela naučil, že usínál sám, v noci se mi teda budil na prsíčko pořád, ale pak zase přišel zlom a musím ho večer uspat jedině u prsa. V naší posteli se ho bojím nechat, máme ji dost vyskou, že si z ní sám neumí slézt, tak aby nežuchnul dolů. Kuba taky nemá pokojíček, ani dlouho mít nebude, a mě to teda nevadí, asi bych byla nervozní, že ho nemám pod dohledem, my ho musíme v noci pořád přikrývat, protože bugří i ze spaní, pak je věčně odkrytý a kašlíkuje

sisstin
autor
23. čer 2009

kryserka: tak ty kojenáčci se budí častějc 😉 ale malej kojenej nikdy nebyl..na jídlo se přestal budit někdy ve 3m..takže u nás je to vyloženě o těch děsech...taky prdy měl hooodně dlouho, někdy do 8m...ted už dobrý, ale taky se na ně občas v noci vzbudí 😕 přikrytej nespal snad nikdy, okamžitě se odkope..ale my tu máme teplo..takže pohoda 😎 jinak já mám z jedný strany tu postýlku a z druhý jsem já, takže nežuchne 😉

odpo s nim taky musim chodit spát, sám prostě neusne..ale to mi nevadí 😉 ale i přes den za ten spánek se několikrát vzbudí 😕

kryserka
23. čer 2009

taky to jdu občas odpoledne zalomit s Kubou, aspoň rychleji usne 🙂 Nám na ty prdíky pak pomohly probiotický kapičky, nedám na ně dopustit. My bydlíme v baríku, tak máme v noci právě docela zimu, je chudín pak zmrzlej

sisstin
autor
23. čer 2009

kryserka: nicméně unaveně nevypadá, i když spí jen těch 9h a ne v kuse...unaveně vypadám jenom já 😅 😅 😅 😅 😅

kryserka
23. čer 2009

asi má menší potřebu spánku než maminka, u nás to tak je taky 🙂

iloha
23. čer 2009

přidám se...........vstávání 3-5x za noc bylo i u nás na denním pořádku. Začalo postupně mizet po sebrání dudlíku ve dvou letech, ale i teď se stane, že musím 1-2x za noc vylézt.
Odpolední spaní neznám vůbec, když se přihodí, tak zase nechce jít večer a vesele si tady skotačí a blne do deseti až jedenácti a ráno je v šest jak rybička.
Jinak normálka spí od půl osmé až půl deváté do sedmi, velmi zřídka se podaří do půl osmý a v noci už bývá občas klídek, jen někdy pití nebo jako dnes se jí přihodila nehoda (už je přes dva měsíce bez plen i v noci)
počůrala se, tak křičela, maminko pomoc, jsem mokrá a postel taky. 😅
Takže nezoufejte a choďte spát po obědě taky, já nemohla, protože prostě spát nechtěla a když, tak většinou tak hodinu a to už byl výkon.
VYDRŽTE!!!!!

kryserka
23. čer 2009

iloha: no, my víc jak tu hodinu taky nedáme, ale i to je pro mě dobrý, že si na chvíli dáchnu. Doma bordel jak v tanku,a le to mě už nemůže vytočit

iloha
23. čer 2009

tak to je fajn, závidím....aspoň chvilku klídek 🙂

kryserka
23. čer 2009

on mi to pak vynahradí v noci....... 😢

karotky
23. čer 2009

Holky,..................a neprořezávají se těm Vašim dětem stoličky?
My jsme to měli podobné od 8. do 25.měsíců.Jakmile vylezly všechny zuby,spaní se nám krásně upravilo. 😉
A kdyžby to nebylo zubama,tak máte ještě šanci ve 4.letech.
Do té doby se spaní upraví všem dětem.

luucia
23. čer 2009

Tak u nás byla v noci ještě nedávno pohoda, když jí nerostly zuby, tak spala od půl roku celou noc...Za to ted si to vynahrazuje 😝 usne po 19. a v 1 už je vzhůru na jídlo a ted asi týden ještě vstává ve 4 na jídlo 😝 dneska ještě usla do 7:30, ale včera byla od 4:40 vzhůru 🙄 zuby jí nerostou, ale nějak kulhá na nožičku, tak nevím, jestli jí v noci nebolí..zítra jdem na ortopedii 😖

jakoubka
23. čer 2009

siss-my teda spíme pěkně celou noc,jen s tím,že občas řekne ,kde je mama,ale spí dál 🙂
Ale myslím,že za tu Sedalii nic nedáš a hodně si jí vychvalují 😉

A nemáte v bytě horko?Já mám neustále otevřenou ventilačku 🙂

luucia
23. čer 2009

jakoubka, Sedalie jsou ty homeopatika?? 😕

Ventilku mám taky otevřenou...vedro nemá 😉 ale bydlíme v centru, tak je tady malinko rušnějc

jakoubka
23. čer 2009

luucia-jj,to jsou ty homeopatika a je to sirup 😉

luucia
23. čer 2009

jakoubka, aha, děkuju za info a to maj v každý lékárně? a dávkování mi tam poradí?

jakoubka
23. čer 2009

Luci-zatím jsem to viděla v každé lékárně 😉 A poradí ti určitě 😉
Já to spíš dávala tomu mému nerváčkovi přes den a myslím,že třikrát denně čajovou lžičku.
Účinek asi nebude hned jako u všech přírodních přípravků 😉

pipisek
23. čer 2009

ahoj
taky se přidávám k těm, které ještě nespaly celou noc ☹
malé budou na konci července 2 roky a prostě mi nikdy přes celou noc nespala, bohužel...Sedalii jsem zkoušela a nepomohla, vůbec....snad u někoho zabere.

poupe
23. čer 2009

my jsme taky byly nespavci,srovnalo se to az po druhem roce a vyzkouseli jsme snad vse,proste nic nezabralo,nekteri deti spi,nekteri ne 🙂

luucia
23. čer 2009

jakoub, děkuju 😵 ...odpolko se v lékárně mrknu 😉

luucia
23. čer 2009

A ta Sedalie je bez předpisu??

pipisek
23. čer 2009

poupe
tak to mám za pár, jupíííí 😀 konečně se vyspím !

jakoubka
23. čer 2009

luci-jj 😉

poupe
23. čer 2009

u nas sedelia uplne na h...,pipisku drzim palce 😀