Častější buzení na kojení skoro 5ti měsíčního miminka

suki
13. led 2008

Ahoj holky naše malá má 4,5měsíce a po porodu asi do 3,5měsíce spinkala úplně úžasně, zhruba ve 20:0 šla spinka a spala klidně až do 1:00hod., pak jsme nakojili - vzbudila se ve 4:00hod a pak třeba v 7:00hod. No a teď poslední dobou vstává ve 22:00hod., v 1::00, ve 3:00, v 6:00 a třeba v 8:00.No prosrě záhul. Zatím jen kojím. Myslíte, že už jí to třeba nestačí? Jinak přibírá dobře, ve 4 měsících měla 6365g a 62cm. Tak nevím, jstli bych už jí neměla něco přidat, ale všude píší, že když člověk kojí, tak má počkat aspoň do těch 6-ti měsíců s příkrmi.jak to vidíte nebo máte s prcky vy? Děkuju. 🙂

betka007
13. led 2008

Suki ahoj, ja mám ten istý problé, ale ja už nekojím. Laura spala presne tak ako tvoja Nikolka a teraz sa v noci stale budi okolo 1ej a pred 6tou. uvažujem, že asi začnem s nejakou kašičkou na noc. Tiež som chcela počkať s príkrmami až do 6. mesiaca aj keď ie je kojená, ale vyzerá to tak, že budem musieť skôr prikrmovať.

suki
autor
13. led 2008

já jsme právě četla,, že větším dětem nemusí to mlíčko stačit 😒 tak právě nevím jestli už taky nezačnu něco přidávat.

betka007
13. led 2008

Inak, nasa Laura ma o tyzden viac ako tvoja Nikolka a tiez dobre prispieva podla tabuliek. 68 cm a 7300g. Myslis, ze Nikolke uz nestaci tvoje mliecko? Ja prave pozeram do diskusie Zaciname s prikrmy, lebo vobec netusim ako sa zacina prikrmovat. No a zase si nemyslim, ze by som uz Lauru mala prikrmovat. Myslim, ze jej uz nastaci mlieko iba na noc. Cez den jej v pohode staci Nutrilon. Jaj 😠 Chystala som sa poradit s pediatrickou pri dalsej kontrole, ze ako je to s prikrmami a ono nas to zastihlo ovela skor 🙂

suki
autor
13. led 2008

já myslím, že to malé nestačí taky jen na noc. Přes den jsme taky v pohodě. tak ale co dávat na noc, když ještě kojím?

betka007
13. led 2008

Suki, fakt netusim, ale mohol by nam niektom obom poradit, alebo zajtra zavolam pediatrickam a poradime sa cez telefon, hm?

suki
autor
13. led 2008

super, to by bylo fajn a pak mi semka napíšeš, co ti poradily? Nebo jsi myslela, že si zavoláme? 🙂

dlinduska
13. led 2008

suki jsme na tom uplne stejne ja mam taky mlika dost rikala to i doktorka tim to neni ja tu kasi zacala na noc davat ale nepomahalo to.muzes to zkusit uvidis. doktorka mi rikala ze dite vyzaduje kontakt. no ja to uz nevydrzela (cca jeden mesic luci stavala co 2 hodiny i casteji) a nedavno se odstehovala z pokoje do vedlejsiho a luci dala do spaciho pytle /odkopavala se jak das) a ejhle luci se srovnala spinkame ted krasne nechci to zakriknout. nevim jestli neco z toho na ni zapusobilo a chce to zkouset zkouset a zkouset. mrkni taky na tema prevraceny biorytmus tam jsem o tom taky psala.drzim palce 🙂

betka007
13. led 2008

Som myslela, ze si to napiseme, kazdy nazor dobry, ze? 🙂

suki
autor
13. led 2008

jasně napíšem 😉

sokolka
13. led 2008

Suki tak to znám. Mě Kubík spinkal do 4 měsíců celou noc a od té doby vstává někdy 4-5 x za noc někdo každou hodinu. Kojím, ale i když jsem mu dala UM tak se budil stejně. Buď budeš muset vydržet nebo nechat vyřvat, jestli to pomůže

m.a.r.t.a.
13. led 2008

my máme podobný problém, malému je 5 měsíců, dřív jedl v 19.30 - 01,30 - 5,00 - 9,00, teď záleží, jak kdy. ale už se i párkrát probudil v 22,30,ale do půl drujhé už nevydrží - tak v tu 1.00 a pak ve 4.00, je fakt že si jedno kojení přidal, někdy i dvě, mléka mám dost, když se vzbudí třeba v těch 23.00 ,tak jí tak 5 min. a už zase spinká, když má hlad tak jí těch 10 minut.Co vím takhle od kámošek, tak zkoušeli kaši a stejně to nepomohlo, mylím, že je to zase přejde 😉

m.a.r.t.a.
13. led 2008

jo a v knižce jsem taky vyčetla, že od půl roku by měli vydržet celou noc a noční kojení by se mělo nahrazovat vodou nebo čajem, tak to můžete zkusit 🙂 sama nevím, jak to funguje

listicka77
13. led 2008

Holky, já jsem teda zatím jen teoretik, ale laktační poradkyně už mě předem upozorňovala na období "růstových spurtů", kdy to mimi prostě potřebuje pít častěji. To ale neznamená, že mu MM nestačí a že by se mělo začít přikrmovat. Pokud z toho nočního buzení úplně napadáte "na hubu", tak bych teda jen kojila.
Jo a taky jsem četla u jiných mamin, že když dávaly na noc kaše, tak to bylo ještě horší - pro dítě bylo těžké to trávit, a tak se budilo a brečelo.

m.a.r.t.a.
13. led 2008

o těch růstových spurtech jsem také slyšela, prý je to v 6 týdnech, 3 měsících a v 6 měsících a ty kaše jsou prý pro ně těžké a je jim pak špatně, někde jsme dokonce četla,že je třeba tu kaši lepší dát už kolem šeté hodiny a před spaním ještě nakojit

jana.1
13. led 2008

to může být klidně růstový spurt, má ho každý mimi.. prostě v nějaký týden přibere míň, v jiný víc... a kolem 3. a 6. týdne a 3. a 6. měsíce víc rostou.. skokově.. a pak víc pijou.. vypadá to jako nedostatek mléka, ale to je blbost. Prostě pije častěji, tím se vytvoří víc mléka. Ten spurt samozřejmě nemusí být přesně třeba v 6 měsících, ale je to + - individuální. Ale ať je to, co je to, tak až jí to přejde a začne mít zas obvyklé intervaly, tak ty budeš mít víc mlíka 😉 Takže vydrž suki, je to normální.. My to měli taky a ne jednou a taky jsem měla několikrát problémy s mlíkem kvůli retencím nebo stresu a odsávačkou jsem to dala vždycky dohromady, pokud jsem odsávala po každém kojení a intervaly od odsávání ke kojení byly 1,5 hod. + častější odsávání v noci. Prsa vyšťavený, odsávání pár ml - děsný. Ale funguje to. Prsa začnou dělat víc mlíka a pak je to zas v pohodě 🙂

jana.1
13. led 2008

teda pokud neřve hlady apod. a má počůrané plíny a přibírá takhle super, tak fakt buď v klidu, ukojíš jí s přehledem 😉

suki
autor
13. led 2008

Malá neplače hlady, ale chce prostě jíst častěji. Já to zvládnu, snad to brzy přejde a do šestého měsíce vydržím s tím odstavováním. Děkuju holky moc jste mě podržely a podpořily, jste super 🙂 😉 Právě, že my teďka kojíme 10x denně a tak jsme kojily úplně na začátku, pak tak 7x denně a teď zase 10x. Ale já to vydržím, mléka mám dost, jen prostě to vstávání je celkem vysilující, ale co bych pro ni neudělala 😀 😀

aponchie
13. led 2008

pokud dite prospiva vahove je nesmysle aby mu mleko nestacilo 😉 vypada to na rustovy spurt a ten prejde casem

betka007
17. led 2008

Ahoj suki, blbol mi konik, nemohla som sa prihlasit. Dr. nam doporucila dat na noc kasu 😀

markeeta
17. led 2008

my mame tedka posledni dva tydny stejny problem. Natasa se budi kazde dve hodiny. Tedka uz si zacinam zvykat na nevyspani, ale mala se nemuze divit, kdyz mam pres den trosku horsi naladu (btw ona ji ma taky) 🙂
Kdyby to byl spurt, tak bude cucat i pres den a ne jen v noci?

Nejdrive (a to sem si jista) to bylo tim, ze mela kasel a rymu, v loznici je pres noc desny vzduch a tak sem slysela, ze se budi zizniva (budila se kazdou hodinu), dala sem ji na prso, ona cucala a usnula. Casto se budila i tim, ze si potrebovala odrihnout, v posteli sebou kroutila a budila se. Kdyz sem ji dala odrihnout, tak se probudila jeste vic a rvala. Posledni tyden uz se nebudi kvuli zizni, ale ja ji na to prso stejne davam, protoze to je jedinny zpusob jak ji dat do klidu. Mozna to bude tim, ze vyzaduje kontakt, rostou ji zuby, potrebuje odrihnout.
Kdyz se probudi kvuli odrihnuti, tak se potom probere jeste vice. Dat ji prso problem neresi, protoze potom si zase bude chtit odrihnout.
Posle manzi to bude brisko. Jenze, kdyz ji dame behem noci na brisko, tak ani neprdi, ani nekrka.
Mohou to byt zuby. Male deti lokalizuji vsechnu bolest do oblasti zaludku, ve skutecnosti jim brisko neboli, ale boli neco jineho.
Je to takovej zacarovanej kruh, tech problemu muze byt vice a neni mozno vsechny uspokojive resit.

Ja osobne bych dite necpala na noc necim tezkym, muze to mit uplne opacny efekt, tzn. ze to bude lezet v zaludku a uz kort neusne.

suki
autor
17. led 2008

ahoj betka007 no tak vidíš tak to zkus. To naše malá se teď umoudřila 😀 😀 a vstává tak jen 3x, tak já zatím ještě zůstanu u toho kojení a uvidím co bude dál. za chvilku stejně začneme papat že jo - šestý měsíc se pomalinku blíží 🙂 Tak dej vědět jestli to pomohlo 😉

niega
17. led 2008

Náš Edík měl to samý, kolem 4,5 měsíce se začal budit po 2-3 hodinách, ačkoli dříve spinkal od 20 do 5 nebo 6 ráno bez přerušení. Paní doktorka mi řekla, ať mu dávám na noc kaši, což se mi moc nechtělo. Jenže - u Edíka to opravdu bylo hladem, očividně spinkat chtěl, zavírala se mu očka, otravovalo ho to kojení a následný přebalování atd., přes den byl pak mrzutý. Vyřešila jsem to dáváním "MM forte" na noc. Odstříkám asi 60-80 ml mlíka, přidám necelou 1 kávovou lžičku nemléčné rýžové kaše od Hami (není tam nic než rýže a béčko, žádné aroma, žádný cukr), podám mu to před večerním kojením v lahvičce (on lahvičku umí, ač je plně kojený), pak následuje kojení jako obvykle. Od té doby opět spinká celou noc a přes den je spokojený. Neříkám, že to je uniřešení, ale nám to pomohlo...

betka007
17. led 2008

suki, manzel hned nakupil rozne druhy kasiciek, ale zatial to nedavam. V pondelok ma mala presne 5 mesiacov a zacne siesty, tak mozno s tym zacnem, lebo nam sa mala tiez zrovnala a budi sa uz iba raz nad ranom, napapa sa a uz si ju necham pri sebe v posteli a spinka este dve tri hodky s nami 😉 . Ty urcite koj kolko sa da 🙂 a s prikrmami pockaj, sama uvidis, ci uz su potrebne, nie? Inac Dr. nam hovorila, ze ked malej staci cez den mlieko, tak vecer ked ju okupeme, tak jej mame urobit bud samostatnu kasicku a dat jej alebo su take, co sa pridavaju do mlieka a je to ako beton 😀 a nemusime davat ziadne prikrmi cez den.

natalie77
17. led 2008

Ahoj, tak máme stejný problém už od 4. měsíce.... doktorka mi poradila, ať mu dám na noc kaši, ne kvůli tomu, aby přibýval na váze, s tím problém nemá, ale kvůli mě, abych nepadla na hubu 😅 .
Jenže se to vůbec nezlepšilo, už několik týdnů se malý budí skoro každou hodinu, jen si chvíli pososá u prsu a usne...ale je to vyčerpávající...
Takže si říkám, že je to sprut, zuby, žízeň nebo se chce jen pomazlit...nevím, ale je to vyčerpávající a zkusila jsem opravdu všechno...nezažila jsem od narození Marečka, že bych v kuse spala třeba 4 hodiny..
Takže se nemusím dělat starosti s váhou, jede to dolů aniž bych se snažila a to se dopuju sladkým, abych vůbec vydžela 😉 .
Tak nezvýcá než doufat, že se to zlepší.
Prostě nám kaše vůbec nepomohla ☹ .

suki
autor
17. led 2008

natalie 77 tak hodně síly, snad malej začne zase hezky spinkat 🙂 😉 Držím pěsti

batka007 tak uvidíš a dej vědět až to zkusíš, jestli to pomohlo nebo ne. Stejně už za chvilku budete zkoušet papání ne?

kyri
17. led 2008

jj, taky to známe. do cca 4 měsíců byla naše malá úplná reklama na hodný miminka 😀
no, a pak se budila třeba co hodinu - v létě byly vedra, tak to možná bylo tím...
pak začala spát s námi v posteli a trochu se to zlepšilo, ale stejně, na to, jak už je velká, tak nic extra.
nejvíc zabírá: UTAHAT - pořádně přes den, navečer už nedávat spát, počkat, až bude fakt groggy, vykoupat, dát prso, a pak spí dobře.
akorát teda mívá noční mejdany, třeba ve 3 se vzbudí a juchá třeba 2 hodiny, když je to tak 3x za sebou, tak už jsem totálně down, takže zas pomůže jen málo spánku přes den, porádná večeře a modlit se a modlit 😀 😀 😀

berdicek
17. led 2008

Ahoj, mame ten samy problem. Az do 4. mesice se syn budil na kojeni az mezi 4.-5- hodinou, nekdy spal i celou noc (usinal vecer okolo pul 8), takze jsme byli spokojeni, jak krasne spinka. Najednou ze dne na den zlom, budil se nekdy po 2 hodinach, nekdy dokonce po 1,5 hodine. Vzdy pil jak urvany svych 10-15 minut. Rikala jsem si, ze se to srovna, ze to bude trvat jen par dni.... No je nam 5,5 mesice a ustalilo se to na kojeni mezi 23.-24 hodinou, 2-3, 5-6, vetsinou spi do pul 8. Zatim zadne prikrmy nedavame, Honziček pribira krasne.

betka007
18. led 2008

suki ahoj, ja som to vcera samozrekme nevydrzala a dala som Laure tu kasu od Sunaru, ryzovu, co sa moze miesat aj s Nutrilonom. Poradila to doktorka, ze to sa neberie ako prikrm, ale ze to je hustejsie mliecko. Je to nemliecna kasa, ktoru mozes dat do kolňjeneckej vody, do materskeho mlieka, do umelej vyzivy.... Este hovorila, ze keby som robila mliecnu kasu, tak ta a neda pit z flase a ze to je uz prikrm 😉 . Laura spala celu noc, ale trochu sa vrtela nekludne, takze som k nej vstavala a davala jej dudlik. Spala od 22-08 hod, dobre, nie?

chechta
18. led 2008

Holky jak to děláte, že Vám ty děti tak spí - náš cvrček se od malinka budil co hodinu hodinu a půl - ted tak co 2hod - někdy se zapomene vbzbudit a jímne až po 3hodinách jednou se mi stalo, že i po 4hod 😀 😀 😀 😀 Pomalinku se ty intervali prodlužují tak věřím v lepší zítřky. Na hubu už nepadám zvykla jsem si - teda respektive - prcek se nám nasomroval nadobro do postele - tak dám prso a spíme dál 😀 😀 😀 😀

Suki určitě se to brzo spraví uvidíš - já bych bejt tebou nic nedávala, když ti Nikolka tak pěkně přibírá

lukynek
18. led 2008

Holky, tak nám doktorka doporučila, protože ještě kojíme, navečer dokrmovat Nutrilonem. Ale to nezabralo, malý se budil jako vždycky, co 2-3 hoďky a tak jsme začala do Nutrilonu přidávat kašičku. A to tak, že si uvařím Nutrilon 200ml a do něho přisypu 4 odměrky Rýžové kaše (Nestlé). Malý se tak zasytí a už máme delší interval mezi dalším kojením 🙂 - 5 hod. nám vydrží spinkat. Ale než si zvyknul, tak to trvalo asi týden.

Suki to se za chvíli upraví, držím pěstičky, neboj!! 😉