Celý den je na lehátku, v postýlce usíná pozdě

sweetpopcorn
2. pro 2008

Ahoj maminky, nevím,jak se tady hledá,zda tady to téma už není a tak se předem omlouvám, za to pokud se to tady již probíralo. Mám 2měsíční holčičku 22.12.2008 jí budou 3měsíce.Je krmená Nutrilonem a částečně mým odstříkaným mlékem. Krmím jí tak 6-7xdenně (včetně jednoho krmení v noci) přes den mi spinká tak plus minus 40minut mezi každým krmením,krmím ji (málokdy ve 03.00 v noci) 6,9,12,15,18,21.00.Koupání máme na 17.30 Toto všechno by bylo bezva,ale večer není ještě schopna usnout dříve než kolem 22.00 a někdy až ve 23.00, občas spinká do 03.00 a někdy déle,ale mám jí celý den v lehátku,abych taky zvládla něco udělat.-))) a ona mi pak ale nechce sama moc usínat v postýlce, nedělám špatně to,že jí nevrznu po jídle do postýlky,aby věděla,že se bude spinkat?????
Já to beru podle sebe,že kdyby mě někdo pořád jen ukládal do postele,že bych asi pak taky byla hodně protivná,ale je fakt,že takhle malé miminko asi ničím přes den moc nezaměstnám,aby se unavila a spinkala lépe večer. Nebo myslíte,že jí mám opravdu nastolit tvrdý režim?? Prostě mi dřív než ve 22.00 neusíná,myslela jsem zda nemůžu udělat něco více proto,abych ji uložila třeba už o hodinu dvě dříve? Děkuji za rady.

alenka83
2. pro 2008

ahoj sweet, my to máme od narození udělané tak, že Martínka koupeme cca v 18 hod (jak kdy je unavený), pak je bašta - mlíčko a hned popřání dobré noci a dáváme ho do postýlky. Ze začátku jsme ho uspávali různě, v autosedačce, na ruce a pak jsme si říkali, že takhle se spinkat sám nenaučí a začali jsme ho dávat do postýlky, ze které ho už nevyndaváme. Tzn, že pohladíme, napolohujeme na bok a odcházíme. Někdy ještě párkrát jdeme dát vypadlý dudlík, ale vic nic. Tak nevím. Možná to zkoušet, aby věděla, že po koupání, nakrmení je spánek a ticho - noc. Ale každé mimčo je jiné a každé je jiný spáč, tak je možné, že by to u vás neprošlo, ale za zkoušku nic nedáš.🙂 Jinak podobné téma tu už někde je, myslím

lenkazdenek
2. pro 2008

Já bych řekla že na tvrdej režim je ještě maličká,nám se naučila oklo půl roku usnout sama což ovšem za pár týdnů skončilo a chodila spát opět až okolo 22 hodiny,poslední 3 týdny sme nastolili trošku jinej režim kterej funguje bezvadně a malá usíná okolo půl 9 ,ale je fakt že si musím jít lehnout s ní a počkat u ní než usne,ale tvoje je na njáký režim opravdu ještě malinké, 😉

sweetpopcorn
autor
2. pro 2008

Alenka83 - jasný, takhle jsem to zkoušela, dudlík 100xvypadne.-)))) ale mě to nevadí,nechávám jí v postýlce a dudlíkuji a dudlíkuji, ale přijde mi,že je možná málo zasycená na to,aby usnula dřív než ve 22.00, protože pochybuji,že by mi vydržela nepapat až do rána,když bych jí koupala v 18.00 a pak jídlo a v 19.00 spánek a pak už nic,to asi zatím neklapne. Nebo myslíš,dát jí do postýlky,a až se vzbudí na to další papání,tak jí dát a pak jí do postýlky vrátit????? Asi ano že?

evikuu
2. pro 2008

Ahoj,Veruš je stejně stará a režim pomalu učíme.Stejně jako alenka vykoupeme-napapáme a jde do postýlky,nechám jí rzsvíceno malou lampičku a nebo pootevře dveře do obýváku.V postýlce má plyšáky takže když nemůže usnout / což se moc často nestává/ tak jim "povídá" dělám to takhle od malinka.Baští 1x v noci okolo 4h pak ještě chrupe do 7-8h.Takhle jsem to dělala i u starší ale opravdu je každé miminko jiné.... každopádně se jí snažte aby se naučila usínat sama...

sweetpopcorn
autor
2. pro 2008

Lenkazdenek: taky si to trochu myslím,ale zase od kdy jindy začít než od malička,i tak si myslím,že už jsme si ji hodně rozmazlili 😅 no i když spousta holek kolem mě říkala,že jim taky takhle dětitčky vyváděli a někomu ve tře někomu ve čtyřech měsících,že se to otočilo a spinkají jim od 19.00 do 6.00 ale je fakt že my takové štěstí mít nemusíme. Sestřeníce mého muže to tak má,ale taky jí neusíná sama od sebe,musí Nikolku nejdřív trochu uhoupat,což dělám taky. pak celkem spinká,ale sema od sebe mi ještě neusíná

sweetpopcorn
autor
2. pro 2008

evikuu-ok zkusím to,nechám jí rozsvícenou lampu,dám jí dudlík a uvidíme,občas mívá histerčáky,tak to zkusíme ustát a třeba se to upraví,snad ještě není pozdě-snad nezískala od nás špatný návyk.-(((

sweetpopcorn
autor
2. pro 2008

Přijde mi,že Karolínka ví,že po koupání a jídle přijde ještě jedno papání,tak,že ho nechce jakoby propásnout.-))))) takže kdyby mi náhodou usnula kolem té 19.00 po koupání a pak se vzbudí na 21.00 na jídlo,tak jí mám dát napapat a pak zase do postýlky???

sweetpopcorn
autor
2. pro 2008

ale nevím nevím,kolem 19.00 mi nespala ještě nikdy, nebo jen na 20minut.......

ivulinda
2. pro 2008

je na to ještě malá.počkej později až bude mít víc měsíců tak ti pujde spát i 19hod.nějak bych to neřešila.naše malá taky chodila spát 23hod. a budila se jak tvoje malá...neřeš to každé dítě je jiné 😅

mobina
2. pro 2008

sweet některý děti takový prostě jsou. Já jsem ho po nakrmení v tomhle věku do tý postýlky vrzla. Raději tam než do lehátka. To jsem měla pro případ nouze, když hodně plakal. Střídala jsem to s hrací dekou. Ale v tomhle věku byl prostě skoro pořád v postýlce. Časem se to upraví 😉

sweetpopcorn
autor
2. pro 2008

ivulinda-díky moc, uvidíme, zkusím ji udělat trochu jiný režim a když se nechytí, zkusíme to zase jinak ono se to poddá.-)))))

ivulinda
2. pro 2008

není zač,ale fakt nech to zatím tak jak to je,a ono se to upraví.taky jsem byla neštastná,že se pořád budila i v noci,a mé kamarádce syn který tak stejně starý jako naše aduš chodil spát v 18hod až do 5rána.a pak to samé bylo i u nás:20-7rána a byla jsem štatstná!čím jsou děti starší samozřejmě jak které tak spí déle,ten spánek potřebují 😉

ygreen
2. pro 2008

sweet: na režim je podle mě ještě malinká. Tobík do 3 měsíců chodil spát taky kolem 22, pak si sám upravil dobu na 20. Začal dokonce usínat sám, na rozdělaném gauči. Pak jsem ho musela u usínání pohupovat, tak takhle na gauči to bylo pro mě pohodlnější - no v 5 měsíci jsme ho začali učit na postýlku - chvilku plakal, ale pak ho stačilo položit na bok a chrněl. Stejně tak přes den. A to do těch 5 měsíců spal přes den jen na gauči.
Takže neboj, ono se to ještě x krát změní a kolem půl roku jak jsou reakce na očkování, první příkrmy a zuby, tak se mění skoro vše - miminko začně chtít spát na boku, apod.
A režim - ten jsem taky chtěla, ale miminko si řekne v kolik chce jít spát a podle toho měním vždy i režim, hlavně co začal dlabat lžičkou 😉

cerstvamama
2. pro 2008

sweetpopcorn
Adélka mi chodila spát kolem 21hod. Kolem 3. měsíce, už nevím přesně, najednou začala kolem půl deváté hrozně plakat, vůbec jsem neveděla co jí je, znělo to jako pláč z bolesti. Nakonec jsem zjistila, že chtěla spát. Takhle si pláčem říkala o večerku a během asi dvou týdnů se to ustálilo na 19hod. To jsem jí položila do postýlky, hladila jí a čekala až usne. Dneska už jí jen dám do hajan a ona usíná sama, občas slyším jak si hraje s chrastícím plyšákem a pak je klid. Prostě všechno chce svůj čas a hlavně si to musíte sami doladit. Režim je fajn, ale měl by být výsledkem spolupráce s mimčem a ne diktátu rodičů 😀 Aspoň to je můj názor.

eppik.m
3. pro 2008

sweetpopcorn: Ve 2 m. je dítě jěště moc malé nato aby mělo pravidelní řežim dne. (Jelikož v bříšku miminka nerozeznávají den a noc) Teprv se to učí, jeho bdení či spánek závísí od jeho potřeby nasytit se. Až bude větší tak se to samo upraví dříve nebo později, každé mimi je jiné. Náš Míša večer také různě usínal, pak od toho půl roku a více se mu režim upravil tak že o 19hod. už spinká každý večer, a pak se doporučuje tento každodenní rituál důsledně dodržovat. 😵

sweetpopcorn
autor
3. pro 2008

Ahoj holky, zkusila jsem včera uložit malou do postýlky po krmení a koupání. Koupala jsem jí včera dvakrát, jednou kvůli kakání,protože to měla teda skoro až na krku 🙂 😀 a nevím jak se jí to povedlo,a pak jsem jí koupala v 18.00 v 18.45 byla napapaná a já jsem se rozhodla jí dát do postýlky a zkusit co to udělá. dala jsem jí tam téměř bdělou, šmrdlala strašně rychle rukama i nohama ale byla potichu a koukala kolem sebe.
Potom na chvilku zaplakala, protože si i po odříhnutí ublinkla, šla jsem do pokoje utřela jí pusinku, pohladila jsem jí a dala jí dudlíka. Usnula kolem 19.15 a vzbudila se kolem 00.45, potom dostala napapat znovu a usnula až do 06.00 bylo to fajn. No a tedˇ jdeme ven, a večer to zkusím podobně, jsem sice za dnešek moc ráda,ale uvidíme až jak to bude dál dnes, zítra pozírtří 😀 😀 😀 teprve pak zajásám,abych to nezakřikla,ale i tak mi v podstatě nevadí,pokud bude chtít spinkat později,jsem na to už zvyklá. tak se tady zatím mějte a já jdu na procházku pa pa

evikuu
3. pro 2008

tak to jste šikulky!!! držíme s Veruš vše co máme, ale malá na to přijde že je fain chodit brzo spinkat 🙂

sweetpopcorn
autor
3. pro 2008

evikuu díky moc, já to takhle zkusím a uvidíme, pokud se to nepovede dnes znovu,povede se to třeba zítra, však jsem zvyklá na to,že večery jsou Karolínky.-))))))))))))

janeyzelvicka
3. pro 2008

sweet, neraduj se a ani nesmutni předčasně - u nás se to změnilo tolikrát, a to malé nejsou ještě ani 4 měsíce. jako malá usínala v pohodě sama kolem 7, pak se vždycky vzbudila na jídlo. pak usínala kolem 9, o půlnoci se probudila, když jsem nakrmila tak spala až do rána, já nadšená, jak se úžasně vyspíme... a zas se to změnilo, teď spí víc přes den a v noci jde spát třeba kolem půlnoci, a spí buď do rána, nebo chce za noc 3x krmit... takže já to vůbec neřeším. Na režím je ještě malá, kdo by nebyl rozmrzelý, když ho někdo nutí spát (viz povinné spaní ve školce po obědě, kolikrát jsem nemohla usnout a musela jak cvok ležet dvě hodiny málem bez hnutí 😠 )
a k tomu "režimu" přes den - abych něco udělala, ačkoli to teda nehrotím, pořídila jsem si nosítko, a asi první tři měsice jsem ji měla přes den v něm, a to jsem si připadala, jak bych mimčo neměla, jen mi tam spala a potřebovala akorát nakrmit a přebalit. a teď už ví, že máma je vždycky blízko, takže už přes den nechce ani moc nosit a sama spí třeba ve své postýlce, nebo v naší velké, nebo v podstatě kdekoli, kde bych ji dala.

aknely
3. pro 2008

ahojki, ja mam 3-tydenni holcicku...kdyz jsem si ji privezla z porodnice, tak ty prvni dva tydny vzdycky po kojeni usla na ty 3 hodky. v noci jsem kojila tak kolem 11, pak kolem pul 2 a pak se budila kolem te pul 5. Ale ted za posledni tyden mi uz po zadnem kojeni na tak dlouho neusne...max hodku, to je fakt uz dlouho, spise pul hodky...takze jsem unavena jak blazen. A place, a place...kdyz ji vezmu v zavinovacce na ruce, tak usne...takze jsem usoudila, ze brisko ji neboli...snazim se pit ty caje pro kojici maminky, tak snad to pomaha, aby ji brisko nebolelo. Jenze jsem si taky vsimla, ze mi za ten posledni tyden nechce moc pit z jednoho prsu...parkrat potahne a to trva tak 5 minut a konec. Tak ji musim vzdycky prilozit k tomu druhemu, ze ktereho vydrzi pit i pul hodky. Nemate nekdo stejnou zkusenost...nemuze to byt tim, ze mi treba nejak ubyva mleka a tim padem je mala i malo napapana a proto tak porad casto place? Jsem fakt zoufala ☹

vikvik
3. pro 2008

sweetpopcorn> my mame 7.5mesice a chodime porad spat kolem 22hod. kdyz mela 3mesice,chodila o pulnoci. myslim, ze po ni chces strasne moc,aby takhle maly drobek uz delal to, co se ti libi a hodi... neni robot ;) na rezim je jeste mala a ver tomu, ze do pul roku mimco nerozmazlis. Ja jsem Erin takhle malinkou mela skoro porad ve vaku,vsichni se hrozili,ze se bude chtit nosit uz naporad a hadej co. Dneska usina v pohode sama,rada si hraje na zemi a nosit ji uz nemusim a vubec nebreci.
ja trochu nechapu,proc by meli deti chodit spat v 7? neni jim tak trochu jedno,jestli je 7 nebo 10? hlavne kdyz naspi tech svych 11-12hodin ne? prestan stresovat s casem sebe i malou a uvidis,ze bude u vas pohoda a klidek a vsechno se samo upravi.

sweetpopcorn
autor
3. pro 2008

vikvik-nemyslím si, že stresuji, jen a pouze jsem napsala, že takhle dlouho mi nespala ještě ani jednou! A hlavně přes den spinká celkem v pohodě, takže stíhám už i jiné věci. A navíc pokud nebude chtít spinkat nebudu jí nutit a zaměstnám si jí jinak. Neřeším, zda bude nebo nebude spinkat a taky to neberu jako hotovou věc, a jestli jsi to četla pořádně, psala jsem,že jsem byla sice ráda,ale radovat se budu až se to stane pravidelností a to může být dnes,zítra nebo třeba za rok. Když jsem zvyklá na večerní řádění,tak by mě to nepřekvapilo, proto mě překvapil včerejší klid. A to bylo všechno, co jsem chtěla napsat

kubaka
3. pro 2008

popcore - žádný tvrdý režim u takhle malého a vůbec žádného dítěte nepřináší nic dobrého. Je lepší nejak uzpůsobit jeho potřeby s vašimi - v noci to vypadá, že spí docela hezky, unavené je takhle malé mimino jen samotným bděním a každé opravdu není spavé. Přes den pospávají , jedí nepravidelně a noc u nich začíná taky nepravidelně - třeba i v deset. Není na to žádné pravidlo. Některé dítě se kojí po třech hodinách nepřetržite, jiné si udělá třeba šest hodin pauzu.
do půl roce je to prostě takový režim-nerežim: něžně, s láskou a citem dělat to, co je třeba jako papat, spinkat, chodit ven, koupat a ono se to ustálí právě až po tom půl roce, kdy už ty budeš určovat dobu jídla a tím stanovíš i dobu spaní. Večer dostane nějakou tu kaši a půjde hajat.

Náš maličký do půl roku třeba po koupání někdy mezi 7-8 večer ležel v postýlce, ale někdy nespal ještě v 9 a za chvíli už zase byla doba jídla, takže se nakojil a usnul taky po deváté. Někdy ihned. To se nedá nijak naprogramovat. 🙂 Bude to v pohodě, uvidíš

sweetpopcorn
autor
4. pro 2008

Kubaka - jo jo však já vím. Jinak včera šla spinkat ve 23.30 a spinkala do 7.00, takže v pohodě. Ona když si pořádně neodříhne,tak nemůže usnout,ale někdy se stane, že mi usne na rameni při odříhnutí a tak nevytlačí všechno a jakmile ji pak položím do vodorovné polohy, je v tu ránu vzhůru a to je nám už jasné, že jí ještě krkánek tíží, takže dokud není opravdu úplně odříhnutá,neusne. Snažím se s ní pomaličku natřásat, a někdy je to na několikrát,včera se nám málem udusila blinkáním, na bříško jí prý ještě dávat nemám a tak když otáčela hlavičku tak ve chvíli kdy jí měla narovnanou a ne na stranu, tak se poblinkala a největší klika byla, že u ní byl manžel, ale je fakt, že jak se lekla, že se nemůže nadechnout, tak spustila takový srdceryvný řev, že by to probudilo snad i mrtvého, byli jsme z toho celkem vyděšení,ale ted´ už to snad bude dobré, holt budeme krkat na víckrát.-))))))))))

ivulinda
4. pro 2008

swett mo vidíš,že je to lepšíííí 😀 mám radost 😉

sweetpopcorn
autor
4. pro 2008

ivulinda-jooooo to já taky.-)))) na noc dostává Nutrilon extra a spinká v pohodě. Necháváme jí Atˇ si sama ,,řekne´´ kdy chce spinkat, no a zatím tuk tuk utk to vychází.-)

oli.k
4. pro 2008

sweetpopcorn: my to máme skoro stejné jako Ty, malé jsou 3 měsíce a už od 7. týdne spí celou noc, usíná po 10. večer a budí se ráno v 7, je jenom kojená (7, 10, 13, 16, 19, 22) a taky dřív než v 10 večer neusne, i přes den docela dobře spí. Myslím, že takový režim takhle starému miminku úplně stačí a jak začne růst, víc se pohybovat, hrát si atd., bude mít i potřebu jít dřív spát. Pokud není Tvoje malá přes den mrzutá, moc unavená, dobře jí apod., tak si myslím, že jí nic nechybí a její potřeby se budou přirozeně měnit, jak bude růst. Jen bych trochu omezila možná to lehátko přes den, zkus jí třeba pomalu začít dávat na hrací deku nebo tak. Naše malá už si pomalu zvyká se třeba na půl hodinky, někdy i déle zabavit sama, plácá do hraček a tak, Je dobré k ní hned neběžet, jakmile jen kňourne a víš, že jí nic nechybí, jen vyžaduje pozornost (samozřejmě čas na mazlení musí být 🙂 . Nám taky pomáhají procházky venku.

haninka
4. pro 2008

Sweet, já bych ji určo večer po koupání a baště vrzla do postýlky. Ať si zvyká na režim. Tam se přeci spíš uklidní, než v obýváku v sedačce či lehátku..My to tak děláme cca od 3 týdnů a brzy na to, začala usínat kolem 20h večer. Když brečí, chodíme ji pohladit po kebulce a dát vypadlýho dudlíka, ale z postýlky nevyndáváme..takže bych řekla, že na režim není moc malá. Každý miminko si přeci na něco zvykne, když to tak děláš pořád..
Ze začátku, do těch 3 týdnů jsme taky večer uspávali v autosedačce, na ruce..a to usínala až kolem 23h..

Oli, my baštili taky jen jednou za noc, jenže pak se mi začalo vytrácet mlíko, takže se teď budíme 2x (0, 5, 8, 11:30, 13:15, 17:15, 18:45)..koukám, jak to máte hezky po 3 hodinách..my to máme někde natažený po spinkání a někdy jíme zase dříve, jako před odpoprochajdou a po koupání..