Cestování po postýlce počas spaní. Co s tím?

amj
9. kvě 2008

ahoj všem. tak nevím, už asi 3 nebo čtvrtou noc mi to moje dítě cestuje po postýlce - ve spaní, samozdřejmě. tam kde má hlavu má nohy, pak je má ve šprinclích, to se budí s řevem, bouchá ze spaní hlavičkou do postýlky... dřív to nedělala, a ted najednou joooo...co s tíM????? díky za všechny vaše rady

kattom
9. kvě 2008

amj - nas maly tiez cestuje v spanku (ale vylucne iba v noci - cez den, ked spi poobede v postielke tak nic) - zacalo to asi, ked mal rok a skoncila som s dojcenim. dve hodiny po ulozeni do postele spi bez problemov a potom zacne cestovat - dokonca spi a sadne si a na to sa zobudi a zlakne. alebo si prilahne pri cestovani rucicku a nevie si ju v spanku vytiahnut - troska ho hladkame po chrbatiku a napravime v postielke. a ked uz moc place a nepomaha ani vybratie z postielky a vratenie - ze sa uplne preberie a krici o dusu - tak spi s nami vo velkej posteli -a tam je pokoj. sice cestuje tiez - nohy ma na mojej alebo muzovej hlave, alebo je pod paplonom ako krtko zaryty, ale to mu nevadi a spi az do rana. je to divne. ale nejako to neriesime, zatial nam to nevadi a vyspime sa aj tak. ked ideme spat alebo sa v noci zobudime, tak ho prelozime z velkej postele do postielky a zvycajne potom spi do rana. asi ma taku hodinku svoju okolo tej pol jedenastej - pol dvanastej vecer, ze ma lahsi spanok alebo divoke sny a spracuvava zazitky z celeho dna a preto sa tak vrti.. chvalabohu velmi sa neudiera - okolo postielky ma hniezdo dane od narodenia, aby sa tolko nebuchal do tyciek.
skus to hniezdo dat okolo - aby si nezamotala rucicky a nozicky do tyciek/sprincli - mozno to pomoze

amj
autor
9. kvě 2008

díky za typ. zkusim. tam jde o to, že jak se někde skřípne, nebo přilehne, nebo zašprajcne, tak začne řvát jak na lesy a budí sousedy, a ty si stěžujou 😲 ona spí celkem v klidu, a začne se takhle sunout kolem 3 ráno, a až do rána

lindda
9. kvě 2008

aj nas Nino to ribi zaspi a dve az tri hodky spi normalne a potom do rana leze po postielke ja ho mam nastastie sameho v detskej izbe tak to az tak nepocujem 😅

prasiatko30
9. kvě 2008

skus tie ochranne mantinely na cely obvod postielky nielen tam kde ma hlavu - vtedy by sa teoreticky nemala zasprajcovat medzi tycky - ale vieme ze tito nasi vymyselnici vymyslia vselico - preto to teoreticky

otrivinkajanka
9. kvě 2008

ahoj amj moja dcera tiez tak spava,ze je aj krizom cez postielku proste cestuje ja som to vyriesila tam,ze som usila nieco take ako sa dava hniezdo okolo postielky babatkam ale dala som cele okolo a mam pokoj a kde ma hlavicku dala som jej tam ku vankusiku taku husenicu hracku po vasom je to zizala a teraz pekne spava aj ked cestuje ale neobavam sa,ze si zasprajcuje rucicku alebo nozicku do postielky

amj
autor
9. kvě 2008

ajooo, takovýho toho dlouhýho hada, třeba.!! mantinel je zbytečnej, umí si ho rozvávaz, rozepnout a vymotat ze šprušlí. tak to je k ničemu a navic to udělá v noci, nevim jak na to vidi, když je tma, a ráno to má namotaný všude. Je v tom jak kukla. to samý s dekou, ted jsem ji byla přikrejvat, nohy zas ven, hlava místo nohou, a deku prostrčenou z postýlky kolem nohou, jsem ji vyproštovala asi 5 minut.

mivava
9. kvě 2008

ahojte.tak to moja mala nielenze cestuje,ona nemoze byt ani zakryta,v momente sa odkope.chcem vidiet nas nedoplatok za plyn.vylucne spi na paplone a hlavicku si prilozi na tycku od postielky,takze vstava s vytlackou.aj ked ju prelozim,musi sa k tej tycke prisunut.hada hned vyhodi,hniezdo rozviaze.

otrivinkajanka
9. kvě 2008

ja som to hniezdo urobila tak,ze ho mam priviazane na spodok postele ale kazde dieta je ine

ria80
9. kvě 2008

Ahoj,Michalka začla cestovat taky.I když je mladší a kojím.Nejdřív spí dobře,pak taky kolem jedenáctý se začne vrtět,knourat a cestovat.Pak spí dobře většinou.Mantinel má,ale ona si to rozváže a nebo prostě stáhne dolů a nohy přehodí přsto.Nacpe se až k tyčkám a nohy jí visí dolů.Vyleze i ze spacího pytle.Někdy se tam teda zašprajcne,pak se tím vzbudí a křičí.Tak ji vymotám,všchno urovnám a pak spí dobře.
Takže zatím to nějak neřeším,kdyby to začal být větší problém,tak bych to asi řešila cestovní postýlkou,po tý at si cestuje jak chce.
Nevím,co myslíte tím hnízdem.

otrivinkajanka
9. kvě 2008

ria hniezdo je to okolo postielky co da dava babatkam

liliandax
9. kvě 2008

ahojte 😵

my sme mali rovnaky problem, Petko kazdu noc cestoval hore-dole.. velakrat sa posadil v spanku a len sa tak prevratil na druhu stranu 🙂 .. a spal dalej. Mali sme hniezdo (mantinel) okolo celej postielky, to bolo super.. bolo tak silno uviazane, ze nemal sancu ho rozviazat.
Ale od vcera spi na vlastnej velkej posteli, v postielke uz mu bolo tesno.. zatial v pohode, sice cestoval aj na nej, ale je to ovela lepsie ako predtym

ria80
9. kvě 2008

Tak mantinel máme,ten dlouhý,ale ona si přehodí nohy přes to nebo podstrčí pod tím.Dneska jí visela noha celá dolů celou noc a spala.Jen mám strach,aby jí nebyla zima.
Má to po mě,kolikrát jsem se jako dítě probudila ráno za zemi,případně vkleče u postele. 😀

amj
autor
10. kvě 2008

holky, tak to jsem ráda,že nejsem sama. dneska jsem měla Josefínku u sebe v posteli, a to necestuje. tak nevim, jestli má něj. divočejší sny v postýlce. každop. jsem se konečně vyspala, spala od 19 hod do 6. to už se mi nestalo...ani nepamatuju 😀

zuzula28
10. kvě 2008

ria, naši sú aj rovnako starý dokonca...a aj my orieme, hlavne hlavou vrazenou do paplóna pred spaním preleze celú postieľku, cez deň a aj večer ak nie je úplne grogy...v noci spí bez pohybu tak do 01.00 a potom už sporadicky preoráva v spánku do rána...ale zaujímavé, že keď ho nechám u seba v manželskej, tak sa nepohne až do rána, len sa jemnunko pomrvká 😅

zuzula28
10. kvě 2008

amj, aha aj vy tak isto...no asi ho to ukľudňuje, keď je na mňa prilepenunký...a maminka má ráno chrbtičku ako hadica...niekedy rozmýšľam, či mám vôbec ešte nejaké stavce, lebo si pripadám, že ani nie 😀

amj
autor
10. kvě 2008

zuzula - já jsem taky jak paragraf, o to víc ještě pokopaná do bricha, a kam se ji to všude povede, protože hrozně kope. ale aspon necestuje 😀

ivankaalenka
17. kvě 2008

moja cestuje tiez, aj na nasej posteli aj v svojej, ale neprekaza mi to. Akurat si hlavku obcas buchne na tej nasej, ale to jej dam mliecko a je dobre

prasiatko30
18. kvě 2008

amj - napadlo ma ze to ma lahke riesenie - cestovna postielka - ta nema tycky ale sietky a aj ked cestuje tak to nevadi lebo sa nepoudiera.

amj
autor
18. kvě 2008

jo, to jsem si myslela. mam i celkem kvalitní od hauck. a kupovanou novou. takže žádný šméčko. tak v tý mi zas neusne, dělá tam pí......, a tak šílene tam skáče, že je postel vzhůru nohama. na to nemam nervy já. a pod náma ty naši sousedi... jak už se tu probíralo

jooo, abych vás pobavila, tak abych toho měla málo, tak jsem je min. týden vytopila pračkou 🙂 Josefína vytáhla hadici z vany, a já si toho všimla asi za 1,5 minuty, a koupelna byla jeden velký bazen 😠

prasiatko30
18. kvě 2008

tak to ti uz neviem potom poradit - len vela trpezlivosti kym ju nedas do velkej postele alebo len hod matrac na zem a nechaj ju na matraci 😉 inaksie som ti hodila ten recept na mliecnu ryzu len je to teraz v receptoch - ak si si nevsimla 🙂

petule.h
18. kvě 2008

můj malej od malička, tj cca od 4 měsíců cestování v ní nechtěl být, mlel se tam, špatně spinkal, takže já jí doma mám, ale kamkoliv jsme od té doby jeli, tak to skončilo že jsme stejně spali ve 3 v posteli..te´d už tedy objednáváme třílůžáky.Uvidím co druhé dítě, ale takových dětí znám víc co v ní nechtějí být, i když znám zase takové, kde jhejich děti v nich chtějí spát i ve 3 letech, takže záleží na dítěti 😀 .Hlavní je aby byla klidná noc 🙂

prasiatko30
18. kvě 2008

- no pokial sa tyka cestovania a cestovnej postielky - pokial niekam ideme tak malu aaspon na par dni pred cestou ukladam do cestovnej aby si ju trosku okukala - tak potom obycajne nema problem. 😉

amj
autor
18. kvě 2008

prasiatko - to mě nenapadlo! hned to vyzkoušim, jen na matračku, to nemá kam spadnout 😀 😀
petule - souhlasím, zvlášť když máme obě takový vejlupky 😎 😎

petule.h
19. kvě 2008

amj: no právě.Ono prostě každé dítě je jiné, švagrová má 2 děti a jedno spalo v pohodě, druhé vůbec.. 🙂

amj
autor
19. kvě 2008

no včera a předevčírem spala s náma, a dobrý. tak asi bude spát s náma... jinak je samá boule. a roste nám stolička, tak je to šílený 😖