Chlapček sa v noci budí a bez flaše čaju/mlieka nezaspí

janka00731
1. pro 2013

Co robit ked sa moj 10 mesacný chlapcek v noci casto budi a bez flase caju alebo mlieka nezaspi? Cumlik nechce odmieta ho uz od kedy sme prestali dojcit.

blahova_andrea
1. pro 2013

nechci ti brát iluze, ale mě to v 10m nepřijde nic divného. synovi budou dva a stále se v noci vzbudí a chce napít a mě je 30 a taky v noci chodím pít a na wc. někdo to tak prostě má 😉

pejtho
1. pro 2013

Naší je 13 měsíců a také se budí a bez čaje nebo mléka neusne.
Zkuste nedávat mléko a místo čaje nabídnout vodu nebo hořký černý čaj.
U nás to zabralo, jenže pak nějaká nemoc nebo jiné prostředí snahy zhatily 🙂
Takže buď vydržíte a čaj s mlékem nedáte a malému to dojde a přestane se budit. A nebo budete vstávat dál 🙂
Ale fakt zkuste vodu nebo hořký černý čaj 🙂

svoba
1. pro 2013

Je to normální.

klaire22
1. pro 2013

také mi to přijde normální. Dcerce je 17 měsíců a občas se nám to také stane, i když už je to velmi zřídka. Ale ještě máme dudlík, takže jí většinou stačí ten 🙂

dorinek
1. pro 2013

Dcera spala od 3 měsíců 13 hodin v kuse, až jsem měla strach, jestli to není špatně. Spí tak dodnes.Synovi je 15 měs., ještě neprospal v kuse jedinou noc a já si zase říkám, jestli to není špatně. Ale asi není. Každý spí jak potřebuje. Zrovna jako dospělí....Důležité je, aby měl dobré podmínky ke spánku. 🙂

baris
1. pro 2013

Co čekáte od 10-ti měsíčního dítěte??? Že bude spát od 7hod do nejlépe 9hod v kuse, bude jíst příborem, sám si zajde na záchod a ještě se utře? 😀

Holky spaly s mlékem skoro do 20-ti měsíců, pak s čajem skoro do 3 let. A ikdyž se vzbudí teď, tak se chtějí napít - ale už nevyexují litry za noc.

lucieandrlova
2. pro 2013

Některé děti jsou prostě více hladové.. Několikrát jsme to řešily s pediatričkou. Dcera má přes 2 roky a stále 1 x za noc potřebuje mléko. Ale i to je u nás úspěch. Dlouhou dobu to bylo 4 - 5 x za noc... Pokud nic nezabere, žádné rady, tak bych to v 10-ti měsících vůbec neřešila.

amabilis
2. pro 2013

Syn mi takhle "spal" do 2,5 roku, v noci se vzbudil a bez mléka prostě neusnul. Dcerka spala celou noc od roka. Ale oba mají dodnes k dispozici lahev s vodou v posteli (samozřejmě takovou, aby se jim voda nevylila), bez ní ani nejdou spát. Už se tím samozřejmě neuspávají, ale prostě mívají žízeň. A k tomu u postele nočník, bez něj by to taky nešlo 🙂

petrusew
2. pro 2013

V 10 měsících mi to přijde normální. Já se v noci budím taky a piju, malá se budí taky a pije, nevidím na tom nic špatného. Ano, už nevypije na ex celou flašku, ale cucne si vody a spinká dál!

abalajda
2. pro 2013

Naprosto souhlasim,mala se mi budila i dvakrat,trikrat na piti,je fakt ze uz mi to docela lezlo na mozek,tak jsem ji prestala davt caj nebo stavu,ale jen obycejnou vodu a asi po tydnu to vzdala a spala normalne celou noc. Mozna to je jen nahoda a proste ji preslo samu od sebe,ale kazdopadne to chce vydrzet...