Chlapeček nechce být v kočárku a neusne sám

terezasimonova
19. črc 2014

Všechny moc zdravím a prosím o radu.
Máme chlapečka, za týden 3 měsíce. Ze začátku jsme ho uložili do kočárku a krásně spinkal, ten ho tam dam a straně řve. Uklidní se a když ho vezmu do ruky. Můžu jen závidět maminkám na procházce se spícíma miminkama. S tímto souvisí další dotaz.on sám neusne.je vidět jak by spinkal, ale sám to neumí.začne brečet.ani dudlík nechce aby se aspoň uklidnil.zkoušela jsem všechny možná tvary dudlíku a nic:/ Prosím poraďte.

kataol
20. črc 2014

@terezasimonova jj, mě vlastně, jak začly vedra někdy v květnu, malá začla korbičku celkově odmítat a nechtěla v kočárku ani spát...dokud byl fusak a chladněji, tak v pohodě, ale jeden den se udělalo vedro a hned změna, spát nechtěla, ležet nechtěla a museli jsme ji přesunout do sporťáku...i tak si v něm vymýšlela a chtěla vidět a sledovat :-/ ono se celkově i dospělému spí dobře v chladu, když je zabalený do peřiny a ve vedrech se spí špatně...

kass86
20. črc 2014

@kataol Děkuji za informaci. Malý se má narodit na konci září a já byla smutná, že už bude zima a moc si neužijeme procházky. Teď ale vidím, že to má také svá plus 🙂. Raději ať v létě trpím jen já. Snad není malému vevnitř moc horko. Poslední dva dny je to děs.

pehamek
20. črc 2014

@terezasimonova malej mi začal "zlobit" v kočárku až kolem pátého měsíce, ale jednoduše v kočárku být nechtěl a chtěl na procházce nosit, aby se mohl rozhlížet. Takže ho nosím a tento týden mi má konečně dojít nosítko a tak nebudu s rukuma vytahanýma jak opice 🙂 jak já se těším. Rada na to asi žádná není. Malej potřebuje cítit blízkost maminky 🙂

terezasimonova
autor
20. črc 2014

@pehamek nositko taky mame. Ted cekam ještě na takový baby vak.tak jsem na to zvedava. Ja doufam ze se to časem samo srovná.

pehamek
20. črc 2014

@terezasimonova a v nosítku je v pohodě? Malej třeba nošení miluje. Byla doba, kdy jsem ho pořád šátkovala. Sice nejsem nějaká přírodní matka, co by nosila batikovaný sukně a dítě v šátku k tomu, ale šátek je super věc. Jen podle mě je to jen na chvíli. Malej jak se teď už hodně hýbe a různě naklání, tak bude lepší to nosítko, že se nebude povolovat jak šátek. Jinak k tomu usínání. Malej mi usne buď na rameni že ho uhoupu a pak opatrně dám do postýlky a nebo si lehnu, dám si ho na sebe a hladím ho zpívám mu a nebo ho ještě lehce kolíbu ze strany na stranu. Jinak mi neusne a nebo musí být fakt hodně unavený, že usíná už pomalu v lehačce u kaše.

terezasimonova
autor
20. črc 2014

@pehamek jo to většinou usne pekne. Akorat ted jak je vedro ho mit ještě připnout ho na sobe:/ no snad casem bude lepsi a zvykne si i na ten kocar.

kamilka007
21. črc 2014

Mám to podobné, jen teda v kočárku (za jízdy, samozřejmě) spí moc rád, ale když ven jít nestíháme, doma skoro nespí - jedině, když ho nosím. Ne chovám nebo houpu, ale fakt nosím. Kolem stolu už mám v parketách vychozenou cestičku.. 🙂