Chlapeček nechce být v kočárku a neusne sám

terezasimonova
19. črc 2014

Všechny moc zdravím a prosím o radu.
Máme chlapečka, za týden 3 měsíce. Ze začátku jsme ho uložili do kočárku a krásně spinkal, ten ho tam dam a straně řve. Uklidní se a když ho vezmu do ruky. Můžu jen závidět maminkám na procházce se spícíma miminkama. S tímto souvisí další dotaz.on sám neusne.je vidět jak by spinkal, ale sám to neumí.začne brečet.ani dudlík nechce aby se aspoň uklidnil.zkoušela jsem všechny možná tvary dudlíku a nic:/ Prosím poraďte.

lucyjanek
19. črc 2014

Jeee a nejmenuje se Tobiasek? ☹ protoze to moje trimesicne zvire je to samy ☹ v kocarku spinkat nechce,doma je milionovej,polozim ho do postylky a spi hned..a dudlik mi taky vubec nechce ☹ prvni dite jsem mela kocarkovy a dudlikovy a ted koukam jako blazen ☹ Nejhorsi je,ze nechce ani do Manducy nebo Lodgeru,protoze nevidi ven a chce se nosit do klubicka (nesouvisi to s bolenim briska),ale protoze vidi

lucyjanek
19. črc 2014

Napr.dnesni prochazka rval asi hodinu (samozrejme s chovacima prestavkama),pak asi 15 minut spal (po uhoupani v naruci),pak se asi pul hodiny smal a nasledovala opet cesta domu za revu ☹ ale ja proste nemuzu s triletakem sedet doma cely den ☹

terezasimonova
autor
19. črc 2014

No tak mě neusne ani v tý postýlce:/ musíme ho nosit a pak položit.nebo houpat. Prostě nejradši by byl pořád na ruce.což nejde, musím doma taky něco dělat.vážně už nevim co s nim😭

eldrag
19. črc 2014

nam krasně usínal skoro 9 měsíců a ted se to otočilo, žádné uspávací rituály nic nepomáhá prostě položit a nechat uřvat cca 20 minut a pak "zatlačit" očička a spí. Co s tím také nevíme... 😢

terezasimonova
autor
19. črc 2014

No to je taky pěkný😟

matfyz
19. črc 2014

nechat uřvat je trošku "sadistické" nemyslíte?
co třeba popřemýšlet o tom, že prostě víc vnímá a víc chce maminku?? Co třeba pořídit šátek nebo nějaké ergonomické nosítko a nosit ho? budete mít volné ruce pro většího a bude klid🙂 A hlavně..miminko bude spokojené u maminky, kam patří!!!

xdany
19. črc 2014

@terezasimonova Nám pomohlo ho dát do sporťáku, je trochu nakloněný a vidí mě. Ale poslední dobou ven chodíme jen s nosítkem, v něm vytuhne do 3 minut, v kočárku mu to trvá klidně i půl hodiny. Doma ho přes den uspávám v kolíbce nebo v hacce...a nebo hodně chodíme ven, v nosítku se mu spí nejlíp. Večer usínáme spolu ve velký posteli (je možný ho pak přendat do postýlky, ale nedělám to, neb v noci nemusím vstávat) zatímco ho objímám a dělám "ššššš" - dobrej na tohle byl fén, ale rozbil se a nový se mi moc kupovat nechce 😅 Jo a když něco chci doma udělat a on nechce být v nosítku, tak ho dám pod kolotoč, s tím si dokáže vyprávět desítky minut 🙂 A nebo ho mám v lehátku v kuchyni a vyprávím mu, co dělám a tak...

maia74
19. črc 2014

kouni na tyhle stránky : https://www.modrykonik.cz/duvera-v-plac-ditete/ - tam ti určitě "dobře" 😠 poradí....
Já už raději víc psát nebudu, abych zase nebyla označená za tyrana 😀

terezasimonova
autor
19. črc 2014

V nosítku usne taky. Jenže ten jak jsou ty vedra je pak celej spocenej a ja ještě více. Miminko má být určitě u maminky, ale nosit ho pořád prostě nejde. Kdyby si vzal aspoň ten dudlík a tim se uklidnil, ale vůbec si ho nevezme:/

maia74
19. črc 2014

@terezasimonova jenom neříkej 😀 😀 😀 (tím se tě nechci dotknout - dělám si srandu! )
jedna mamina chodila s dítětem i do sprchy, aby neplakalo...

terezasimonova
autor
19. črc 2014

No tak to je dobra maminka, ale aspoň osprchovat bych se sama šla.

millyh
19. črc 2014

@terezasimonova to znám. Nám pomohl šátek 😉
Jinou radu nemám.
Oni si v těch třech měsících už hodně uvědomují že jsou tu a že je bez maminky tak nějak smutno 🙂
Vydrž drž se a přeju hezké léto
Em

kaijko
19. črc 2014

nechci, aby tady zase na mě někdo reagoval jaká jsem zlomatka 😅 Takže dámy, kterým se to nelíbí, tak mi tu nenuťte Váš názor, díky 🙂

@terezasimonova Já právě ve 3m nechala malou vyřvat.. Prostě jsem to už nedala.. A světě div se, od té doby mi spinká celou noc ! Jasně, že jsem seděla vedle v místnosti a brečela jsem, ale nedalo se to.. prostě "neuměla usínat" kočička.. venku mi taky kvičela v kočáře a prostě mi ruply nervy.. Ale co přiznávám, jsem za to ráda.. 🙂 i odpolední spánek se srovnal a prostě sama usnula 🙂 Neznám uspávání 🤐 Do teď jí dám do postýlky, řeknu hají pohladím a jdu pryč 🙂 Nejhorší bylo, když zakňourala venku v kočárku a přítel jí začal vyndavat.. To pak v něm nechtěla být vůbec, v ergo nosítku taky ne.. pěkně se pronesla a nedala jsem to jí nosit v ruce a tahat se s kočárem.. ale nakoupit a ven jsem musela.. časem to bylo lepší 🙂 Já si myslím, že je fakt, že děti si zvykají na to co my je učíme 🙂 Ono i mamka pak pozná jak dítě pláče, že mu něco je.. I já občas malou vezmu k nám na noc do postele, prostě pláče, tak že vím, že jí něco trápí a u mě vždy usne, to, že se já nevyspím mi je jedno, protože vím, že mě potřebuje a vyspinká se 🙂 Ale vždy je druhou noc zase spinkací a jde spinkat k sobě 🙂
Ale pozor, na každé dítě to neplatí a nic se nemá přehánět, ale to Ti myslím nemusím psát, jako mamince 🙂
Přeju hodně štěstí 🙂

kackaxno1
19. črc 2014

Tak jestli ta matka co chodí s dítětem do sprchy nebudu já 😎 Teda s dětma a dokoce s toho nejsem nijak frustrovaná 😀 jinak @terezasimonova děti mají různá období, Verča se ode mě nedávno nemohla ani hnout, neexistuje, aby při procházce ležela nebo seděla v kočárku a koukala, večer sama neusne... tak jsme prostě pořídili nosítko, v nosi spí se mnou a jsme spokojené obě, vždyť od toho jsem tu, aby tu teď byla pro ní a ne jí nechávala někde samotnou vybrečet.Jinak tady https://www.modrykonik.cz/blog/acacia/message/m... zrovna včera dvě holky psaly, jedna kvůli tomu, že jí maminka nechávala brečet má psychické problémy dodnes a ta druhá si to dokonce pamatuje

hhanca
19. črc 2014

Jde vidět, že každý dítě je úplně jiný! 🙂
U nás zase na uspávání platil pouze a jen kočárek! V postýlce sám neusne do teďka (17M), v postýlce nechce být vůbec a když ho tam ve spánku přendám, tak je za chvíli vzhůru... to platí od narození do teďka. Takže jsem se na to vyprdla, uspávám večer tak, že ležím vedle něj ve velké posteli a povídám pohádku a on usne. Přes den pořád kočárek. Když byl malinký usínal večer u kojení. Nechtěla jsem a nechci nic lámat násilím. Vyřvat nenechávám 🙂 Tak držím palce ať brzy najdete uspávací "metodu" 🙂

katyxq
19. črc 2014

@terezasimonova koukni na https://www.modrykonik.cz/detsky-spanek ... chová se jako naprosto normální zdravý kojenec 🙂. Čekat od takto malého miminka, že dokáže být samo, je jen neznalost (kterou ti nikdo nevyčítá, mezi lidmi se z posledních desetiletí na tohle téma traduje tolik mýtu, kvůli kterým se matky děti snaží od separovat) fyziologického chování a potřeb miminka. Ty jsi ta, která miminku zajišťuje uspokojení jeho fyzických i psychických potŕeb, že bude mít co jíst, pít, že mu nebude zima, že mu nékdo pomůže usnout, překonat bolest, smutek, že bude mít podněty ke svému motorickému, mentálnímu, emocionálnímu i sociálnímu rozvoji. Když pláče, komunikuje s tebou - zkus se na něj víc naladit, když pláče bez tebe, POTŘEBUJE (ne chce, ale opravdu potŕebuje) TEBE 🙂.
S rozvojem řemesel lidé sice přišli o chlupy, ale místo toho máme oblečení ... a potřeby miminek zůstaly stejné - ak oblečení řadíme i šátek nebo ergonosítko 😉 - http://vbavlnce.blogspot.cz/2013/06/biologicke-...

katyxq
19. črc 2014

Kolem třetího měsíce miminko v psychomotorickém vývoji dospívá právě do fáze, kdy začíná rozeznǎvat cizí a blízké osoby, mezi nimi velmi dobře již rozpoznává maminku (mebo jinou osobu, která se o něj převážně stará) ... a instiktivně ví, že ona je ten, koho potřebuje si držet u sebe, aby bylo v pořádku (ano, nežijeme v džungli, ale genetické naprogramování máme pořád stejné) - https://www.modrykonik.cz/blog/katyxq/article/10-veci-ktere-by-mel-kazdy-vedet-o-mimi-59rbq7/

tapato
19. črc 2014

Řekla bych, že to bude jen nějaké přechodné období. Vyvíjejí se a mění každým dnem! Taky jsme to tak kolem toho třetího měsíce asi týden měli. Bylo to doslova na mašli! 😅 A pak, doslova ze dne na den, jako mávnutím kouzelného proutku, to najednou zase bylo pryč 😉 Chce to vydržet a říkat si, že to přejde!

kataol
19. črc 2014

věřím, že to není příjemné, ale asi je potřeba se zatím trochu podřídit a nenutit ať si "zvyká", jak to rádi ostatní radí 🙂 pokud chce tvou blízkost, dopřej mu ji, zkus jinou formu nošení, manducu, šátek, nějaké ergo nosítko...dítě hlavně potřebuje blízkost matky a čím víc se ho matka bude snažit odkládat, odnaučovat, tím víc mu uškodí, už v tak malém věku to jde velmi snadno..jsi jeho přístav, jeho bezpečí a pokud ho budeš nutit aby se naučil na něco, na co není připravený, tak mu akorát uděláš v hlavě zmatek a nebude vědět, na koho se vlastně může spolehnout, když vlastní maminka mu nedopřává co potřebuje...protože úkolem matky je plnit potřeby dítěte, hlavně když je miminko malé...ono někdy stačí si představit jeho situaci, vžít se do něj..je teprve tři měsíce na světě a činit na něj jakékoliv nároky, aby se samo uklidňovalo, uspávalo apod., když to neumí, tak to je pro něj nadlidský úkol...dítě si prostě řekne, co potřebuje a nic nehraje, takže bys měla najet na své instinkty a snažit se pochopit, co chce a dopřát mu to...tím získá sebedůvěru, přestane se bát, protože bude vědět, že jsi u něj a že kdyby cokoliv, že přijdeš....

kocickaaaa
20. črc 2014

Ahoj holky 🙂 taky se k vam pridam...malej ma za 2 dny 3.mesice a taky mame to stejny!!!do toho mesice byl jeste moc malicky,ale od te doby to nejak zacalo..plakal u usinani vecer..ted place pokazde co usina!!!jedine kde byl klidny a lehce usnul byl kocarek..ale ted se neco proste zlomilo a place i v nem ☹ coz me hrozne mrzi a jsem z toho spatna...kdyz jsem ho z nej vytahla tak prestal..takze je jasny ze chce byt ba ruckach a videt...kdyz jedeme autem a je ve vajicku tak koukam a je spokojeny...vecerni usinani uz je trosku lepsi..naucila jsem ho nevytahovat z postylky..ale pouze hladit.davat dudlik a byt u nej!!to pomaha a cca do 15-20 min usne jak kdy..kazdy den je taky jiny 😀

terezasimonova
autor
20. črc 2014

@kocickaaaa kéž by si ten Náš mrňous vzal taky dudlík. Ale tak vidim že to řvaní v kočárku neni zas tak moc neobvyklé.

terinda
20. črc 2014

Období nesnášenlivosti kočáru jsem řešila manducou.
Často jsem jela s kočárem a když dítě vyvádělo, uklidnilo se v nosítku 😉

terezas4
20. črc 2014

@terezasimonova miminko má být u maminky a to klidně pořád, dceru jsem do jejích 7m, kdy začala lézt a objevovat, v podstatě nepoložila, nosím pořád, ale už to není taková intenzita, ted je jí 15m, je to samostatné batole takže bych se nebála, určitě jí tim nerozmazlíš , uspávám pořád v šátku, šoupnu ji na záda a můžu popř. pracovat, nebo si s ní lehnu a usne u prsa. Důležité je to přijmout, přijmout fakt že jsi tu pro dítě které tě chce mít u sebe dnem i nocí, je to spolu s příjmem potravy jeho největší a nejdůležitější potřeba. Nestaneš se jeho otrokem jak se hojně hlásá, naopak z nošených a mazlených dětí se stávají sebevědomé a samostatné děti, protože VÍ, že tu jsi pro ně a nenecháš ho samotného 🙂 .

evaamy
20. črc 2014

přečti si knížku koncept kontinua, ušetříš si spoustu nervů

rzymani
Autor odpověď smazal
Zobraz
rzymani
Autor odpověď smazal
Zobraz
kataol
20. črc 2014

asi je dobré rodit na podzim 🙂 malá jak byla zakutlaná v té zimě ve fusaku, tak měla teploučko, pocit bezpečí a spala v pohodě, ty vedra jsou pro ty děti celkově nepříjemné..

terezasimonova
autor
20. črc 2014

@kaijko Tak u nás spaní v noci je uplne bez problémů. Spi tak od 22; 00 do 6 ti ráno. Takze to si myslím že na to se nemůžeme stěžovat. Je to teda tim, že ho pěkně za vinuju. Opravdu to pomaha.a spi dele.

terezasimonova
autor
20. črc 2014

@kataol presne, v době kdy se narodil byly dny kdy byla ještě pěkna zima.takze byl pěkně oblecenej a to spal pomalu už doma, než jsme přenesli do kočárku.