Chlapeček se začal v noci budit, čím to může být?

liny29
12. únor 2014

Ahoj, prosím o radu pokud má někdo zkušenost. Máme 5 měsíčního chlapečka, od začátku spinkal naprosto skvěle, sám usnul a brzo se naučil spinkat celou noc bez probuzení a spal až do 6:30. Teď je to asi 2-3 týdny co se budí kolem 3:30 převaluje se, hraje si s kolotočem asi hodinu, pak na deset minut usne a v 5 chce jíst, myslím, že by to tak asi nemělo být, když už vydržel mnohem dýl a v noci se nebudil. Nevíte čím to může být?? Jak to odbourat. Myslím, že na probdělé noci máme čas až nám porostou zoubky 🙂

anetka1701
12. únor 2014

@liny29 to se tak s mimčama občas stává... Že najednou změní návyky... Kdybys mu v ty tři dala mlíčko, nepomohlo by to? nespal by pak normálně??

bambulal1
12. únor 2014

Ahoj tak mi to máme presne to samé.Máme 11týd. spinkal pekne budil se jenom 2x v noci na jídloa hned usnul spával do 8:30.Ale min.týden se to neak zvtrlo usínání je hrozné musíme ho mít 2hod. na rukách jinak je schopní prebrečet klidne i celou noc. Budí se pravidelne po 2hod.vždy ho nakojím,prebalím a pak si chce hrát.Samozrejme ho nenehávam.Posledné 2dny spal s námi v posteli protože hned jak se zbudil začal se prevalovat a strašne plakal nedarilo se nám ho vůbec uspat.Dokonce sem byla i u lekárky jestli ho neco nebolí ale vše je v pořádku.Taky bych brala neaku radu jak ho donutit spinkat.Dekuji

liny29
autor
12. únor 2014

No myslím, že když mu dám mlíčko, tak si zvykne, že může zase jíst a budeme zase na začátku, takže to se mi nechce :(

jankadudova
12. únor 2014

@liny29 Muze to byt rustovy spurt - kolem 6.mesice. Nebala bych se veci typu "zvykne si". Neni naprogramovany, to se neda nic delat 😉 myslim, ze muze mit opravdu trochu hlad. Muj syn zacal spat celou noc skoro v roce a pul...ten vas je jeste maly 🙂

liny29
autor
12. únor 2014

Malej ještě je to jo 🙂 zkusit to můžu za to nic nedám, o spurtu jsem už taky četla, je možný, že něco takovýho probíhá, tak uvidím 🙂

petruneckova
12. únor 2014

@liny29
Ahoj také jsme to měli,a od Te doby vlastně to tak mámě pořád,je mu 8.mesicu 😉 do Te doby spal i 8hodin,ted už se to Teda pomálu vrací zpátky.může se jednat opravdu o spurt,Dítě je více hladové,chce se mazlit. Musíš to vydrzet,nakoj ho kdykoliv si řekne,i kdyby to bylo po dvou hodinách.

petruneckova
12. únor 2014

@liny29
Nám v období spurtu vyrostl o pět cm,za měsíc!!!myslím,že je bolí cele Teličko,hladovi. Jasné,že si zvykne v noci zase jist,ale to vydržíš.my stávali po 3 h,a krmili,nic jiného nepomohlo,nám ale řval,pokud si hraje,tak bych ho nechala,jestli zas usne.
Ted už zase pomálu spí 8 h,JENŽE nás zase Začaly trápit zuby.

katyxq
12. únor 2014

že se děti v tomhle věku budí je normální a pokud potrěbují v noci fyzický kontakt s maminkou nebo jíst, tak proč jim jejich potřeby neuspokojit? Já nevidím jediný důvod. Že by dítě mělo prospat noc v kuse je mýtus, neznalost přirozených spánkových cyklů malýh dětí.

gosa22
12. únor 2014

my jsme taky od 5.měs změnili spánkový režim, do této doby spánek úžasný, od této doby buzení...ale to je normální, bude hůř 😉 zoubky tomu přidaly, některé noci jsou super, jiné horší...hlavně nebrat noční kojení...malé se potřebuje přitulit 😉 a maminky vyprdněte se už konečně na to, aby se neustále řešilo, proč dítě nespí celou noc v tahu...nechte je žít 🙂 jsou malincí a jen výjimky spinkají nepřetržitě takhle od malička...

kytkakvete
12. únor 2014

@liny29 Asi máš zázračný dětátko že spí celou noc 😀 , je to úplně normální, ještě se to může několikrát změnit, ty mu v noci nedáváš najíst? Dítě tě chce mámu a jíst a jestli má spurt tak o to víc 😉

liny29
autor
12. únor 2014

Nemyslim si, ze je zazracny kdyz v noci normalne spinka, proste se to naucil a ja jsem rada, nijak jsem ho nenutila, proste si jídlo vynechal sam od sebe. Takovejch děti je... Nemucim ho hlady ani ho nenechavam brecet,proste se to naucil a ja mu to nechci zas rozhodit, tot vse. Zadnej ucenej z nebe nespadl, proto jsem chtěla radu, je určitě vic maminek co to řeší.

hadroslava
12. únor 2014

To se zkrátka stává, děti se budí kvůli zubům, špatným snům, nebo když je ráno víc světla a tak dále. Jestli to chceš odbourat, není nic jednoduššího, než mlíko nedat 🙂

leilat
12. únor 2014

Ahoj podle mne to klidne mohou byt zoubky, nebo jine starosti. Jestli umi usinat sam tak se k tomu zase jednou vrati. Ja bych to nechala plynout, dyt to neni zadny teror, jen chce mlicko v pet 🙂
mozna neco najdes tady, cim by to mohlo byt:
http://www.prosimspinkaj.sk/19/post/2014/02/pom...

hodne stesti,

petruneckova
13. únor 2014

Nám malej taky spal celých osm hodin,a rozhodně jsem ho nebudila,když měl Hlad tak se probudil,jinak spinkal v kuse,takže si určité chybu podle mě neudělala,měli jsme taky 5.měsíců klidných noci,bylo to fajn,ted se to otočilo,a má Hlad,nebo chce dudlík,nebo jen pomazlit,ale to vydržíš,Hele my to měli 3.měsíce,a ted už zase spinka Celou noc.ale ty spurty,to mu opravdu Dej najist,pomazli ho,to mu pomůže.my si to nepamatujeme,ale urči ho bolí kosti a Celé telo,tak je rad,že ho pomazlíš.ale my vždy dali najíst,a hned Usnul,spokojený,takže asi tak.a uceny z nebe nespadl,všechny se učíme poznat,co naše děti chteji,hlavně,každé je Jine.drzim palce,já zase začínám spat Celou noc a je to skveleeeeee 😉