Čím přikrýt v noci 4 měs. mimi, aby to bylo bezpečné?

fifa79
16. srp 2009

Ahojky, mám dotaz?Možná je hloupý, ale mám 4 měs. chlapečka, který spinká v postýlce a teď ze spaní začíná cestovat na všechny strany.Někdy už v noci bývá chladno a já bych ho chtěla přikrýt dekou, ale mám strach,že jak tak cestuje,že mi zajede pod deku a udusí se.Můžete mi prosím napsat jak to řešíte vy, popřípadě vaše zkušenosti a rady.Předem vám moc děkuji.

wensdy
16. srp 2009

fifo ahoj ,tak dej malýho do spacího pytle 🙂

gabrianka
16. srp 2009

tak nad tim jsem nikdy nepremyslela ze by se mi mala pod dekou udusila ani jsem takovyto pripad neslysela 😕 zabal ho do perinky 🙂

fifa79
autor
16. srp 2009

Ahojky, pytel máme a spíme v něm.Jen teď když je vedro tak usne třeba jen v bodýčku,protože v pytli mu je horko a potí se a já ho nechci v noci když se ochladí budit a dávat do pytle.Říkam si,že bych ho jen tak přehodila dekou, ale bojím se pak usnout.

gabrianka
16. srp 2009

anebo ho vic oblec a nezakryvej vubec tak jsem to oibcas delala i ja s prvni dcerkou

wensdy
16. srp 2009

jojo Tedˇje stejně teplo,malá spi buď v body a dupkách nebo overalku a není přikrytá.Ale spíme při zavřeným okně.Nebo ho přikryj něčím slabším třeba osuškou.

fifa79
autor
16. srp 2009

wensdy:přikryla jsem ho plínkou tak uvidím co s ní provede,moc děkuji za rady.Napíšu jak jsme dopadli.

teessa
16. srp 2009

ahoj malá taky spává body+dupky bud nezakrýváme vůbec nebo jen takovoou bavlněnou přikrývkou a neboj že se malej udusí kikina spí zásadně s plínkou na obličeji...bez ní prostě neusne řve klidně hodinu dám jí plínku ona si ji šupne přez obličej a je do minutý tuhá... sice z toho nejsu ňák odvázaná a občas chodím kontrolovat jeslti je v pohodě ale spí takhle už víc jak 2 měsíce každý den 😉

fifa79
autor
17. srp 2009

teessa: děkuji,my jsme tu dnešní noc s plínkou zvládli,takže to bude asi v poho.Moc díky všem

eliotka
17. srp 2009

Existuje letní pytel na spaní, je to jen jako by látka. Je to bezva. Dá se spát jen v body s kr. rukávem.
Mně se malý pořád odkopává, plena by nefungovala.
Ale ty bys to mohla vyřešit nějakým lehkými tepláčky...

kebulka
17. srp 2009

Jak píše eliotka, my jsme ušili letní spací pytel a v případě, že je extra vedro, spí malá jen v body a v tomhle pytli. Je v pohodě. Pytel je nezateplený, jen samotná látka. Střih jsem koupila v Burdě a pytel je ušitý za cca 5 hodin čistého času ... 😉

halahalo
17. srp 2009

me je to nejak proti srsti davat male miminko doma do pytle ☹

eliotka
18. srp 2009

halahalo, a víc, jak takový spací pytel vypadá?
NOrmálně má děcko venku ručky a může se v něm hýbat. Děti pytle na spaní milují, a i ty větší, tříleté. 😉

schwarzovka
18. srp 2009

my loni kupovali v tescu takovej lehounkej pytel...byl jen ze slaboučké látky a stačilo 😉

sabuse1
18. srp 2009

mě když malá vytuhne přes den jen v lehkém oblečení hodím přes ní plenku, pod tou by se udusit neměla, v noci spíme při otevřeném okně takže jí dávám overálek s dlouhým, šoupnu do spacáčku a je spokojená, není jí ani vedro ani zima. Navíc když je ve spacáčku a zdá se mi chladno hodím přes ní ještě deku, tím, že kope uvnitř pytle nemá šanci se pod tu deku dostat, ale je fakt, že až tak nevyvádí, když spí tak spí🙂))

soanpe
18. srp 2009

fifa, já když měla strach, že se mi mimčo přidusí dekou, tak jsem jí koupila měkký pledtený pléd a ten zahřeje , ale zárověn je děrovaný 😉 😎

ygreen
18. srp 2009

fifa: když bude mít pyžámko s tlapičkama tak ho vůbec nepřikrývej a nebo jako já - malej spával v rychlozavinovačce a večer jsem ho na ní položila, zapnula sípy zavinovačky kolem bříčka a do té výšky ho i přikryla (do pasu), aby měl nožičky v teple.

soanpe
18. srp 2009

my třeba máme stále v ložnici kolem 21°C, protože tam máme non stop zatemněno právě kvůli horku.takže malou dávám do pytle.
v paneláku bych jí asi dala jen pyžamko,protože ty panely přímo sálají 😝
kamarádka má třeba večer v ložnici 29°C 😲 😝

martulikk
18. srp 2009

my používáme takové ty slabší dečky z Tesca... dám jí to asi tak do pasu a ručičky přes dečku... do minulého týdne jsme používali také spací pytel, jenže malá dostala peřinku na kyčličky, takže je jednodušší jí na noc jen přikrýt než cpát do toho spacáčku, jinak je to ale myslím docela šikovná věcička