Co dělat, aby holčička (9 měsíců) spinkala déle?

petiikk
22. led 2012

Mám 9měsíční holčičku a budí se mi v noci rozmezí 30min.-2hod.Je nakrmená,v čistém,přebalená,spinká se mnou a stejně se pořád budí.Můžete mi poraditi jak na to aby spinkala délé.Ona se vzbudí,dostane prso a zase spinká,ale já už jsem jak chodící můra 🙂 Děkuji?

zdeniii
22. led 2012

A nerostou jí třebas zoubky? Ono se to spaní určitě srovná uvidíš!

fiallinka
22. led 2012

Přikláním se k tomu, že už si tak zvykla na kojení, že nedokáže usnout při drobném probuzení sama, ale vyžaduje to prso... myslím, že odnaučit ji takhle se budit dokážeš jen tak, když nebudeš v noci kojit a nebudeš jí místo prsa dávat ani mlíko z lahvičky, ani vodu, ani čaj... první noci budou kruté, ale stojí za to vydržet.

Samozřejmě, pokud to dělá jen krátkodobě, můžou to být i ty zuby, ale to asi nebude jen pár dní, že?

dana3262
22. led 2012

Tak to zname 😀 Nam to skoncilo az s ukoncenim kojeni, ale to za to nestoji.. Vis, tenkrat kdyz to takhle bylo jsem si myslela, ze jsem nevyspana, ale ted se 2 detma zpetne vim, ze jsem vyspana docela byla 😅

jop
22. led 2012

já teda nevím, ale u tak "staré" holčičky určitě není ok, když se budí v noci v tak krátkých intervalech. Jak psala fiallinka, asi to bude chtít drsnější odnaučování (pokud se nejedná třeba o ty zoubky)... hodně štěstí a pevné nervy přeju.

brisalek
23. led 2012

my jsme to meli podbne. Mala se od asi 3 mesicu budila kazdou chvili. Ale nespala se mnou v posteli, spala ve sve postylce v pokojicku a ja vedle ni na valende. Upravilo se to po 12 mesicich , kdy jsem ji presatala davat pres den prso a zacala jist "normalni" jidlo a konecne trochu zacala jist(pred tim snedla 2-3 lzicky prikrmu a chtela prso☹). Pak do 16m mesicu vstavala tak 2-3x za noc. V 16m jsem odstavila uplne a zacala spat obcas celou noc. Podle me je to tim, ze ma v urcitou dobu mimi hlad (3-4mesice) kdy mliko nestaci a oni si zvyknouu, ze maji prso porad a pak uz bez nej neusnou. Synovec byl kojeny do 26mesicu a cucal x krat pres den a treba 15x i vickrat v noci☹. Skoncilo to odstavenim🙂. Takze jedine reseni je nedat i kdyz to je pro tebe psychicky narocne🙂.