Co hodinu se v noci budí na kojení. Je to normální?

elzik
5. led 2010

Maminky, je to normální? Můj brouček se začal co hodinu budit na kojení. Přes den vydrží ty 3 hodiny, když spí v kočárku na procházce, tak i déle. V noci se budíval co 3 - 4 hodinky. Poslední dny se ale budí co hodinu, vždy si párkrát cucne a spí. Jsem už vyčerpaná, protože při tom usínám a nevyspím se, protože se bojím, abych ho nezalehla. Co hodinu vstávat je vyčerpávající, kdyby se alespoň pořádně napil a pak spinkal, ale po takových troškách - to ho ani nemůže zasytit. Spíše mě napadá jestli jen nemá žízeň, teď když jsou ty mrazy, více se topí a je sušší vzduch. Začínám být zoufalá. Zkoušela jsem mu prso nedat, to ale začal šíleně křičet a křičel dokud se nepřisál. A nechat ho tak plakat, na to mi příjde strašně malinký (má 12 týdnů) a navíc tím křikem v noci budí svou sestřičku. ☹

rimmel
5. led 2010

ano je to normalne treba vydrzat 😉 skus ked sa zobudi ho nakojit z oboch prsu ale asi to nepomoze, aj tak sa bude budit, moj to takto robi doteraz s tym rozdielom ze to neni kazdu hodinu ale dve 😀 ale dakedy ked ho zubky trapia sme hore aj 10krat

hellu
5. led 2010

elzik, asi to je normální. my teď kojíme 6x-7x za noc a to ho večer nacpu kaší 😠 ....jsem úplně vyřízená.

musko
5. led 2010

elzik, je ešte strašne maličký, potrebuje to, takže - tak ako radí Rimmel - vydržať. Náš Marek sa tiež často budí a ani Petrík mi ešte niekedy neprespí celú noc - pýta si piť - niekedy 1x a niekedy 3x - je suchý vzduch, aj ja v noci pijem, tak musím dať aj dieťatku.....
Dnes sme s Markom vstávali cca 7-8x - už ani neviem...... Držím palce!

bertica.h
5. led 2010

jááj,každá hodina?to sa dá..ked s abude budiť každu pol hodinu,to bude niečo 😅 😀 😀 😀

ale nie..sama viem,aké to je.
ja sa cítim už ako nejaká hanra,že snad už o sebe ani nerozhodujem..
takto malinké bábo by som určite nenechala vyplakať..podľa mna tiež,vydržať.. 😒

musíš byť silná a čakať,že toto rýchlo prejde ..tak,ako ja 😢

elzik
autor
5. led 2010

Rimmel - on pije tak 1 - 2 minuty (v noci), takže kojit ze dvou asi ani náhodou. Jak píšu, vždycky si párkrát cucne a zase usne.
Samozřejmě, že ho plakat nenechávám, nemám na to srdce. Prostě kojím a kojím. Ale je to vyčerpávající. Navíc dr. mi říkala, že už je dost velký na to, aby v noci vydržel ty 4 hodiny. Ale ono se to lehce řekne, že už je dost velký, když každé miminko je jiné a jedinečné.

lucie777
5. led 2010

Tak moje příšerka zas v noci snad vůbec nespí, když má prso v pusince, je v pohodě,ale jakmile jí dám do postýlky, řve... 😖

bertica.h
5. led 2010

elzik..moja má 7 mesiacov a budí sa 15x za noc+1alebo 2x je po pol hodine až hodine v noci hore-le to nie vždy.
😔 😔

rimmel
5. led 2010

ekzuj taj si lahni do velkej postele s nim aby to nebolo tak narocne..ja to tak robim 😉

bertica.h
5. led 2010

rimmel..ono to ale nevyrieši úpodstatu tho,že sa to dieta budí..pre mna je spanie s malou v rovnakej posteli tiež náročné,obieham vždy z jednej strany na ruh,aby som menila prníky..malá je zabarikádovaná,lebo cestuje po posteli,takže všetko premiestnujem..ach☹

elzik
autor
5. led 2010

Rimme - já ho nechávám u sebe v posteli, protože jinak bych se asi zbláznila, ho co hodinu stále vytahovat. Ale přesně jak píše bertica -neustále měním strany, kojím jednou z toho, podruhé z toho, malého posouvám a zároveň nemůžu pořádně zabrat, protože mám strach. K tomu všemu mi občas do ložnice přicestuje i starší dcerka (2 ročky), takže máme v noci veselo. 🙂

elzik
autor
5. led 2010

Holky, chci se zeptat, zda dáváte čajík, když plně kojíte. Jedna maminka mi to poradila a musím říct, že jsem to dnes v noci zkusila, když se malý vzbudil a nebyl ještě čas jídla, dala jsem mu napít čaje, chvilku pil a jak usnul spal 1,5 hodiny v kuse. Potom jsem ho přiložila a jak píšu, kojila jsem co hodinu ☹ Tak mě napadá, zda prostě dítě v těch topených místnostech nemá žízeň a to mlíčko mu ji nezažene. Vím, že je přední mlíko na žízeň a zadní na hlad, ale mě osobně mlíko také žízeň nezažene, spíše naopak. Navíc - za dob našich babiček a maminek se také kojilo a dával čaj a děti byli spokojené. Tak nevím 😒

joa.n
5. led 2010

ahojky elzik,
jste ted v obdobi kdy ma mimco rustovy sprut. My jsme meli to same - pres den krasne vydrzela 3-4 hodiny,ale v noci jsme kojila co 1,5 hodiny. Laktacni poradkyne rika, vydrzet, za nejkou dobu to prejde. Bohuzel u nas to vydrzelo temer 3 tydny!! ☹
Ted je nam 4,5 mesice a mala se budi porad co 3 hodiny a to ji taky vecer naladuju kasi a pak MM. Nekdy si rikam, ze je to mozna uz zvyk, ze se budi ze zvyku, nebot dost casto si jen tak cucne a za chvili usne.
Ale u vas to tipuju na ten rustovy sprut. 😉

renat2
5. led 2010

elzik: máme to taky 🙂 sice trochu dřív, než se spurty běžně objevují, ale proč nebýt výjimka 🙂 v noci pijje co hodinu a půl, jednou vydržel 2, přes den co hodinu....takže to chce pevný nervy a vydržet.
Čaj nedávám, malý ho nechce, z flašky neumí (nemá ani dudlík), zkoušela jsme na škytavku na lžičce, plival to jak soptík...

Hodně štěstí a vydrž!!!! Trpělivost se vyplatí.

rimmel
5. led 2010

baby ano ano, aj ja menim strany pokazde ked sa zobudi no nevadi mi to..sak to trva par sekund, potom sa nacuca par sekund minutku, dve a spime obaja dalej...a dakedy tiez nemenim stranu, ak sa napr zobudi o hodinu tak ostanem tam, kde som 🙂

senja
5. led 2010

Myslim, ze je to normalni, je treba vydrzet. Zapoj manzela, at vstavate k miminku pul-napul. Kdyz vstava on, tak at ti maleho da na kojeni on. My to tak praktikujeme a uz se citim o hodne lip 😉
Jinak caj bych tak brzo moc nedavala. Pochybuji, ze mimi se budi kvuli tomu, ze ma zizen jako takovou, kdyz uz spis hlad.