Co s nespavostí u 2 letého batolete?

cesminka
12. bře 2012

Ahojte všem!
Mám holčičku, které jsou 2 roky a 2 měsíce. Od malička chodí dlouho spát (cca 21.30 - všechny pokusy posunout usínání na dřívější hodinu selhaly) a dlouho ráno vstává (cca 9.00). Spát během dne chodí pouze jednou - po obědě. Jenže poslední 2 měsíce to vypadá tak, že se naobědvá cca ve 13.00, někdy už při jídle zívá a jen ji dám do postýlky, tak nastane rodeo - vyvádí, hází sebou, řehtá se, prostě se najednou úplně bezdůvodně neuvěřitelně rozdovádí a řádí jak černá ruka. To jí vydrží třeba dvě hodiny, pak padne a usne třeba v 15.00 nebo i později a byla by schopná spát až do večera. To, jestli s ní v místnosti někdo je nebo není, na to nemá vůbec žádný vliv. Někdy se stane, že neusne vůbec. Už jsem zkoušela i jít s ní po obědě ven, aby se unavila, ale bez efektu. Dokonce mě někdy i sama vezme za ruku, že jdeme dělat hají a potom stejně nastane tenhle cirkus. Vůbec si s tím nevím rady. Zuby jí nerostou, na spaní je klid, jinak je v pohodě, ale jak jí dám do té postýlky, tak nastává horor. A přitom večerní uléhání je bez problémů, vůbec nevstává, ale je fakt, že někdy dlouho nemůže usnout.
Máte někdo podobnou zkušenost? Děkuju moc za každou radu.

lucajdak
12. bře 2012

zdravim.mam syna a nekdy s tim mam taky problem.vyresila jsem to tak, ze pokud rano vstane max.do sedmi, tak se snazim, aby do 12h po obede lezel, pokud vstane do osmi tak si po obede jen pustime pohadku, ale vim, ze stejne nikdy neusne, nelamu to pres koleno, pokud neusne po obede, tak usne vecer po sedme hodine.A POKUD SE PODARI, NECHAM HO TAK DO TRI spat.Vecer pak jde po osme do postele ale usne si treba v devet.Mozna bych ji byt tebou budila rano driv, nebo ji po obede nenutila stap, jsou deti, co uz spat po obede nebudou a nebudou, vsak to nevadi, aspon ti pak usne driv vecer.Drzim palce.

marhulinka
12. bře 2012

Tak tohle určitě není "nespavost",to vypadá opravdu jinak 😀 Co popisuješ si myslím,že u některých dětí v tomhle věku je naprosto krásné spaní. Náš je čerstvý dvouleťák, přes den mi nespí pomalu už půl roku, usne po obědě tak 1xtýdně. Ráno dřív vstával mezi sedmou a osmou,nyní už vstává v šest ráno a večer usíná kolem té sedmé až osmé,někdy naopak má dny,že jde spát až kolem desáté! V noci se jednou až třikrát budí,ale to se jen napije a spinká. Do toho jednoho roku mi připadalo,že nespí skoro vůbec. Dokázal se večer po hodinovém spánku probudit naprosto čilý a další tři nespat 😉
Takže bych byla naprosto v klidu,nenutila bych spát po obědě,když vidíš,že to prostě nemá cenu, možná bych obědvala o něco dřív,my chodíme ven dopolko a vracíme se právě na oběd,někdy mi u obědu zívá,že si říkám,aaa tady bude někdo spinkat a pak?? Mrknutím oka ho to naprosto přejde.

brisalek
12. bře 2012

pridavam se k marhzlinka. Take bych rekla, ze je to normalni, uz prestava ten poledni spanek potrebovat, ale jeste to bez nej vzdy nevydrzi. Ja uz by ji spat nenechala okolo te 3 , proste ji necim v tu chvili zabavit a ona se probere a neusne a usne ti vecer. Je to proste jedno s prechodnych obdobi a musis si vybrat bud klid 2 hodiny pres den a pozdni usinani, nebo ji pres den spat nenechat a zvyknout si , ze uz to volno mit nebudes. Nebo jak pise lucajdak potrebuje spanek ńaoipak driv, pak se totiz probere a prekona ho, ale za par hodin to nevydrzi a usne. Takze davat obed v 11 a ve 12 uz do postele. Rozhodne nemas zadneho nespavce.

Me mala spala 1x za den okolo poledne v 10-12 mesicich , pak uz vzdy dele(az okolo 14-15h) od 19 mesicu take pres den nespi. Mezi tim 19-25 mesicem usinala v 7 vecer vstavala okolo pul 7 a pres den usnula tak jednou za 10-14 dnu okolo 15-16 hodiny a to pak sla spat v 11 vecer. Pak usinala okolo pul 8 a ted uz okolo 8 , samozrejme vstavani je stale okolo pul 7☹. Kdyz jsme byli ted na horach dokonce usinala v 9 a vstavala 7 a pres den nespala. O rok starsi synovec spal uz v6 vecer jak byl utahany🙂. Dnes , kdyz usne i pul hodiny v aue okolo poledne, jde spat az po 10 a nespi vetsinou ani kdyz je nemocna...jen kdyz ma velkou teplotu.

beruska24.9.
12. bře 2012

ahoj, naše (2r. + 5m.) přestala spát přes den když jsem zrušila dudlík. asi po měsíci měla období 3 týdnů, kdy zase začala spát, tak jsem doufala, že ji to zůstane. nezůstalo, přes den nespí. ráno vstává ve 4,30-5h. (jen vyjímečně o trošku později) a večer do 20h. usne.
maličká (půl roku) vstává ráno se sestřičkou, přes den spí většinou půl hodiny dopoledne, půl hodiny odpoledne a večer usíná mezi 19-20h. a jako většina miminek se budí x-krát za noc.
co bych za to dala, spát ráno dýl......stačilo by mi do 7h. 🙂

takže jsem už vzdala ´´nutit´´ k dennímu spánku. všude kolem zjišťuji, že je spousta dětí, které kolem 2. roku už přes den nespí.......

mates22
12. bře 2012

Můj syn (přesně 2r) už čtyři měsíce přes den nespí, bylo to děsně náročné ho přes den uspat, bylo vidět, že se mu až tak nechce a večer pak chodil v jedenáct, což jsem odpadávala zas já. Takže si to řídí sám, já ho spát nedávám, tak jednou týdně ale usne v kočárku, když jedeme pro starší do školky, nebo si někdy sám lehne do postýlky. Nechávám to zcela na něm. Ve dnech, kdy přes den nespí usíná kolem osmé, když přes den spinká (nechávám ho max. 1 a půl hodinky) tak jde na kutě tak v deset. Řídí si to sám a zdá se, že mu to vyhovuje. I moje starší dcera přestala přes den spát docela brzy, můj bráška nespal od jednoho a půl roku, je to prostě jak které dítě.

coxa
12. bře 2012

Ahoj, mně starší syn na dvou letech přestal spát po obědě úplně, prostě už tu potřebu neměl a když jsem ho přesto donutila (ze začátku jsem byla nějaká nechápavá 😀 ) a kolem třetí vzbudila, tak pak strašil dlouho do večera, desátá - půl jedenáctá nebyla vyjímka, předtím usínal v sedm, bez odpoledního spaní se to k tomu vrátilo a dodnes usíná po sedmé.
Mladší syn po obědě ještě spí, ale jak už někdo psal musí být max. do 12.15 v posteli, pak už je přetažený, dělá blbosti a špatně usíná. Buď se vzbudí sám, nebo já chodím kolem půl třetí vzbudit a večer jde taky po sedmé.

apollo11
12. bře 2012

Tak zkus ráno dřív budit 🙂 9 je docela pozdě. Naše malá je taky "sova", chodí spát v těch 21.30, ale vstáváme nejpozději v 8.00 (spíš 7:30), někdy se jí nechce, ale když ji nechám, pak je taky problém s odpoledním usnutím. Ještě ale není zralá na vynechání odpol.spánku, spí ráda ještě ty dvě hodinky i dýl 😵 A opravdu je lepší dát včas a nepřetáhnout a pokud možno pravidelně (raději posunout ten ranní budíček), tělo si ten rytmus zapamatuje, a i když kolem těch 2 let už třeba nezabere, stačí jen odpočinek a klid v postýlce i za bdělého stavu, to bych se snažila udržet co nejdýl, protože pak je to po zbytek dne s unaveným neodpočatým děckem dost otrava.

raci
12. bře 2012

Náš malej odpoledne nespí od 14měsíců spíme jen v noci cca 8:30 - 6:30 a přes den řádí jako ďas... 🙂 nemělo smysl ho hodinu uspávat, aby byl za půl hodky zase vzhůru a protivnej, tak jsme se prostě na odpolední spánek vyprdly 😉 nemyslím si že je nespavej, jen to prostě nepotřebuje... já bych radila nehrotit odpolední spaní - když nechce, tak nechce, a ráno budit nejpozději v 8 aby večer nelítala do nevím kdy.. 😅 🙂