Co způsobilo změnu spaní v noci 4 měsíčního dítěte?

mikkisek
20. črc 2011

Ahoj holky, potřebovala bych poradit, jestli jste některá s Vaším mimčem nezažili něco podobného - Honzík (4měs) spal zhruba od 2měsíců od 22 hodin do 4-5ráno. Teď poslední 3dny se mi v noci budí na kojení po 3hodinách, přitom si myslím, že žádná změna ať už stravy, prostředí, denního režimu nenastala kromě očkování 2.hexavakcíny a Prevenaru před týdnem. Prospívá 'moc" dobře, má už 7,72kg. Moje mamka mne straší, že je možné, že mám už slabé mléko. Co myslíte vy?

luciebx
20. črc 2011

muze se jednat o rustovy spurt.. to se deti budi casteji nez obvykle.. anebo hold jen nastala zmena.. i bez jakekoliv zmeny v jeho jidelnicku nebo rezimu.. to se taky stane.. nas malyl taky spaval dobre a cim byl starsi jakoby se budival vic .. muze se jednat jen o chvilku a nebo to bude trvat dele..

jankadudova
20. črc 2011

Ahoj, rozhodne to neni "slabe mleko". Priklanela bych se bud ke spurtu nebo proste zmena rezimu. Taky jsem si myslela jak mame krasne "naprogramoveneho" syna a ejhle, vsechno jinak🙂 muzou to byt i treba pocatky zoubku. Ale neni to nic neobvykleho🙂

keila
20. črc 2011

Všechny laktační poradkyně říkají, že slabé mléko neexistuje! Takže souhlasím s luciebx, že to může býto růstový spurt. Mojí malé jsou 4 měsíce dnes a taky už nespinká tak dobře jako dřív. U nás je však tím důvodem přetáčení na bříško, trénuje to i v noci, pak se přetočí a neví, jak si dát hlavičku a kolikrát jí to vzbudí tak, že rovnou zjistí že má hlad. 😀

hansed
20. črc 2011

Neexistuje nic jako slabé mlíko.... jak píšou holky, přikláněla bych se k růstovému spurtu, nebo můžou začínat růst zoubky, kdy pak mimčo chce uklidnit u prsu....
Takže, pokud přibírá, tak se může opravdu jednat jen o spurt nebo zoubky... 😉

neu.sona
20. črc 2011

Můžu Tě ujistit, ža my to měli úplně stejně. Nám spal celou noc od porodnice a ve 4,5 měsících se to pokazilo a od té doby se budil. Někdy víc, někdy míň. Prostě mimčo začně vnímat a asi s tím nic moc neuděláš. Přestalo to teď ve dvou letech 😝 . Hrůza. Ale mlíčko určitě slabé nemáš, to jsou jen pověry starších. Žádná maminka nemá slábé a silné mléko. Z toho mě vyvedla hned laktační poradkyně, když jsem jí o tom říkala.
Prostě asi vydržet. Nic jiného s tím neuděláš.
A ještě k těm očkováním. Klidně to může být i z toho. Jsou to hrozné hnusy a dětem naruší celkovou pohodu nejvíc ☹ . To je velká změna podle mě.

hamma
20. črc 2011

Našemu klukovi se mění spaní pokaždé, když už si řeknu, že se to konečně nějak ustálilo 🙂. Tak už si to raději neříkám a v noci u sebe nemám hodinky, abych se zbytečně netrápila, že je zas vzhůru. Takže už třeba ani nevím, jestli jsem vstávala v noci dvakrát nebo pětkrát a po jak dlouhé době to bylo a myslím, že jsme oba mnohem spokojenější.

biibaa
20. črc 2011

Můj malej spinkal tak od 3 do 4 měsíce třeba od 22hod. do 7ráno, tak jsem si říkala, jak to je bezva a teď to je asi 2 týdny, kdy se budí třeba už o půlnoci pak ve 3, 7, 9hod. A už taky nespí tak tvrdě... Třeba se to zase vrátí, bylo to fajn zase spát celou noc.

sova33
20. črc 2011

Ahoj, taky si myslím, že problém není ve "slabém" mléce. Může to být spurt, zoubky, vakcína, žízeň (bylo teď docela teplo, ne?) Můžeš taky třeba zkusit kaši, aby se večer víc zasytil, ale já bych to nedělala. Pokud je plně kojený, spokojený, prospívá a nevadí ti k němu v noci několikrát vstát, asi bych vydržela. Měli jsme to podobně a nakonec jsme vytrvali a skoro doteď jsem plně kojila (přikrmujeme týden).

sussanah
20. črc 2011

Musim skodolibe priznat, ze jsem rada, ze v tom nejsem sama 😅 U nas to bylo presne tak, od 2m mi spal krasne celou noc od 21-22h az do 5-6 rano. V 5m jako kdyz utne, zacal se budit na mliko a prestal usinat sam. V 5,5m jsme zacali prikrmovat (rovnou i kasi na noc), ale zmena zadna. Nejhorsi obdobi bylo do cca 9m, to se nekdy kojil i po 1-1,5h 😖 potom to uz bylo lepsi, kojil se 2x za noc. Po roce se kojil jen k ranu a spat znovu celou noc zacal az kolem 16m.
Slabym mlekem to fakt neni, ja kojila maleho do jeho 20m, takze mleka jsem mela fakt hromady 😉
Osobne si myslim, ze to bude proste kombinace prudkeho rustu a navic uvedomovani si sama sebe a toho, ze proste tak trochu zkousi.. Ja treba u druheho uz ted vim, ze se nesmim nechat do toho kolotoce zase vtahnout, takze za sebe rikam, ze u druheho bych sice ano-nakojila, ale dala si nejaky limit, napr alespon po 3h nebo trebah jen 2x za noc. Pokud totiz jinak prospiva dobre a pres den dostatecne pije, tak bych uz podruhe nenechala ze sebe delat zivy dudlik 😝 Vyjimka samozrjeme v pripade nemoci, teploty nebo kdyz jsou moc velka vedra, to deti obecne pijou v noci vice.

andy80
20. črc 2011

Slabé mléko neexistuje, buď je nebo není. Může se jednat o růstový spurt. Vydrž, přejde to.

dlabinecka
20. črc 2011

Slabé mléko opravdu neexistuje, nevím kam na to ty naše matky chodí, takový blábol 🙄 Podle mě to souvisí s tím očkováním, takže fakt vydržet. Ale taky to souviset nemusí a mrnous se prostě rozhodl, že ted chce být víc s Tebou. A můžu Tě ujistit, že noční kojení po 3 hodinách je velká pohoda -my máme rekord 16x za noc vzhůru 😅

benjik
20. črc 2011

Taky si myslím,že spurtík anebo zoubky se pomalu hlásí o slovo a mlíčko od maminky mimčo uklidnuje. My to během prvního roku měli několikrát.

lurun
19. čer 2013

ahoj, našla jsem tuhle diskuzi a zajímalo by mě, jaký máte vývoj...?!? Mám podobný problém.
Malej spal krásně a najednou se budí po 3h, někdy i víc. Tipla bych to od druhého očkování. Docela mě překvapilo, kolik mamin zmiňuje, že by to mohlo být očkováním. Sama si říkám, že po tom očkování, jsem se mu možná snažila vynahradit, ten ošklivý zážitek...
Venku jsou pařáky, je fakt, že mu možná teď trochu mlíko nestačilo. Málo počůraných plenek (asi 1 den a kdo ví...přebaloval taťka 😎 ) a měla jsem i hlad. Sestřička, že máme ukončený 4.měs, tak ať dáme Nutrilon, nebo kaši, ale příjde mi to brzo. Nutrilon moc nechce, neumí pít z lahviček ani tý speciální od Medely, tak to do něj cpu lžičkou...a začal se budit ještě víc...hladem to tedy nebude, ale pro jistotu ještě dneska přidám Nutrilon, sama se cpu, takže mlíko bude dostačující. Větráme šulina a čůrá i 2x během hodiny :D.
Zkusim na noc míň oblíknout, ale po přečtení pár článků se obávám, že ani tohle nezabere a začínám se připravovat na noční vstávačky :x

wrapy
26. čer 2014

Jsme na tom stejně, od narození usínání od půl 8 do 8 a vydržel spát klidně do půl 4 ráno a pak rytmus tak po 2 - 3 hoďkách, v úterý nás čeká 3dávka očkování a poslední 3 dny mi večer nemůže zabrat a usíná až kolem 9 až 10. večer, takže si myslím že je to spíš spojeno s tím růstem, máme 17. týden dnes, než s tím očkováním.