Dávat holčičku spát do kočárku. Bojím se, aby si nezvykla

sabina2009931
11. únor 2014

dobry den, chtela by se zeptat jestli ma nekdo skusenost s uspavanim v kocarku mam mesicni holcicku a ma problem usnout jak ve dne tak v noci,kdyz ji dam do postylky nikdy neusne po jidle hned place.Usne jedine kdyz ji nekdo houpe nebo kdyz ji nekdy hladim ale to jak kdy a to je ale tak na 2hodiny.Napadlo me ji davat ted doma do kocarku tam spi krasne ale mam spatne svedomi aby si na to nezvykla nebo mi pak nechtela nikde jinde spat nebo abych neco nedelala spatne.
dekuju za nazory🙂

blahova_andrea
11. únor 2014

já s tím zkušenosti sice nemám, náš malý spal v postýlce od narození a naopak mi nikdy nechtěl spát v kočárku, ale...myslím si, že spoustě malých miminek dělá prostě kočárek, autosedačka a další prostě dobře a proč by jste se měli obě trápit tím, že nespí, když ji můžeš doma nebo venku podrndat. je spousta dětí, které i ve starším věku přes den usnou jedině v kočárku. to ti tu pak asi maminky potvrdí. když chtějí, aby dítko spalo, musí se vyrazit ven. já bych se nebála, že budu dělat něco špatně. důležité je, aby jsi ty a tvoje dcera byla spokojená, aby jste si to udělali jak vám to bude vyhovovat. na postýlku ji můžeš učit klidně později. vždyť jsou děti, které jdou sami spát do postýlky až v první třídě 😀 no ano...to už je na mě moc, ale bývá to tak a když to tak vyhovuje dané rodině, ostatním po tom nic není 😉

janesafari
11. únor 2014

Ahoj,já tak malého uspávala...První 3,5 měsíce mě spal skoro pořád a všude-bylo mu to jedno.Pak sme se přestěhovali do nového když mu byli 4 měsíce a byl s toho vykulený,a tak spal asi tak měsíc přes den jen v kočárku-v noci normálně v postýlce...Asi od 5 měsíce-pokud nejsme venku,usíná mě převážně jen v obýváku a ani tv mu nevadí a hluk v kuchyni 🙂 Ale spí slabou hodinu....Kočárek pořád vede,venku mě vydrží spát klidně 3 hodky a to je mu už 6,5 měsíce 😉
Jinak spí mě doma 3x denně a večer ho dávám spát mezi 19-20 hodinou,položím do postýlky,chytí si ruku a za chvíli spí...Ruku začal vyžadovat tak měsíc zpět a poslední tři týdny ho uspím jen já-on si totiž chytne ruku mačká ji a ČICHÁ a jak zjistí,že to nejsem já,tak je řev!
Takže já bych neměla špatné svědomí-prostě ji uspi tam kde spí dobře-brala bych za důležité to,že spí !!
Jak už sem napsala-pckovi je 6,5 měsíce a můžu říct,že co měsíc to-to jiné zvyky 😅

scvrcek
11. únor 2014

malej mi do skoro roku nechtěl ve dne spát jinde, než v kočárku, i v mrazech a dešti spal na balkoně v kočárku a byl spokojenej....pak se sám naučil spát i v postýlce...ono se to nějak samo vyvine, nebála bych se u měsíčního mimi, že si na něco zvykne 😉

sabina2009931
autor
11. únor 2014

dekuji vam za rady to jste mne potesili 🙂 tak snad uz se i vyspime 😀 taky jsem pak z toho nervozní kdyz nechce spat ☹

hojda
11. únor 2014

Myslím, že třeba u druhého a dalšího dítěte tohle vůbec nidko už neřeší. Spí? Spí! Tak hurá!!!! Na postýlku můžeš zvykat později 😉

kataol
11. únor 2014

měsíční miminko si nezvykne, ale od těch tří měsíců bych už doporučovala trošku na tom zapracovat, to už je prcek větší a začíná se rozkoukávat a zvykat si na zavedené režimy a situace...od půl roku už rozhodně můžeš dítě učit na postýlku...pokud ti přes den spí v kočáru, to bych neřešila, v noci je to horší, to by podle mě mělo mít postýlku...možná spíš potřebuje méně prostoru, kolíbku např..mě malá do tří měsíců zas nechtěla být sama, museli jsme ji pořád chovat a čekat, až opravdu vytuhne, abysme ji mohli dát do postýlky, jinak jak procitla a viděla, že není v náručí, tak řev...někdy se mi povedlo ji oblbnout a dát okolo ní polštáře, aby měla pocit stísněnosti..jinak můj chlapo to dovedl k dokonalosti, dal si na kolena kojící polštář, takový ten s kapsou i pro miminka, malou na to a třepal kolenama a ona takhle usínala 🙂 a takhle jsme ji uspávali přes den několik měsíců a i na večer stejně tak...ona vyloženě taky potřebovala houpat a natřásat a když spala v kočáru, dokud se jelo, tak vše ok, jak jsme zastavili, do chvilky se vzbudila a do teď v kočáru spí jen když se s ním jede, jinak ne...takže jak znám děti, co v kočáru na zahradě spí i čtyři hodiny, tak to jsem teda nepoznala nikdy 🙂 jinak jak jsem psala, první tři měsíce byla dcera pořád v náručí přes den nebo v kočáru, hlavně měla takové ty okýnka, že nespala a to sama nevydržela, ale ve třech měsících se to zlomilo, vydržela už sama na hrací dece půl hoďky i hoďku a začla usínat sama u svítícího kolotoče..když byla unavená, tak na něj koukala, poslouchala a uspal ji...ne vždy, ale většinou jo..myslím, že u tak malého miminka je naprosto normální, že usne jen při kojení nebo v náručí nebo v kočáru a samo to zvládne málokteré v tak nízkém věku

deenyska
11. únor 2014

@sabina2009931 Já podobnou zkušenost mám. Malej mi zlobil se spaním hodně dlouho, jak ve dne, tak v noci, mohli za to i klasické miminkovské problémy jako prdíky, ale to teď není podstatný. Měsíční miminko je ještě hodně malé, takže z kočárku bych výčitky fakt neměla. Já jsem zase chovala a chovala, což taky není ideální, ale holt dítko s bolením si to žádá, takže spaní na rukou jsem taky musela v budoucnu odnaučit. Doma jsem ho teda do kočárku nedávala, určitě jsem takový myšlenky měla, ale bránila jsem se tomu, protože jsem si stála za tím, že kočárek je na ven a doma se spinká v postýlce. Ale pokud byl problém se spánkem v postýlce, holt jsme šli trajdat s kočárkem, ale ven. To jsou moje zásady. Ale jinak si nemyslím, že bys měla mít v tomhle směru špatné svědomí. Určitě jí tím osobnost nezkazíš 🙂. Ona si stejně najde něco, na co si bude moct zvyknout a budete to pak muset odnaučit. Děti, i takhle malinký, umí být pěkně vyčůraný 😉

atinkaa
11. únor 2014

na toto je uplne najsuprovejsia koliska na spinkanie...nie nejaka hojdacka ale klasicka koliska, ktora zabezpeci prostredie podobne brusku...teda pri nejakom pohybe babatko ukolise bez toho aby niekto musel ''drncat kocar'' 😉

my sme mali pri oboch bambuleckach tuto http://www.leander.com/de/produkte/wiege a spanok mame teda ukazkovy🙂

sabina2009931
autor
12. únor 2014

dekuji mrknu po necem takovem🙂

gepe
12. únor 2014

@sabina2009931 zkousela jsi ji i "kokonovat" ? 🙂 jinak my mame jeste stale mini postylku Robu 4v1 a na lyzinach, spinka v ni krasne od narozeni, ted kdyz se prevali apod., tak se sama rozhoupe a uz dlouho spi celou noc bez prestavky 🙂 pres den do postylky nedavame, postylka je na noc.

veroniquez
12. únor 2014

Vyzkoušej hacku! 🙂 Je to taková houpačka, děti v tom nádherně spinkají.. zadej si "hacka" do vyhledávače.. Na dudlikarna.cz se dá myslím i půjčit.

sabina2009931
autor
12. únor 2014

@veroniquez tak jsem na to koukala a vypada to skvele to by se ji mohlo libit. 🙂

sabina2009931
autor
12. únor 2014

akorat me ted napadlo jestli to je dobre na zada co myslis?

sabuse1
12. únor 2014

mě Ema v postýlce taky spát nechce, jedině večer potom co jí 3h uspávám v náručí a přendám úplně tuhou, přes den tam nechce být vůbec a spí jedině v kočárku, řeším to tak,že dopoledne jí udrncám doma a odpoledne jdeme ven a tam spí klidně 3-4h, venku jsme tak 2 a zbytek dospává doma, sundám z ní fusak a nechám jen v kombinéze a u pootevřeného okna