Dáváte mimi spát na bok? Jak dlouho?

kaaca11
11. dub 2011

Mám dvouměsíční holčičku a jako prevenci SIDS ji dávám spát na bok a za zádíčka jí dávám polštář, aby se nepřevrátila. Zajímalo by mě, jak dlouho jste vaše miminko takhle pokládali. Mám totiž pocit, že už je na boku nespokojená - snaží se převrátit na bříško, nejde jí to. Pořád jakoby "hledá prso" na prostěradle, přestože hlad určitě nemá. Přes den ji pokládám na zádíčka a tak usne celkem spokojeně. Problém je totiž také s dudlíkem (se kterým usíná rychleji), protože na boku pořád vypadává a na zádíčkách většinou vydrží v pusince než usne.

kikimaruska
11. dub 2011

My jsme si malého dovezli domů na 2 měsících a takto jsem ho polohovala asi do pul roku...tedy doma 4 měsíce. Měl hodně deformovanou hlavičku jakoby do pulměsíčku, takže na zádíčkách měl hlavičku v podhlavníčku tvarujícího hlavičku (na zádíčkách mu padala do stran, nedržela) a na boku jsem ho střídala a podkládala plyšákama 🙂. Spal pouze s dudýnkem, na boku jakmile trošku zabral mu vypadl a začal plakat, ale polohovat se muselo,takže sem třeba každou pulhodinku, hodinku vstávala a dudýnek mu dala zpět do pusinky a zas ho přetočila na jinou stranu. Prostě to bylo víc práce navíc,ale já už si pak tak zvykla, že jen sem slyšela takové zakvičení, už jsem vstala, přetočila, podala dudlíček a zase spal 🙂.Prso tedy malej nikdy nehledal, jelikož se nepřisál a byl krmen z lahviček. Jinak polohovat až do doby, než má mimi hlavičku v pořádku a to u vá může být třeba mnohem dříve 😉. Jako prevenci SIDS jsme doma měli ještě Nannynku, jelikož měl k tomu ty nejlepší předpoklady, ale nakonec jsme to vše ustáli dobře 🙂

lena27
11. dub 2011

já dávala pouze na záda, na boku spí od té doby co se na něj převrátí

andy80
11. dub 2011

Když jsem měla první mimčo, tak v porodnici nám kladli na srdce dávat ho spát na bok a boky střídat, aby nemělo šišatou hlavičku, při druhém mi za to v porodnici vynadali, že mimčo patří jen na záda. Syna jsem na bok dávala do cca 2 měsíců, protože pak se z boku začal převalovat na bříško a spaní na bříšku není dobré. Dcera spala na zádech do doby než se na bok sama nepřetočila.

marinka
11. dub 2011

Starší Anička se jako miminko sama přetáčela na boček skoro od narození a pěkně si je střídala, mladší Leontýnka naopak chtěla spát jen na zádech, ale opravdu to není dobré na hlavičku, že se pak pěkně netvaruje, tak jsme museli začít polohovat i přes protesty..

coxa
11. dub 2011

Já jsem dávala na bok asi měsíc, pak už se mu to nelíbilo, takže na zádíčka, stejně na nich spal přes den v kočárku na zahradě a od té doby co mu to jde, se sám přetáčí na bok a na bříško jak chce a jak potřebuje. 😉

anetka1701
11. dub 2011

v porodce nás nechávali spát na boku... Doma jsme spali na zádíčkách do cca. 5ti tejdnů a teďka už malá spí výhradně na bříšku :oD A to i v kočárku... Řekla bych, pořídit jako prevenci SIDS monitor dechu a netrápit miminko spaním na boku, když se mu to nelíbí...

kutcher
11. dub 2011

Já jsem si za padesátku koupila polohovací válečky, takže se mi neobracel ani nepřepadával, bez nich si to jaksi neumím představit, takže už jen kvůli hlavičce otáčet.

miluse
11. dub 2011

my strany střídaly a to i z toho důvodu, že obě děti po jídle ublikávali, tak aby se nám náhodou těmi zvratky neudusili 😉

pajcula
Autor odpověď smazal
Zobraz
zako
11. dub 2011

my davali na zada...na boku spi az od te doby, co se sam umi prevratit...ted je mu 9 mesicu a neusina jinak, nez na brisku 🙂 male mimi bych na brisko nedavala, monitor jsme meli taky, ale ani to neni 100% 😉

hamma
11. dub 2011

Ahoj Káťo, Jonáš spal na boku v porodnici, doma pak už většinou na zádech, ale to ho budily ručičky, kterýma ze spaní mával, když mu byly tři měsíce, tak neusnul jinak než na břiše (takže jsem se každou chvíli budila strachy) a teď usíná na boku a pak už se překulí, jak se mu chce.
No, ale vzhledem k tomu, že spí s náma v posteli, je to vlastně jedno 😉

weri1
11. dub 2011

náš Beník spal jen na zádech, až pak když uměl se sám překulit na bok, tak spí na boku

mihamau
12. dub 2011

Káťo, já jsem Lubíka od začátku nechávala na zádíčkách, říkali mi to i v porodnici. Hlavičku si otáčel, jak potřeboval. Jak se začal otáčet na bříško, tak se ve spánku začal sám otáčet na bok tak, jak sám chce. Takže teď už si spinká jak chce on sám, občas se vzbudím a nevěřím vlastním očím, jak se dokáže ve spánku někam přemístit nebo zkroutit... 🙂 Já bych to nehrotila a opravdu jí nechala volnou ruku, když chce být na zádíčkách, tak jí tak nech... a myslím, že se nemusíš bát, že by se jí tak něco stalo... Jestli máš monitor dechu, tak bych se nebála už vůbec, v jakékoli poloze!!! My jsme žádný monitor dechu neměli, přišlo mi to zbytečné - už v porodnici mě štvalo, že to furt pípá, když ho vyndám. Žádné nervy jsem z toho neměla. Toť můj názor, myslím, že už je dost stará na to, aby klidně spala na bříšku... Jinak Lubošek se naučil dávat pusinky, tak jednu sladkou posílá i Evičce🙂

sillerka
12. dub 2011

Zdravím. Náš Vojtíšek spal na boku strašně rád. Vím, že se mají dávat miminka spát jen na zádíčka, ale on tak byl strašně nespokojený. Ale používali jsme monitor dechu, čímž jsem se uklidňovala, že kdyby cokoliv, tak to mě upozorní. Každopádně se nikdy nic nestalo. A aby se mi z boku nepřetočil na bříško, tak jsem ho obložila třeba dekou nebo poštářem. I v kočárku mi spinkal na boku. Každopádně ale každké mimi je jiné. A počkej na polohy až bude větší. Prcek mi teď spinká tak, že klečí na čtyřech a jen hlavičku má položenou normálně 😅

lipetra
7. lis 2011

Ahojky holky, v porodnici nam rekli, ze maji novorozenci spinkat na boku, ktere se maji stridat a na zadech pouze pod dohledem. Takze jsme spali doted vetsinou na boku na stridacku a na zadech jsme jen pres den, ale vzdy dava hlavicku na stranu. Je mu mesic. Myslite, ze neni pozde ho naucit lezet na zadech, aby drzel hlavicku v rovne poloze, aby nemel deformovanou hlavu? Zacali jsme polohovat, tak snad to pomuze.

hansed
9. lis 2011

Tak od narození spala malá na zádíčkách, akorát jsme polohovali hlavičku 😉 taky jsme koupili polohovací válečky, za zádíčka strkali deku, polštář apod. Jako prevenci SIDS nám neurolog doporučil nannynku - monitor dechu. Nikde jsem neslyšela ani nečetla, že by spaní na zádech bylo nebezpečné...

romcovaklarka
9. lis 2011

Mně dávali mimčo v porodnici spát na bok, tak jsem ho tak dávala i doma asi měsíc, pak začal spát na bříšku (z boku už různě padal, pač se vrtěl, a na zádech nerad). Ale měla jsem monitor.

Jinak pokud jde o dudlík, tak na boku když spával, tak ještě nedudlal a později mu spíš padal dudlík na zádech, pač na bříšku si ho pěkně podržel ručičkou 🙂

helcas
9. lis 2011

spíš naopak, podle současných teorií mají spát miminka na zádíčkách a na bříšku jen pod dohledem... já už v porodnici nechávala malou spát po jídle na bříšku a boku, aby se jí dobře odříhlo (odříhávání přes rameno jsem ani s jedním nědělala, nepřijde mi to správný, navíc se mi při každém pokusu o to miminko vzbudilo a pak už neuslo), Radečeka jsem dávala spát vždycky na bok, protože hooodně ublinkával i dlouho po jídle, tak aby mu to šlo pěkně z pusinky..hezky jsme mu udělala z dek hnízdečko (nemusí se ani kupovat zbytečně ty polohovací polštáře), aby se nepřekulil..a taky se nám osvědčil ze zdr. prodejny takový polštář-klínek, který jsem dala bu´d pod matraci nebo přímo pod miminko, vznikla nakloněná rovina - supr při rýmě nebo právě u ublinkávajících dětí... od kamarádek ale vím, že některé děti neusnou jinak, než na bříšku (teorie jsou jim fuk 🙂)