Dcera chodí spát ve 22:30 a vstává v 6 h ráno. Co s tím?

edicen
19. čer 2012

holky,nemáte podobný problém?Jsme s manželem doslova vycucaní a kousek soukromí nám už hodně chybí.Naše dcerka je moc živá a spánek je pro ní jen nutnost,stačí ji pár hodinek a je zase fit celý boží den.Už jsme z toho unaveni.Večer ji do postele dostat nejde a i když ji dáme po dupě,stejně zase vyleze,brečí a chce být s manželem(ˇje na něj doslova fixovaná).Manžel nezná když přijde z práce klid a v podstatě chodíme spát s dcerou současně.O našem sexuálním životě se už ani nebavím.Byla jsem na dovolené a od té doby co jsem se vrátila,nastává tohle.Jsem už tři týdny doma.Máme ještě starší dcerku,s tou ale problémy nejsou.Teď čekáme dvojčata,tak to si ani nechci představit,co nastane potom.Nemáte nějákou radu?Nebo se zblázníme 🙄 😅

evcounek
19. čer 2012

co takhle princezně vysvětlit, že taky potřebujete chvilku být jen spolu s manželem? Třeby by si dla říci, aby byla chvilku sama nebo šla do postýlky dřív třeba s nějakou hračkou a vy by jste měli aspoň chvilku pro sebe.
Mě se to říká lehko. Luky (2r) chodí večer sptát 21:30 (ve 21:00 násilím dopostele a musím tam být sním dokud neusne) a vstává 5:30 až 6:30 záleží jak řádíl přes den. Mě tedachodí ještě spát po obědě a to od 12:30 až do 14:45 teda jak kdy.

denousek
19. čer 2012

náš syn taky chodil tak ale už jsme to stahly o hodku na 21.30 a do 22.00 ma zapou pohadku pak i vypnem a usne... a jeste to chci stáhnout ale zase budou za chvili prázdniny tak nevim ..ale každopádně kolem 21.00 bych chtela aaby uz byl v postely ale přes leto je tohorší bo jsme dlouho na zahradě a když ne tak je přece jen večer ještě světlo tak je to blbý to mi neusne...ale na začátku to taky bylo spláčem to jinak nejde ale už jsme to překonaly ..musíte být tvrdí když to jinak nejde,zvykne si na to za chvili a bude klid.. takyy mě to moc bolelo kdyz plakal že tu chce byt s náma ale už je to naštěstí ok 🙂)

jajinka27
19. čer 2012

nepíšeš věk malé? takže těžko radit :/ Syn 3,5 roku je max v 20:30 v posteli a během chvilky usíná, chodil po 21hod ale stahujeme to kvůli školce kam nastoupí

lena27
19. čer 2012

musíš udělat režim a ten dodržovat, prostě nepovolit, bude v posteli a basta
první kluk taky chodil dýl, kolem 21,30 ale s druhým jsme zavedli režim a jsou už na něj oba zvyklý. v 19 koupání, příprava do postele, čtení pohádky. kolem 19,30 usínají. u mladšího ještě sedíme u postele a čekáme až usne. někdy mu to trvá 30 někdy 45 minut. už jsou tak naučený a kolem 7 už jsou ospalý

dludli
19. čer 2012

tak ja mam chytrou radu, vydrzet nez to prejde!!! 😀
nase nejstarsi ma potize s usinanim od narozeni a zkouseli jsme opravdu absolutne vsechno a nepomahalo naprosto nic. Tvrdim ze opravdu jsou deti ktere naucit spat nelze!
Dalsi dve s usinami potize nemaji, i kdyz prostredni ted tedy taky vymysli, no ale clovek zase nemuze cekat zu bude fungovat porad v 7 ji dat do postylky odejit a mit klid.

co zkusit nejak dat holky spolecne do pokoje? Nebo pokud jsou naopak rozdelit je li to prostorove mozne?

jinak vazne nevim, jak jsem psala jsem presvedcena ze nektere deti se spat proste nenauci a nezbyva nez vydrzet. ANsi nejstarsi jsou 4 roky a zacina to pomalu fungovat 😀

blandik
19. čer 2012

ke spánku ji asi nedonutíš, to je nesmysl - říct teď budeš spát, to se nedá přikázet...ale slyšela jsem, že je dobré si dávat pozor, aby pár hodin před spaním nejedla nic sladkého včetně ovoce (určitě ne bílý cukr)...možná když s ní přestanete bojovat, že už musí jít spát, ale necháte to na ni - vyloženě to nechat na ni, že ok, nejsi ještě unavená, až budeš potřebovat, půjdeš, tak za pár dní, týdnů uvidíte, co se stane, jestli si začne říkat, že už je unavená, může to být forma jejího boje...u nás to v určitých fázích pomohlo, neřešit a nechat to na něm..ale pokud nejeví známky únavy, tak prostě má sníženou potřebu spánku a nic s tím nenaděláte...

coxa
19. čer 2012

Asi záleží na tom, kolik dcerce je, ale podle mě je pro dítě důležitý režim a to mi nikdo nevymluví, oba kluci nám tak fungují - po šesté večeře, po večerníčku vykoupat a zalehnout. Usínají třeba až kolem osmé, ale po té sedmé jsou v posteli. Spí do půl sedmé do rána a mladší ještě dvě hodiny po obědě. Když spí starší po obědě ve školce, tak usíná až kolem desáté, ale stejně je po půl deváté v posteli. Jasný, že o prázdninách to bude podstatně volnější, ale ten základ tam prostě je.

jankadudova
19. čer 2012

Pekne s vami cvici...Vrele doporucuju knizku Kazde dite muze dobre spat. Netvrdim, ze to pomuze vzdycky, ale za zkouzku to stoji a spousta lidem to pomohlo.

llluckaaa
19. čer 2012

Já myslím, že to bude jen chvilková záležitost - je teplo, dlouho světlo, tak se jí spát nechce. Nepíšeš, kolik je holčičce let a jestli spí odpoledne (pokud ano, zvažovala bych zrušit odpolední spánek). Nenutila bych dítě spát, jen bych doporučila, aby si šlo odpočinout do postýlky (to u nás zabírá, když prcek trucuje, že nepůjde spát), prohlíželo si knížku nebo se jinak samo v pokojíku zabavilo. Prostě vysvětlit, že už je večer pozdě, že se mu nemůžeš věnovat, máš práci a že se musí o sebe postarat samo, než usne.

weri1
19. čer 2012

malej to taky měl....a teď už dobrý, sice chodí spát kolem 22 hodiny, ale vstává tak v 8

marton
19. čer 2012

Taky si myslím,že je to záležitost ročního období 🙂 .Kluci nám krásně usínali do 20h.a teď co je dlouho světlo,tak jdou klidně i po deváté.A co teprve když jsme na chatě a lítají na zahradě.Takže i kvůli sobě doufám,že se to srovná.Jinak přeji krásné těhulkování a radost z dvojčátek.

ined77
19. čer 2012

ahoj 🙂 ,
souhlasím, že to je věc režimu a důslednosti.
určitě jsou děti, které prostě moc spát nepotřebují, ale vidím u našich dětí, že čím později jdou spát, tím dříve vstávají.navíc u staršího pozoruji, že když nespí po obědě, je k večeru přímo hyperaktivní, jak urvaný ze řetězu.tím se samozřejmě protáhne i doba usnutí, protože je zkrátka přetažený.
a i dětem samotným ten zajetý režim vyhovuje..starší to sice občas zkouší, ale to patří k věci 🙂 .
mladší naštěstí (zatím) usíná sama, ale se starším sem se něco nauspávala 😝 a trvalo to třeba i hodinu než usnul, ale usnul.je potřeba trvat " na svém" , samozřejmě vzhledem k věku a jsou i pochopitelně vyjímky...také s ohledem na věk nebo roční období...
nad námi mají chlapečka, snad necelé dva roky a ten tam doslova lítá kolikrát i do 23h 😨 .....tak tohle bych vážně neustála.
to není dobré ani pro dítě ani pro rodiče 😉 .

petkula
19. čer 2012

a co kdyby chodila spát se starší dcerou?

luznicarka
19. čer 2012

Co kdyby manžel ve 20:00 zavelel šel přečíst pohádku a počkal než usne.Vim je to blbý ale postupně se dá zkracovat čas po který tam s ní bude po pár minutách . U nás prostě platí ve 20:00 v posteli a přes to vlak nejede mám taky dost aktviní děti a večír si prostě potřebujem oddechnout takže sme v tomdle tvrdí a neměníme nic ani na dovolené právě prto že napravovat je to pak šílený 😉 . Zkuste metodu lehnout přečíst pohádku klidně i krátkou nebo převyprávět co tatínek dělal v práci a uložit aby spala 😉 a počkat

slundo
19. čer 2012

vydržet 🙂 měli jsme to taky tak, ale nechali jsme volný průběh a sám se srovnal 🙂 pravda je s těmi cukry, nedávat odpol slazené nápoje, ovoce naposledy k svačině a chodit třeba ven a vracet se klidně až v 6h ( pokud ti to čas a stav dovolí) , prostě ji nějak utahat. Díky osobní zkušenosti nevěřím na metodu důslednosti u malých dětí. Když mi kamárádky říkají, že jejich 3m děti chodí spinkat pravidelně v 20h, tak se uculuju a říkám si, máte zkrátka štěstí 🙂 Nám prcek usínal pozdě, ale zase se v noci nebudil a těm holkám třeba v 8 usnul, ale pak byl kždý 2 hodiny u prsu.... to si člověk nevybere 😀

pejtho
20. čer 2012

Já tedy nevím, jak je dcera stará, ale podle fotek se zřejmě bude jednat o Adrianku. A ta mi už připadá velká a tudíž bych jí vysvětlila, že se bude chodit spát dříve, i za cenu nějakého řevu. Ale nastolit pevný řád, po nějakém večerníčku si chvíli hrát, pak pohádka, zhasnout a dobrou noc!
Jinak zkuste osvědčené metody-nedávat nic sladkého před jídlem, vykoupat ve vlažnější vodě, před spaním max. teplé mléko a celý den se pokuste dceru zaměstnávat, aby byla večer utahaná a brzy usnula 🙂 Nevím, jestli ještě chodí přes den spát-nevím jak je přesně stará, z fotky to nepoznám, ale to nejmenší je vynechat denní spaní.
Musíte si prostě stanovit pevná pravidla a dětem je vysvětlit a dodržovat. Jinak budete opravdu s manželem nešťastni...

ladybugie
20. čer 2012

holka zlatá, to ti nezávidím. Já mám jednu živou příšeru a k ní dvojčata. Dokud kluci nebyli na světě, tak chodila privedelně spát v osm a vstávala kolem půl sedmé. Co se děti narodili, tak "zblbla". Chodí spát až s námi třeba kolem desáté, ze začátku mi asistovala při každém krmení v noci. Nechce spinkat ve svém pokojíčku, spinká se mnou v posteli. Jenže když v noci krmím, tak dřepí na posteli a čučí na pohádku. Ráno vstává kolem osmé, jako kluci. Přes poledne většinou spí.
Začala tohle dělat až s klukama, z čehož usuzuji, že se jedná o normální potřebu mít mámu jen pro sebe a užít si jí. Tudíž ji netrestám, jen jsem opět zavedla trošku pevnější režim. Jde spát v devět a do svého. K sobě ji beru max když má zlý sen, nebo je buřina. Je to všechno jen o režimu.
Jako máma od dvojčat a dvouleté slečny radím, udělej s tím něco hned, jak se dvojčata narodí a dítě nebude spát, půjdeš si to hodit... vím, o čem mluvím 😀 😀 držím palce

edicen
autor
22. čer 2012

děkuji Vám za příspěvky..Dcera má 3roky.Už druhý večer na to jdem tedy tvrdě jak zde maminky radily 🙂 a uvidíme jaký bude celkový výsledek.Už včera namítala jen půl hodiny,kdežto předevčírem ještě hod a půl 😀 Ona asi žádná jiná rada opravdu na tohle neexistuje než jen to,abych to vyřešila nekompromisně.

slundo
23. čer 2012

Aha, tak pokud jí jsou tři roky, tak je potřeba ráznost 🙂 Přečíst pohádku, chvíli popovídat , sedět u ní a pak odejít i za cenu, že bude brečet. Časem se srovná a uvědomí si, že po pohádce se jde spinkat 🙂