• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dcera má špatné sny. Co proti tomu dělat?

22. dubna 2010 
Ahoj maminky, mám 6-ti měsíční dceru a hodně často se jí zdají špatné sny. Fňuká ze spaní a ne a ne se vzbudit, ošívá se probouzí se z ničeho nic leknutím atd. Chtěla bych jí nějak pozitivně namotivovat, aby se jí nezdály špatné sny. Přes den si hrajeme, mazlíme, čteme, chodíme ven. Pořád se usmívá. Nezažívá žádná traumata a ani nic špatného. Poraďte prosím, jak pomoci od zlých snů.
19. dub 2010 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj simonceli, náš hošík se přesně takhle lekal a plakal, asi do půl roku. Už přesně nevím, kdy to bylo poprvé. Od 5 ti měsíců jsem ho začala vysazovat na čůrání (BKM - bezplenková komunikační metoda). Vůbec nevím, zda to mělo souvislost, ale když se začal v postýlce mlet a kňourat, dala jsem ho a on se vyčůral a byl klid. Časem se přestal i ve spánku lekat (to vždy rozhodil leknutím ručkama). Mysleli jsme s manžou, že se leká nějakých zvuků, ale my nic neslyšeli. Tak nevím.
Jak píšeš, Tvoje holčička by neměla mít žádné trauma z toho, co prožije ve dne. Ba naopak, má vše, co potřebuje ke klidnému spánku. Může to mít kořen někde jinde než v tom, co prožila uplynulý den.
Je mi jasné, že jsem Ti moc nepomohla. Jen jsem chtěla, abys věděla, že v tom nejste samy.
19. dub 2010 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Někde jsem četla, že pro děti je na tom světě strašně moc nových zážitků, takže pak v noci se jim to v tý kebulce může promítat a mohou mít neklidné spaní, hází sebou, lekají se a tak.
Simonceli, já myslím, že se to moc ovlivnit nedá....to přejde samo :wink:
20. dub 2010 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslim si to co martina.. je to pro ne strasne moc novych veci.. tak to tak nejak zpracovavaji.... :slight_smile: :wink:
20. dub 2010 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Snad máte pravdu a brzo to přejde. Jsem z toho docela špatná, abych náhodou nedělala něco špatně.
papol: o BKM jsem zrovna včera četla. Kamarádka jí dělá. Já bych na to neměla. To obdivuji, že to zvládáš.
20. dub 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
simonceli, to je další věc, co se tu píše. Přesně tak, děti mají co dělat se zážitky :slight_smile:
Jinak našemu hošíkovi je už 19 měsíců a od ledna si říká sám na potřebu. Samo, že to není na 100% :grinning: Musím na to také myslet.
20. dub 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
V jiné diskuzi jsme to s holkama rozebírali BKM a jedna vyjela na druhou, že je sobecká matka, když nutí malou na povel dělat svoji potřebu a že děti, na kterých matky tuto metodu praktikují, jsou psychicky nevyrovnané a vystresované. Že prý je to týrání dětí. Ta holka, co dělá BKM má půl roční dceru. Jak to vidíš ty? Když máš už straší dítě. Je to pravda, nebo je naprosto pohodě a normální. Ta holka samozřejmě svoji dceru do ničeho nenutí, prostě se jen snaží vychytat ten signál, ale jinak nosí i plínky. Takže žádné povelové týrání.
20. dub 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
simonceli,
tak tento názor mají ti, kteří nevědí o čem je řeč. Přesně - dítko se k ničemu nenutí. Dávala jsem malého dělat potřebu mimo plenku od 5 ti měsíců, kdy jsem se o této metodě tady dočetla. Tím jsem pochopila, proč se v noci chruje. To chtěl čůrat. Vymočil se a klidně spal dál. Jednou se nám stalo, že nám cestou domů začal náramně křičet (bylo to v zimě). Utíkali jsme domů a za asi 10 minut jsem ho vybalila z fusaku a kombinézy a zkusila dát vyčůrat. Byl suchý. A... světe div se - on se vyčůral a bylo po křiku. No a teď mi řekněte, jestli jsem ho chudáka týrala :grinning: Jinak je tu diskuze o BKM a tam se můžeš podívat :wink:

Jinak ho dávám sama, když už si delší dobu sám neřekne. Když se mu opravdu nechce, dá mi to vědět a to ho nenutím :slight_smile:

Jak spíte? stále se malá děsí?
21. dub 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Teď těžko posoudit, má rotavirovou gastroentritídu a tak máme teĎ noci neklidné. Uvidím jaké to bude, až se z toho dostane.
22. dub 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to vám přeji, ať nemoc odezní a dcerka se uzdraví. To není nic pěkného. Au, bolesti břicha :frowning2:
22. dub 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
To jo. Chudinka se kroutí a co sní to hned vyzvrací. Tedy vše co obsahuje mléko. Takže je n nemléčné dietě a pres noc jí nesmím dát najíst. Tak je to te´d krušné.
22. dub 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to mi je vás obou moc líto. :cry:

Myslím na vás, holky!
22. dub 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek